Jump to content


Photo

Šesta tačka G17 i DSS-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 07 March 2007 - 14:25

Iz SAD-e i EU, dolazi vrlo jasne poruke da se što pre formira nova vlada, te da Srbija bude konstruktivna oko rešavanja Kosova i saradnje sa Hagom. Traži se još odlučna akcija vlade protiv korupcije i trgovine narkoricima kao i reforma službi bezbednosti.
Nosioci vlasti u Srbiji, Koštunica i Tadić su dogovorili učešće u vlasti već kad su donosili onaj tužni Ustav.
DS u kampanji nije govorio o premijeru, ali tek negde u zadnjoj nedelji izašli su sa imenom Božidara Đelića, jer su istraživanja pokazala da bi sa tim kandidatom i razuveravanjem svojih birača da je zapravo Koštunica kandidat DS-a za premijera, dobili 3-4 procenta neodlučnih birača koji bi inače glasali za LDP-e.
Vrh DS nije nikada mislio ozbiljno sa Đelićem kao premijerom, ali sada ima probloem kako objasniti biračkom telu zašto ga mimo ikakve političke logike pusta niz vodu.
Računaju da treba zatezati, da protiče vreme, da javnost postane nestrpljiva, pa da onda u zadnji čas kažu - evo neka bude Koštunica, bolje i to nego novi izbori.
Računalo se da Vlada u ovom "tehničkom" mandatu vlada negde do maja dokle bi oni to u javnom mnenjuu ispeglali.
Ali, žurba međunarodnih faktora će skratiti to vreme tako da će Tadić morati vrlo brzo da izgovori ime Koštunica...
Pa, nazdravlje svima koji su glasajući za DS zapravo glasali za Voju i brata Velju. tongue.gif

#2 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 March 2007 - 17:17

E, pazi Djovani, meni je ovde najzanimljivije to da se, kako cujem, DSS dogovorila sa G17+ da tzv. demokratski blok izadje sa zajednickim kandidatom na izbore za predsednika Srbije i to, naravno, sa kandidatom iz DSS- a jer, boze moj, ne moze DS pored takvog politickog mogula kao sto je DSS (racunamo da su oni sami dobili oko 7% glasova) da ima i predsednika i premijera.
Ma, show program je ova drzava.

#3 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 07 March 2007 - 18:28

QUOTE(melankolic @ 7 Mar 2007, 17:17)
E, pazi Djovani, meni je ovde najzanimljivije to da se, kako cujem, DSS dogovorila sa G17+ da tzv. demokratski blok izadje sa zajednickim kandidatom na izbore za predsednika Srbije i to, naravno, sa kandidatom iz DSS- a jer, boze moj, ne moze DS pored takvog politickog mogula kao sto je DSS (racunamo da su oni sami dobili oko 7% glasova) da ima i predsednika i premijera.
Ma, show program je ova drzava.

Da, tačno tako. Ali, zašto to govore. Pa zato što sadašnji DS, i njenog predsednika te dobar deo rukovodstva doživljavaju kao istu politiku. Njima se čini da sve treba deliti na tri. Tako se ponašaju predstavnici političke klase. Tu su izbori samo forma, samo pokriće da se kolač deli na ranije dogovoreni časti.
Pogledaj da su sve do sada uradili zajedno, da su imali oko svih važnih pitanja potpuno isi stav, da su zajedno to završavali. Samo im je retorika dogovorno malo drugčija.
Dakle, sa ovim rukovodstvom,DS nije ništa različit od DSS i G17, a ovi se opet samo za nijansu razlikuju od radikala i socijalista. Uloga potonjih je da kupe najprimitivniji deo biračkoga tela.
Dakle, DS je sa Koštunicom i DSS-om sve dogovorio i ovo je samo predstava koju igraju, a DSS i G17 im besmislenim šestim principom u tome pomažu.

#4 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 08 March 2007 - 19:50

Kako plitko gledas na svet oko sebe to je strasno? Da li ti znas koja su ovlascenja Premijera? Ocigledno ne. On je onaj sto potpisuje i koji snosi odgovornost za celu vladu, predstavlja drzavu i slicne budalastine. Sustina su ministarstva i ministri sta rade. Figurativno pisem, nemoj biti bukvalista.

