Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste / sta biste danas kuvali?


  • Please log in to reply
3760 replies to this topic

#586 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 12:20

volim paradajz sa avokadom kao salatu. eventulano poprskati limunovim sokom u zavisnosti od jela i ukusa

nikako ne dodavati ulje :ph34r:

Naravno, jer je avokado sam dovoljno masan - ali, to su 'dobre masnoce'.
  • 0

#587 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 29 April 2010 - 18:56

Nista nisam kuvala, u depresiji sam, osim leve noge bangava sam i u desno koleno, koliko bola jos mogu da izdrzim?
Mladje dete gostuje kod decka, pravilaTiramisu pa umakala piskote u vruce mleko pa se sve razgnjecavilo. A lepo sam joj sve objasnila, ima i zapisano!
Vidim da je neko, par postova gore, spominjao przene krompirice, gladna sam kao pas ali sam reshila da se durim i sazaljevam samu sebe te od krompirica nece biti nista. Sta ti je zivot: sa toliko radosti i kreativnosti sam kuvala za decu, prijatelje, rodjake a sad, sad kad sam bolna, nigde nikog, ni one cuvene pilece supice za oporavak. Nepravda, pa to ti je!
  • 0

#588 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2010 - 12:21

Odvratno vreme, pada kisa, hladno je i ceo dan necu ici iz kuce.
Inspirisan drugim topikom o cevapcicima, danas cu imati przenu obicnu jagnjecu dzigericu (velska), s mladim lukom (egipatskim) i salatom od paradajza (Kanarska ostrva - sam za sebe odvratan), pecenom paprikom (turska) i bosiljkom (izraelskim).
  • 0

#589 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 02 May 2010 - 13:22

Odvratno vreme, pada kisa, hladno je i ceo dan necu ici iz kuce.
Inspirisan drugim topikom o cevapcicima, danas cu imati przenu obicnu jagnjecu dzigericu (velska), s mladim lukom (egipatskim) i salatom od paradajza (Kanarska ostrva - sam za sebe odvratan), pecenom paprikom (turska) i bosiljkom (izraelskim).


Vala bas odvratno. Ja nemam nista u frizideru, a ni ne ide mi se do ducana po ovom kijametu.

Stavi jagnjecu dzigericu u mlijeko do przenja. Mlijeko izvuce gorcinu iz dzigerice.

I ne przi je dugo jer se stvrdne, k'o djon. Ok je ako je pink u sredini.

:ph34r:
  • 0

#590 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2010 - 13:59

Hvala, znam, ali me mrzi da dignem dupe i podjem da spremam.
  • 0

#591 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 02 May 2010 - 13:59

Vala bas odvratno. Ja nemam nista u frizideru, a ni ne ide mi se do ducana po ovom kijametu.

Stavi jagnjecu dzigericu u mlijeko do przenja. Mlijeko izvuce gorcinu iz dzigerice.

I ne przi je dugo jer se stvrdne, k'o djon. Ok je ako je pink u sredini.

:ph34r:


Pre par godina sam chuo ovo za mleko i odushevio se.
  • 0

#592 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2010 - 18:29

Moram da priznam da mi je danasnji rucak bio - bljoc... :ph34r:
  • 0

#593 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 May 2010 - 20:16

Moram da priznam da mi je danasnji rucak bio - bljoc... :ph34r:


Ako žovek nije dobro raspoložen ne može da napravi dobar ručak.
Barem je moje iskustvo takvo.
  • 0

#594 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2010 - 20:29

Upravo tako...
  • 0

#595 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 02 May 2010 - 21:26

Riba (ne znam koja :ph34r: , na nemačkom je nešto tipa "Rorbasch") pečena u rerni sa malo maslinovog ulja i uz tanje sečene kolutove krompira.
Sok od limuna i preliv od peršuna i belog luka se dodaju po želji, a prilog kuvani spanać (čist).
  • 0

#596 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 03 May 2010 - 18:08

Malko da potsjetim suprugu kakav je dzk-pot ubola kad se udala. (bar shto se kalorijskog unosa tiche). :ph34r:

Punjene shljive (badem) rolovane u slaninici.

Home made Nachosi (salsa, jalapeno trt-mrt mexiano).

Jagnjece pechenje (+neke dzidza bidze) sa krompir pireom.

BoNbone. :)

Edited by Shedou, 03 May 2010 - 18:09.

  • 0

#597 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 May 2010 - 20:50

cufteta i pire krompir.
  • 0

#598 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 03 May 2010 - 21:56

Margarin sa omega-3 masnocama i paradajz na cetvero. Tost sa nemasnim sirom. Dimljena pastrmka sa crnim hljebom i maslinama. I supa od povrca. Vrijeme pripremanja cca 10 min. HA!
  • 0

#599 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 03 May 2010 - 22:11

zenin rucak.
corba od povrca sa pavlakom.
grasak sa lignjama i rukolom.
paradajz salata po dalmatinski ("poprecke") sa maslinjakom, bijelim lukom i persunom.
bio i neki domaci kolac s visnjama.
  • 0

#600 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 03 May 2010 - 22:56

Margarin sa omega-3 masnocama i paradajz na cetvero. Tost sa nemasnim sirom. Dimljena pastrmka sa crnim hljebom i maslinama. I supa od povrca. Vrijeme pripremanja cca 10 min. HA!

Jos uvek nista nismo danas kuvali,sa'cemo.
Ovo je moje prvo i poslednje javljanje na ovom topicu,jerbo cu da otvorim drugi.A taman mi Rottov post posluzio kao podsticaj.

Kako spremiti ukusan i ne preterano nezdrav :ph34r: rucak za maksimalno pola sata.
Savijace,uvijace,knedle,strudle,patispanje,i ostale djakonije koje nas kostaju sati i sati jedinog zivota koji imamo,sa zadovoljstvom ostavljam drugima da spremaju.
Mogu povremeno da de[gustiram] ali ni za tim nisam luda.
Od svih uzivanja koje mi padnu napamet,kuvanje svakako ne dolazi ni u sredinu liste.
Tolko od mene,pa se mozda,vidimo na nekom drugom topicu.
  • 0