Jump to content


Photo

Ukidanje radikala


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1275 replies to this topic

#1 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 05 June 2006 - 21:12

Znaci pitanje je jasno, da li ste za zabranu SRS-a.

Ja sam za, mislim da je vreme da se stane na put jacanju nacionalizma, fasizma i ostalih sranja. Dovoljno su nas zaduzili.....it s time for payback.

#2 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 05 June 2006 - 21:16

nema nista od toga..pisi propalo

#3 maxlazio

maxlazio
  • Members
  • 49 posts

Posted 05 June 2006 - 21:18

Kako mislis da se zabrani stranka koja ima milion pristalica?Kad je bilo mogucnosti za to,niko nije prstom mrdnuo,a u tom trenutku se niko ne bi ni bunio.Sad je to jednostavno smesno pitanje...

#4 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 05 June 2006 - 21:23

A ko to da zabrani? Ti?

#5 amilo

amilo
  • Banned
  • 128 posts

Posted 05 June 2006 - 21:24

OK. Zamisli nema vise SRS-a i sve te nekrofilske ideologije. Super. Lep dan. Nedelja. Izbori. A milion glasova Kostunici. Ups!

#6 MenAtWar

MenAtWar
  • Sleepers
  • 25 posts

Posted 05 June 2006 - 21:25

Nije mi jasno zašto bi se zabranjivala bila koja stranka, mi ipak, makar geografski, živimo u Evropi, gde i ne postoji neka praksa zabranjivanja delovanja neistomišljenicima (primer fašisti u Italiji vs. komunisti u SAD, a nedavno sam pročitao da je u Belgiji osnovana stranka pedofila (što je ipak preterano)).
Pre nego što me napadnete za nacionalizam, fašizam i sl. da se ogradim da nisam član, simpatizer, glasač i ostalo SRS-a, ali i ostalih stranaka.

#7 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 05 June 2006 - 21:25

U stvari SRS treba dovesti na vlast, pa da ih onda NATO zabrani.

#8 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 05 June 2006 - 21:26

Zabranjivati stranku, zabranjivati Legiji da pise knjige, i tako to znaci udarati na posledicu a ne na uzrok> Sve i da je takav udar na posledicu moguc i izvodljiv.

#9 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 05 June 2006 - 21:29

QUOTE(pacey defender @ 5 Jun 2006, 22:26)
Zabranjivati stranku, zabranjivati Legiji da pise knjige, i tako to znaci udarati na posledicu a ne na uzrok> Sve i da je takav udar na posledicu moguc i izvodljiv.


Tacno. Sta radimo kad covek ima vatru? - Udaramo ladni oblozi, gosn kapetane!
-Nije udaramo, vec mecemo.

#10 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 June 2006 - 21:42

Dobro bata Mile, a kako da lecimo uzrok? Da vratimo gologuziji socijalisticko samoupravljanje i dzabe pare? Mislim, to je uzrok, sto je gologuzija gologuza. Bas me zanima kako bi ti to lecio. Nikad to nisi hteo da kazes. Ajde bar jednom nemoj o svetskim nepravdama nego o sustini, a to su gole guze.

#11 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 05 June 2006 - 21:46

QUOTE(MenAtWar @ 5 Jun 2006, 23:25)
Nije mi jasno zašto bi se zabranjivala bila koja stranka, mi ipak, makar geografski, živimo u Evropi, gde i ne postoji neka praksa zabranjivanja delovanja neistomišljenicima (primer fašisti u Italiji vs. komunisti u SAD, a nedavno sam pročitao da je u Belgiji osnovana stranka pedofila (što je ipak preterano)).
Pre nego što me napadnete za nacionalizam, fašizam i sl. da se ogradim da nisam član, simpatizer, glasač i ostalo SRS-a, ali i ostalih stranaka.



Bojim se da si malo nerealan, jer osim zemljopisnog polozaja, Srbija u ovom trenutku ima malo europskog u sebi (govorimo o vrijednostima). sad.gif
Tako da mi je poredjenje s europskim zemljama koje su s nacionalistickim pokretima zavrsile prije najmanje 50ak godina, a s stvaranjem nacionalnih drzava prije minimum 100 - zvuci neuvjerljivo.
Po mome skromnom misljenju, u Srbiji ce prvo ce biti gore, pa ce onda postupno biti bolje. Ne vjerujem da su nacionalizam i radikalizacija jos uvijek dozivjeli vrhunac.

#12 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 05 June 2006 - 21:48

Sad je kasno, to je trebalo uraditi u jesen i zimu 2000/2001, tada se niko nebi bunio, naprotiv...

#13 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 05 June 2006 - 21:51

Da, milion glasova kojih bi bilo znatno manje nakon prvog konkretnog udara države na primere raspirivanja mržnje i netolerancije. Kad oduzmeš frustriranu sirotinju ostali bi samo oni autentični ideološki fašisti..par hiljada. Ne zaboravimo da je Šešelj pobedio na izborima za predsednika Srbije, SPS to poništila i proglasila nove izbore...i šta? Da nije možda bilo nekakvih protesta? Kako to da ti "radikali" nisu izašli na ulice...ta većinska Srbija? Tzv. radikali opstaju samo kad vlasti misle kao čvrstorukaši a ne smeju to da sprovedu... tada država duva u leđa "radikalima" ... uostalom tu stranku je i napravila policija davnih dana. Problem je nedostatak samopouzdanja kod normalnih ljudi.

Edited by zima, 05 June 2006 - 21:52.


#14 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 05 June 2006 - 21:54

To je trebalo uraditi 5. oktobra.

#15 MenAtWar

MenAtWar
  • Sleepers
  • 25 posts

Posted 05 June 2006 - 22:00

QUOTE(zima @ 5 Jun 2006, 21:51)
... Ne zaboravimo da je Šešelj pobedio na izborima za predsednika Srbije, SPS to poništila i proglasila nove izbore...i šta? Da nije možda bilo nekakvih protesta? Kako to da ti "radikali" nisu izašli na ulice...ta većinska Srbija?  Tzv. radikali opstaju samo kad vlasti misle kao čvrstorukaši a ne smeju to da sprovedu... tada država duva u leđa "radikalima" ...



Slažem se s tobom da radikali opstaju samo na osnovu svoje "čvrstorukaške" retorike jer narod to voli da sluša kad se "to" već i ne dešava i mislim da su možda još koji put dobili izbore ali nisu smeli da preuzmu vlast jer bi pukli za manje od mesec dana.