Jump to content


Photo

Naočare za sunce


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 22 June 2007 - 14:27

Posle par godina odbijanja da nosim naočare, došao je trenutak kad mi je svaki izlazak na sunce postao neprijatan za oči, te shvatih da je poslednji trenutak da pazarim naočare.

Pošto slabo poznajem tematiku reko' da potražim pomoć...Dakle, sve preporuke o radnjama u Beogradu koje treba obići, markama o kojima treba razmisliti, da li uzeti sa polarizovanim staklima ili ne, i sličnim pitanjima su dobrodošle.

Buvljak i Kinezi ne dolaze u obzir, ne pomažu baš puno.

Budžet je 10.000

#2 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 22 June 2007 - 17:50

samo nemoj s plavim staklima, ja cula to je dibidus nezdravo, valjda jos i vise privlaci uv zrake, sta li?

#3 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 22 June 2007 - 18:21

a jel to za svaki predlog trazis i naucni dokaz uticaja konkretnih naocara na mreznjacu, veznjacu i slemov kanal, kao i tehnicke karakteristike najnovijih materijala koji se upotrebljavaju u njihovih izradi, s obzirom na pdf na kom je topik postavljen biggrin.gif

#4 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 22 June 2007 - 21:09

Evo iz voleja: Ray Ban.
Bilo koji model koji ti se svidja i ima prava stakla a ne plastike. Moja preporuka su G-15 stakla: tamno zelena, jako prijatna za nosenje tj. gledanje kroz njih.
Polazirovana stakla imaju nezgodnu osobinu da se pod nekim uglom gledanja ne vidi prikaz na LCD displeju. Tako napr. na mojim kolima u normalnom sedecem polozaju, ne vidim nista na multifunkcionalnom displeju, a tu se nalaze sat, radio sa RDS-om, spoljnja temperatura, itd. Isto ne vidim ni displej od klime. Da bih video moram da zaokrenem glavu 90 stepeni na stranu, sto u voznji i nije zgodno.

Priznajem da ces Ray Ban tesko naci za 10.000 ali za 12000-13000 vec ima poprilican izbor.

Sto se tice prodavnica, u Merkatoru imas dve koje prodaju naocare za sunce pa mozes da navratis da pogledas modele. Mozda nisu najbolje mesto za kupovinu (sto se cena tice) ali vredi obici sto se tice izbora.

I da, preferiram stakla a ne plastike zato sto imam obicne naocare sa plastikom koja se veoma brzo izgrebe. Mozda ove firmirane plastike traju duze, ali ih nisam probao.

#5 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 23 June 2007 - 10:32

QUOTE(Maya Order @ 22 Jun 2007, 18:50) <{POST_SNAPBACK}>
samo nemoj s plavim staklima, ja cula to je dibidus nezdravo, valjda jos i vise privlaci uv zrake, sta li?

Uh, a ja mislio da ove 'bolje' naočare sve imaju 100% UV zaštitu i da od boje zavisi samo koliko će vidljive svetlosti biti propušteno, ali ne i UV zraka unsure.gif


QUOTE(Isis @ 22 Jun 2007, 19:21) <{POST_SNAPBACK}>
a jel to za svaki predlog trazis i naucni dokaz uticaja konkretnih naocara na mreznjacu, veznjacu i slemov kanal, kao i tehnicke karakteristike najnovijih materijala koji se upotrebljavaju u njihovih izradi, s obzirom na pdf na kom je topik postavljen biggrin.gif

Nisam znao na koji pdf da stavim topik, nek pomere moderatori ako mu ovde nije mesto.


QUOTE(rafiki @ 22 Jun 2007, 22:09) <{POST_SNAPBACK}>
Evo iz voleja: Ray Ban.
Bilo koji model koji ti se svidja i ima prava stakla a ne plastike. Moja preporuka su G-15 stakla: tamno zelena, jako prijatna za nosenje tj. gledanje kroz njih.
Polazirovana stakla imaju nezgodnu osobinu da se pod nekim uglom gledanja ne vidi prikaz na LCD displeju. Tako napr. na mojim kolima u normalnom sedecem polozaju, ne vidim nista na multifunkcionalnom displeju, a tu se nalaze sat, radio sa RDS-om, spoljnja temperatura, itd. Isto ne vidim ni displej od klime. Da bih video moram da zaokrenem glavu 90 stepeni na stranu, sto u voznji i nije zgodno.

Priznajem da ces Ray Ban tesko naci za 10.000 ali za 12000-13000 vec ima poprilican izbor.

Sto se tice prodavnica, u Merkatoru imas dve koje prodaju naocare za sunce pa mozes da navratis da pogledas modele. Mozda nisu najbolje mesto za kupovinu (sto se cena tice) ali vredi obici sto se tice izbora.

I da, preferiram stakla a ne plastike zato sto imam obicne naocare sa plastikom koja se veoma brzo izgrebe. Mozda ove firmirane plastike traju duze, ali ih nisam probao.

Hvala ti puno za iscrpan odgovor!
Većina mi je preporučila Ray Ban, tako da ću verovatno morati da ubacim još koju crvenu u budžet. Neki su mi preporučili i Polaroid, je l' znaš možda nešto o njima? One su prilično jeftinije, kreću se od 4000-8000.

#6 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 01 September 2007 - 11:26


od danas ponosni vlasnik biggrin.gif moram da se pohvalim...