Jump to content


Photo

Masakr delfina i peticija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#46 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 01 March 2007 - 23:08

QUOTE(The Ugliest Weenie @ 1 Mar 2007, 17:24)
Neka se pripremi Rafinerija Nafte Pančevo...

kad već spominješ, i moja svekrva ne odvaja papir iz smeća. i koristi ozon non-friendly dezodorant. innocent.gif

(koordinate na pm)


#47 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 02 March 2007 - 13:39

QUOTE(Nicol @ 1 Mar 2007, 23:08)
(koordinate na pm)


laugh.gif

Eh, kad bih ja bio izvođač tih radova... judge, jury, and Suleiman bin David...

Ne, ja sam samo simpatizer. Sorry.

#48 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 02 March 2007 - 23:10

Odakle samo pravo coveku, kao razumnom (?) bicu, da se tako ponasa sad.gif Jako me je potresao ovaj snimak... Na svom desktopu bash imam wallpaper sa preslatkim, nasmejanim njuskicama sad.gif

462642 Signatures Total, al malo je to, ako uopste moze bilo sta promeniti...

#49 otus

otus
  • Members
  • 15 posts

Posted 06 March 2007 - 10:20

potpisao!

#50 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 07 March 2007 - 09:58

zato su delfini, kada su napuštali našu Planetu, rekli: doviđenja i hvala na svim ribama!



p.s. autostoperski...

#51 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 07 March 2007 - 21:37

...


#52 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 07 March 2007 - 21:49

....



#53 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 07 March 2007 - 21:51

...



#54 ucn24

ucn24
  • Members
  • 212 posts

Posted 08 March 2007 - 18:16

potpis 614269

#55 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 08 March 2007 - 21:16

618860 Signatures Total

Zašto to rade?

#56 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 11 March 2007 - 21:13

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 8 Mar 2007, 20:16)
618860 Signatures Total

Zašto to rade?


Da bi prezivjeli, tvrde na Taijiju.
Inace, u Japanu svi pizde na Amerikance i Evropljane pripisujuci im ignorantnost, hipokriziju i rasizam.

#57 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 March 2007 - 21:13

QUOTE(U prolazu @ 11 Mar 2007, 21:13)
Inace, u Japanu svi pizde na Amerikance i Evropljane pripisujuci im ignorantnost, hipokriziju i rasizam.


laugh.gif

A šta od toga ne stoji, BTW? Ne po pitanju delfina, nego i inače...

#58 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2007 - 02:29

...

Samo cekam da neko pokrene "peticiju" sprocut klanja / tranziranja / pechenja / trosenja srpskih "roze delfincica", - o svinjokolju, bozicu, "prvomajskom uranku", slavama.

Kad se gosti, onako, dobrano laktaju za slasniji komad: rskave kozurice, repica, usiju, rebaraca ... traze ... jos jedno parche!

Bese pre par godina na 4umu neki tred, gde se neko zhemsko celjade iskreno ispovedalo o "gresnim mislima" tokom projekcije suzne svinjece drame named "Bejb", pa kaze: i dok je citav bijoskop slinio - razmisljala sam o resh pecenoj kozhurici!!!

Mislim, - kako Japance nervira da im neko odreduje jelovnik, - verovatno bi se i srBovi naljutili da im EU zabrani klanje mora "roze delfincica": 12 - 15 kg "zive vage", tj. 8 - 10 kg "uredjene".

/Btw, - uopste nisam ljubitelj "prasecine"/.

A po pitanju delfina mogu samo reci: koliko sam citao - to uopste nisu naivne & bezazlene zivotinje / sisari. To sto je oblik nosa / kljuna najpoznatije vrste stvorio kod ljudi jedan stereotip o "osmehu", pa to je samo privid - itekako mogu biti surovi, - da u medjusobnim tucama ubijaju jedan drugog. Btw, biolozi kazu - puni su oziljaka / rana od medjusobnih tuca u periodu parenja, ili napada veceg jata na manje.
Jednostavno - u lancu ishrane oni samo zauzimaju svoj red.

