Jump to content


Photo

Children of Men


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 14 June 2007 - 22:50

Nisam chitao knjigu, ali pretpostavljam da je josh teza od filma.
Naporan i zagushljiv od svog nasilja. Mozda bi ga svrstao u horor.
Par sekvenca je fantastichno i nevidjeno odradjeno.
Gluma ok mada u par navrata ima neizbezne patetike.
Sta je ovim englezima te samo prave poluapokaliptichne filmove.
Prosto se uzelim da gledam Chkalje posle ovakvih stvari.

#2 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 14 June 2007 - 23:02

Čija sad deca? Kukuruza ili Ljudi? Deder odluči se.

Ako misliš na Decu Ljudi tongue.gif, meni je taj film pretenciozno naduvano dobrosikadrirano razoča(s)ranje, pogotovo što na kraju ne dobijemo pa makar ni glupavo objašnjenje zašto je natalitet apsolutna 0. rolleyes.gif

Edited by Mildred, 14 June 2007 - 23:03.


#3 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 15 June 2007 - 01:30

mislim da se već naširoko pričalo o filmu, mada ne znam više ni na kom topicu...

sjajan film, u samom vrhu za prošlu godinu.

mildred, objašnjenje za natalitet je potpuno nebitno, a s obzirom na stanje u svetu imaš već sada xyz razloga koje moš sebi da daš innocent.gif

#4 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 15 June 2007 - 02:09

mmm da, ja jos uvek mastam o vutri sa mirisom/ukusom mog omiljenog povrcha - jagode

#5 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 15 June 2007 - 03:02

QUOTE(Mildred @ 15 Jun 2007, 00:02) <{POST_SNAPBACK}>
...meni je taj film pretenciozno naduvano dobrosikadrirano razoča(s)ranje, pogotovo što na kraju ne dobijemo pa makar ni glupavo objašnjenje zašto je natalitet apsolutna 0. rolleyes.gif


Idi se ubij, molim te.

Edited by CTPAX, 15 June 2007 - 03:08.


#6 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 15 June 2007 - 04:31

QUOTE(Mildred @ 14 Jun 2007, 19:02) <{POST_SNAPBACK}>
meni je taj film pretenciozno naduvano dobrosikadrirano razoča(s)ranje, pogotovo što na kraju ne dobijemo pa makar ni glupavo objašnjenje zašto je natalitet apsolutna 0. rolleyes.gif

Očigledno taj film nije za tebe...

#7 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 15 June 2007 - 07:15

Meni je bio interesantan detalj da glavni junak, koji se bori da spase novi život, kroz celo ludilo sukoba i ratova svih mogućih vrsta, ne ispali NIJEDAN metak i na kraju , daje i svoj život.

Mildred, žao mi je ali moram da ti kažem da nisi provalila čitavu ideju filma.

#8 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 June 2007 - 07:49

Provalila sam ideju, svasta. I totalno mi je yucky.gif

Pateticno, pateticno, pateticnooooooo yawn2.gif

A kad prestanu sa pucnjavom jer "prolazi beba" :roll: Pa njegova teatralna smrt na kraju jooooooooj

(Hahahahah, sad ce da me razapnu!)

#9 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 15 June 2007 - 08:20

QUOTE(Mildred @ 15 Jun 2007, 08:49) <{POST_SNAPBACK}>
Provalila sam ideju, svasta. I totalno mi je yucky.gif

Pateticno, pateticno, pateticnooooooo yawn2.gif

A kad prestanu sa pucnjavom jer "prolazi beba" :roll: Pa njegova teatralna smrt na kraju jooooooooj

(Hahahahah, sad ce da me razapnu!)


