Jump to content


Photo

Njujork


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 28 March 2007 - 20:16

Trebalo bi da negde od juna do oktobra budem u Njujorku. Cuo sam da nije bas lako naci smestaj. Imate li neke savete?
Posao ce mi biti na Menhetnu. Koji deo grada mislite da je ok za stanovanje? A da nije preskupo? Znate li neki studentski resurs za pronalazenje cimera ili tako nesto?
I u Beogradu stanujem 20-30 min od uzeg centra tako da mi ne bi bio problem da toliko vremena putujem do posla i u Njujorku. Pretpostavljam da je metro savrseno razvijen i dostupan.

znam za craigslist.com innocent.gif

#2 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 28 March 2007 - 20:41

QUOTE(Uran @ 28 Mar 2007, 21:16)
Trebalo bi da negde od juna do oktobra budem u Njujorku. Cuo sam da nije bas lako naci smestaj. Imate li neke savete?
Posao ce mi biti na Menhetnu. Koji deo grada mislite da je ok za stanovanje? A da nije preskupo? Znate li neki studentski resurs za pronalazenje cimera ili tako nesto?
I u Beogradu stanujem 20-30 min od uzeg centra tako da mi ne bi bio problem da toliko vremena putujem do posla i u Njujorku. Pretpostavljam da je metro savrseno razvijen i dostupan.

znam za craigslist.com  innocent.gif


Nemam savet, samo ti zavidim

#3 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 29 March 2007 - 10:54

kad je vec otvoren topik, mogao bi neko da baci oko na ovo pitanje biggrin.gif

#4 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 30 March 2007 - 08:26

QUOTE(paculla @ 29 Mar 2007, 11:54)
kad je vec otvoren topik, mogao bi neko da baci oko na ovo pitanje biggrin.gif


Pokusacu da ti odgovorim, ali moram odmah reci da niti zivim u NY niti sam ikada tamo ziveo. Neka me ispravi neko ko zivi tamo (mada su ponekad turisticka iskustva bitnija od ovih drugih).

1. Westchester je vrlo pedestrian unfriendly predeo. Iz tvog posta sam shvatio da tamo do sada nisi bila. To je mreza autoputeva sa izlazima sa istih koji vode ili do velikih firmi ili do ogromnih poseda (npr. nedavno su Klintonovi tamo kupili kucerinu). Dakle moja preporuka je: iznajmi auto. Ne za Menhetn, nego za obavljanje tvog "posla" u Westchesteru. Sem ako ti "posao" nije na 500 m od hotela, trebace ti taksi, a moze da se desi da cak ni tih 500 metara ne mozes ljudski prepesaciti. Informisi se o tome. Ako resis da ipak koristis taksi obavezno naruci taksi dan unapred i uracunaj barem jos 30-45 minuta jer 1) moze se desiti da se taksi uopste ne pojavi (nije retka pojava tamo) i 2) moze se desiti da vas uhvati guzva na putu. Sve zavisi koliko ti je bitno da stignes na "posao" na vreme.

2. Sto se tice Menhetna, ja bih preporucio hotel na istom. Ne znam u kom delu Westchestera ti je hotel, ali taj put ne traje zanemarljivo, plus ako se budes vracala nocu... Sto se hotela na Menhetnu tice, mogu vrlo dobri i povoljni da se pronadju izmedju 28 i 33 ulice recimo. Nije neki luksuz, ali za stotinjak dolara za noc dobices vecu sobu nego recimo u Milenium Hiltonu. Istina neces imati viseci plazma tv ali pretpostavljam da ne ides na Menhetn da gledas tv. Uostalom ako samo jedan dan/noc ostajes tamo, cenim da ces u hotelu samo ostaviti kofer i pokupiti ga ujutro.

#5 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 30 March 2007 - 10:22

QUOTE(burekdzija @ 30 Mar 2007, 09:26)
Pokusacu da ti odgovorim, ali moram odmah reci da niti zivim u NY niti sam ikada tamo ziveo. Neka me ispravi neko ko zivi tamo (mada su ponekad turisticka iskustva bitnija od ovih drugih).

