Jump to content


Photo
- - - - -

Radiohead


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
204 replies to this topic

#46 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 18 August 2007 - 02:26

A koja to? smile.gif

#47 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 18 August 2007 - 07:23

According to British Teletext Radiohead’s new album won’t be released until early next year.

Stvarno shit sad.gif
Bojim se da se ne razocaram u taj dugo ocekivani LP7, bas zato sto ga toliko "krckaju", lickaju u studiju, etc... Mada, da li je uopste moguce da se covek razocara u bilo koji RH album?! Odoh da razresavam unutrasnje konflikte...

#48 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 13 September 2007 - 09:24

Radiohead završili novi album

... ali se ne zna za koju kucu ce ga izdati...

http://www.b92.net/k...p;nav_id=262913

#49 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 13 September 2007 - 10:27

super je kad si jedan Rejdiohed i imaš problem kao što je "za koga da izdam ploču..." :rolleyes:

#50 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 17 October 2007 - 04:41

Odoh danas na radiohead.com, i tako najzad stigoh u taj komunizam, anarhiju, obecanu zemlju sta li...
i to na sarena vrata :rolleyes:
... sa malim zaksanjenjem doduse, za ono 'komunizam mora doci do 2000-te' :huh:

Znam da Radiohead nije prvi bend koji je dosao na ovu ideju,
ali je prvi koji je na nju dosao 's vrha'....
a ni to samo po sebi ne bi bilo dovoljno, da iz ideje nije izasao - na vrhu.

ako ne ulazimo u to koliko vam je radiohead inace po ukusu,
mislim da se definitvno ne moze reci da im je ovaj album ispod nivoa.

a narocito-definitivno se ne moze reci da je radiohead praveci ovaj album
mozda zakljucio da cela stvar ipak nije dovoljno dobra za 'ozbiljnu' distribuciju...
te je eventualno zato odlucio da ga deli na 'kolko das'.

ne, po meni.... ovo ipak jeste izrada kapitalizama za velike pare.
za pare koje ostadose u dzepovima muzicara i publike.

i to u dzepovima pravih muzicara i prave publike rekao bih...
i to na racun ljigavijih medju kapitalistima - bez sumnje.

ok, mozda malo preterujem?... 'but still!' (da citiram lily allen, proroka druge poluge ove revolucije):

B)

Posted Image

Edited by kobac, 17 October 2007 - 04:44.


#51 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 17 October 2007 - 07:35

Taman cemo lepo da razglabamo o tome kako i koliko su do sada major labels unistavale umetnike zarad profita i kako i koliko ce ovaj potez velikog benda imati uticaja na sve to.

Ako ovo ostane samo na Radiodhead-u, onda kao da se nishta nije ni desilo.. :rolleyes:

#52 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 17 October 2007 - 08:36

Bitno je da su fanovi dobili svoje dugoocekivano parce muzike.
Ostalo i nije bitno.

#53 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 17 October 2007 - 15:32

a mislim da bi mogli i o kvalitetu albuma.

ne pamtim kad mi se poslednji put 'prvo slusanje' razvuklo na 6-7 sati na 'repeat'.
pred kraj ovako tanke godine, definitivno jak kandidat za album godine

#54 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 17 October 2007 - 16:36

a narocito-definitivno se ne moze reci da je radiohead praveci ovaj album
mozda zakljucio da cela stvar ipak nije dovoljno dobra za 'ozbiljnu' distribuciju...
te je eventualno zato odlucio da ga deli na 'kolko das'.


Citiram jedan komentar sa Mininova torrent:

why would anyone download this from here????
you can get it at inrainbows.com and decide to pay nothing for it!


Download > http://www.inrainbows.com/

Nisaam probao da skidam odande, jer ga vec imam. A i ta stranica mi u Firefox-u bas i ne radi najbolje. U IE je ok.
Za sam album nemam sta posebno da kazem. Ok je, ali nisam bas siguran da ce doziveti slavu OK Computer.

Izdvajam:

  • Bodysnatchers
  • Faust Arp
  • House Of Cards
  • Jigsaw Falling Into Place

U svakom slucaju jedno veliko Hvala Radiohead :rolleyes:

#55 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 17 October 2007 - 19:37

ja sam platio 2.45 funte (negde sam procitao da je po nekim proracunima sve vise od 1 funte 'dovoljno')

za mene je to presedan nad presedanima, jer mislim da za muziku nisam dao pare jos od 99-te cini mi se...
(ne racunajuci to sto idem na koncerte)

ali vrlo rado bih poceo da placam po ovako razumnim cenama,
i sto je jos bitnije - muzicarima direktno.

ideja je da ce kvalitetna muzika postati mainstream..
to jest, da mainstream vise nece biti kontrolisan novcem, nego muzikom.

ideja je da vise necemo morati da trpimo bombardovanje
raznim boflom i djubretom.... sa radija, tv-a, u klobovima, na ulici...

i pri tom ne mislim samo na muziku, nego i na vesti, modu i sta sve ne...

uh... :rolleyes:

#56 amnesiac

amnesiac
  • Members
  • 44 posts

Posted 17 October 2007 - 21:31

hm

kao manje više veran fan, ne znam koliko mogu da doprinesem diskusiji o kvalitetu albuma.

ali ajde da lupamo postove, forum nam je vaskrsao :rolleyes:

dakle, lični favoriti so far:

arpeggi (još od koncertne bootleg radne verzije)
all i need
nude

verzija "videotape" iz podruma mi je nekako lepša. kao da nisu baš znali šta da urade sa tom pesmom nakon te kamerne izvedbe

ajmo fanovi, znam da vas ima...

