Jump to content


Photo

Rambo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#16 shinoda

shinoda
  • Members
  • 121 posts

Posted 30 May 2007 - 21:48

QUOTE(assignment @ 30 May 2007, 11:25) <{POST_SNAPBACK}>
Tako su i za Rocky VI svi pricali da ce biti neopevani krs i sranje, pa se na kraju izpostavilo da je film bio sasvim OK ...


ispravka



film je do koske! smile.gif

#17 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 01 June 2007 - 11:43

QUOTE(d4m1r @ 30 May 2007, 22:31) <{POST_SNAPBACK}>
Zadnji Roki mu dodje kao dokumetarac, dosta patetican film u kojem se prisecamo nekih ranijih nastavaka.
Ko je voleo nastavke, volece i njega.
Po meni, prvi Rambo i prvi Roki su veoma dobri filmovi, Roki 1 je prilicno dobro odradjen, nema toliko patetike i sirovosti, akcenat je na prici. Rambo 1 je antologijski akcioni film, pored svega.



kod mene je bas suprotno. Ne volim nastavke rokija ali su mi zato prvi i zadnji deo odlicni.

#18 faramir

faramir
  • Banned
  • 208 posts

Posted 01 June 2007 - 16:50

First Blood je Rambo ostalo su rombici.

U cetvorci izgleda matoro i zbrckano, ali je zato veca zivotinja nego u svim prethodnim delovima (black hawk down kamera, kidanje grkljana golom sakom, rasparavanje macetom i dezintegrisanje protivnika teskim mitraljezom sa 2 metra razdaljine). Prica se kao i u 2/3 ne moze porediti sa originalnim, ali cu pogledati cisto da vidim matorka kako trci.

Trejleri za cetvorku (link iz prvog posta ne radi vise)

#19 shinoda

shinoda
  • Members
  • 121 posts

Posted 01 June 2007 - 17:42

QUOTE(faramir @ 1 Jun 2007, 16:50) <{POST_SNAPBACK}>
First Blood je Rambo ostalo su rombici.

U cetvorci izgleda matoro i zbrckano, ali je zato veca zivotinja nego u svim prethodnim delovima (black hawk down kamera, kidanje grkljana golom sakom, rasparavanje macetom i dezintegrisanje protivnika teskim mitraljezom sa 2 metra razdaljine). Prica se kao i u 2/3 ne moze porediti sa originalnim, ali cu pogledati cisto da vidim matorka kako trci.

Trejleri za cetvorku (link iz prvog posta ne radi vise)



covece covek ima 61.godinu, pa kod nas su njegovi vrsnjaci vec jednom nogom u grobu!

nisam rambo ljubitelj ali vidim da je stalone poludeo i pre nego sto mu otkazu mladost ovi hormoni sto ubrizgava, u amanet ima da nam ostavi vrlo kvalitetne filmove (mislim na prvog i poslednjeg rokija, oskara, cliffhanger i jos par) .... sa moje strane mogu samo hvala da kazem smile.gif

Edited by shinoda, 01 June 2007 - 17:45.


#20 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 02 June 2007 - 21:35

Dugo sam mislio da je Svarceneger mnogo veca zvezda i glumac od Stalonea.
Kada pogledam, Svarci je iza sebe ostavio Terminatore i 1 Predatora, i gooomilu onih glupavih akcija gde se zadnjih 20 minuta filma sprema za krkljanac, oblaci, navlaci oruzje i ra-ta-ta-ta-ta, pazi metak rttt-ttata-ttaaa, bum, odose negativci, spasao je cerku, ribu, komsinicinog psa. Nevidjeno sam se lozio na takve filmove ko klinac, ali sad su mi malo glupi. Konan me smara smile.gif
Ostaje Total recall koji je fin film.
Ali sad, malo sam odrastao, ne lozim se toliko na efekte, i skoro sam gledao Rokija 1,2 i 6 ponovo, i cini mi se da se Stalone, ako nista drugo, u karijeri trudio da glumi, za razliku od Svarcija koji je snimio mnogo vise filmova i hitova, ali nikad nista zahtevnije.
U svakom slucaju, Stalone je i glumio u filmu sa Harvi Kejtelom cool.gif , sto je vec fino dostignuce smile.gif

#21 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 02 June 2007 - 22:27

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 29 May 2007, 18:37) <{POST_SNAPBACK}>


Ocekivao sam da ce John Rambo ovaj put napasti teroriste, ali izgleda da je njemu vise stalo do spasavanja nevinih u vrtlozima rata. Ocekivanja?

Sa nestrpljenjem iscekujem novi film. Kad krene Jon Rambo da ih KOKA! smile.gif Na traileru ima par odlicnih scena.
When you're pushed, killing's as easy as breathing.

Sto kaze Faramir,
QUOTE
(black hawk down kamera, kidanje grkljana golom sakom, rasparavanje macetom i dezintegrisanje protivnika teskim mitraljezom sa 2 metra razdaljine)

Black Hawk Down kamera je stvarno nesto posebno.

Sto se tice filma Rocky Balboa, on je napravljen bas kako treba i bas sa tim "njegovim humorom". Nije ni cudo da je na IMDB-u dobio zavidnih 7.6.

