Jump to content


Photo

Tadicevo izvinjenje Hrvatima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1285 replies to this topic

#31 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 24 June 2007 - 16:12

QUOTE(No7 @ 24 Jun 2007, 17:05) <{POST_SNAPBACK}>
Tu si u pravu pa zato i slavite 5.kolovoz 1995.
Za to ste se borili.


Tko to 'mi' ?!?!? I da nadodam jos jedno pitanje, a za sto ste se to 'vi' borili ?!?! Kada vec postojimo mi i vi...

Edited by Thanatos, 24 June 2007 - 16:13.


#32 Esseker

Esseker
  • Members
  • 24 posts

Posted 24 June 2007 - 16:12

QUOTE(100% @ 24 Jun 2007, 15:58) <{POST_SNAPBACK}>
Prvo je poceo Marovic pa onda Djukanovic i evo sada Tadica. Mislim, nije da se mesam ali red bi bio i da Mesic izgovori neku u tom pravcu.

Već je izgovorio. dry.gif 10.09.2003. prilikom prve posjete (u svojstvu predsjednika RH) Beogradu.

Predsjednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović uputio je na konferenciji za novinare, nakon razgovora s hrvatskim predsjednikom Stjepanom Mesićem, ispriku za sva zla koja je bilo koji građanin Srbije i Crne Gore učinio bilo kome u Hrvatskoj.
Marović je dodao kako ne misli da su narodi krivi, i da se trebaju ispričavati. Ali svatko onaj tko je pojedinačno kriv treba odgovarati pred zakonom. Jedna od naših najvećih obveza je suradnja s Haagom, rekao je Marović.

Mesić je rekao da prihvaća tu simboličnu ispriku. S moje strane mogu reći da se ispričavam svima onima kojima su građani Hrvatske, u bilo koje vrijeme, nanijeli bol ili štetu radeći protivno zakonu i zloupotrebljavajući svoju poziciju, istaknuo je Mesić.

Plus što je praktično svake godine na komemoraciji u Jasenovcu, gdje je isto osudio taj ustaški genocid i ispričao se žrtvama.


Složio bih se da isprike, same po sebi, ne znače mnogo, ali su ipak korak naprijed i svakako ne štete. thumbsup.gif

Inače, zanimljivo mi promatrati reakcije (na jednoj i drugoj strani) kod ovakvih događaja - zrcale jedni druge. s_w.gif Nijednima nije dovoljna isprika, ništa ne znači, mi smo najveće žrtve, zašto se mi ispričavamo, oni trebaju prvi ... blablabla ... yucky.gif
Braća! laugh.gif

#33 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 24 June 2007 - 16:17

QUOTE(Thanatos @ 24 Jun 2007, 17:12) <{POST_SNAPBACK}>
Tko to 'mi' ?!?!? I da nadodam jos jedno pitanje, a za sto ste se to 'vi' borili ?!?! Kada vec postojimo mi i vi...


Mislim na vecinsku Hrvatsku u tom trenutku.
Mi smo se borili u pocetku za nasa prava koja je ukidala vlast HDZ.Tacno je da je kasnije doslo do izliva ljubavi sa Beogradom ali ni to nije tacno za celo rukovodstvo Krajine.
No kako god vi kazete,mene bas briga da li ce neko iz Hrvtaske da se izvini ja hocu da prestane diskriminacija Srba u Hrvatskoj to pre svega.

#34 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 June 2007 - 16:22

QUOTE(No7 @ 24 Jun 2007, 17:17) <{POST_SNAPBACK}>
ja hocu da prestane diskriminacija Srba u Hrvatskoj to pre svega.

vidis, i ja hocu da srbi najzad skuze sta su radili i koliko su zla naneli okolo, ali cini se da ce jos mnogo vode proteci... e, isto tako vazi i za Hrvate. trajace to, ali je realnije da u Hrvatskoj prestane diksriminacija Srba, nego da se Srbi u Srbiji suoce sa svojim veikosrpskim (ne)delima dry.gif
na kraju krajeva, to je sistem spojenih sudova; sami ne cinimo sta nam je od egzistencijalnog znacaja, ali zasto ocekujemo uvazavanje od prekoputa.
e pa, nece moci, bojim se dry.gif

#35 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 24 June 2007 - 16:28

QUOTE(Zlica od Opaka @ 24 Jun 2007, 17:22) <{POST_SNAPBACK}>
vidis, i ja hocu da srbi najzad skuze sta su radili i koliko su zla naneli okolo, ali cini se da ce jos mnogo vode proteci... e, isto tako vazi i za Hrvate. trajace to, ali je realnije da u Hrvatskoj prestane diksriminacija Srba, nego da se Srbi u Srbiji suoce sa svojim veikosrpskim (ne)delima dry.gif
na kraju krajeva, to je sistem spojenih sudova; sami ne cinimo sta nam je od egzistencijalnog znacaja, ali zasto ocekujemo uvazavanje od prekoputa.
e pa, nece moci, bojim se dry.gif


A ja te molim da se ne petljas u ono ste ne znas.

