Jump to content


Photo

Zodi@c


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#16 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 30 June 2007 - 01:01

meni jako dobar, bas zbog nepretencioznosti i svedenosti
john carroll lynch ipak najupecatljiviji

#17 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 12 July 2007 - 00:13

Odgledah ga upravo.
Nisam neshto otkinuo ali ne mogu da kazem ni da je pushka. Ispricana prica na osnovu brda podataka iz prethodnih 40 godina traganja za ubicom. Pasija traganja, misterija, ubistva, gomile podataka ... ipak, Fincherova opsednutost tamnom stranom ljudske licnosti ovde je nekako na vishe dokumentaran, novinarski nacin t.j. kroz takvu jednu prizmu prikazan na ekranu. Ocekivao sam malo vishe slobode u predstavljanju price a ispalo je da kao da sam odgledao igrani dokumentarac na History kanalu... Nije mi delovalo ubedljivo kao sto je to uspeo da uradi sa Se7en ili sa Fight Club-om. Mislim da je zelja da se isprati autenticnost samog slucaja i misterija "jeste-nije", donekle i sama duzina filma, ubila ono "filmsko" u Zodijaku.
Opet, to je samo moje misljenje.... innocent.gif

#18 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 16 July 2007 - 09:38

QUOTE(CoolActive @ 12 Jul 2007, 01:13) <{POST_SNAPBACK}>
Odgledah ga upravo.
Nisam neshto otkinuo ali ne mogu da kazem ni da je pushka. Ispricana prica na osnovu brda podataka iz prethodnih 40 godina traganja za ubicom. Pasija traganja, misterija, ubistva, gomile podataka ... ipak, Fincherova opsednutost tamnom stranom ljudske licnosti ovde je nekako na vishe dokumentaran, novinarski nacin t.j. kroz takvu jednu prizmu prikazan na ekranu. Ocekivao sam malo vishe slobode u predstavljanju price a ispalo je da kao da sam odgledao igrani dokumentarac na History kanalu... Nije mi delovalo ubedljivo kao sto je to uspeo da uradi sa Se7en ili sa Fight Club-om. Mislim da je zelja da se isprati autenticnost samog slucaja i misterija "jeste-nije", donekle i sama duzina filma, ubila ono "filmsko" u Zodijaku.
Opet, to je samo moje misljenje.... innocent.gif

I moje.
Slažem se.

#19 garcia

garcia
  • Members
  • 231 posts

Posted 19 July 2007 - 00:13

narode, gde nađoste normalan (srpski) titl za ovaj film?
sve koje sam do sada pronašao (za verziju koju je "zapakovao" čika Diamond) nisu imale malo slovo L.
izgleda da je softver kroz koji je titl propustao domaći prevodilac debelo osakatio titl.

dijalog bi izgledao ovako:

205
00:20:15,174 --> 00:20:19,845
ima isti broj cipeia i rukavica
kao Zodijak, verovatno je siucajnost.
.

206
00:20:21,972 --> 00:20:27,060
Vidite to. Dva pistoija, dve
22-jke, jedna automatska.
.

207
00:20:27,853 --> 00:20:32,441
Jedan revoiver. -To je zanimijivo,
ima pusku u ormanu.
.

mazohizam...

#20 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 19 July 2007 - 12:54

Film nije nista posebno, ali scena ubistva na jezeru je prejaka!

#21 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 19 July 2007 - 13:15

Сасвим добар филм.

#22 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 July 2007 - 13:18

Dobar je film.

Neposredno nakon gledanja mi se činilo da je nešto moglo i drugačije da bude urađeno, ali što vreme više prolazi sve mi više čini da ustvari nije.

#23 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 19 July 2007 - 18:29

Sve je moglo odavno da bude resheno bez problema da su policajci po drzavama lepo komunicirali i razmenjivali informacije a ne bezali od istih i prebacivali odgovornost na druge. Tuzno je to kad se od gomile policajaca nadju samo dva lika kojima je zaista stalo da uhvate Zodiaca ali sami ne mogu tako lako.

