Jump to content


Photo

Kad porastem bicu... Mad Scientist


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#31 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 March 2007 - 15:02

QUOTE(Indy @ 10 Mar 2007, 14:55)
Trazim casopis sa urednikom sa kojim se jos nisam posvadjao smile.gif
joj radosti laugh.gif

i ja cu uskoro traziti isti taj chasopis. big-dzajnt-hed je na dobrom putu da nas zavadi sa svim zvezdama recenzije. a sto je najgore, nit jede nit mirishe ph34r.gif

hajde da se zamenimo tongue.gif

Edited by thermal bug, 10 March 2007 - 15:02.


#32 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 March 2007 - 15:16

QUOTE(thermal bug @ 11 Mar 2007, 01:02)
joj radosti  :lol:

Posle zavade sa urednikom najjaceg "australijskog zurnala za nesto" nas otprilike polovina iz mog centra sad objavljuje u "americkom zurnalu za nesto". Preko prece, naokolo blize. :rolleyes: (Jedan deo je i dalje u dobrim odnosima sa "australijskim zurnalom za nesto"). U stvari, nas problem je slican kao ovaj sto pise nickie, mnogo smo interdisciplinarni, pa svako ima osnov da nas otkaci na bazi toga da se bavimo (i) necim drugim. Zato cemo lepo da okacimo nesto u Science, pa nek' se puse. <_< (To je moj plan, anyway).

#33 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 March 2007 - 15:19

QUOTE(Indy @ 10 Mar 2007, 14:55)
Trazim casopis sa urednikom sa kojim se jos nisam posvadjao smile.gif


laugh.gif
da, i to je bitan faktor.

#34 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 March 2007 - 15:22

QUOTE(nickie @ 10 Mar 2007, 15:00)
a i to moze?  ohmy.gif

inace, narocito me interesuju iskustva onih koji rade u mesovitim oblastima (moja je biomedicinska tehnika). cula sam od kolega da se mora biti jako obazriv u stilu pisanja jer vrlo lako dobijes komentar 'suvise tehnicki' ili 'suvise medicinski'  dry.gif

a koliko vam je bitan IF?

i koliko je bitno da ste prvi autor a ne jedan od koautora?
moze, naravno, oni koji imaju malo brojeva godishnje i kilavu recenziju (>2 ili 3 meseca kompletne komunikacije sa chasopisom) mogu da ti omoguce da ti papirno izdanje (koje se ovde jedino zaista broji) pojavi tek sledece godine, ili bogtepitakad (ovo sa istim onim pogledom na kvazikapitalizam - izaci ce mi sigurno - a ti, kad je sigurno, dodji opet - kad ti izadje dry.gif )

neam pojma o meshovitim oblastima, a da nije u pitanju "pirotski glasnik" wink.gif

IF je bitan, zbog sujete i prihoda s_w.gif . s tim sto je u ovim mojim fizikama IF nishta prema medicinama... sa novim i meshanim oblastima moze da bude interesantna situacija, da ima gomila novih chasopisa koji obecavaju i ili josh nemaju bogznakakav IF ili imaju veliki do neba (jer su svi pretrchali tamo) i ne mozesh da se probijesh ako ti rad ne proviruje kroz plafon... to znachi da nekad mozesh brze i lakshe da objavish neshto dobro i pristojno u nekom starinskom chasopisu opshteg tipa (iz jedne ili druge oblasti, a da ima lep IF), a sad (zbog onih gore pomenutih) mora da se bori za radove (otud i brza recenzija i odgovarajuce ljubazno ponashanje wink.gif )

prvenstvo nam nije bilo mnogo vazno, obichno je prvi onaj ko se prihvati da pishe, poshto nas ima vishe, pa neki experinmentishu, a neki rachunaju. tj, prvi je ili onaj ko ima vremena da pishe u tom trenutku ili onaj kome je chedo priraslo za srce pa ga pishe... ali nam prete da ce da nas kazne za timski rad, pa ce i to (opet!) postati vazno dry.gif

Edited by thermal bug, 10 March 2007 - 15:28.