#36 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 24 June 2007 - 16:33

QUOTE(No7 @ 24 Jun 2007, 17:17) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim na vecinsku Hrvatsku u tom trenutku.
Mi smo se borili u pocetku za nasa prava koja je ukidala vlast HDZ.Tacno je da je kasnije doslo do izliva ljubavi sa Beogradom ali ni to nije tacno za celo rukovodstvo Krajine.
No kako god vi kazete,mene bas briga da li ce neko iz Hrvtaske da se izvini ja hocu da prestane diskriminacija Srba u Hrvatskoj to pre svega.


'Vasa' prava ?!?! Braniti oruzjem, ubijanjem policajaca na Plitvicama, protjerivanje nesrba, pljackanjem, palezom, ubijanjem.... ?!?! I to sve uz pomoc JNA, ljudi iz Srbije koji su dosli samo da pljackaju i voze u Srbiju, ljudi koji su ubijali cak i konje recimo po Lipiku, unistavali tvornice i ti stvarno mislis da se tu radilo o 'borbi' za 'vasa' prava i vasu buducnost ?!?!
Da se razumijemo, ja sam dijete mjesanog braka, ali ti mi pises vece gluposti od onih velikih Hrvata na recimo Index forumu.... , ali kako ja kazem, svatko ima pravo na svoje vidjenje situacije i na vlastito misljenje. EOD od mene.

Edited by Thanatos, 24 June 2007 - 16:34.


#37 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 June 2007 - 16:37

QUOTE(No7 @ 24 Jun 2007, 17:28) <{POST_SNAPBACK}>
A ja te molim da se ne petljas u ono ste ne znas.

jel`? ti, vidim, znas. sama cinjenica da si hrvatski srbin podrazumeva da znas. pa, imali smo priliku da vidimo kako to izgleda, nazalost...

edit: da vidimo

Edited by Zlica od Opaka, 24 June 2007 - 16:42.


#38 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 24 June 2007 - 16:38

Ako izuzmemo Tadića i političare, neverovatna je pojava potrebe za izvinjavanjem kod običnih građana, upravo onih koji se ni na koji način ne mogu dovesti u vezu sa tim ili bilo kojim drugim ratom, niti bi se moglo reći da se *poistovećuju sa optuženima pred Haškim tribunalom ili narodom koji podržava prethodno spomenute ili ostale faktore iz 90-ih (*šta više, ograđuju se). S obzirom na to, takva griža savesti može biti samo veštački proizvedena u glavama dotičnih, a vi sami prosudite ko je kriv za to, višegodišnji prezenteri tih priča, ili mlak prihvatajući karakter publike.

#39 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 June 2007 - 16:41

QUOTE(Vincent @ 24 Jun 2007, 17:38) <{POST_SNAPBACK}>
Ako izuzmemo Tadića i političare, neverovatna je pojava potrebe za izvinjavanjem kod običnih građana, upravo onih koji se ni na koji način ne mogu dovesti u vezu sa tim ili bilo kojim drugim ratom, niti bi se moglo reći da se *poistovećuju sa optuženima pred Haškim tribunalom ili narodom koji podržava prethodno spomenute ili ostale faktore iz 90-ih (*šta više, ograđuju se). S obzirom na to, takva griža savesti može biti samo veštački proizvedena u glavama dotičnih, a vi sami prosudite ko je kriv za to, višegodišnji prezenteri tih priča, ili mlak prihvatajući karakter publike.

vidis, kod mene je na elementarnom ljudskom nivou ta griza savesti sasvim prirodna. u moje je ime, bez mog odobrenja i saglasnosti radjeno sta je radjeno. a ja sam bila nemocna da na to uticem kao pojedinac.
a ti, ukoliko polazis od sebe, pa smatras da je bas svakoga moguce indoktrinirati & izlobotomirati, molila bih te da ne izgubis iz vida cinjenicu da svi nisu kao ti. na srecu.

#40 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 24 June 2007 - 17:00

QUOTE(Thanatos @ 24 Jun 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
'Vasa' prava ?!?! Braniti oruzjem, ubijanjem policajaca na Plitvicama, protjerivanje nesrba, pljackanjem, palezom, ubijanjem....


