Jump to content


Photo

Kako proveriti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#31 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 22 May 2007 - 16:43

QUOTE(Ivo Petovic @ 22 May 2007, 17:18) <{POST_SNAPBACK}>
Evo, vagam Andurilove argumente sa jedne i "ukrašene" argumente vas dvojice sa druge strane i - prosto nisam pametan. rolleyes.gif

Ti si al pari sa Andurilom....s tim što on ipak sve pakuje u neku kvazi teoriju.. biggrin.gif
Ali, ja mislim da bi i ti za BT-a našao opravdanje i da je podržao manjinsku DSS vladu. Već bi se "potegla" neka konstrukcija o mudrosti i neophodnosti... biggrin.gif

#32 Bambi

Bambi
  • Banned
  • 636 posts

Posted 22 May 2007 - 21:51

QUOTE(Ivo Petovic @ 22 May 2007, 17:18) <{POST_SNAPBACK}>
Evo, vagam Andurilove argumente sa jedne i "ukrašene" argumente vas dvojice sa druge strane i - prosto nisam pametan. rolleyes.gif


Pa i nisi se nešto pretrgao. Razumeo bi razliku. rolleyes.gif
Jerbo nismo ni razmenjivali kakve god argumente, već smo se dovijali pošalicama od juče. cool.gif

Edited by tv_ukras, 22 May 2007 - 21:52.


#33 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 22 May 2007 - 23:19

QUOTE(Ivo Petovic @ 22 May 2007, 16:18) <{POST_SNAPBACK}>
Evo, vagam Andurilove argumente sa jedne i "ukrašene" argumente vas dvojice sa druge strane i - prosto nisam pametan. rolleyes.gif



Stavio sam ovu dvojicu na ignore, ali cini se da ni to nije dovoljno. Oni i dalje prozivaju i vredjaju samo zato sto nemamo identican politicki stav. Istovremeno se Erazer cudi sto na ovom podforumu nema vise toliko simpatizera DS-a ili uopste normalnih ljudi za diskusiju.
Pa evo vam ga razlog - ko ce da se preganja sa ovakvim infantilnim i nevaspitanim papagajima? Eno ga tamo Zajcev proziva pola foruma da treba da ih bude sramota, a ovo dvoje besomucno troluje svaki topik gde se pojavim sa svojim dziberskim dobacivanjima.
Poslednji put vam ovo kazem - skinite mi se vec jednom, ne zanimate me, pisite sta hocete, ali ostavite i druge da pisu! Ovo je osnov svakog normalnog, ljudskog i pristojnog ponasanja koje je vama strano, a istovremeno zamisljate da pripadate nekoj drugoj i boljoj Srbiji. Jadna Srbija sa vama takvima.

#34 Ivo Petovic

Ivo Petovic
  • Members
  • 2,019 posts

Posted 23 May 2007 - 00:24

QUOTE(Anduril @ 23 May 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
Stavio sam ovu dvojicu na ignore, ali cini se da ni to nije dovoljno.
...


Onda ti dugujem izvinjenje.

#35 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 May 2007 - 00:27

QUOTE(Ivo Petovic @ 23 May 2007, 00:24) <{POST_SNAPBACK}>
Onda ti dugujem izvinjenje.



Nema na cemu, Ivo. Odgovor se naravno odnosio na onu dvojicu.

#36 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 23 May 2007 - 00:41

Sve ovo je na nasu kolektivnu zalost koliko Srbija nije zrela za parlamentarnu demokratiju, i suceljavanje ideja i vizija. Sve se svodi na "izdajnike", "mafijase", ko god nema isto misljenje kao okruzenje taj je budala, peder, jebemmusvepospisku i sta sve ne.

Tragicno je sve ovo posmatrati, pa i bolno, da Srbija nije u stanju da uspostavi sistem gde se na provokacije u parlamentu nece odgovarati provokacijama, vec smirenom i kontrolisanom odgovoru, trazeci pozitivna resenja.

