Jump to content


Photo

USA je odlucila da je Kosovo nezavisno


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3230 replies to this topic

#3196 Tony Ball

Tony Ball
  • Banned
  • 213 posts

Posted 27 July 2007 - 13:17

@ Insomniac

QUOTE(vlad_ @ 27 Jul 2007, 01:28) <{POST_SNAPBACK}>
osim sto su zdusno podrzavale nacisticku nemacku i italiju


A zasto nisi replicirao na ovo? Ili mislis ipak da je to neka utvrdjena cinjenica ?

#3197 Tony Ball

Tony Ball
  • Banned
  • 213 posts

Posted 27 July 2007 - 13:23

QUOTE(Teja @ 27 Jul 2007, 14:15) <{POST_SNAPBACK}>
Jezik ( srpski) ti je odlican. A jos ako navedes neke podatke u vezi predhodnog posta
onda samo mogu reci "halal ti tjufta".

Lep pozdrav
Teja


A je l'moze kompromis?

#3198 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 27 July 2007 - 13:33

QUOTE(Tony Ball @ 27 Jul 2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}>
@ Insomniac
A zasto nisi replicirao na ovo? Ili mislis ipak da je to neka utvrdjena cinjenica ?

Imas potpuno pravo u vezi ovoga, ali onda bih morao da odem (pre)daleko pa do:
QUOTE(Gjergji @ 27 Jul 2007, 01:26) <{POST_SNAPBACK}>
Troll on

A tvrdis to jer dobro znas sta je Srbija radila albancima od 1912 do 1998. Opet projekcija Harper. Nisu sve drzave teroristicke kao Srbija. U stvari, takvih je drzava malo. Nikada albanci (Kosovo ili Albanija) nisu oflekali svoju istoriju kao sto je to Srbija uradila. Nikada.

Troll of

sto je kao sto vidis, biser do bisera.

Ti ne moras absolutno nijedan izvor da postiras, narocito ako kazes da je to tvoje ubedjenje. Ovo je internet forum a ne sudionica. Ja se ne slazem, ne mislim da su Srbi kao narod bili vise podrzavali nacizam. Ne slazem se ni sa vlad-ovom konstatacijom da je bilo neke zdusne podrske nacizmu od strane Albanaca, narocito ne toliko da bi se usporedilo sa ulogom Srbije i Srba u ratovima devedesetih. Ali se ne slazem ni sa generalnim brendiranjem Srbije kao "teroristicka drzava."

Jedino se slazem sa Nesh-om da ste otisli veoma daleko od teme koja je:

USA je odlucila da je Kosovo nezavisno
Da li su se Srbi definitivno pomirili sa gubitkom Kosova?

#3199 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 27 July 2007 - 13:38

QUOTE(Tony Ball @ 27 Jul 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
A je l'moze kompromis?


Ne može. Upao si od svoje volje, sad se vadi. laugh.gif

#3200 MenAtWar

MenAtWar
  • Sleepers
  • 25 posts

Posted 27 July 2007 - 13:58

QUOTE(Nesh @ 27 Jul 2007, 14:16) <{POST_SNAPBACK}>
Da se vratimo na temu

USA je odlucila da je Kosovo nezavisno
Da li su se Srbi definitivno pomirili sa gubitkom Kosova?

Slažem se.

A zašto je to toliko važno što je SAD odlučila da je Kosovo nezavisno i zašto bi se Srbi pomirili sa gubitkom istog ako je Rusija, koja više nije (morate to da priznate) ona iz vremena debelog medveda koji lupa šakom o sto, odlučila da je Kosovo AP u Srbiji, a Srbi se definitivno neće pomiriti sa gubitkom Kosova osim u slučaju VEEELIKIH teritorijalnih kompenzacija (što je s druge strane trenutno varijanta sa najmanje mogućnosti).
Odlučujuće pitanje je: Ko je doneo čvršću odluku?

#3201 Tony Ball

Tony Ball
  • Banned
  • 213 posts

Posted 27 July 2007 - 14:07

QUOTE(Roger Sanchez @ 27 Jul 2007, 14:38) <{POST_SNAPBACK}>
Ne može. Upao si od svoje volje, sad se vadi. laugh.gif

Mamaaaa sad.gif sad.gif sad.gif

#3202 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 27 July 2007 - 14:09

QUOTE(MenAtWar @ 27 Jul 2007, 14:58) <{POST_SNAPBACK}>
Odlučujuće pitanje je: Ko je doneo čvršću odluku?