#35 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 March 2007 - 15:26

QUOTE(nickie @ 10 Mar 2007, 15:00)
a i to moze?  ohmy.gif

inace, narocito me interesuju iskustva onih koji rade u mesovitim oblastima (moja je biomedicinska tehnika). cula sam od kolega da se mora biti jako obazriv u stilu pisanja jer vrlo lako dobijes komentar 'suvise tehnicki' ili 'suvise medicinski'  dry.gif

a koliko vam je bitan IF?

i koliko je bitno da ste prvi autor a ne jedan od koautora?


moze bez problema.
(evo ja sada tebi odgovaram, umesto da zavrsavam neku recenziju, a stigla su mi vec dva remindera. naravno kada meni to neko radi, pizdim nevidjeno.)

nemam pojma za if, mislim nije mi ustvari bas jasno to pitanje, kao da brka uzroke i posledice. ako za neki casopis moras da proveravas if pa po tome odlucujes, onda verovatno nije bas dobar (casopis), mislim ako dodje do toga da po tome sudis o njemu.
a ako je casopis vec ocigledan izbor, onda je verovatno i if ok, ali to je vise kao kuriozitet.

za autorstvo, ja licno sam generalno velikodusan u cilju odrzavanja boljih medjuljudskih odnosa u grupi. a nisam primetio da mi to nesto dugorocno skodi, mada nekada mi se desi da me iznervira necija pogresna percepcija.

#36 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 March 2007 - 15:29

QUOTE(kurdi @ 10 Mar 2007, 15:26)
za autorstvo, ja licno sam generalno velikodusan u cilju odrzavanja boljih medjuljudskih odnosa u grupi. a nisam primetio da mi to nesto dugorocno skodi, mada nekada mi se desi da me iznervira necija pogresna percepcija.
thumbsup.gif da se slozim

zapravo i za IF, i on obichno ide sa percepcijom situacije.

Edited by thermal bug, 10 March 2007 - 15:33.


#37 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 10 March 2007 - 15:36

QUOTE(nickie @ 10 Mar 2007, 15:00)
a i to moze?  ohmy.gif

inace, narocito me interesuju iskustva onih koji rade u mesovitim oblastima (moja je biomedicinska tehnika). cula sam od kolega da se mora biti jako obazriv u stilu pisanja jer vrlo lako dobijes komentar 'suvise tehnicki' ili 'suvise medicinski'  dry.gif

a koliko vam je bitan IF?

i koliko je bitno da ste prvi autor a ne jedan od koautora?


ja kad pisem ne dam nikome da mi bude prvi autor wink.gif to ja valjda normalno. dva puta sam bila "equally contributed" na radovima u kojima smo zaista slicno ili jednako doprineli.

moje dosadasnje objavljivanje je islo ovako. udarim glavom u zid (u najjaci casopis iz oblasti), onda dobijem jedan "major revision", onda uradim i taj revision, onda dobijem skrozne pozitivne review-e ali mi eic kaze: lepo ali mi imamo jos lepse wink.gif, ali evo ako hocete eno ima onaj malo slabiji casopis, a tamo bi se vas rad jos bolje uklapao. onda ja tako objavim u slabijem casopisu ali dobijem (obicno) pametne review-e iz dobrog casopisa koji mi mogu pomoci u daljem radu*.

ja sam reviewer u dva srodna (i ne bas previse dobra) casopisa i redovno mi upada da recenziram jedan rad, onda ga odbijemo, a onda dodje isti u onaj sledeci, i to opet kod mene laugh.gif

edit: * naravno ako te ne smara da sedis u review-u godinu dana

Edited by paculla, 10 March 2007 - 15:40.


#38 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 March 2007 - 15:44

QUOTE(paculla @ 10 Mar 2007, 15:36)
ja kad pisem ne dam nikome da mi bude prvi autor wink.gif
ti bash preterujesh tongue.gif

#39 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 March 2007 - 15:47

QUOTE(paculla @ 11 Mar 2007, 01:36)
ja kad pisem ne dam nikome da mi bude prvi autor ;)

Zar ne bi svi autori trebalo da nesto (na)pisu? ;)

Ja imam kolegu koji odbija da mu se ime nadje na radovima kojima nije "temeljito doprineo". Strogo protestantsko vaspitanje, sta ces.

#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 March 2007 - 15:49

QUOTE(kurdi @ 10 Mar 2007, 09:38)

Lapidarno, nema sta - ali sto da ne? Da vidimo: jel nauka spontana kreativna delatnost? Pre svega individualna? Naravno. Problem je sto se profesori daleko, daleko, daleko isuvise potpisuju na radove studenata nego sto zasluzuju, i cesto sputavaju, imesto da neprekidno i neprestano ohrabruju studente u samostalnom i nezavisnom radu.

Licno mogu da kazem da je apsolutno najbolji i najuspesniji doktorat za koji znam uradio covek kome je njegov profesor (nazalost pokojni, a godinu dana pred smrt su ga kandidovali, nazalost neuspesno, za Nobelovu nagradu) jednostavno rekao: kolega, nadjite si neku temu koja, makar vaguely, ima veze sa A ili B, ja cu Vam pomoci, ali Vi uglavnom sve sami radite... (podrazumeva se i objavljujete)

#41 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 March 2007 - 15:51

QUOTE(Indy @ 10 Mar 2007, 15:47)
Zar ne bi svi autori trebalo da nesto (na)pisu? wink.gif


ma daj bre, ja sam tu iluziju izgubio jos pocetkom grad schoola, ima studenata koji ni ne razumeju sve sto je napisano, pa ih opet stavimo, i to zasluzeno, nesto su doprineli eksperimentu i sl.