Neka daju Kostunici mesto premijera, bas me briga, DS nek uzme ekonomiju, finansije, privatizaciju, telekomunikacije, energetiku... Sto bi se reklo, dzaba mu mesto premijera!
Druga stvar, vise volim Kostunicu za premijera, a da MUP, Pravdu, privatizaciju, ekonomiju... da drzi DS nego da Djelic bude premijer, a da DSS ima neku od ovih resora... Treba im dati MIP jer ce ministar biti Vladeta Jankovic koji je pristojan covek i neke resore koje ne mogu da im se "oduzmu". U svakom slucaju to je, po meni, bolja varijanta nego da MUP drzi Jocic, a da Pravdu drzi Stojkovic, samo zato sto je Djelic premijer.
Sa druge strane, bilo je ocigledno da ce G17+ hteti da ima predsednika Skupstine ili nekog gradonacelnika, da ce DS traziti gradonacelnika u BG i NS, a DSS u Nisu i KG, JA i CA i slicno, a G17+ negde po Vojvodini i po "manjim" mestima gde su relativno jaki...
Tadic ce ostati Predsednik, jer ce ga podrzati cela vlada i LDP, a Premijer lako moze da se napravi da bude figura. I tako Kostunica se uopste ne exponira, tako da ce vicePremijer Djilas ili Djelic moci da budu fakticki premijeri.

Ne ocekujem da ovo ukapiras, ali dobro, dokle god si ostrascen nece ti niko moci pomoci.

P.S. pre nego sto pocnes da balavis kako ja obozavam Kostunicu procitaj sve sto sam napisao, pa onda pocni da lazes i izmisljas. smile.gif

#5 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 08 March 2007 - 20:12

QUOTE
Vladeta Jankovic koji je pristojan covek


Pristojan ko Legija.

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 08 March 2007 - 20:28

QUOTE(Eraserhead @ 8 Mar 2007, 19:12)
Pristojan ko Legija.

Ja sam mislio da si ti malkice pametniji, izgleda da nisi daleko otisao od Djovanija... c c c

#7 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 08 March 2007 - 20:45

laugh.gif

#8 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 08 March 2007 - 20:47

QUOTE(Eraserhead @ 8 Mar 2007, 19:45)

Inace, ako je tvoja jedina primedba na moj post Vladeta Jankovic, onda je to super.
Koji ti se deo ne svidja? Osim sto bi da Zarko bude ministar za jednakost polova, Natasa ministarka Pravde, Ceda sef BIA, Prokic ministar ko-zna-cega a Canak ministar za losu ironiju, dosadu i voznju motora?

#9 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 08 March 2007 - 21:04

Slučajno sam kliknuo i video to za Vladetu, pa reko bilo bi greota da ostane da je ta gnjida nekekav pojam pistojnosti.

#10 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 March 2007 - 21:57

QUOTE(milosh76 @ 8 Mar 2007, 19:50)
Kako plitko gledas na svet oko sebe to je strasno? Da li ti znas koja su ovlascenja Premijera? Ocigledno ne. On je onaj sto potpisuje i koji snosi odgovornost za celu vladu, predstavlja drzavu i slicne budalastine. Sustina su ministarstva i ministri sta rade. Figurativno pisem, nemoj biti bukvalista.

Neka daju Kostunici mesto premijera, bas me briga, DS nek uzme ekonomiju, finansije, privatizaciju, telekomunikacije, energetiku... Sto bi se reklo, dzaba mu mesto premijera!
Druga stvar, vise volim Kostunicu za premijera, a da MUP, Pravdu, privatizaciju, ekonomiju... da drzi DS nego da Djelic bude premijer, a da DSS ima neku od ovih resora... Treba im dati MIP jer ce ministar biti Vladeta Jankovic koji je pristojan covek i neke resore koje ne mogu da im se "oduzmu". U svakom slucaju to je, po meni, bolja varijanta nego da MUP drzi Jocic, a da Pravdu drzi Stojkovic, samo zato sto je Djelic premijer.
Sa druge strane, bilo je ocigledno da ce G17+ hteti da ima predsednika Skupstine ili nekog gradonacelnika, da ce DS traziti gradonacelnika u BG i NS, a DSS u Nisu i KG, JA i  CA i slicno, a G17+ negde po Vojvodini i po "manjim" mestima gde su relativno jaki...
Tadic ce ostati Predsednik, jer ce ga podrzati cela vlada i LDP, a Premijer lako moze da se napravi da bude figura. I tako Kostunica se uopste ne exponira, tako da ce vicePremijer Djilas ili Djelic moci da budu fakticki premijeri.

Ne ocekujem da ovo ukapiras, ali dobro, dokle god si ostrascen nece ti niko moci pomoci.

