Jump to content


Photo

i am legend


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 13 June 2007 - 00:29

ne verujem da je puno ljudi citalo 'i am legend' (kod nas preveo kentaur), ali su barem neki gledali omegamena sa hestonom (bijedni ripoff). knjiga je, barem meni, jedna od najboljih i najupecatljivijih apokalipticnih vizija. sada se sprema adaptacija originala u kojoj igra poznati krvolok dobrih scifi predlozaka, will smith. to garantuje obilje humora, smesnih vampira i scenario cija se imbecilnost granici sa onom u 'i, robot'.
da je ovo pdf sport, olaksavanje u kafu will smithu i francis lawrenceu, buducem reditelju, obavio bi flegma. ovako to preventivno moram da ucinim ja. nadam se da ce me preplaceni reditelj i zvezde ipak prijatno iznenaditi.
dotle linak http://www.scifimovi..._iamlegend.html .

#2 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 13 June 2007 - 01:08

Meni je to jedna od najomiljenijih knjiga i iskreno si me uplasio ovom najavom!

Omega Man ce nam biti zakon zakona kad ovo izadje...

#3 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 13 June 2007 - 01:30

Nisam čitao knjigu, žao mi je, pretpostavljam da je interesantna.
Bez obzira na to, hrabro izjavljujem da mi je ideja da Will Smith igra Roberta Nevillea krajnje interesantnaa, mada je moguće da od budućeg filma očekujem nešto što on neće biti. Da objasnim:

Omega man mi se uvek činio, pored raznoraznih njegovih dramaturških i rediteljskih nedostataka, kao ultimativni rasistički film. Glavni junak, jedini preostali čovek je Čarlton Heston, najveći američki "državni" glumac, najveći zagovornik naoružavanja građana. Sukobljava se sa "Šaftovski" izdizajniranim zombijima (afro frizure, crni kožni mantili). Na kraju umire razapet kao Isus. Ideja da tog belog Isusa sada igra crni pajac Will Smith deluje kao fino podjebavanje konzervativne belačke Amerike.

Verovatno da tripujem.

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 June 2007 - 03:07

josh je bolja vest da je trebalo prvo Shvarceneger da glumi. yucky.gif

q: zashto taj reziser i zashto taj scenarista? da li je moguce da ne mogu naci nikog boljeg?

kad sam chitala knjigu imala sam utisak neke, gotovo uljuljkujuce rutine njegovog zivota, retko kad prekidane i mislim da I am legend jednostavno ne treba ekranizovati jer gotovo cela knjiga pochiva na jednom akteru i unutrashnjem monologu.
zato mislim da ce adaptacija, kakva god bila, kopati ochi svim ljubiteljima Metisona.

Edited by Dunadan, 13 June 2007 - 03:08.


#5 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 June 2007 - 08:30

A koga zanima, može naći trejler na www.apple.com/trailers

Tako sam ja i čula za film. Knjigu čitala nisam.

Ideja o poslednjem čoveku na Zemlji mi se sviđa (ima jedna kratka SF priča sa istom tematikom, koja se završava apsolutno fenomenalno: poslednji čovek na Zemlji shvata da je poslednji, ali izvesno vreme ipak čeka, čeka i čeka da se pojavi još neko, onda reši da se malo zeza unaokolo, pa nauči da pilotira i slično, i na kraju mu se sve smuči, baci se sa zgrade, i u tom trenutku, dok pada, čuje kako zvoni telefon biggrin.gif), ali ja iz trejlera nisam mogla da zaključim o čemu je film u stvari. I onda sam konsultovala imdb, i imam šta da vidim - Legend se bori protiv vampira! yucky.gif

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali meni je stvarno muka od vampirskih filmova. Bilo je zanimljivo zaključno sa Oldmanom i donekle Buffy (mislim, heeeeej, čitava serija o tome!), ali sve što je usledilo je čisto mučenje.

#6 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 13 June 2007 - 08:55

knjiga je odlicna. sumnjma da ce film biti nesto posebno.

#7 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 13 June 2007 - 09:02

^^ same here. knjigu procitao davno, s merakom, i rado je se sjecam. od w. smitha ocekujem jos jedno men-in-blackish sranje.

#8 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 13 June 2007 - 11:00

vau, reditelj spotova za britni i džej lo, te ogavnog konstantina rolleyes.gif
akiva goldsman - rolleyes.gif
vil smit rolleyes.gif

btw postoji pored omega man-a još jedna ekranizacija malog budžeta, s vinsentom prajsom - the last man on earth. metison je pisao deo scenarija.

#9 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 13 June 2007 - 11:42

da, uvek sam bio ubedjen da je ogavni omegaman u stvari neuspela 'obrada' fenomenalnog prajsa.

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 June 2007 - 13:01

kakav je taj sa Prajsom? tek sam sinoc kad sam ukucala I am legend u imdb videla da postoji taj film. mislila sam da je Omega Man prvi iako, bog nam je svedok, film apsolutno nikakve veze sa knjigom nema. kakvo dno.

#11 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 13 June 2007 - 15:10

sa prajsom je mnogo bolja verzija, kao film a pogotovo kao ekranizacija.

#12 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 13 June 2007 - 15:38

Cuo sam za ovo jos pre ali nesto nije islo dalje od najave. bas me zanima koliko ce i da li ce da useru knjigu.

#13 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 June 2007 - 18:47

Knjigica je najbolji vampirski Sf. rolleyes.gif

Filmovi su obično loši, ali videćemo... dry.gif

#14 Ghoul

Ghoul
  • Sleepers
  • 34 posts

Posted 14 June 2007 - 10:11

knjiga, odnosno novela ja sam legenda je odlična.
omega man je teško sranje, a tu verziju sa prajsom nisam gledao.

#15 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 14 June 2007 - 10:45

Možda Vil Smit i ne bude toliko loše rešenje, možda nam se posreći pa reše da uozbilje film.

Mada kontam da od Omega Mana ne može da bude mnogo gori...