Edited by Nikola21, 02 June 2007 - 22:42.


#22 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 03 June 2007 - 13:57

QUOTE(d4m1r @ 2 Jun 2007, 22:35) <{POST_SNAPBACK}>
U svakom slucaju, Stalone je i glumio u filmu sa Harvi Kejtelom cool.gif , sto je vec fino dostignuce smile.gif


A ima i film sa 3 oskara dok Svarci moze da sanja samo o tome smile.gif

#23 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 03 June 2007 - 14:11

Jbg, sad sam gledao, ima i Terminator 2 4 Oskara...

Best Effects, Sound Effects Editing

Best Effects, Visual Effects

Best Makeup

Best Sound

Ali mislim da su Rokijeva 3 teza :

Best Director

Best Film Editing

Best Picture

#24 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 03 June 2007 - 14:27

QUOTE(Nikola21 @ 2 Jun 2007, 23:27) <{POST_SNAPBACK}>
Sto se tice filma Rocky Balboa, on je napravljen bas kako treba i bas sa tim "njegovim humorom". Nije ni cudo da je na IMDB-u dobio zavidnih 7.6.



sto ga, po glasovima posetilaca imdb.a, stavlja u istu klasu sa filmom cabaret npr. dry.gif dry.gif dry.gif

a taj isti kabare je ispod ostvarenja poput: ajkule (8.3), povratka betmena (8.3), umri muski (8.1), neki to voli vruce (8.3) i gomile zvezdanih ratova i indijana dzons.ova. ne kazem da su ovo losi filmovi, sta vise - bas su zabavni, no ipak su nekoliko klasa iza kabarea (koji je opet tek jedan primer)

tol'ko o ratingu na imdb.u (od mene)

#25 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 04 June 2007 - 00:59

rejting na imdbu je tesko sranje i vrlo cesto antikoreliran sa kvalitetom filma.

odgledao sam prosle godine ponovo prvog ramba... nisam mogao da prestanem da se smejem od teksta koji stalone izgocara tokom filma: umpf rrrrr argh hhhhhhh uuuuuu mmmm upf... savrsena uloga za jednog od najgorih glumaca holivuda ever. jednostavno je igrao sebe.

#26 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 04 June 2007 - 01:31

QUOTE
Konan me smara


Boze, ima li srama medju tvojim robovima. Ako Konan nekoga smara, da li ima smisla ziveti u takvom svetu?

#27 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 04 June 2007 - 10:30

QUOTE(Zverilla @ 3 Jun 2007, 15:27) <{POST_SNAPBACK}>
sto ga, po glasovima posetilaca imdb.a, stavlja u istu klasu sa filmom cabaret npr. dry.gif dry.gif dry.gif


Josh po jednom kriterijumu je u rangu sa istim filmom -- oba su bila nominovana za Oskara. Dodushe, Cabaret ga nije dobio, za razliku od Rockya, pa eto po jednom kriterijumu chak nije u rangu Rockya.

#28 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 04 June 2007 - 12:51

QUOTE(Zverilla @ 3 Jun 2007, 15:27) <{POST_SNAPBACK}>
sto ga, po glasovima posetilaca imdb.a, stavlja u istu klasu sa filmom cabaret npr. dry.gif dry.gif dry.gif

a taj isti kabare je ispod ostvarenja poput: ajkule (8.3), povratka betmena (8.3), umri muski (8.1), neki to voli vruce (8.3) i gomile zvezdanih ratova i indijana dzons.ova. ne kazem da su ovo losi filmovi, sta vise - bas su zabavni, no ipak su nekoliko klasa iza kabarea (koji je opet tek jedan primer)

tol'ko o ratingu na imdb.u (od mene)

ajkula je naprosto savrsen film, i nikako nije iza kabarea.

#29 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 June 2007 - 14:07

QUOTE(chandra @ 4 Jun 2007, 01:59) <{POST_SNAPBACK}>
odgledao sam prosle godine ponovo prvog ramba... nisam mogao da prestanem da se smejem od teksta koji stalone izgocara tokom filma: umpf rrrrr argh hhhhhhh uuuuuu mmmm upf... savrsena uloga za jednog od najgorih glumaca holivuda ever. jednostavno je igrao sebe.

laugh.gif
i ja kad sam prvi put gledala First Blood nisam prestajala da se smejem dok on u onom kaficu, gde vec, pred narednikom, nabraja sve zaginule, prosto mi doshlo da viknem: There's your missing link!

ili, How to Act with Your Butt

You may not have realized this, but Martha and I have buttocks where our heads should be.

#30 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 04 June 2007 - 14:55

First Blood bi i mogao da se okarakteriše kao solidan film B produkcije. Ostali filmovi iz ciklusa su neviđena propaganda (gotovo u nacističkom stilu), gde jedan Uebermensch pobeđuje sve i svakoga. Leni fon Rifenštal je Crvenkapica u poređenju sa scenaristima i režiserima tih bljuvotina. dry.gif

Edited by Paladin, 04 June 2007 - 14:56.