P.S. pre nego sto pocnes da balavis kako ja obozavam Kostunicu procitaj sve sto sam napisao, pa onda pocni da lazes i izmisljas. smile.gif

Blago tebi Miloše. Tvoje je carstvo nebesko.
I šta kažeš, Vladeta pravi čovek...ccccc...ponos srpski....

#11 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 March 2007 - 23:04

QUOTE(milosh76 @ 8 Mar 2007, 18:50)
Kako plitko gledas na svet oko sebe to je strasno? Da li ti znas koja su ovlascenja Premijera? Ocigledno ne. On je onaj sto potpisuje i koji snosi odgovornost za celu vladu, predstavlja drzavu i slicne budalastine. Sustina su ministarstva i ministri sta rade. Figurativno pisem, nemoj biti bukvalista.

Neka daju Kostunici mesto premijera, bas me briga, DS nek uzme ekonomiju, finansije, privatizaciju, telekomunikacije, energetiku... Sto bi se reklo, dzaba mu mesto premijera!
Druga stvar, vise volim Kostunicu za premijera

Ma vodi ga vise kuci i zalivaj Kiselog po ceo dan ako ti je to (neostvarena) zelja, pusti normalne i sposobne da dodju na mesto koje im pripada, inace cemu izbori, demokratija i sl. trice i kucine kad vec feudalci mogu medju sobom da podele plen?
QUOTE
...a da MUP, Pravdu, privatizaciju, ekonomiju... da drzi DS nego da Djelic bude premijer, a da DSS ima neku od ovih resora... Treba im dati MIP jer ce ministar biti Vladeta Jankovic koji je pristojan covek i neke resore koje ne mogu da im se "oduzmu". U svakom slucaju to je, po meni, bolja varijanta nego da MUP drzi Jocic, a da Pravdu drzi Stojkovic, samo zato sto je Djelic premijer.
Sa druge strane, bilo je ocigledno da ce G17+ hteti da ima predsednika Skupstine ili nekog gradonacelnika, da ce DS traziti gradonacelnika u BG i NS, a DSS u Nisu i KG, JA i  CA i slicno, a G17+ negde po Vojvodini i po "manjim" mestima gde su relativno jaki...
Tadic ce ostati Predsednik, jer ce ga podrzati cela vlada i LDP, a Premijer lako moze da se napravi da bude figura. I tako Kostunica se uopste ne exponira, tako da ce vicePremijer Djilas ili Djelic moci da budu fakticki premijeri.

Nista ti ne kapiras.
Mnogo si se, bre, posle ovih narodnjaka (stetocina) na vlasti uziveo u tu pricu o feudalizaciji vlasti. Ajd' kad odrastes za Evropu i demokratiju se javis, ok?

#12 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 09 March 2007 - 17:07

QUOTE(melankolic @ 8 Mar 2007, 22:04)
Ma vodi ga vise kuci i zalivaj Kiselog po ceo dan ako ti je to (neostvarena) zelja, pusti normalne i sposobne da dodju na mesto koje im pripada, inace cemu izbori, demokratija i sl. trice i kucine kad vec feudalci mogu medju sobom da podele plen?

Nista ti ne kapiras.
Mnogo si se, bre, posle ovih narodnjaka (stetocina) na vlasti uziveo u tu pricu o feudalizaciji vlasti. Ajd' kad odrastes za Evropu i demokratiju se javis, ok?

Idi cuvaj ovce jer nisi za bolje. Ili bolje bi bilo da angazujes ovce da cuvaju tebe, mnogo si glup

#13 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 09 March 2007 - 17:27

A kako bi bilo da jedan bude ovca, a drugi chobanin, posto obojica, sa ovakvim ponasanjem, niste za bolje?

#14 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 09 March 2007 - 17:37

QUOTE(uros_s78 @ 9 Mar 2007, 16:27)
A kako bi bilo da jedan bude ovca, a drugi chobanin, posto obojica, sa ovakvim ponasanjem, niste za bolje?

Tebe pustili iz zatvora pa si sad fin i dobar... koga ti farbas jeli Urose tongue.gif

#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 March 2007 - 17:38

QUOTE(milosh76 @ 9 Mar 2007, 16:07)
Idi cuvaj ovce jer nisi za bolje. Ili bolje bi bilo da angazujes ovce da cuvaju tebe, mnogo  si glup

Nisi odgovorio kakva je to demokratija gde se vlast raspodeljuje po feudalnom principu?
A od ranije, po kojoj logici i predispozicijama Kostunica treba da bude premijer?