Tragicno je i sto preovladava misljenje da se sa "finim postupkom" i ignorisanjem budala neki ne slazu, jer to "nece imati nikakvog uticaja". Pa galama i svadjanje do sada nisu nista donela, zar ne?! U stvari, donela su sukobe, podele (tamo gde smo mislili da nema sta da se podeli). Pre su bili komunisti i anti-komunisti, pa je onda bilo Srbi i Hrvati (i ostali), pa posle Srbi iz Srbije i "preko Drine").
Pa je sada postalo Srbi sa Kosova i Srbi iz unutrasnjosti. Vec se nazire sukob Beograd i ostatak Srbije, a bogami nije daleko ni sukob kruga dvojke i NBG... pa dokle, majku mu?

Nije ovo samo u sistemu, vec je ovo medju svima nama, makar i podsvesno. Nije sve crno-belo, zlo ili dobro. Ali svako od sebe treba da krene. Nema nekog konsenzusa medju politicarima sta je to sto je minimum za sta se svi moramo boriti (pri tom ne mislim na granice, vec na unapredjenje zivota). Ne postoje standardi, ne postoji dobro zdravstvo, ali sto je najgore, ne postoji ni znanje, ni volja, ni procesi. Citam, treba oceve izbaciti iz porodilista (WTF??), jer kao smetaju. Pa kakva je to organizacija u tim porodilistima, kada ni jedan od najvaznijih izvora podrske poradjajuce zene, ne moze da ima pored sebe? To nigde nema u (razvijenom) svetu.

Porazavajuce je i skolstvo, korupcija, "kraduckanje", vodjenje firmi po "partijskoj liniji" umesto sposobnoscu...

I sve ovo moze i mora da se promeni, ali ne - mi smo uvek najpametniji, dok su oni drugi najgori. I sve dok ovo ne shvate i utopisti u LDP-u i oni koji su totalno nasuprot njima, nema nikakve koristi za Srbiju, a i njihove privilegije i "profiti" ce se smanjivati dok ne nestanu u lokvi krvi koja ce nas potopiti budemo li se i dalje qrchili kao da nema sutra.

Ko ovo ne shvata, nema mu spasa.

#37 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 23 May 2007 - 07:58

QUOTE(Anduril @ 23 May 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
Stavio sam ovu dvojicu na ignore, ali cini se da ni to nije dovoljno. Oni i dalje prozivaju i vredjaju samo zato sto nemamo identican politicki stav. Istovremeno se Erazer cudi sto na ovom podforumu nema vise toliko simpatizera DS-a ili uopste normalnih ljudi za diskusiju.
Pa evo vam ga razlog - ko ce da se preganja sa ovakvim infantilnim i nevaspitanim papagajima? Eno ga tamo Zajcev proziva pola foruma da treba da ih bude sramota, a ovo dvoje besomucno troluje svaki topik gde se pojavim sa svojim dziberskim dobacivanjima.
Poslednji put vam ovo kazem - skinite mi se vec jednom, ne zanimate me, pisite sta hocete, ali ostavite i druge da pisu! Ovo je osnov svakog normalnog, ljudskog i pristojnog ponasanja koje je vama strano, a istovremeno zamisljate da pripadate nekoj drugoj i boljoj Srbiji. Jadna Srbija sa vama takvima.

O Andurile, vadi glavu iz peska, vruće je. Kao, stavio me na ignore, a učestvuje na mom topicu. I kakvu snagu ima taj tvoj ignore, jeli to neka moralna kazna višega značaja?
To, da ljude koji dešifruju tvoje praznoslovlje zoveš "džiberima" govori o tebi više nego onima kojima je upućeno.
Tvoju nesposobnost da raspravljaš sa onima kojima praznoslovlje nije argumenat ne diži na nivo razuma, pristojnosti i vrednosti nego prihvati da je to zapravo glupost.

#38 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 23 May 2007 - 08:35

Samo zbog Andurila:
QUOTE(Gjovani @ 23 May 2007, 08:58) <{POST_SNAPBACK}>
O Andurile, vadi glavu iz peska, vruće je. Kao, stavio me na ignore, a učestvuje na mom topicu. I kakvu snagu ima taj tvoj ignore, jeli to neka moralna kazna višega značaja?
To, da ljude koji dešifruju tvoje praznoslovlje zoveš "džiberima" govori o tebi više nego onima kojima je upućeno.
Tvoju nesposobnost da raspravljaš sa onima kojima praznoslovlje nije argumenat ne diži na nivo razuma, pristojnosti i vrednosti nego prihvati da je to zapravo glupost.