Još prije izbijanja bilo kakvih sukoba (ako se izuzmu sitniji incidenti u ljeto 1989.
godine) između Hrvata i Srba u samoj Hrvatskoj, na zadarskoj je tržnici, na
primjer, tzv. obični svijet, piljarski, prodavačko-kupački zatražio da se Srbima iz
okolice zabrani da na tržnici prodaju svoje povrće i druge proizvode, da ih se
jednostavno s tržnice potjera. Možemo citirati vijesti, koje su o tome donijele
neke hrvatske novine u proljeće 1991. godine.


2. mart: sukob hrvatske policije i srpskog naroda u Pakracu. Zbog ovog nasilja, održane brojne demonstracije u srpskim opštinama, a posebno u Pakracu i Dvoru na Uni. Istoga dana u Pakrac ušle i jedinice JNA, a intervenisalo je i Predsedništvo Jugoslavije. Hrvatski policajci se povukli, ali ostavili pustoš u zgradi SO Pakrac i u vladičanskom dvoru. Po nekim tvrdnjama, ovo je početak hrvatsko-srpskog rata.
31. mart: specijalci MUP-a Hrvatske napali srpske položaje na Plitvicama. Na srpskoj strani stradao je Rajko Vukadinović a na hrvatskoj policajac Josip Jović. Po mnogim tumačenjima, bio je to početak hrvatsko-srpskog rata.

Srbi su i u Sisku sumnjičeni kao Kosovci, špijuni, snajperisti, petokolonaši. I stoga
ih je ne mali broj u ljeto i jesen 1991. godine odveden iz kuća i stanova, iz ureda
i sa radnih mjesta, ili čak i ubijan u kućama i na radnim mjestima, te presretan
na ulicama i na putevima, da bi netragom nestao, ukoliko se ne bi našlo leševe.
Ako se pak ne bi našao leš nekog pojedinca, a ni najbliži srodnici nisu ništa mogli
saznati što se s njim dogodilo, proglašavalo ga se bjeguncem na drugu,
neprijateljsku stranu, četnikom, koji je otišao da se bori protiv Hrvatske, da ubija
Hrvate, kako bi se sačuvala ili obnovila velikosrpska hegemonija i u Sisku i na
Baniji i kako bi se izvojevala velika Srbija sve do crte Virovitica - Karlovac -
Karlobag. Itd.
Stvari su se na isti ili veoma sličan način odigravale i u Osijeku, Vinkovcima,
Požegi, Karlovcu, Gospiću, Zadru, Šibeniku, Splitu, i u još nekim većim i manjim
gradovima. A da i ne spominjemo sve ono što se zbivalo i u samom Zagrebu, u
lovu na snajperiste, odvođenju ljudi na Velesajam i u Pakračku poljanu, ubijanju
po haustorima, pa i u stanovima.

U Sisku i oko Siska, a na Baniji pogotovo, događalo se štošta i u vrijeme "Bljeska"
i "Oluje" 1995. godine. Valjda će se jednom pokazati da li ima istine u pričama o
spaljivanju leševa, ali i živih ljudi u pećima sisačke Željezare.

Pa je izbio neobjavljeni rat, i već u prvim mjesecima eskalacije masovno su u
mnogim hrvatskim gradovima i selima, od Osijeka preko Karlovca pa do
Metkovića i Dubrovnika, u zrak letjele kuće, lokali, auta u vlasništvu ili posjedu
građana srpske, a ponekad i crnogorske i neke druge nacionalnosti (pa i onih
Hrvata koje se drži nepodobnima ili su se nečim zamjerili). Prema izjavi hrvatskog
ministra vanjskih poslova dr Mate Granića, minirano je 5.000 kuća, a prema
tvrdnjama ljudi iz Hrvatskog helsinškog odbora za ljudska prava i 10.000.
A o onom najstrašnijem: da su ljudi, i opet zbog svoje nacionalnosti, nestajali bez
traga, da ih je gutala noć, a ponekad i dan, te da su kasnije nalaženi ili iskopavani
leševi nekih od njih, još uvijek se u Hrvatskoj rijetko tko usudi i zucnuti.

Za te optužbe se zna čak i u krugovima hrvatske vlade, a potvrdile su ih neke svetske organizacije, kao i preživeli svedoci, no uprkos tome hrvatska Vlada, očito bojeći se uticaja nekih desno orijentisanih političkih vođa izbegava da istraži te optužbe - piše, između ostalog, na početku izveštaja, uz navođenje Merčepove kratke biografije. Tvrdi se da je Merčep u vreme kada je bio sekretar za narodnu odbranu u Vukovaru 1991. počinio ili naredio brojne zločine, uključujući mučenja, ubistva i nestanke hiljada etničkih Srba u Vukovaru, Pakračkoj Poljani, Gospiću i Zagrebu.