#42 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 10 March 2007 - 15:51

QUOTE(paculla @ 10 Mar 2007, 15:36)
moje dosadasnje objavljivanje je islo ovako. udarim glavom u zid (u najjaci casopis iz oblasti), onda dobijem jedan "major revision", onda uradim i taj revision, onda dobijem skrozne pozitivne review-e ali mi eic kaze: lepo ali mi imamo jos lepse wink.gif


uf, sad mi je lakse, ovo sam pregurala laugh.gif

QUOTE
ali evo ako hocete eno ima onaj malo slabiji casopis, a tamo bi se vas rad jos bolje uklapao. onda ja tako objavim u slabijem casopisu ali dobijem (obicno) pametne review-e iz dobrog casopisa koji mi mogu pomoci u daljem radu*.


sad jos samo ovo da obavim biggrin.gif

QUOTE
ja sam reviewer u dva srodna (i ne bas previse dobra) casopisa i redovno mi upada da recenziram jedan rad, onda ga odbijemo, a onda dodje isti u onaj sledeci, i to opet kod mene  laugh.gif
edit: * naravno ako te ne smara da sedis u review-u godinu dana


e, a je l reviewer mora da ima neku titulu ili mogu da budu doktoranti?
kako se, uopste, postane reviewer?
i sta oni, jadni, imaju od svega toga? biggrin.gif

#43 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 March 2007 - 15:52

QUOTE(Indy @ 10 Mar 2007, 14:55)
Trazim casopis sa urednikom sa kojim se jos nisam posvadjao smile.gif

Ovo je zbilja najbolje resenje!

Inace, urednici su, cast retkim izuzecima, stvarno najveci idioti u nauci. A dobar deo njih je (doduse tu postoji velika podela na "lordove" i "parije") bolje placen nego ijedan naucnik ma gde u svetu.

#44 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 10 March 2007 - 15:52

Starije kolege uglavnom znaju sta je zgodno za koji casopis, tako da je dobro od njih pokupiti to znjanje, jer cesto su u pitanju finese - gde je brzi review a gde sporiji ali brze izadje rad; gde ide koja tema; gde je objavljen rad ili dva is iste/srodne oblasti u poslednje vreme, sto je uvek dobar znak u nekim malo opstijim casopisima.

Brzina odgovora zavisi od toga koliko je usko polje, cini mi se. Za ranije radove koji su u jednoj prilicno uskoj disciplini, radujem se ako dobijem odgovor reviewera u roku od 3 meseca - ako se ne posreci da dvoje od predlozenih cetvoro reviewera prihvate rad tesko je naci nekog kvalifikovanog ko ce to uraditi, tako da se proces uzasno oduzava. Jednom je trajalo cak 5 meseci, a drugi krug jos 2 meseca, sto je bilo jako frustrirajuce. Sad sam nasla jedan casopis koji u poslednje vreme ima bas brz review i sve saljem tamo. smile.gif

Impact factor je jako bitan i bolje je poslati u casopis s nesto vecim faktorom prvo, em sto moze da se posreci i da prodje, em sto bolji casopisi obicno imaju ozbiljnije standarde za review, tako da se mogu pokupiti super sugestije cak i ako rad bude odbijen.

#45 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 March 2007 - 15:54

QUOTE(Schrodinger @ 10 Mar 2007, 15:49)
Lapidarno, nema sta - ali sto da ne? Da vidimo: jel nauka spontana kreativna delatnost? Pre svega individualna? Naravno. Problem je sto se profesori daleko, daleko, daleko isuvise potpisuju na radove studenata nego sto zasluzuju, i cesto sputavaju, imesto da neprekidno i neprestano ohrabruju studente u samostalnom i nezavisnom radu.

Licno mogu da kazem da je apsolutno najbolji i najuspesniji doktorat za koji znam uradio covek kome je njegov profesor (nazalost pokojni, a godinu dana pred smrt su ga kandidovali, nazalost neuspesno, za Nobelovu nagradu) jednostavno rekao: kolega, nadjite si neku temu koja, makar vaguely, ima veze sa A ili B, ja cu Vam pomoci, ali Vi uglavnom sve sami radite... (podrazumeva se i objavljujete)


ali nije to bilo pitanje.