Oni koji i inače odlučuju oko takvih i sličnih pitanja u svijetu. A nadam se da je Koštunica donio čvrstu odluku da se kvalitetno remontira Gazela, to je njegova razina odlučivanja.

#3203 porfirijepetrovic

porfirijepetrovic
  • Members
  • 129 posts

Posted 27 July 2007 - 15:22

moze amerika da radi sta hoce. a i rusija. a mi, sitna boranija, treba samo da se cuvamo da nas pritom ne ugaze. mada to srbima nikad nije islo od ruke.

evo, ocigledno je taktika rusije da primora da se nezavisnost proglasi mimo ujedinjenih nacija. i to je sve. ne podrzavaju oni nas jer nas volu. e sad, zasto taj pristup odgovara rusiji, ko ce to znati. mozda i oni hoce da priznaju nezavisnost juzne osetije i abhazije. mozda.

ma, koga briga uostalom, nek se samo resi vec jednom pa da znamo na cemu smo. bar neko vreme.

#3204 MenAtWar

MenAtWar
  • Sleepers
  • 25 posts

Posted 27 July 2007 - 15:24

QUOTE(Roger Sanchez @ 27 Jul 2007, 15:09) <{POST_SNAPBACK}>
Oni koji i inače odlučuju oko takvih i sličnih pitanja u svijetu. A nadam se da je Koštunica donio čvrstu odluku da se kvalitetno remontira Gazela, to je njegova razina odlučivanja.

Naravno da u pitanju KO nisam ni mislio na Koštunicu, jer to i nije njegov nivo odlučivanja, nego na SAD i Rusiju. Iskreno se nadam da će zima u Evropi biti oštra jer to bi možda bio i odlučujući adut u rukama Rusije rolleyes.gif

#3205 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 27 July 2007 - 15:32

QUOTE(Zero7 @ 27 Jul 2007, 12:05) <{POST_SNAPBACK}>
nema niceg ekstremnog kad narod treci po broju u celoj SFRJ trazi republiku. ako mogu 500,000 crno-goraca, zasto ne 1,8m. albanaca? traziti menjanje statusa putem demonstracija i protesta nije nimalo ekstremno - to je najdemokraticniji nacin. druga je stvar sto je SFRJ a posebno srbija u to vreme bila alergicna na demokratiju i proteste pa je tu videla kojekakve konspiracije.


Nasilnim demonstracijama i diskriminacijom Srba ste trazili da budete republika. A razlog zasto nise mogli da dobijete republiku je: 1) niste juznoslovenski ustavotvoran narod, 2) otcjepili bi ste se i napravili Veliku Albaniju. I u Jugoslaviji ste imali vise prava i slobode nego Madjari u Rumuniji, pa ne znam da li su Madjari u Rumuniji ikada demonstrirali da dobiju nekakvu republiku unutar Rumunije.

#3206 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 27 July 2007 - 15:37

QUOTE(Parni Valjak @ 27 Jul 2007, 16:32) <{POST_SNAPBACK}>
Nasilnim demonstracijama i diskriminacijom Srba ste trazili da budete republika. A razlog zasto nise mogli da dobijete republiku je: 1) niste juznoslovenski ustavotvoran narod, 2) otcjepili bi ste se i napravili Veliku Albaniju. I u Jugoslaviji ste imali vise prava i slobode nego Madjari u Rumuniji, pa ne znam da li su Madjari u Rumuniji ikada demonstrirali da dobiju nekakvu republiku unutar Rumunije.

da li treba da budes juzni slAven (valjda) da budes ustavotvoran? ili ako moze i da ne budes juzni slaven, onda kako da se promenimo pa da budemo jednaki vasim juznoslavenskim bogovima?

