Jump to content


Photo

starbucks


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#61 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 06 March 2007 - 01:42

U vreme dok sam pila kafu volela sam Gloria Jeans. Starbucks je bio cak na trecem mestu (Coffee Club bio drugi).

Otprilike godinu dana nakon sto sam prestala da pijem kafu otisla sam ponovo u Gloria Jeans. Kafa nam je uvek bila ritual, a kafa u Gloriji bila je uvek sjajan dozivljaj kad sva cula uzivaju smile.gif Nakon godinu dana apstinencije, otisli smo opet u GJ i - nista. Nismo se mogli setiti sta je ono bilo tako lepo a i kafa je bila gadna.

Attitude is everything...

#62 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 06 March 2007 - 01:47

Celavi Max Brenner je zakon...

#63 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 08 March 2007 - 10:34

Načuh da Delta otvara Starbucks & KFC u Beogradu.

#64 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 19 March 2007 - 23:09

QUOTE(guimaraes @ 8 Mar 2007, 09:34)
Načuh da Delta otvara Starbucks & KFC u Beogradu.



Starbucks mogu do sutra da otvore, dzaba im, zakasnili. Eno ga srpski Starbucks pod imenom Speak Easy na mestu bivse Domovine, na uglu Molerove i Bulevara. Kafe, mafini, brauni, tartovi i ostalo.

Krcato do vrha, kapiram da ce ASAP da otvore jos par takvih po gradu. A bogme, nisam bio u Evropi u Starbucksu da je (bitno) bolji, uglavnom je musavo, prljavo, zapusteno vec nakon par meseci - svuda vidno demotivisano osoblje.

#65 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 19 March 2007 - 23:43

kakva im je kafa (u spikiziju) kontra grinetove?

#66 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 20 March 2007 - 00:39

Da primetio sam to ali nikako da odem? jel moze da se meri kafa sa Grinetom ili makar sa Cofee dreamom?

Moram da priznam da enterijer prijatno izgleda smile.gif

#67 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 20 March 2007 - 11:29

QUOTE(gazza @ 19 Mar 2007, 23:09)
Starbucks mogu do sutra da otvore, dzaba im, zakasnili. Eno ga srpski Starbucks pod imenom Speak Easy na mestu bivse Domovine, na uglu Molerove i Bulevara. Kafe, mafini, brauni, tartovi i ostalo.

blink.gif ja sam marsovac..
Uopste ne znadoh za ovo mesto... ohmy.gif (a kao zivim u begeju huh.gif )

#68 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 20 March 2007 - 16:21

kafa u starfucksu je odvratni cumur
uglavnom dolaze studenti i pederi da se pare pomocu laptopova

#69 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 20 March 2007 - 16:35

na svu srecu u srbiji nema pedera tako da je starbucks osudjen na propas' ne samo zbog spikizija.

inace ne znam kakva je kafa posto u srbiji reagujem na jedno 2 dobre kafe van uobicajene ponude, a ova nije ta a nije ni u grinetu. tako da bih ukratko odgovorio, standardna kao i bilo gde. sem sto ima svih fensi varijanti, mokacino, frapucino itd.

#70 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 20 March 2007 - 18:17

QUOTE(7 @ 20 Mar 2007, 12:29)
blink.gif  ja sam marsovac..
Uopste ne znadoh za ovo mesto...  ohmy.gif (a kao zivim u begeju  huh.gif )


chula, ali totalno zaboravila da overim, iako sam stalno u tom kraju (: eto mene tamo koliko vec sutra pa javljam utiske (:

#71 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 21 March 2007 - 01:07

Ja stvano ne znam zasto bi neko bio Starbucks kafu. Sto neko rece: odvratni cumur, takav i ukus ima. Ko je ikada probao pravi kapucino ili espreso, nikada nece reci da je "starbaks" ukus dobar.

I neko spomenu KFC: najodvratniji fast food, gde pilice sve sa kozom prze u vrelom ulju, citaj cist kancer.

