Jump to content


Photo

The Rolling Stones u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
560 replies to this topic

#541 Shke

Shke
  • Members
  • 15 posts

Posted 16 August 2007 - 16:11

QUOTE(nickie @ 16 Aug 2007, 15:37) <{POST_SNAPBACK}>
e, sve se slazem sa tobom sem u ovome. ja mislim da je ok da kazes da ti se nesto ne svidja. licno bas volim da cujem ko sta voli, ali i ko sta ne voli. i zasto ne voli. volela bih da se niko ne suzdrzava od kritike. al pod kritikom ne podrazumevam: e, ja to ne volim, to je sve sranje, vi ste svi glupi i naivni.
da ne ulazim u to da l se slazem sa njom ili ne, da li lupa ili ne.

mislim, kritika stounsa u stilu 'eto, moj muz svira bolje stounse od tih stounsa' je jednostavno za bisere.


Ok je reći da nešto volim ili ne volim, ali neću da pljujem po nekome samo zato što nije moj favorit. Samim tim što nekoga muzički ne mirišem nisam kvalifikovan da objektivno kritikujem. Mislim da nije pljuvanje ako, npr, kažem da novi Guns and Roses nisu Axl i kompanija koju je okupio već Velvet Revolver i da to što je Axl otišao kod advokata i zaštitio ime benda ne znači da Guns-i još uvek postoje. Eto cool.gif

#542 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 16 August 2007 - 17:09

Welcome to the club!

Attached Files



#543 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 16 August 2007 - 22:24

jel ovaj drugi hetfild iz metllice?

#544 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 17 August 2007 - 03:48

To sto je OhBejbi rekla uopste nije pljuvanje vec stav, bez ikakvog vredjanja (da Stonsi bezrazlozno zauzimaju "titulu" koju im mediji privezuju).Dalje, kritika recenice koja govori o "moj muz bolje svira Stonse od Stonsa" totalno ne stoji; istrgnuto je iz kontexta i banalizovano; OhBaby uopste nije zelela to da apostrofira vec nesto drugo.

Ako "traju veoma dugo", "gostuju sirom sveta", "poznati su kao rok atrakcija", "sviraju zajedno XX godina" - to nisu parametri koji odredjuju neciji muzicki kvalitet (ako to i postoji al' ajde).

Jedino bodu izjave mnoge izjave posle koncerta i hvalospevi "o jednim i jedinim" kad to uopste nije tacno.

#545 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 17 August 2007 - 07:51

laugh.gif
e, da, stvarno nisam htela da se "biserujem"...
mislim, kontekst je stvarno bio drugi, ali dopada mi se rečenica: moj muž svira bolje Stonse od Stonsa
za majicu! innocent.gif

#546 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 17 August 2007 - 08:37

Klasičan slučaj miksovanja baba i žaba.

Jedno je da li su Stounsi najveci ikad. (Jesu, nisu, nebitno je bilo i prije svirke u BG-u, a i poslije nje. To jeste stvar ličnog ukusa i, uopšte, odnosa prema pop umjetnosti, na neki način i prema životu - da li vjerujemo u idole ili ne i tako to.)

Sasvim je drugo pitanje kakav je bio koncert na Ušću, sam za sebe u ta dva sata i nešto.

Ja sam se ponadao da ću čuti argumentovano objašnjenje zašto koncert nije bio vrijedan hvale, ali u nizu preletnih izjava, od toga da nije bilo gruvanja, da Lisa Fišer nije bila ubjedljiva blink.gif, da je, uprkos takovom doživljaju, bilo super, ali da koncert nije bio fenomenalan, jer muzika je OK, ali bend se ne sviđa - vidim samo jednu konfuznu kompoziciju i pokušaj da se ne prizna da i bend koji ne volimo može uživo da bude, najblaže rečeno, zabavan.

Tokom koncerta, gledajući Džegera, dvostruko matorijeg i pohabanijeg od sebe, kako đipiše s kraja na kraj bine, u nevjerici pitam drugara: "Oćemo li i mi moći ovako u šezdesetoj?" A on kaže: "A šta ćemo danas?"

Koncert je bio mala injekcija života. smile.gif

#547 nidzoni

nidzoni
  • Members
  • 182 posts

Posted 17 August 2007 - 09:15

QUOTE(Shke @ 16 Aug 2007, 17:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pa i Clapton sad solira sat ipo u Armani odelu ali opet bih ga slušao svake nedelje...da mogu.



samo malo offtopic: ma joook..klepdza se, bar na koncertima, vratio farmerkama i crnoj majici i starom zvuku gitare - proverio prosle godine u pešti. po meni super smile.gif



što se stonesa tiče, nema to više mnogo veze sa parama, imaju ih verovatno za tri života koji žive i sve alimentacije koje plaćaju..oni sviraju i umreće na bini zato što jedino znaju da praše sirov rnr, a u prilog tome ide ona priča koju sam čuo, nisam proverio, mada verujem u nju, a to je da s vremena na vreme organizuju klubske svirke i sešne, koji se ne najavljuju. ko se našao na dotičnom mestu imao je sreće i to je to!

#548 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 17 August 2007 - 09:22

i ti i ja da se hranimo kao Mik, samo nektare ove planete, da nam je egzistencija takva, to jest da ne brinemo za nju, da ne znamo šta reč "egzistencija" znači, da nam je samopouzdanje na tom nivou, da se o našem fizičkom i mentalnom zdravlju brine kolona najboljih na svetu... da smo Sir Autsajder i Sir Ohbabyw, da izađemo 1 nedeljno pred 100.000 ljudi koji ooooodlepljuju samo što su te videli... ih, super samo kad zamislim smile.gif
pa ja bejah spremna da bendu koji ne volim priznam sve svoje grehe, ali mi nije bilo zabavno, nego me baš smorili. bilo mi je lepo jer sam bila sa finim društvom i dragim ljudima koji su bili oduševljeni i presrećni i uživala sam u tome sa njima. pa nisam ja Beavis wink.gif ...