Neću ja da budem patetičan ali prvo dete mi je na putu pa prolazim kroz sličan ali na sreću metaforički pakao kao na filmu. Nadam se samo da ću na kraju ostati živ unsure.gif

#10 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 June 2007 - 08:34

Hajde da ne namaknem svu mrznju foruma na sebe (and God knows hate lives here), mozda je stvar u ocekivanjima - ja sam od ovog filma ocekivala solidan SF, a dobila prezvakano nagvazdanje™ o moralnom sunovratu covecanstva. Cak mi malo naginje i ka antiglob propagandi.

Jedina scena vredna paznje je kad metak zaluta u vrat Juliane Moore na pocetku filma, i uopste cela ta jurnjava kolima (dobro snimljeno, rekoh vec...).

Edited by Mildred, 15 June 2007 - 08:34.


#11 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 15 June 2007 - 08:43

QUOTE(Mildred @ 15 Jun 2007, 09:34) <{POST_SNAPBACK}>
Hajde da ne namaknem svu mrznju foruma na sebe (and God knows hate lives here), mozda je stvar u ocekivanjima - ja sam od ovog filma ocekivala solidan SF, a dobila prezvakano nagvazdanje™ o moralnom sunovratu covecanstva. Cak mi malo naginje i ka antiglob propagandi.

Jedina scena vredna paznje je kad metak zaluta u vrat Juliane Moore na pocetku filma, i uopste cela ta jurnjava kolima (dobro snimljeno, rekoh vec...).


Ma jok... što se mene tiče, poštujem svačije mišljenje ali ne trpim uvrede innocent.gif
Tehnika snimanja iz jednog kadra je vrlo interesantna u ovom filmu. Prosto podseća na pozorišne performanse. Sve je na pravom mestu, skoro bez greška a iz JEDNOG kadra - to je slučaj i sa scenom koju pominješ kada pogađaju Džulijen Mur u vrat. U današnje vreme se malo filmova radi na ovaj način, mislim na tehniku snimanja. Uglavnom su to brzi kadrovi, animacije sa živom slikom koje traju po nekoliko sekundi, kratke scene koje svojom brzinom totalno razbijaju koncentraciju jer mozak ne stigne da obradi ono što su oči videle... blink.gif
Ovaj film nije ništa nalik velikim blokkbasterima, ovo je jedan pokušaj apela da se spreči moguća budućnost u koju srlja celo čovečanstvo.
Što reče Lui Cypher (Robert De Niro) iz filma Angel Heart : "Ima na hiljade religija koje čine da ljudi mrze jedni druge ali nema ni jedne koja ih može ujediniti". Sam fenomen stvaranja novog života u svetu koji gubi nadu je krajnje optimistična vizija koju podržavam.

#12 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 June 2007 - 09:01

QUOTE
U današnje vreme se malo filmova radi na ovaj način, mislim na tehniku snimanja. Uglavnom su to brzi kadrovi, animacije sa živom slikom koje traju po nekoliko sekundi, kratke scene koje svojom brzinom totalno razbijaju koncentraciju jer mozak ne stigne da obradi ono što su oči videle...

Da, ali to i dalje ne znaci da je film u celosti remek-delo.

Slican argument ljudi koriste i kad hvale Black Hawk Down (meni inace fenomenalan), zanemarujuci ili ne shvatajuci poentu. Nije sve u reziji i montazi!

QUOTE
Ovaj film nije ništa nalik velikim blokkbasterima, ovo je jedan pokušaj apela da se spreči moguća budućnost u koju srlja celo čovečanstvo.

Ne znam, na mene nije apelovao, nije ni morao, jer srljanje je sveprisutno i vrlo primetno, a kao biolog ne mogu da prihvatim tezu po kojoj cemo svi postati sterilni rolleyes.gif Ma da su barem objasnili da je od radijacije ili visoke kolicine steroida i pijacoj vodi, nego nista... Sta cu, naucnik je naucnik, ne zadovoljava se lako.

A na one na koje je mozda trebalo da apeluje - pa, verujem da nisu ni trepnuli, ili da su ga brzo zaboravili.