QUOTE(Thanatos @ 24 Jun 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
?!?! I to sve uz pomoc JNA, ljudi iz Srbije koji su dosli samo da pljackaju i voze u Srbiju, ljudi koji su ubijali cak i konje recimo po Lipiku, unistavali tvornice i ti stvarno mislis da se tu radilo o 'borbi' za 'vasa' prava i vasu buducnost ?!?!

Pljačka Krajine je potpuna. U njoj su masovno sudjelovali i hrvatski vojnici i
povratnici, ali i mnogi drugi koji se poput strvinara zalijeću u prazna naselja i
kuće, kradu lutajuću stoku, skidaju i prozore i vrata s onih kuća koje još nisu
popaljene ili do kraja "očišćene" od svake upotrebljive stvari, namještaja, alata.
U "Slobodnoj Dalmaciji" mogli smo (5. listopada 1995) pročitati da se "u Kninu
više ne pljačka, no ne zbog zavedenog reda, nego se tamo više i nema što
odnijeti, pa se već skidaju i prozori i vrata s napuštenih kuća". A kada je tako u
Kninu, u kojem je toliko vojske i policije, a u njega inače sada svakodnevno
hodočaste i svi Hrvati koji drže do svog rodoljubnog prestiža, kako li je tek u tih
nekoliko stotina sela od Banije do Ravnih kotara, u kojima nema sada ni žive
duše?
QUOTE(Thanatos @ 24 Jun 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
Da se razumijemo, ja sam dijete mjesanog braka, ali ti mi pises vece gluposti od onih velikih Hrvata na recimo Index forumu.... , ali kako ja kazem, svatko ima pravo na svoje vidjenje situacije i na vlastito misljenje. EOD od mene.


Pa kakve to veze ima sto si iz mesanog braka.Ja znam za mnoge koji su bas zbog toga morali dokazivati i sa jedne i sa druge strane.

#41 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 24 June 2007 - 17:00

QUOTE(Zlica od Opaka @ 24 Jun 2007, 17:41) <{POST_SNAPBACK}>
vidis, kod mene je na elementarnom ljudskom nivou ta griza savesti sasvim prirodna. u moje je ime, bez mog odobrenja i saglasnosti radjeno sta je radjeno. a ja sam bila nemocna da na to uticem kao pojedinac.
a ti, ukoliko polazis od sebe, pa smatras da je bas svakoga moguce indoktrinirati & izlobotomirati, molila bih te da ne izgubis iz vida cinjenicu da svi nisu kao ti. na srecu.


Žao mi je što su u tvoje ime vodili rat, ja nisam ni blizu toliko bitna ličnost.

#42 yonggary1

yonggary1
  • Members
  • 169 posts

Posted 24 June 2007 - 17:01

Dobar potez Tadica, jeste da je zvucalo malo iznudjeno i na prepad ali u svakom slucaju dobar potez i u cjelini dobar intervju koji je naisao i na dosta odjeka i u hrvatskoj javnosti.

Medjutim, losa strana je to sto je izazvao otprilike indenticne reakcije srpskih i hrvatskih "patriota" a to je ono standardno "hebalo ga izvinjenje, nek ga gurne..."

Najnadahnutiji izlivi iz mozga(product of SrBski nacioanalisti):

QUOTE
j... ga hrvatski narod ja se ne secam da sam ja ili drugi gradjani srbije dali njemu odobrenje da se on u nase ime izvini.A sta je sa srpskim zrtvama?????????????


QUOTE
Какав кретен.Толико понижавања Српског народа од стране тадића.
Каже тадић моја деца нису само Срби"од моје жене мајка је хрватица и моја деца нису само Срби".Станковић каже и жена чекуа је хрватица имате сличности, тадић се смешка.семе му се затрало.тадићу усташо!
Ниси споменуо Јасеновац, Градишку, Олују...брука и срамота!


QUOTE
Мора да је извињење услов за улазак и боравак у хрватској.Које год г.... из власти оде тамо обавезно се "извини",од председника до подсекретара државне дирекције за сузбијање алергије на амброзију .
А Тадић наставља свој покајнички поход из 2005 када је отишао у Поточаре,а вешто избегао парастос у Братунцу.
Срам га било,оца му ј.... усташког ненормалног
.