Izvini, Andurile, što se mešam u tvoj izbor da ignorišeš Gjovana... ali, ovo je toliko jako, moraš bre da saznaš. cool.gif

#39 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 23 May 2007 - 10:56

QUOTE(Gjovani)
O Andurile, vadi glavu iz peska, vruće je. Kao, stavio me na ignore, a učestvuje na mom topicu. I kakvu snagu ima taj tvoj ignore, jeli to neka moralna kazna višega značaja?
To, da ljude koji dešifruju tvoje praznoslovlje zoveš "džiberima" govori o tebi više nego onima kojima je upućeno.


Kvalitet ovog foruma je otisao u qrac. Dzaba i 9 dana stavljanja boljeg softvera, kada krajnji korisnici ostaju balavi i neotesani.

#40 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 May 2007 - 11:50

QUOTE(Dubravka @ 23 May 2007, 08:35) <{POST_SNAPBACK}>
Samo zbog Andurila:

Izvini, Andurile, što se mešam u tvoj izbor da ignorišeš Gjovana... ali, ovo je toliko jako, moraš bre da saznaš. cool.gif



O, hvala Dubravka, stvarno me je impresionirao ovaj jak odgovor.


Mozda je ipak bolje da se sklonim sa politike, ili bar sa unutarpolitickih tema, pa da Diskutant i Erazer mogu na miru da vode diskusije sa Zajcevom i Djovanijem, posto mi ostali nismo dorasli, i posto treba da nas bude sramota sto nemamo identicno poimanje politike sa pomenutom gospodom.

Idem ja da igram pogodi grad - drustvo tamo je mnogo tolerantnije i pristojnije. cool.gif


Srecno vama ostalima na ovakvoj politici. dry.gif

#41 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 23 May 2007 - 14:54

QUOTE(dragance @ 23 May 2007, 11:56) <{POST_SNAPBACK}>
Kvalitet ovog foruma je otisao u qrac. Dzaba i 9 dana stavljanja boljeg softvera, kada krajnji korisnici ostaju balavi i neotesani.

Ja mislim da će pre biti da je kvalitet tvoga razmišljanja na lokaciji na koju pogrešno smeštaš forum i forumaše koji ti nisu po ukusu. Dakle, dosta fazona tipa, nije pristojno, nije razumno i nije realno....nismo deca, brijemo se..
Dve godine ispucavamo razne argumente, i kad se ispostavi da ste sve promašili, ostaju vam samo žalaopojke.
Doduše, kod nekih je i rezistencija na zdrav razum.
Zato gospodo, držite se mehamizama primerenih raspravi, ili idite na sajt demokratske omladine. Tamo će te imati dovoljno fanova da nastavite ovo otužno "turpijanje", mada i tamo za to ima sve manje prostora.

#42 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 23 May 2007 - 15:10

QUOTE(dragance @ 23 May 2007, 01:41) <{POST_SNAPBACK}>
Sve ovo je na nasu kolektivnu zalost koliko Srbija nije zrela za parlamentarnu demokratiju, i suceljavanje ideja i vizija. Sve se svodi na "izdajnike", "mafijase", ko god nema isto misljenje kao okruzenje taj je budala, peder, jebemmusvepospisku i sta sve ne.

Tragicno je sve ovo posmatrati, pa i bolno, da Srbija nije u stanju da uspostavi sistem gde se na provokacije u parlamentu nece odgovarati provokacijama, vec smirenom i kontrolisanom odgovoru, trazeci pozitivna resenja.

Tragicno je i sto preovladava misljenje da se sa "finim postupkom" i ignorisanjem budala neki ne slazu, jer to "nece imati nikakvog uticaja". Pa galama i svadjanje do sada nisu nista donela, zar ne?! U stvari, donela su sukobe, podele (tamo gde smo mislili da nema sta da se podeli). Pre su bili komunisti i anti-komunisti, pa je onda bilo Srbi i Hrvati (i ostali), pa posle Srbi iz Srbije i "preko Drine").
Pa je sada postalo Srbi sa Kosova i Srbi iz unutrasnjosti. Vec se nazire sukob Beograd i ostatak Srbije, a bogami nije daleko ni sukob kruga dvojke i NBG... pa dokle, majku mu?