1. Westchester je vrlo pedestrian unfriendly predeo. Iz tvog posta sam shvatio da tamo do sada nisi bila. To je mreza autoputeva sa izlazima sa istih koji vode ili do velikih firmi ili do ogromnih poseda (npr. nedavno su Klintonovi tamo kupili kucerinu). Dakle moja preporuka je: iznajmi auto. Ne za Menhetn, nego za obavljanje tvog "posla" u Westchesteru. Sem ako ti "posao" nije na 500 m od hotela, trebace ti taksi, a moze da se desi da cak ni tih 500 metara ne mozes ljudski prepesaciti.


nisam bila tamo... malo sam gledala na google earth i stekla sam slican utisak. auto ne mogu da iznajmim posto ne znam da vozim blush.gif [a htedose da plate] za transport do fime rekose da uzmem taksi, ali poslusacu savet sa rezervisanjem unapred i to malo ranije nego sto bi trebalo tamo da budem. bolje poraniti nego okasniti wink.gif

QUOTE(burekdzija @ 30 Mar 2007, 09:26)
2. Sto se tice Menhetna, ja bih preporucio hotel na istom. Ne znam u kom delu Westchestera ti je hotel, ali taj put ne traje zanemarljivo, plus ako se budes vracala nocu... Sto se hotela na Menhetnu tice, mogu vrlo dobri i povoljni da se pronadju izmedju 28 i 33 ulice recimo. Nije neki luksuz, ali za stotinjak dolara za noc dobices vecu sobu nego recimo u Milenium Hiltonu. Istina neces imati viseci plazma tv ali pretpostavljam da ne ides na Menhetn da gledas tv. Uostalom ako samo jedan dan/noc ostajes tamo, cenim da ces u hotelu samo ostaviti kofer i pokupiti ga ujutro.


mozda je ovo najbolje resenje. ako zaista treba cekati taksi dugo u tom westchesteru, onda ima smisla uzeti nesto pristojno za oko $100 na menhetnu.

hvala!

#6 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 30 March 2007 - 13:37

QUOTE(paculla @ 30 Mar 2007, 11:22)
auto ne mogu da iznajmim posto ne znam da vozim  blush.gif [a htedose da plate]


Bedak (doduse ne znaju ni Amerikanci da voze). U tom slucaju razmisli i kako ces stici od aerodroma (JFK pretpostavljam) do hotela u Westchester County. Javnim prevozom je moguce stici, ali on ipak nije zamisljen tako da ga ljudi stvarno koriste ako bas ne moraju. Ne znam odakle dolazis, ali US of A definitivno nije Evropa sto se tice autobusa, vozova itd.

Edited by burekdzija, 30 March 2007 - 13:50.


#7 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 30 March 2007 - 16:28

QUOTE(burekdzija @ 30 Mar 2007, 14:37)
Bedak (doduse ne znaju ni Amerikanci da voze). U tom slucaju razmisli i kako ces stici od aerodroma (JFK pretpostavljam) do hotela u Westchester County. Javnim prevozom je moguce stici, ali on ipak nije zamisljen tako da ga ljudi stvarno koriste ako bas ne moraju. Ne znam odakle dolazis, ali US of A definitivno nije Evropa sto se tice autobusa, vozova itd.


od aerodroma do hotela u westchesteru imam rezervisan i placen limo service wink.gif zato i ovako komplikujem stvari. gde god spavala, imam problema sa transportom. ako spavam na menhetnu, problem je odlazak u westchester. imam arganizovan prevoz sa aerodroma ali ne iz grada. pretpostavljam da ne bi bilo tesko da to promenim ali su moguci problemi sa obracunom na kraju... ako spavam u westchesteru, problem su odlasci u grad....

a kola ne umem da vozim posto zivim u evropi gde javni saobracaj bolje funkcionise wink.gif

#8 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 30 March 2007 - 17:49

A koje bi delove Njujorka preporucili za zivot tako da se odatle moze lako stici do Menhetna? A da su pedestrian friendly, sto rece neko.

