Jump to content


Photo

LDP će podneti prijave protiv Koštunice i saradnika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2007 - 10:13

LDP će podneti prijave protiv Koštunice i saradnika

Narodni poslanik Liberalno demokratske partije Slobodan Maraš najavio je danas da će, ako to ne učini specijalni tužilac, ta stranka podneti krivične prijave protiv premijera Srbije Vojislava Koštunice i njegovih bliskih saradnika.

Maraš je na konferenciji za novinare u Novom Sadu rekao da će prijave biti podnete zbog podrške pobuni Jedinice za specijalne operacije u novembru 2001. godine, koja je bila "uvod u obračun sa politikom moderne Srbije i kulminirala je ubistvom premijera Zorana Đinđića 12. marta 2003. godine".


Poslanik LDP-a je najavio da će ta stranka podneti krivične prijave protiv Koštunice, ministra policije Dragana Jočića, šefa premijerovog kabineta Aleksandra Nikitovića i direktora RTS-a Aleksandra Tijanića.

Kao razlog za prijave naveo je da su oni u noći predaje četiri sata pregovarali sa prvooptuženim za ubistvo Đinđića, Miloradom Ulemekom Legijom.

Maraš je pozvao specijalnog tužioca Slobodana Radovanovića da pokrene postupak pred Specijalnim sudom o političkoj pozadini ubistva Đinđića i rekao da će, ako tužilac ne podnese krivične prijave, LDP to učiniti "do početka rasprave o poverenju vladi".

Poslanik LDP-a je naveo i da Pokrajinski odbor stranke najoštrije osuđuje napad na predsednika Hrvatsko-bunjevačko-šokačke stranke Blaška Temunovića.

#2 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 June 2007 - 16:27

Sto ce biti kljucna greska jer ce morati da dokaze svoje budalastine a usput ce morati da odgovori na milion i jedno pitanje... bice zanimljivo

#3 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2007 - 19:01

QUOTE(Milosh76 @ 22 Jun 2007, 17:27) <{POST_SNAPBACK}>
Sto ce biti kljucna greska jer ce morati da dokaze svoje budalastine a usput ce morati da odgovori na milion i jedno pitanje... bice zanimljivo

Te "budalastine" su odavno dokazane, samo sto ti, izgleda, ne pratis dnevnu stampu.
Ili, citas samo ono fasisticko zutilo Press, Kurir i ostala BIA izdanja!

#4 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 June 2007 - 19:17

QUOTE(PESC @ 22 Jun 2007, 20:01) <{POST_SNAPBACK}>
Te "budalastine" su odavno dokazane, samo sto ti, izgleda, ne pratis dnevnu stampu.
Ili, citas samo ono fasisticko zutilo Press, Kurir i ostala BIA izdanja!

A ti mozes da bacis tu diplomu Prava koju si navodno dobio i da se obesis o prvi orah, ako te puste iz sobe. Elem, to sto je pricao neko na tv-u i sto je neko izjavio u novinama NIJE dokaz niti ce ikada biti. Po toj logici sve sto prica i lupeta Tijanic, Mihajlovic, Mihajlov, Prelevic i slicni je takodje dokazana istina, zar ne bivsi kolega?

Prema tome kad izadjes iz sobe pravo pred orah... Ucini to sto bezbolnije!

Edited by Milosh76, 22 June 2007 - 19:19.


#5 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2007 - 19:33

QUOTE(Milosh76 @ 22 Jun 2007, 20:17) <{POST_SNAPBACK}>
A ti mozes da bacis tu diplomu Prava koju si navodno dobio i da se obesis o prvi orah, ako te puste iz sobe. Elem, to sto je pricao neko na tv-u i sto je neko izjavio u novinama NIJE dokaz niti ce ikada biti. Po toj logici sve sto prica i lupeta Tijanic, Mihajlovic, Mihajlov, Prelevic i slicni je takodje dokazana istina, zar ne bivsi kolega?

Prema tome kad izadjes iz sobe pravo pred orah... Ucini to sto bezbolnije!