#3207 MenAtWar

MenAtWar
  • Sleepers
  • 25 posts

Posted 27 July 2007 - 15:39

QUOTE(Zero7 @ 27 Jul 2007, 11:05) <{POST_SNAPBACK}>
nema niceg ekstremnog kad narod treci po broju u celoj SFRJ trazi republiku. ako mogu 500,000 crno-goraca, zasto ne 1,8m. albanaca? traziti menjanje statusa putem demonstracija i protesta nije nimalo ekstremno - to je najdemokraticniji nacin. druga je stvar sto je SFRJ a posebno srbija u to vreme bila alergicna na demokratiju i proteste pa je tu videla kojekakve konspiracije.

Da dodam i ja da su tih 500.000 crnogoraca imali svoju državu kad ni srbi nisu, a ostalu boraniju na zapadnom Balkanu i da ne spominjem, a što se tiče brojke 1,8m ( iz osamdesetih predpostavljam) i 2,5m (iz 2006), pa šta ste bre vi? Ljudi ili zečevi? (250.000 iz 1947).

#3208 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 27 July 2007 - 15:46

QUOTE(insomniac @ 27 Jul 2007, 17:37) <{POST_SNAPBACK}>
da li treba da budes juzni slAven (valjda) da budes ustavotvoran? ili ako moze i da ne budes juzni slaven, onda kako da se promenimo pa da budemo jednaki vasim juznoslavenskim bogovima?


Mozete i bili ste jednaki kao gradjani. Zato ste dobili najveci mogucu autonomiju na Kosovu, i imali ste prava kao ni jedna druga manjina u Evropi. I jedino sto niste dobili ustavotvornoscu je da vas jezik bude zastupljen na federalnom nivou. I to se moglo rjesiti bez nasilja.

#3209 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 27 July 2007 - 16:01

QUOTE(insomniac @ 27 Jul 2007, 16:37) <{POST_SNAPBACK}>
da li treba da budes juzni slAven (valjda) da budes ustavotvoran? ili ako moze i da ne budes juzni slaven, onda kako da se promenimo pa da budemo jednaki vasim juznoslavenskim bogovima?


Istina, kaže se slavofob, ali je ipak pripadnik naroda Sloven. I da, kaže se slovenofilstvo.

(U Hrvatskoj je u upotrebi Slaven, u Srbiji je to samo lično ime. Tako mi imamo slovenski i slovenački, a oni slavenski i slovenski)

Edited by SoS, 27 July 2007 - 16:13.


#3210 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 27 July 2007 - 16:21

Hvala, SoS, mislio sam da je i na srpskom "slaven"... ruku na srce, svi ste vi meni isti... slaveni, sloveni, potato, tomato biggrin.gif (sala, naravno)

QUOTE(Parni Valjak @ 27 Jul 2007, 16:46) <{POST_SNAPBACK}>
Mozete i bili ste jednaki kao gradjani. Zato ste dobili najveci mogucu autonomiju na Kosovu, i imali ste prava kao ni jedna druga manjina u Evropi. I jedino sto niste dobili ustavotvornoscu je da vas jezik bude zastupljen na federalnom nivou. I to se moglo rjesiti bez nasilja.

Slusaj, nema (samnom) debate o tome da li su Albanci imali prava u SFRJ, ja mislim da je ustav iz '74 resio pitanje Kosova veoma dobro. Ne bih nikada rekao da smo imali dosta prava, jer mislim da etnickim grupama treba da pripadaju sva moguca prava koja ne ugrozavaju prava ostalih etnickih grupa, ali ponavljam; Kosovo je bilo dobro reseno. Na zalost, ta prava stecena na Kosovu su republike Srbija, Crna Gora i Makedonija iskoristila kao carte blanch za podobro tlacenje albanske manjine preostale pod njihovom jurisdikcijom => sto je postalo konstantan generator nacionalizma i nacionalistickih kriza NA samom KOSOVU! Samo pogledaj strukturu tzv. albanskog nacionalnog pokreta na Kosovu od 1981 pa sve do 1998 i videces da su Albanci iz presevske doline i Makedonije nesrazmerno predstavljeni. Ovo je nesto o cemu se do sada ovde nije govorilo posto se to i unutar albanskog drustva smatra kao politicka tabu tema. A spominjem ovo sada, i ovde, posto su te republike, kao izgovor za diskriminaciju koristili tu rasisticku teoriju o "neustavotvornosti" albanske manjine. Cudi me da neko mlad, u dansnje vreme koristi tu terminologiju?!

Edited by insomniac, 27 July 2007 - 16:21.