#57 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 October 2007 - 21:34

Ja sam platila 10 evra, ali mi se sve cini da sam malo dala spram onoga sto sam dobila. Album je sjajan. A posebno me raduje sto na Videotape nema onih gitara sa bootlega, jer mi u samom startu nije to zvucalo kako treba. Ona From the basement verzija je daleko bila bolja po meni, i eto, tako se i ispostavilo. Faust Arp je Beatles revisited, a Nude apsolutno savrsenstvo. I ona decica sto vicu YEAH u 15 Step! :rolleyes:

#58 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 17 October 2007 - 21:48

raznim boflom

A kada se stiša juforija, neko će da primijeti da podijeljeni mp3 u sirotinjskih 160kbs nije ništa drugo do audio bofl koji može da ima informativnu ulogu i ne mnogo više od toga. Pravi poklon bio bi snimak od 320kbs ili neki losless format. Ripovanje ih ne košta ništa.

Ideju pozdravljam, ali da su je realizovali bez zadrške i poklonili baš sve što su imali - n i s u. Onako, otvorili su prozor da se proviri, ali ne i vrata da se uđe. Nije ovo nikakav etički nokaut udarac pohlepnoj mujuzbiz industriji. Kvaka je u tome što će se novi album Radioheada moći slušati u tehničkoj punoći studijskog napora tek kada bude objavljen CD (a bend koji produkciji poklanja toliko pažnje to odlično zna :rolleyes:).

O samom albumu nemam mnogo šta reći. Pustio sam ga dvaput - jednom po dolasku s posla, drugi put pred spavanje - i oba puta zaspao nakon 5-6 numera. Vjerovatno je tajming bio loš, ali ionako godinama znam da više nikada neće zvučati kao na omiljenom The Bends, pa se ni ne jedim. Na novijim pločama bilo je po par pjesama koje su pozivale na repeat, na novom ih za sada nema. Gledao sam malo ovih dana The Astoria London Live DVD i uživao.

#59 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 17 October 2007 - 22:06

ja sam platio 2.45 funte (negde sam procitao da je po nekim proracunima sve vise od 1 funte 'dovoljno')

za mene je to presedan nad presedanima, jer mislim da za muziku nisam dao pare jos od 99-te cini mi se...
(ne racunajuci to sto idem na koncerte)


ja bash obrnuto, redovno kupujem albume (sa koncerta, od izvodjacha direkt, cd shop itd) ali za ovaj ne bi dao ni cent, ljudi nude za dzabe , ko ih jebe, vec su milioneri. bez grize savesti bi pritisnuo dowload button.
jel imaju mejl order za 2.5 dolara, cd+shipping all-togheter?
ovaj projekat bi jedino vredeo da niko nishta ne plati.

...The Bends...


that's about it.

Edited by Ljuban, 17 October 2007 - 23:08.


#60 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 17 October 2007 - 22:32

A kada se stiša juforija, neko će da primijeti da podijeljeni mp3 u sirotinjskih 160kbs nije ništa drugo do audio bofl koji može da ima informativnu ulogu i ne mnogo više od toga. Pravi poklon bio bi snimak od 320kbs ili neki losless format. Ripovanje ih ne košta ništa.


160kbps nikako nije bofl, mozda samo za prave audiofile ali takvi ce ionako kupiti diskove.

Lako se setiti, ponudjeno je da se plati koliko ljudi smatraju da ZELE da izdvoje $$. Tako su i radili. Mnogi su skinuli legalno&besplatno.

*Uplata je takodje mogla da se povuce.

Ideju pozdravljam, ali da su je realizovali bez zadrške i poklonili baš sve što su imali - n i s u. Onako, otvorili su prozor da se proviri, ali ne i vrata da se uđe. Nije ovo nikakav etički nokaut udarac pohlepnoj mujuzbiz industriji. Kvaka je u tome što će se novi album Radioheada moći slušati u tehničkoj punoći studijskog napora tek kada bude objavljen CD (a bend koji produkciji poklanja toliko pažnje to odlično zna :huh:).


Naravno da su mogli da puste i audio quality ali zasto bi. 160kbps je sasvim dovoljno za vecinu ljudi koji slusaju muziku. Bitno je da su dozvolili da nesto skines besplatno i da kazu "ok je sto slusas to besplatno".

Audio quality (zajedno sa warm sound vinilima) je ipak je ostavljen za one koji zele da kupe discbox sa pregrst rada u njemu i u njemu.

ovaj projekat bi jedino vredeo da niko nishta ne plati.


Pa niko nije trazio bilo sta da se plati. Nesto si se istripov'o. :rolleyes:

Edited by Ljuban, 17 October 2007 - 23:06.