Ja bih zakonom zabranila da se americki lanci hrane sire bilo gde. Pa u Kini nisu znali sta je debljina, dok nije dosao Mac Donald's. mad.gif

#72 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 22 March 2007 - 10:05

QUOTE(Pavllle @ 20 Mar 2007, 00:39)
Moram da priznam da enterijer prijatno izgleda  smile.gif


Meni je enterijer nekako sterilan... sve u belo/bez nijansama. Pih.
Kafa je ok, ali nista posebno. Ali, dobro je za promenu da se pojavi jos koji lanac, Grinet se nekako ofucao tongue.gif

#73 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 22 March 2007 - 16:29

QUOTE(Takeshi @ 22 Mar 2007, 09:05)
Kafa je ok, ali nista posebno. Ali, dobro je za promenu da se pojavi jos koji lanac, Grinet se nekako ofucao  tongue.gif


posle 3x, rekao bih da kafa cak nije ni nista posebno. caffe late je heavy, filter kafa je razvodnjena i dosta slabija nego u grinetu, kapucino je isto dosta slabasan za standarde boljih kafica u gradu (meni su iguana i guli bili reper za dobru kafu ali nisam davno bio tamo). ne znam da li su prilagodili sadrzaj ovog napitka svojoj klijenteli koja uglavnom naginje pocetnim godinama fakulteta prekoputa.
cokoladni tart je dobro izgledao, i koriscena je crna cokolada u izradi. i to bi bilo to, sve ostalo znak pitanja: suv, tezak i realno, tesko jestiv sem za ovisnike od cokolade u svakom obliku. ovakav, mozda bi prosao da se prelije nekim light coko sirupom pa da se ubaci u mikrovele da se podgreje i smeksa. i ne znam ko im je rekao da na svaki coko tart mora da se stavi sladoled. to te u starbacksu obicno pitaju, oces neki ekstra toping, slag itd, a ne ovako, frikom pekabeta vanila oces neces. brutalno skup za to sto jeste. ko oce kolace u blizini - prezent, iguana, zaplet.
OK, moze biti da sam razmazen jer sam pre 2 nedelje pojeo najbolji coko/kofi tart u svom zivotu na drugom kraju sveta, ali svejedno, nervira me taj srpski fuseraj, prodaju ti koncept sa menhetna sa lestanskom realizacijom.

#74 nexus13

nexus13
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 27 August 2007 - 01:17

QUOTE(Larko @ 19 Mar 2007, 23:43) <{POST_SNAPBACK}>
kakva im je kafa (u spikiziju) kontra grinetove?

po meni, losija...., 'bem li ga, nekako vodenjava

#75 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 27 August 2007 - 10:37

QUOTE(nexus13 @ 27 Aug 2007, 00:17) <{POST_SNAPBACK}>
po meni, losija...., 'bem li ga, nekako vodenjava



apdejt:

dakle SPIKIZI je najveca pomija ikada otvorena u beogradu, sve su pare srokali u enterijer ali izgleda da im niko nije rekao 1) da je poenta kafeterije - dobra kafa 2) kako se pravi ista.
ne sumnjam da ce opet biti krcato cim se studentarija vrati u beograd, ali iz sve snage navijam da ih COSTA sahrani, sravni sa zemljom i zatvori, iz 4x koliko sam puta tamo obitavao, nijednom nisam dobio nista sto prosecno normalan stomak naviknut da dobru kafu i pristojan kolac moze pojesti, kafa vrlo slaba, razvodnjena i nikakva, pa sad to zamislite u dodatno 'oslabljenim' varijantama tipa cafe late itd, gumeni coko tart sa viskom tigar pirot sadrzaja u sebi, glupi, neljubazni, napadni i sporousluzni kelneri.
u odnosu na ovo COSTA sluzi turbo mlaznu kafu najviseg kvaliteta.... zalosno je ali istinito da miskovic unosi red i postenu uslugu u ovu ucmalu baru prepunu sitnih malih vacarosa kao sto je SPIKIZI. sorry mates.

PS. vidim da COSTA renovira bivsi C-market prekoputa metropola, crno im se pise i grinetu i spikiziju, ako je studentima uopste bitno sta piju i jedu

Edited by gazza, 27 August 2007 - 10:38.