Jump to content


Photo

Nastavak pregovora u Beču


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

#61 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 March 2007 - 00:27

QUOTE(uros_s78 @ 28 Feb 2007, 23:04)
Melankolic, jebote, jesi li ti normalan covek????? mad.gif
Ja jesam za nezavisnost Kosova, ali ne po cenu ljudskih zivota, jebote!
Mislim, ne zelim da se ponovi 1995.godina i Oluja, u kojoj je Milosevic viktimizovao
Srbe da bi satanizovao Hrvate!
Jer bi, da ovakva presuda nije doneta, i Kostunica to isto uradio s Kosovom, kao sto mu je bas zbog toga 17.mart i odgovarao-viktimizovao je Srbe da bi satanizovao Albance!

Pa cekaj, covece.
Dokle cemo stalno da zalimo kosovske Srbe? Gledam juce na foxu one spodobe iz busa za bg- ski miting. Ljudi, bre, pravi fasisti sa sve Slobom okacenim o sofersajbnu. Retke su osobe koju su nesto smisleno rekle, sve samo truckanje kako mi treba da se sad svi, po ko zna koji put, dignemo na oruzje za Kosovo ili ce oni u suprotnom da napuste Kosovo ("i Metohiju").
Iskreno, za onih 99% koji glasaju za to da meni vec 15 godina bude neizdrzivo lose ja nemam saosecanja a pri tome se tako arogantno ponasaju i rasisticki odnose (ne obaziruci se na zlocine koje su oni i njihovi sunarodnici iz Srbije cinili '90- ih) prema svojim (vecinskim) susedima da mi se baca pegla kada ih slusam.
I nema tu gubljenja ljudskih zivota jer Albancima nije u interesu da im MZ ogranicava nezavisnost neodgovornim ponasanjem. Evo, lepo im pokazala policija kada je Aljbin Kurti probao da se igra drzavnika na ulici.
E sad, sto tzv. srpska delegacija na svaki nacin pokusava da stvori atmosferu kao u slucaju tzv. RS u BiH, da Srbina Kosovu imaju svoju policiju, svoje "opstine", "enklave" (u sustini opet neke SAO) i da u buducnosti opet zezaju MZ i vecinski narod (kao u Bosni Bosnjake) nekakvim ucenama u vezi zajednicke policije, vojske, uopste funkcionalne drzave, to je vec nasledjeno ludilo srBskoih projektanata.

QUOTE
Naravno da nije moralno, ali ako hoces moral u politici, idi pa se zamonasi!

A ti predji, komotno, u SRS.
QUOTE
Btw, ne, nije pravedno, ali je tacno odredjeno sta je genocid, a sta genocid nije!
Nisam ja stvarao pravila, niti sam ja doneo Konvenciju o sprecavanju i kaznjavanju zlocina genocida, nego UN! rolleyes.gif

Da je do tebe verovatno bi Afro- Amerikancima i dalje bilo zabranjeno da sede u busu na istoj strani sa belcima ili da se skoluju na fakultetima. Jbg, Uki, tako je bilo po zakonu.
QUOTE
 
Da, ali to nije harmonizacija, nego adopcija (kad se potpise ratifikuje konvenciju i  kada se zakon prilagodi konvenciji CoE ili UN)
Harmonizacija je uskladjivanje prava sa pravom EU, a posto smo mi pretendenti da postanemo kandidati za clanstvo, a kasnije i zemlja clanica EU, onda svoje pravo prilagodjavamo izvorima prava koji u njoj vaze.   
Zato sto mi jos nismo potpisali Ugovor o asocijaciji i stabilizaciji, niti smo postali clanom EU, pa da imamo obavezu da izvrsimo potpisano.
Harmonizacija je odraz volje odredjene zemlje, koja zeli da postane clanom EU,  da svoj pravni sistem upodobi pravu EU!

huh.gif

#62 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 March 2007 - 01:12

QUOTE(melankolic @ 1 Mar 2007, 00:27)
Pa cekaj, covece.
Dokle cemo stalno da zalimo kosovske Srbe? Gledam juce na foxu one spodobe iz busa za bg- ski miting. Ljudi, bre, pravi fasisti sa sve Slobom okacenim o sofersajbnu. Retke su osobe koju su nesto smisleno rekle, sve samo truckanje kako mi treba da se sad svi, po ko zna koji put, dignemo na oruzje za Kosovo ili ce oni u suprotnom da napuste Kosovo ("i Metohiju").