Savetovao bih svima da procitaju neku knjigu o delfinima, recimo, - od Karen Pryor.
Tj. neke "she person" koja je prevalila put od "domacice" do svetski poznatog naucnika. Posebno knjigu "Lads Before the Wind". (Moram li reci da se na tom putu i "razvela")?

To je "teorija uslovljavanja" onog bihejvioriste B.F. Skinner-a; grubo govoreci neka primena "Pavlov's dog" refleksa. Dunes u pistaljku / kliknes u spravu za "clicker training" - i zivuljka te slusa.
Ponekad ... visi sisari: tzv. "ljudi".
/setiti se siroke primene pistaljke u sportu ili nekom "terningu": sletskom, vojnom ...

Taj nadnaravni B.F. Skinner je pricao o svojim opitima. Kaze, jednom otisao na predavanje, seo u prvi red i upiljio se u predavaca. Kad god bi predavac rekao nesto pozitivno - mrstio se; kad bi rekao nesto ostro / ljutito - pravio bi ozaren izraz lica.
Pa kaze: na kraju lekcije, - predavac se drao i mahao rukama kao ... hm ... Hitler.

Ima u toj knjizi fantasticnih pasaza o "trenerima delfina"u delfinarijumu K. Pryor. O tipu koji je naucio "gupi" ribice da preskacu palidrvce sibice tik iznad povrsine vode u akvarijumu; ili, kako je naucio skoljke da se na pljesak dlanova izbace iz peska u akvarijumu!

O lovcu koji im je hvatao delfine, pa jednog dana doveze u kanisteru citavo jato najotrovnijih ribica sa koralnog grebena, a ovi, u delfinarijumu, ne znajuci sa cime sa sudaraju - rese da ih puste u bazen sa delfinima.

Ribice momentalno pobegnu do ispusne resetke bazena, na sto se delfini lagano priblize - i posle "njam-njam" - otrovne ribice, jednostavno, nestanu!
Tako su dobili ociglednu lekciju iz zoologije delfina.

/Btw, u tom svetu gde ti azijski domorodacki ljudi zive, u tom tropskom moru zelenila - crvena boja je vrlo retka, i neki je "kontrapunkt" zelenilu. Druga je stvar sto je crvena boja mahom povezana sa "tkivom / krvlju" ... itd ... sto bi nekome moglo posluziti kao tema za mali esej ... /

Delfini su mi simpa & fajn, i znam zasto im je meso (izuzetno crvene boje - to je "prokrvljenost" krvnim sudovima posto su izuzetno brzi plivaci i treba im "radijator" za hladjenje /to je obicno veoma osetljiv rep/), toliko privlacno u nekoj istocnjackoj kulinarskoj estetici, - no peticiju nisam potpisao.

Ne zbog delfina, taman posla, - vec zbog mase ignorantskih smaracha.
Pojma nemaju ni o sebi, ni o svetu - a sve rodjeni & pomodni "internetski peticionash"!

...

#59 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 16 March 2007 - 07:09

QUOTE(The Ugliest Weenie @ 15 Mar 2007, 20:13)
laugh.gif

A šta od toga ne stoji, BTW? Ne po pitanju delfina, nego i inače...


Don't talk like that about my people. biggrin.gif

Ma stoji sve, ali i Japanci seruckaju. Od onolikog okeana nasli bas da prezivljavaju tako sto ce na onakav nacin kasapiti delfine. Jest', sve se bojim da siroti ribari uhvate samo onoliko koliko im treba da kod kuce nahrane "sedam gladnih usti". Ali hajde, svi smo mi, west & east, pomalo foliranti... Osim izgleda delfina: oni, primjera radi, cijeli zivot imaju samo jednog partnera. tongue.gif

#60 zida

zida
  • Members
  • 14 posts

Posted 16 March 2007 - 07:34

Ja bih voleo da se mazim sa delfinima...Ljudi koji rade takve gadosti trba kazniti istom merom.Ja sam za to da im se stavi po jedan krpelj na svaki mladez,pa neka zurka krene.