#549 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 17 August 2007 - 10:01

QUOTE(ohbabyw @ 17 Aug 2007, 10:22) <{POST_SNAPBACK}>
pred 100.000 ljudi koji ooooodlepljuju samo što su te videli...

Ako od početka misliš da ovdje ljudi samo foliraju da im se dopala muzika i način na koji su odsvirali, mogla si odmah reći, da džaba ne trošimo server.

Inače te demantuje hepening u Inđiji, gdje je većina od te stotine tisuća ostala razočarana svirkom, iako im se voljeni bend također ukazao na bini.

#550 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 17 August 2007 - 11:09

ma ne mislim da iko folira, pa ne vidim razlog za to... ma da.
a nisam mislila da odlepljuju samo što ga vide, nego od toga krene odlepljivanje... smile.gif

#551 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 17 August 2007 - 17:08

Jel ti imas neki problem, trudis se da ti se ne svidza ono sto se svidza ljudima? Aj oladi, pametna si, u redu je.

#552 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 August 2007 - 17:43

ne samo da je koncert bio odlican, nego je (cak i) svakom pomo intelektualcu sa >=2g mozga pomogao da revidira stavove o spektaklu (i ucvrsti radnu etiku onima koji je imaju)


jebo novi svetski pozorisni poredak i ostale poludebilne pretenciozne slogane raznoraznih kulturnih manifestacija, ovo
je korak naprijed za beograd

#553 Shke

Shke
  • Members
  • 15 posts

Posted 17 August 2007 - 21:17

QUOTE(autsajder @ 17 Aug 2007, 08:37) <{POST_SNAPBACK}>
Klasičan slučaj miksovanja baba i žaba.

Jedno je da li su Stounsi najveci ikad. (Jesu, nisu, nebitno je bilo i prije svirke u BG-u, a i poslije nje. To jeste stvar ličnog ukusa i, uopšte, odnosa prema pop umjetnosti, na neki način i prema životu - da li vjerujemo u idole ili ne i tako to.)

Sasvim je drugo pitanje kakav je bio koncert na Ušću, sam za sebe u ta dva sata i nešto.

Ja sam se ponadao da ću čuti argumentovano objašnjenje zašto koncert nije bio vrijedan hvale, ali u nizu preletnih izjava, od toga da nije bilo gruvanja, da Lisa Fišer nije bila ubjedljiva blink.gif, da je, uprkos takovom doživljaju, bilo super, ali da koncert nije bio fenomenalan, jer muzika je OK, ali bend se ne sviđa - vidim samo jednu konfuznu kompoziciju i pokušaj da se ne prizna da i bend koji ne volimo može uživo da bude, najblaže rečeno, zabavan.

Tokom koncerta, gledajući Džegera, dvostruko matorijeg i pohabanijeg od sebe, kako đipiše s kraja na kraj bine, u nevjerici pitam drugara: "Oćemo li i mi moći ovako u šezdesetoj?" A on kaže: "A šta ćemo danas?"


Koncert je bio mala injekcija života. smile.gif


Upravo tako.

#554 Shke

Shke
  • Members
  • 15 posts

Posted 17 August 2007 - 21:24

QUOTE(ohbabyw @ 17 Aug 2007, 09:22) <{POST_SNAPBACK}>
i ti i ja da se hranimo kao Mik, samo nektare ove planete, da nam je egzistencija takva, to jest da ne brinemo za nju, da ne znamo šta reč "egzistencija" znači, da nam je samopouzdanje na tom nivou, da se o našem fizičkom i mentalnom zdravlju brine kolona najboljih na svetu... da smo Sir Autsajder i Sir Ohbabyw, da izađemo 1 nedeljno pred 100.000 ljudi koji ooooodlepljuju samo što su te videli... ih, super samo kad zamislim smile.gif


Klasična zamena teza, kad nekome ne možeš da prigovoriš u kontekstu onoga čime se bavi počneš da ga napadaš na ličnom planu. Zaboravljaš jednu sitnicu. To što se Mick hrani nektarom, što nema problema sa egzistencijom i što ljudi odlepljuju samo kad ga vide - to mu nije palo sa neba, zaslužio je i zaradio baveći se rokenrolom. Verovatno bi svako od nas sa takvim parama i samopouzdanjem davno otišao u penziju na neko egzotično ostrvo, ali on i dalje svira. Čuj svira, peva, igra, jurca, dokazuje se kao klinac koji je tek dobio gitaru...E zato i jesu najveći.

#555 Shke

Shke
  • Members
  • 15 posts

Posted 17 August 2007 - 21:30

QUOTE(nidzoni @ 17 Aug 2007, 09:15) <{POST_SNAPBACK}>
samo malo offtopic: ma joook..klepdza se, bar na koncertima, vratio farmerkama i crnoj majici i starom zvuku gitare - proverio prosle godine u pešti. po meni super smile.gif


Iskrene čestitke i pomalo zavisti cool.gif Nadam se da će da ga dovuku i u Srbiju, vredelo bi to videti na domaćem terenu. Zbog njega se nisam smirio dok nisam našao Fendera kao njegov Blackie, znači uzor od glave do pete smile.gif