Mislim, ne bih se ja bunio ni na Menhetnu da budem, samo sumnjam da mogu naci tamo nesto za 100-150 $ nedeljno. Ili moze?

da znam bar gde da gledam u oglasima.
Izucavao sam mapu grada pomalo, ali pretpostavljam da neko ko je bio moze bolje znati bas iz ovih nekih prakticnih razloga koje ste navodili.

#9 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 01 April 2007 - 20:27

QUOTE(Uran @ 30 Mar 2007, 18:49)
A koje bi delove Njujorka preporucili za zivot tako da se odatle moze lako stici do Menhetna?  A da su pedestrian friendly, sto rece neko.

Mislim, ne bih se ja bunio ni na Menhetnu da budem, samo sumnjam da mogu naci tamo nesto za 100-150 $ nedeljno. Ili moze?

da znam bar gde da gledam u oglasima.
Izucavao sam mapu grada pomalo, ali pretpostavljam da neko ko je bio moze bolje znati bas iz ovih nekih prakticnih razloga koje ste navodili.


Neki moji prijatelji zive u Bruklinu i zadovoljni su. Kazu da im treba 40ak minuta zeleznicom do Menhetna.

Mislim da bi ti se Bruklin uklopio i u finansijsku konstrukciju.

A meni opet pa treba preporuka za pristojan hotel blizu izveznog javits centra (34 ulica).

#10 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 01 April 2007 - 23:48

Probaj www.tripadvisor.com. Tamo ces moci da pronadjes i bed and breakfast smestaj. Mozda bi ti bilo bolje da gledas short term apartment rentals umesto hotela, jer su hoteli u NY nestrvarno skupi...

http://gonyc.about.c...rtment_rent.htm

http://www.nyvacationapartments.com/

http://www.rent-dire..._York_City.html

I tako dalje...

#11 scouser#nsl

scouser#nsl
  • Members
  • 329 posts

Posted 02 April 2007 - 15:06

realnost za te novce ti je Kvins,metroom do M. ti treba oko 45min. do sat vremena,uglavnom je ok a i imas puno Srba i uopste ljudi s Balkana tako da ti sarma,burek,cevapi nece nedostajati biggrin.gif...

A sto se samog Menhetna tice jeftin smestaj mozes naci ako se organizujes s jos par ljudi da delite kiriju,u Harlemu cool.gif ili vec negde u gornjem delu ostrva tzv. uptown

hotele,hostele,motele zaboravi-preskupi su gledajuci vremenski period koji treba da provedes tamo

pozz

#12 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 02 April 2007 - 15:58

Kvins is maj tip, ez vel!

Bruklin je ok ali je pre par godina krenuo egzodus umetnicke zajednice sa Menhetna tamo preko potoka, i to je drasticno podiglo cene stanovanja. Neka varijanta sto se danas desava istocnom Berlinu.

Ja sam otkinuo na Forest Hils u Kvinsu, koji ne da je "pedestrian friendly", nego sam ja tamo uspeo da djuskam neki urbani golf koliko mesta ima. Ma skroz je sladak i zelen, a mislim da je isto vreme metroom kao i Bruklin.

Razmisli malo i o Nju Dzersiju, mostom je guzvaja ali imas tunel kroz koji ides do Menhetna za isto vreme kao i ovamo. Mnogo je jeftinije za zivot, a mozes na toj razlici i da zaradis ako te ne mrzi biggrin.gif

@scouser#nsl: Vaistinu Kvins! thumbsup.gif
...ima i nasa zena koja drzi "inventiv tai" restoran, gde mozes da garniras prase sa bambusom recimo biggrin.gif

#13 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 02 April 2007 - 16:59

Hvala za nove predloge happy.gif

Znaci Kvins da pretrazujem smile.gif
Nju Dzersi mi je pao na pamet. On je odmah "preko puta" Menhetna, jel? Znaci recimo moglo bi da se nadje nesto tako da za 40ak min budem na Menhetnu iz Dzersija?
Nekako mi se vec sve iznad 40 min prevozom u jednom pravcu cini kao dosta izgubljenog vremena.

Mislim da bi mi bas najvise i odgovaralo da nadjem cimere. Sad, svejedno mi je, mogu i s nekim Amerikancima ili bilo kim. Za Harlem mi rekose da je interesantan kraj.

