Jump to content


Photo

Supernatural


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#16 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 06 June 2007 - 00:49

Иако сам Тру гледала само пар минута (Does Apple tell Microsoft? rolleyes.gif ), слажем се. То је тај ниво, дефинитивно. smile.gif

И за Бафи си у праву. Намерни треш, али некако ми је то много боље него ово где је све као озбиљно. dry.gif

#17 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 06 June 2007 - 08:55

Nije losa serija za sada... Samo ako u svakoj epizodi budu vristeci, glupi i napaljeni tinejdzeri ugrozeni od strane demonskih sila onda cu jako brzo da prestanem da je gledam...

#18 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 07 June 2007 - 01:04

ribe su uvek do jaja, frajeri nikad bolji, a uvek se resetuju u novoj epizodi. Da ga je onako preko lica cimnuo onom kandžom i zaparao mu 2 cm u kožu, znaš kad bi mu ožiljak zarastao posle dve epizode. Ceo život bi mu ostao, kao Lockeu u Lostu...

#19 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 07 June 2007 - 09:00

Da, u pravu si smile.gif

Sinoc sam pogledao jos par epizoda i potvrdjujem pravilo. Prepuno je klisea npr. kako to da u Jerkwater, USA se uvek najgore stvari dese najboljoj ribi u selu - ili njenom bratu, sinu itd.

Potroseno vreme.

#20 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 08 June 2007 - 10:09

Jbt, šta se ovde dešava...Bafi, Tru Šiting, Lost, primedbe o klišeima i nerealnostima od strane ljubitelja sapunica... smile.gif dry.gif

Maxo, to što se Sem zalečio, kada bismo išli u detaljisanje, može da se pripiše nečemu što će se posle otkriti, ali da ne detaljišem. Sem nije ono što deluje da jeste smile.gif

#21 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 08 June 2007 - 10:46

Što bi Eric Cartman rekao : "nja nja nja nja nja, serija ti SLABA,Kyle, nja nja nja nja nja...."

#22 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 08 June 2007 - 11:24

Sve se plašim da je slaba što se ne dopada ljubiteljima Bafi i Tru Callinga, frustriranih padom kvaliteta Losta i udajom neke od Očajnih Domaćica biggrin.gif

#23 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 08 June 2007 - 13:17

QUOTE(filipenko @ 8 Jun 2007, 12:24) <{POST_SNAPBACK}>
Sve se plašim da je slaba što se ne dopada ljubiteljima Bafi i Tru Callinga, frustriranih padom kvaliteta Losta i udajom neke od Očajnih Domaćica biggrin.gif


Očekivao sam od takvog "hardlajnera" da odmah ispali rakete na prvu...
ovako, drago mi je da si u veselom fazonu. Mora da je zbog dobrih vesti iz Humske 1 wink.gif

#24 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 08 June 2007 - 14:25

QUOTE(filipenko @ 8 Jun 2007, 12:24) <{POST_SNAPBACK}>
Sve se plašim da je slaba što se ne dopada ljubiteljima Bafi i Tru Callinga, frustriranih padom kvaliteta Losta i udajom neke od Očajnih Domaćica biggrin.gif


Ne razumem zasto ljudi koji brane neke svoje ideale uvek flejmuju generalizacijom...

FYI - nikad nisam gledao nijednu od tih serija niti planiram (osim Losta). Zasto se ja tebi pravdam na kraju krajeva... smile.gif

#25 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 08 June 2007 - 17:08

QUOTE(filipenko @ 8 Jun 2007, 11:09) <{POST_SNAPBACK}>
Jbt, šta se ovde dešava...Bafi, Tru Šiting, Lost, primedbe o klišeima i nerealnostima od strane ljubitelja sapunica... smile.gif dry.gif

Maxo, to što se Sem zalečio, kada bismo išli u detaljisanje, može da se pripiše nečemu što će se posle otkriti, ali da ne detaljišem. Sem nije ono što deluje da jeste smile.gif


Ma šta ti je, meni je serija ok. Bafi nisam gledao iako su Zeka Peka i Mildred apelovale na mene da gledam, ali tada su imale seriju u nekom real video formatu u rezoluciji avatara, pa nisam mogao da razaznam ko je bafi a ko vampir od mrlja na ekranu. Glupo je porediti Supernatural sa herojima, pogotovo sa Lostom, a ponajmanje Domaćicama. Sve su to sjajne serije, koje tako odskaču kvalitativno od onih sr.an.ja od blokbastera tipa Pirati Kariba III, tako da sam srećan što ih uopšte ima... Dovoljno zanimljivo da odgledam, ali sigurno neću biti fan kao za Domaćice i Lost smile.gif

#26 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 08 June 2007 - 17:48

QUOTE(Jaruzelski @ 8 Jun 2007, 13:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ne razumem zasto ljudi koji brane neke svoje ideale uvek flejmuju generalizacijom...