Ja, za razliku od tebe, nisam studirao pravni u cilju da postanem operativac Obraza, Nomokanona i ostalih BIA organizacija.
Nego da bih ga razumeo!
Aj sad pali!
Pravo na orah!

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 June 2007 - 19:47

QUOTE(PESC @ 22 Jun 2007, 20:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ja, za razliku od tebe, nisam studirao pravni u cilju da postanem operativac Obraza, Nomokanona i ostalih BIA organizacija.
Nego da bih ga razumeo!
Aj sad pali!
Pravo na orah!

Operativac cega? Za obraz sam cuo, nimalo nisu simpaticni, Nomo... sta to i ne znam sta je BIA je simpa organizacija, ali ne znam nijednog pripadnika iste osim mozda Bebe...

Nisam piroman...

Koji orah?

#7 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2007 - 20:25

QUOTE(Milosh76 @ 22 Jun 2007, 20:47) <{POST_SNAPBACK}>
Operativac cega? Za obraz sam cuo, nimalo nisu simpaticni, Nomo... sta to i ne znam sta je BIA je simpa organizacija, ali ne znam nijednog pripadnika iste osim mozda Bebe...

Nisam piroman...

Koji orah?

rolleyes.gif

#8 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 22 June 2007 - 21:33

QUOTE(Milosh76 @ 22 Jun 2007, 20:47) <{POST_SNAPBACK}>
Nomo... sta to i ne znam sta je


sto s' ti fin..
pa jos gore ako ne znas..
u ostalom, sta se foliras, kad mi znamo KAKI studiraju pravo..
a znamo i zasto ga studiraju

#9 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 June 2007 - 01:14

QUOTE(DOCc @ 22 Jun 2007, 22:33) <{POST_SNAPBACK}>
u ostalom, sta se foliras, kad mi znamo KAKI studiraju pravo..

Nemoj tako, ima nas i LDP-ovaca i SDU-ovaca.wink.gif

#10 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 23 June 2007 - 10:13

QUOTE(DOCc @ 22 Jun 2007, 22:33) <{POST_SNAPBACK}>
sto s' ti fin..
pa jos gore ako ne znas..
u ostalom, sta se foliras, kad mi znamo KAKI studiraju pravo..
a znamo i zasto ga studiraju

ko ste to vi, koji znate? kaki to studiraju pravo? i zasto?

#11 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 23 June 2007 - 14:21

posto pravnici kazu da tuzba ima smisla, onda LDP zna tacno sta su pricali jocic&co sa gospodinom legijom u noci njegovog hapsenja. i ne samo sto znaju nego i imaju dokaze da je bas to receno. zar ne?

QUOTE(PESC @ 22 Jun 2007, 11:13) <{POST_SNAPBACK}>
Maraš je na konferenciji za novinare u Novom Sadu rekao da će prijave biti podnete zbog podrške pobuni Jedinice za specijalne operacije u novembru 2001. godine, koja je bila "uvod u obračun sa politikom moderne Srbije i kulminirala je ubistvom premijera Zorana Đinđića 12. marta 2003. godine".
Poslanik LDP-a je najavio da će ta stranka podneti krivične prijave protiv Koštunice, ministra policije Dragana Jočića, šefa premijerovog kabineta Aleksandra Nikitovića i direktora RTS-a Aleksandra Tijanića.

Kao razlog za prijave naveo je da su oni u noći predaje četiri sata pregovarali sa prvooptuženim za ubistvo Đinđića, Miloradom Ulemekom Legijom.


iskreno sumnjam da ce ovakve prazne, besmislene i logicki neodrzive optuznice pomoci u dokazivanju krivice nalogbodavaca djindjicevog ubistva

#12 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 June 2007 - 00:16

QUOTE(Zverilla @ 23 Jun 2007, 13:21) <{POST_SNAPBACK}>
iskreno sumnjam da ce ovakve prazne, besmislene i logicki neodrzive optuznice pomoci u dokazivanju krivice nalogbodavaca djindjicevog ubistva

Sta je "prazno, besmisleno i logicki neodrzivo" u optuznici? Zar nije Kostunica dao podrsku protestu JSO- a? Zar se pomenuta lica nisu sastala sa Legijom u noci njegove predaje, a javnosti nisu dati spisi tog susreta? Jedno je to sto ti LDP ide na zivce a nesto sasvim drugo cinjenice vezane za ceo slucaj politicke pozadine ubistva premijera.