A sa druge strane( by Forum.hr):

QUOTE
Meni to kurca ne znači... može se ispričavat 100 godina, nema efekta...
Hvala na isprici i gorite u paklu


QUOTE
Cetnicka Srbija je vec rehabilitirana svih ovih godina. Izborni rezultati, postupci i opce raspolozenje srbijanskog (srpskog) naroda to zorno pokazuje.

Politicki oportuno "isprika" nikome nista ne znaci, ponajmanje Hrvatima.

Srbi ce se tom "isprikom" jos dodatno radikalizirati. Ako je takvo sto uopce moguce - jer je taj narod en masse imperijalisticki raspolozen i orijentiran (stalno).

Isprika ce posluziti jugoslaviziranim elementima u hrvatskom javnom zivotu da se moze, po Bog zna koji put reci: "Vidite, moramo suradjivati - to nam je buducnost." Jeftina i prozirna demagogija onih koji zele i dalje balkanizirati Republiku Hrvatsku i Hrvate.

Sto narod misli o hrvatsko-srpskim odnosima, srbijanskim isprikama i novom "bratstvu i jedinstvu" vidjeli ste 16.6 na maksimirskom stadionu. A vidit cete i ponovno, ako Bog da, uskoro i na Poljudu
.


QUOTE
Potpisujem.
nek odjebu više za sva vremena, a te svoje isprike Tadić i svi odreda nek si zataknu za k...
ne vjerujem srbima ni pod jebemti razno jer lažu čim otvore usta.
ucjenjuju nas sa mrtvim tjelima koja nam ne žele predati a tu sere o isprikama.
koji je to karakter i obraz, fuj.



NARAVOUCENIJE: Svijetu se ne moze ugoditi rolleyes.gif .

#43 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 24 June 2007 - 17:01

Vi i vasa istina.

#44 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 24 June 2007 - 17:02

QUOTE(Zlica od Opaka @ 24 Jun 2007, 17:22) <{POST_SNAPBACK}>
vidis, i ja hocu da srbi najzad skuze sta su radili i koliko su zla naneli okolo, ali cini se da ce jos mnogo vode proteci... e, isto tako vazi i za Hrvate. trajace to, ali je realnije da u Hrvatskoj prestane diksriminacija Srba, nego da se Srbi u Srbiji suoce sa svojim veikosrpskim (ne)delima dry.gif
na kraju krajeva, to je sistem spojenih sudova; sami ne cinimo sta nam je od egzistencijalnog znacaja, ali zasto ocekujemo uvazavanje od prekoputa.
e pa, nece moci, bojim se dry.gif



QUOTE(Zlica od Opaka @ 24 Jun 2007, 17:37) <{POST_SNAPBACK}>
jel`? ti, vidim, znas. sama cinjenica da si hrvatski srbin podrazumeva da znas. pa, imali smo priliku kako to izgleda, nazalost...


off
Opet se ljutis i kreces u smeru koji se nece dobro zavrsiti.

'Aj ti lepo skuzi sta si ti radila i pocni da se ponasas u svom najuzem okruzenju pa onda predji na medjudrzavne odnose. Ili, i za to, treba da jos mnogo vode protekne?

off

---------------------------------

on topik

Jedna stvar mi nije jasna. Sta je razlog za ovaj tajming Tadiceve izjave? Jedna TV emisija? Da li mu je bilo dosadno pa pitao Srleta i Krleta 'Sta bi mogli da radimo/kazemo danas?' pa mu prreporucili da se izvinjava, posto je napolju velika vrucina pa bi jedno izvinjenje lepo leglo exYU auditorijumu?

Jednu veoma vaznu stvar plasirati na nacin kao sto je ucinjeno je krajnje neozbiljno.
'Nedeljom u 2'? Super, taman nakon rucka u momentima kada te hvata san popodnevne dremke, Tadic ti se izvinjava za sve mrtve, nestale, ranjene... ?!?

Zemljo Srbijo... i Savetnici Srpski... yucky.gif

#45 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 24 June 2007 - 17:12

QUOTE(Lyckety Splyt @ 24 Jun 2007, 18:01) <{POST_SNAPBACK}>
Medjutim, losa strana je to sto je izazvao otprilike indenticne reakcije srpskih i hrvatskih "patriota" a to je ono standardno "hebalo ga izvinjenje, nek ga gurne..."


Ne samo da su reakcije patriota očekivane i iste, već ovo izvinjenje nije promenilo ništa ni u glavama onih koji sa ratom veze nemaju. Dakle, tapkanje u mestu, jedan dosadni vreli letnji dan je ovom predstavom izvađen iz mrtvila, (bar što se srpskih i hrvatskih politikofila tiče), a niko se nije setio da spremi kokice. dry.gif

Edited by Vincent, 24 June 2007 - 17:13.