A od sarme, bureka i cevapa se nadam da cu odahnuti bar tih nekoliko meseci. Posto volim da isprobavam novu hranu mislim da cu verovatno visiti po svim mogucim nacionalnim kuhinjama kojih pretpostavljam u Njujorku ima razlicitih otprilike koliko i broja drzava na svetu smile.gif

#14 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 02 April 2007 - 19:14

QUOTE(outcast @ 2 Apr 2007, 00:48)
Probaj www.tripadvisor.com. Tamo ces moci da pronadjes i bed and breakfast smestaj. Mozda bi ti bilo bolje da gledas short term apartment rentals umesto hotela, jer su hoteli u NY nestrvarno skupi...

http://gonyc.about.c...rtment_rent.htm

http://www.nyvacationapartments.com/

http://www.rent-dire..._York_City.html

I tako dalje...



Hm... ovo je malo sumanuto (ne mislim na preporuku, vec na hotele)

Dakle, ljudi ladno nemaju fixed rates, vec je formiraju po dolasku, u zavisnosti od posecenosti blink.gif

Ovo sa rentiranjem mi zvuci ok, ali idem sluzbeno, pa mi se ne cini da je to dobra kombinacija s obzirom na konzervativno-hotelsko-smestajski nastrojen ostatak ekipe koja ide sa mnom (u pitanju je sajam)

Nego, kako da se krecem po Menhetnu? Npr, ja sam u tom Javits Convention Centru i videla sam da je Times Square relativno blizu, kao i jos neke must see destinacije (including off the beaten track). Sta je bolje za te krace Menhetnske destinacije: metro ili autobus (to jest, sta je lakse za ukapirati?). Kakve su cene taksija? Npr. kad bih krenula od tog Javitsa do Metropolitana?

I pitanje svih pitanja: da li upadam u sezonu rasprodaja (pocetak jula) rolleyes.gif

#15 scouser#nsl

scouser#nsl
  • Members
  • 329 posts

Posted 02 April 2007 - 20:25

QUOTE(apotekarica @ 2 Apr 2007, 20:14)
1.) Ovo sa rentiranjem mi zvuci ok, ali idem sluzbeno, pa mi se ne cini da je to dobra kombinacija s obzirom na konzervativno-hotelsko-smestajski nastrojen ostatak ekipe koja ide sa mnom (u pitanju je sajam)

2.) Nego, kako da se krecem po Menhetnu? Npr, ja sam u tom Javits Convention Centru i videla sam da je Times Square relativno blizu, kao i jos neke must see destinacije (including off the beaten track). Sta je bolje za te krace Menhetnske destinacije: metro ili autobus (to jest, sta je lakse za ukapirati?).
3.) Kakve su cene taksija? 

4.) I pitanje svih pitanja: da li upadam u sezonu rasprodaja (pocetak jula) rolleyes.gif


1.)probaj sa Harington hotelom,bukvalno je na samom Times-u,mislim ako se ne varam ugao 44. i Broadway-a,bas dosta je povoljan a lokacija mu je idealna

2.)dosta stvari mozes obici peske ali ako bas biras izmedju metroa i busa---definitivno metro(to je ionako jedna od znamenitosti NY biggrin.gif )

3.) taxi zaboravi-nije ti potreban pored metroa...sto se cena tice nisam siguran,ali ako su priblizne kao u nekim drugim gradovima u usa npr. DC or Atlantic city za nekih 10do20-ak $ se mozes provozati
4.) biggrin.gif ... zene... biggrin.gif rasprodaje i popusti su ti konstantni tokom cele godine,tako da ces vec setajuci,naleteti na nesto jeftino. Inace svaka stvar je povoljnija nego ista takva u radnji u knez mihajlovoj ili zmaj jovinoj u novom sadu ako me razumes sta hocu da kazem npr. Lacoste dzemper na 5th av 100-tinak $ a u ns 200-tinak eura cool.gif Tako da kupuj za sve pare wink.gif

PS nemoj propustiti one turisticke autobuse sto prave ture po menhetnu najidealnija prilika da isti dozivis u pravom svetlu

pozz