FYI - nikad nisam gledao nijednu od tih serija niti planiram (osim Losta). Zasto se ja tebi pravdam na kraju krajeva... smile.gif

Može biti, ali barem ne generalizujem dešavanja u seriji. Jaka stvar što se u prvih par epizoda uvek nešto desi dobroj ribi, ili što ima puno klišea smile.gif Naravno da ima puno klišea kada je u pitanju horor serija i kada je cela prva sezona i zamišljena kao razračunavanje sa najpoznatijim monstrumima iz popularnih urbanih i aurbanih# mitova smile.gif

QUOTE(_MaX_ @ 8 Jun 2007, 16:08) <{POST_SNAPBACK}>
Ma šta ti je, meni je serija ok. Bafi nisam gledao iako su Zeka Peka i Mildred apelovale na mene da gledam, ali tada su imale seriju u nekom real video formatu u rezoluciji avatara, pa nisam mogao da razaznam ko je bafi a ko vampir od mrlja na ekranu. Glupo je porediti Supernatural sa herojima, pogotovo sa Lostom, a ponajmanje Domaćicama. Sve su to sjajne serije, koje tako odskaču kvalitativno od onih sr.an.ja od blokbastera tipa Pirati Kariba III, tako da sam srećan što ih uopšte ima... Dovoljno zanimljivo da odgledam, ali sigurno neću biti fan kao za Domaćice i Lost smile.gif

Bafi i ovo su serije toliko različite koncepcije da je to neverovatno. Ovo je totalno muška "sabijačka" serija, Bafi je priča o avanturama grupe tinejdžera suočenih sa otvaranjem jednog novog sveta i njihovim dogodovštinam. Naravno da se ne može postati fan ovakve serije u tom smislu kao za domaćice i lost, ovo nije sapunica i sladunjava serija koju prati ogromna baza fanova (čitaj - žena raznog doba smile.gif ) - tj. prati je, što se i vidi, ali baza fanova potpuno drugačijih opredeljenja i očekivanja - i ne prati je takva marketinška fama kakvu je moguće napraviti sa bazom gledalaca profila gledalaca Losta ili Domaćica, nema formu karakterističnu za njih, ili za Heroes. Nema 1754 foruma, tematika u startu nija zanimljiva svakome od 7 do 77, nema 345 likova...

Niko ni ne kaže da ova serija treba da bude popularnija od Losta ili Domaćica, niti će iko normalan reći da je to moguće, zbog prirode dešavanja.

Edited by filipenko, 08 June 2007 - 18:02.


#27 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 08 June 2007 - 19:36

Ajde... dao sam seriji jos jednu sansu... Preskocicu meni glupe epizode na prvi znak glupih plavusa smile.gif (ona epizoda sa avionima nije bila losa btw).

#28 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 09 June 2007 - 11:05

Nisam uhvatio od početka, ali mislim da je Supernatural na HRT...
Gledao sam sinoć epizodu sa insektima, zaista ne znam naziv....
Ono je izgleda prvi serijal, ili se varam ?

#29 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 09 June 2007 - 16:27

QUOTE(coolactive @ 9 Jun 2007, 10:05) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam uhvatio od početka, ali mislim da je Supernatural na HRT...
Gledao sam sinoć epizodu sa insektima, zaista ne znam naziv....
Ono je izgleda prvi serijal, ili se varam ?

To je "Bugs", osma epizoda prve sezone.
Šta misliš ovako na prvu? smile.gif Naravno, ne očekujem da ti se tek tako dopadne posle samo jedne epizode, posebno zbog specifične tematike i jer si propustio par prvih epizoda koje daju motiv svemu, ali svejedno smile.gif

#30 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 09 June 2007 - 19:58

QUOTE(filipenko @ 9 Jun 2007, 17:27) <{POST_SNAPBACK}>
To je "Bugs", osma epizoda prve sezone.
Šta misliš ovako na prvu? smile.gif Naravno, ne očekujem da ti se tek tako dopadne posle samo jedne epizode, posebno zbog specifične tematike i jer si propustio par prvih epizoda koje daju motiv svemu, ali svejedno smile.gif


Evo ovako. Sviđa mi se filter kamere kroz koju snimaju, to "boji" celu atmosferu u tamnije i nagoveštava da se iščekuje nešto strašno i mistično ... ( i to nije zato što mi je prijem slabiji smile.gif ). Vidi se da je uloženo love ali izgleda da sam gledao epizodu koja ne reprezentuje na najbolji način ovu seriju kao celinu. Ovako na prvu, provalio sam priču o ocu i kako ga traže itd. Nadam se da se serija popravlja jer je stvarno ovde gluma bila krajnje neubedljiva. Najjači mi bio stari indijanac, stvarno su našli izvornog lika. Priča mu je bila ubedljiva pa sam očekivao neki "okultniji" horor, kad ono rimejk "pčele ubice"...
Pogledaću još par epizoda ili ću skinuti jer zbog obaveza možda ne budem u mogućnosti da pogledam u redovnom terminu na HRT, pa ćemo se "pisati" onda.

PS - Bez uvrede, ali sa tehničke strane, "Heroes" su mnogo kvalitetnije odradili. Ne zato što sam odgledao celu sezonu, ne da se nešto palim na seriju, već je činjenica. Ovim ne umanjujem Supernatural. Pazi, svaka serija ima nekog fana i to je ok. Kako kod nas izgleda da nema ni indicija da se ovakve serije otkupljuju, ostaju nam topici da dajemo info.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom. Pozdrav !