#13 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 24 June 2007 - 01:01

QUOTE(Zverilla @ 23 Jun 2007, 15:21) <{POST_SNAPBACK}>
posto pravnici kazu da tuzba ima smisla, onda LDP zna tacno sta su pricali jocic&co sa gospodinom legijom u noci njegovog hapsenja. i ne samo sto znaju nego i imaju dokaze da je bas to receno. zar ne?
iskreno sumnjam da ce ovakve prazne, besmislene i logicki neodrzive optuznice pomoci u dokazivanju krivice nalogbodavaca djindjicevog ubistva

To bi bilo irelevantno da je u pitanju obicno ubistvo.
Ovako, posto je u pitanju politicko ubistvo, ubistvo premijera jedne drzave, a pre toga se desila oruzana pobuna JSO-a, i te kako jeste relevantno.

#14 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 24 June 2007 - 12:09

nisam sporio optuzbu vec nacin na koji je definisana i napisana. ne moze se niko osuditi na osnovu toga sto se "zna" da je bio umesan.
a 100% sam siguran da LDP nema detaljan uvid (a kamoli dokaze o tome) sta se zbivalo u ta 4 sata.

e onda se pravi "optuznica" koja poveze neke opste poznate (i nazalost tacne) stvari, na logicki sumnjiv nacin, potkrepljuci je sa negativnim brojem dokaza.
tako nesto bi moglo da prodje na sudu u staljinovom SSSR.u

#15 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 24 June 2007 - 14:41

OK Kostunica je rekao "da lekari protestuju u mantilima, pa i oni protestuju u svojim uniformama" to je otprilike njegova recenica i za to je KRIV, ako je to direktna podrska pobuni JSO. Ali mister Ceda je bio kod ####a u zatvoru, druzio se i saradjivao i sa Legijom i sa ####om i Buhom, kao i Canetom i slicnim "biznismenima"... Njegova recenica "prljave su mi ruke, ali mi je savest cista".... ako je to jedina njegova krivica onda on mora u zatvor, jer i raznim masovnim ubicama su prljave ruke a savest im je cista, jer savesti nemaju. Naravno, ne kazem da je Ceda kriv za ubistvo Djindjica, ali sam 100 % siguran da su i on i MUP (Mihajlovic) ni BIA (Petrovic, Mijatovic, Milic, i tadasnji ljudi zaduzeni za obezbedjenje premijera) makar krivi za necinjenje, ako ne i za nesprecavanje. Indirektna krivica, moralna krivica, nije krivicna odgovornost. Vec sam dao misljenje, da je ubistvo verovatno finansirao i podrzavao Marko Milosevic, jer je imao debelog motiva, od mrznje do hapsenja Slobe i slicnih razloga, a biznis sto mu je upropascen da ne govorim. Ni Ceda ni Beba ni Kostunica ni bilo koji drugi politicar NISU imali motiva za ubistvo Djindjica. Jedno je politicka i stranacka borba, a drugo je licna mrznja.
Ove tuzbe i tuzbice uopste nisu zanimljive, jer kako neko moze da dokaze sta je Bulatovic pricao sa Legijom 4h, sto takodje nije istina. Niko i nikad. Moze Legija da kaze, ali ako verujete Legiji na rec, onda je to mnogo sumnjivo, a moze i Bulatovic da kaze, ali kako njemu verovati. Mozete pitati CIA, posto verovatno spijunira MUP, ali kako onda dokazati nesto ako smo podatke dobili od CIA... I tako u krug.
Prepucavanje preko novina i saopstenja samo vode u krizu i bas nista ne dokazuju, sudski naravno, a usput i sputavaju sudske organe.

Edited by Milosh76, 24 June 2007 - 14:43.