#24 Leonidas

Leonidas
  • Members
  • 1,880 posts

Posted 23 July 2007 - 22:13

odgledao i nekako ostao bez utiska... mnogo mi nesto konfuzno, dani lete brze nego na FM07... Jedno od slabijih izdanja Finchera, za moj Okus...

#25 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 23 July 2007 - 22:20

QUOTE(Inter @ 19 Jun 2007, 02:42) <{POST_SNAPBACK}>
i mogu da se kladim da je bar glumac upoznao pravog lika i proveo vreme sa njim te ga je bez greshno predstavio.


Oću ja da se kladim? smile.gif

#26 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 July 2007 - 11:02

QUOTE(CoolActive @ 12 Jul 2007, 01:13) <{POST_SNAPBACK}>
Nije mi delovalo ubedljivo kao sto je to uspeo da uradi sa Se7en ili sa Fight Club-om. Mislim da je zelja da se isprati autenticnost samog slucaja i misterija "jeste-nije", donekle i sama duzina filma, ubila ono "filmsko" u Zodijaku.
Opet, to je samo moje misljenje.... innocent.gif

ne vidim rashta porediti njegove prethodne filmove sa ovim kad je ochito da se u Zodijaku ishlo na informativnost i prezentovanje shto vece kolichine podataka u cilju prikaza shto istinitije hronologije i u tome jeste uspeo. naravno da reziser nema previshe prostora da se razmashe u takvom okruzenju, a iskreno, ne vidim i zashto bi.
moj prigovor je shto traje brutalno dugo, shto toliko podataka ima da nishta ne bih pohvatala da nisam ranije chitala prikaz Zodijaka u crimelibrary.com, al pretpostavljam da nije postojao drugi nachin.

i da. triput ura za savremenu forenziku i informatiku. kontam da danas taj Zodijak ne bi zaziveo ni do drugog ubistva.

Edited by Dunadan, 26 July 2007 - 11:03.


#27 garcia

garcia
  • Members
  • 231 posts

Posted 27 July 2007 - 11:59

odgledao Zodiaca i film me asocirao na All the President's Men (1976).
znači dobar (i duuug) film, dobra gluma, dokumentarna vrednost, odlična režija ali... who the f**k cares 'bout Zodiac and Nixon. respektivno.

#28 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 27 July 2007 - 15:20

Izgleda da sam ja jedina koja nije znala (pre gledanja filma) da su i posle tolikih godina ipak ostala samo nagadjanja ko je bio Zodiac, tako da sam sve vreme nekako ocekivala da ce se film zavrsiti otkrivanjem ubice i to mi je apsolutno pokvarilo utisak.
Nekako se bolje osecam ako sam na kraju "pametnija" u vezi cele stvari nego sto sam bila na pocetku. rolleyes.gif
Ko mi je kriv kad se ne raspitah.

#29 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 27 July 2007 - 15:24

eh da, i meni je palo napamet da bi neko ko ne zna od ranije celu priču mogao da se iznervira/razočara

ja sam srećom znala smile.gif

#30 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 27 July 2007 - 16:06

Tebi onda to ne smeta, ja priznajem da ne bi ni gledala film da sam znala.
Ne volim da mi tu sad nesto ostane nedoreceno. Na kraju filma ima da se zna ko i sta il da se snima nastavak smile.gif .
Ali to sam samo ja.
Van ovoga, film mi je kao i mnogima bio predugacak btw.

Troll on:
Jos jedna sitnica, nema mnogo veze sa radnjom filma:
pitam muza da li je primetio da u doticnoj redakciji novina, osim sekretarice (asistenta?) koja donosi Zodiac-ove poruke nema ni jedne jedine zene. On kaze nije uopste zapazio, ali u to vreme (to je pocetak sedamdesetih), zene su mahom bile stay at home moms. Te se setih nasih socijalistickih mama, u ulici moga detinjstva, a i sire, ne mogu da prizovem u pamet ni jednu mamu koja nije bila zaposlena. Ovo je doduse bilo nekoliko godina kasnije, ali ipak...

Troll off