#13 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 15 June 2007 - 09:22

Kao biolog, smaras.
CoM bi, da je vise cinemakulture, postao reper po kome bi se filmovi snimali sledecih nekoliko godina.
Rezija i montaza JESU medju najvaznijim, ako ne i najvazniji aspekti filma. Posebno rezija.

Uostalom, ako je tebi BHD fenomenalan, a CoM patetican, zaista ne vidim poentu razgovora na ovu temu.

#14 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 June 2007 - 10:02

Ako smaram, ignorisite me.

QUOTE
CoM bi, da je vise cinemakulture, postao reper po kome bi se filmovi snimali sledecih nekoliko godina.


Ne, CoM koristi reper koji je postavio BHD. Dakle, po meni, deja vu. Cak je i ta patetika deja vu (i naravno da je BHD ima, ali se lakse guta, jer nema crnkinje trudnjace tongue.gif - dobra je ona scena kad vojnik upadne u kucu u kojoj se skriva gomila dece).

QUOTE
Rezija i montaza JESU medju najvaznijim, ako ne i najvazniji aspekti filma. Posebno rezija.

E, pa onda gledaj spotove Justina Timberlakea. To je vrhunac rezije i montaze wink.gif Salim se (ne razapinji!), ali film treba i nekakvu originalnu poruku da da, a ne samo da bude lepo usminkan. A to je danas retko. CoM je dao poruku, ali prezvakanu. Bolje da su stvarno pravili SF, a ne da propagiraju mir i ljubav prema bliznjem - hocu da kazem, meni ne treba film da mi to propagira, ili moze - ali ne na tako patetican i providan nacin. Ako ima ljudi kojima je tako nesto potrebno - oni mozda ni ne gledaju filmove, a ako ih i gledaju, kao sto rekoh, ignorisu ih.

#15 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 15 June 2007 - 10:38

i meni je jedan od najnajfilmova koji sam geldala u skorije vreme : )
mislim sama ta tema distopije se meni jako svidja, a jos kad sam videla da je radio Cuaron - ocekivala sam dobar spoj price i audiovizuelnog dela :]


QUOTE(Mildred @ 15 Jun 2007, 10:01) <{POST_SNAPBACK}>
Da, ali to i dalje ne znaci da je film u celosti remek-delo.

Slican argument ljudi koriste i kad hvale Black Hawk Down (meni inace fenomenalan), zanemarujuci ili ne shvatajuci poentu. Nije sve u reziji i montazi!
Ne znam, na mene nije apelovao, nije ni morao, jer srljanje je sveprisutno i vrlo primetno, a kao biolog ne mogu da prihvatim tezu po kojoj cemo svi postati sterilni rolleyes.gif Ma da su barem objasnili da je od radijacije ili visoke kolicine steroida i pijacoj vodi, nego nista... Sta cu, naucnik je naucnik, ne zadovoljava se lako.

A na one na koje je mozda trebalo da apeluje - pa, verujem da nisu ni trepnuli, ili da su ga brzo zaboravili.



"e ti biolozi smarachi", rece jedan matematicar, moj profa :]
nikakva uvreda, da se razumemo. samo citat.

ono jeste sf, tzv distopicni sf. totalno je lepo videti i neki sf bez lightsabera i naseljavanja druge planete, robota (koliko god ih volela)

kao sto rekoshe kovik i coolactive, ovaj film ima posebnu notu zbog nacina snimanja (koji je meni predivan, iz 1 kadra, totalna uzivancija), montaze (i da, veoma veoma bitni delovi filma, ponekad ako ne i uvek, bitniji od same radnje), same boje filma, ogoljenosti neke a opet je sve tu
i pritom, ne vidim sta ej tebi tu naduvano?!?

patetika?

QUOTE
Uostalom, ako je tebi BHD fenomenalan, a CoM patetican, zaista ne vidim poentu razgovora na ovu temu.

taj rad.

Edited by I'm with the pilots, 15 June 2007 - 10:40.