Nije ovo samo u sistemu, vec je ovo medju svima nama, makar i podsvesno. Nije sve crno-belo, zlo ili dobro. Ali svako od sebe treba da krene. Nema nekog konsenzusa medju politicarima sta je to sto je minimum za sta se svi moramo boriti (pri tom ne mislim na granice, vec na unapredjenje zivota). Ne postoje standardi, ne postoji dobro zdravstvo, ali sto je najgore, ne postoji ni znanje, ni volja, ni procesi. Citam, treba oceve izbaciti iz porodilista (WTF??), jer kao smetaju. Pa kakva je to organizacija u tim porodilistima, kada ni jedan od najvaznijih izvora podrske poradjajuce zene, ne moze da ima pored sebe? To nigde nema u (razvijenom) svetu.

Porazavajuce je i skolstvo, korupcija, "kraduckanje", vodjenje firmi po "partijskoj liniji" umesto sposobnoscu...

I sve ovo moze i mora da se promeni, ali ne - mi smo uvek najpametniji, dok su oni drugi najgori. I sve dok ovo ne shvate i utopisti u LDP-u i oni koji su totalno nasuprot njima, nema nikakve koristi za Srbiju, a i njihove privilegije i "profiti" ce se smanjivati dok ne nestanu u lokvi krvi koja ce nas potopiti budemo li se i dalje qrchili kao da nema sutra.

Ko ovo ne shvata, nema mu spasa.



Pa čoveče, sa tima što su autori priče o "kraduckanju", vi pravite vladu i sa ponosom ističete kako se dobro slažete. Sa tim što su rodonačelnici mafije u Srbiji držite vladu i pričate čaršiji na sve četiri strane kako će te poraziti kriminal. Sa ljudima koji su za vreme Đinđićeve vlade pričali kako je on vođa mafije, ne da pravite vladu, nego obmanete glasače kako ste protiv njih, samo da bi ih ponovo držali na vlasti ( Koštunica, Jočić, Bultaović, Tijanić i da ne nabrajam).
I ti imaš toliko licemernog bezobrazluka da nama koji na to upozoravamo godinama, na to skrećeš pažnju...i očekuješ da se prema tebi bude obziran i da se sa tim tvojim licemernim postavkama diskutuje...
Doviđenja...

#43 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 24 May 2007 - 00:19

QUOTE(Gjovani @ 23 May 2007, 16:10) <{POST_SNAPBACK}>
... Doviđenja...

Laku noć... tongue.gif

#44 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 24 May 2007 - 00:43

QUOTE(Gjovani @ 23 May 2007, 15:10) <{POST_SNAPBACK}>
Pa čoveče, sa tima što su autori priče o "kraduckanju", vi pravite vladu i sa ponosom ističete kako se dobro slažete. Doviđenja...


Samo potvrdjujes da nisi shvatio sta sam hteo da kazem i da si jedan od "onih koji trebaju da se prepoznaju".
Ako ti je za utehu (mada ne bi trebalo, jedino ako ti je samo do sopstvenog egoa stalo), nisi najgori primerak, i toga ima i "kod nas", i "kod vas", a "kod onih" ih ima po kubnom metru.

#45 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 24 May 2007 - 16:12

QUOTE(Gjovani @ 23 May 2007, 16:10) <{POST_SNAPBACK}>
I ti imaš toliko licemernog bezobrazluka da nama koji na to upozoravamo godinama, na to skrećeš pažnju...i očekuješ da se prema tebi bude obziran i da se sa tim tvojim licemernim postavkama diskutuje...
Doviđenja...


Pa jel' vam Blog postao tesan pa ste dosli ovde da dovodite stvari u red?
Zajebano samo sto ovde beskonacni trolovi, medjusobni chit-chatovi i kolektivna cebovanja ne prolaze, pa glumite finocu,kulturu i zelju za dijalogom.
Nesto ne primetih navalu Forumasa na Blog. Vas Blogerski manir napada na licnost/nik ovde poprilicno strci i deluje nepristojno.

yucky.gif