Jebote, umes li ti da razdvojis ove SrBende i fasiste koje su juce protestvovale od obicnih ljudi sa Kosova, koji su srpske nacionalnosti, a koji su sada ZRTVE NASILJA? mad.gif
S jedne strane velikosrpskog nacionalistickog nasilja iz Srbije predvodjenog fasistom Kostunicom, koji bi samo teritoriju, a za ljudske zivote ga bas briga , i s druge strane nasilja velikoalbanskih fasista i nacionalista, predvodjenih Cekuom?
Ti ljudi dole su ZRTVE NASILJA, covece!
A ne fasisti, zlocinci i dzukci, kako bi ti da ih predstavis!
To sto ne misle politicki kao ti, ne znaci da su fasisti i zlocinci!
Mene za Kosovo kao teritoriju nije briga, briga me je za ljude i njihove zivote, covece!
Ja sam na strani zrtava nasilja, bez obzira na nacionalnost, veru, rasu, rod, pol, sexualno opredeljenje ili neki drugi osnov!
Zrtve nasilja su u ovom trenutku Srbi sa Kosova!
A ovi koji ih koriste u marketinske svrhe, DSS, SRS i SPS su najobicnija fasisticka govna.
Od danas, pa ubuduce, mi se ne obracaj, ne podnosim ljude koji bi, samo radi svoje licne koristi i svog licnog komotiteta, ljude i ljudske zivote pustili niz vodu!
Najobicniji si nasilnik, sto si i pre pokazivao, a sada si pokazao i da si fasista!
S fasistima bilo kojih boja ne komuniciram!
Zbogom, i stavljam te na ignore! mad.gif
Edit-za razliku od tebe, koji si samo protiv srpskog nacionalizma, ja sam protiv svakog, za mene je svaki nacionalizam, svaki fasizam i svako nasilje zlo!
Zalim te!
Edit 2: glede monasenja, morala u politici i tvoje zelje da predjem u SRS- "Ako zelite moral u politici, idite u crkvu", je rekao Zoran Djindjic, toliko o tome ko je za radikale a ko za Koaliciju! biggrin.gif

Edited by uros_s78, 01 March 2007 - 01:17.


#63 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 March 2007 - 12:58

QUOTE(uros_s78 @ 1 Mar 2007, 00:12)
Jebote, umes li ti da razdvojis ove SrBende i fasiste koje su juce protestvovale od obicnih ljudi sa Kosova, koji su srpske nacionalnosti, a koji su sada ZRTVE NASILJAmad.gif
S jedne strane velikosrpskog nacionalistickog nasilja iz Srbije predvodjenog fasistom Kostunicom, koji bi samo teritoriju, a za ljudske zivote ga bas briga , i s druge strane nasilja velikoalbanskih fasista i nacionalista, predvodjenih Cekuom?
Ti ljudi dole su ZRTVE NASILJA, covece!
A ne fasisti, zlocinci i dzukci, kako bi ti da ih predstavis!
To sto ne misle politicki kao ti, ne znaci da su fasisti i zlocinci!

Cekaj, sad mi nesto nije jasno. Hoces da kazes da su ljudi iz onih 80 buseva sa Kosova "SrBende i fasisti"?
Lepo sam ti objasnio ali tebi je vec krenula pena na usta pa nisi bio u mogucnosti da shvatis. Po mom misljenju, 90 i vise % kosovskih Srba nisu demokratski vec radikalsko- sps- dss- ovski, odnosno, fasisticki opredeljeni i to je istina. Voleo bih da je drugacije, da te ljude cujem da pricaju o suzivotu sa Albancima (barem s onima koji im nista nazao nisu ucinili), o sopstvenoj bezbednosti uz pomoc vecinskog naroda tamo, da pricaju o zaposljavanju, obrazovanju, putu u EU i sl. ali to, jednostavno, nije tako.
Moras biti svestan, Uki, da se svi drugi menjaju sem Srba. To je za mene nesto neverovatno. Evo i Ceku menja pricu ali zato srpski lideri ni za mm ne menjaju svoj pogled na svet.
Mitologizacija do propasti citavog naroda, to je najveci problem ovog naroda.
Opet, bilo bi zanimljivo, Uki, da proveris kako bi se proveo medju tim ljudima (odi malo na Kosovo medj' svoj narod) da pricas price kao na ovom forumu. Videli smo kako se provela Natasa Kandic. Lako je filosofirati iz tople sobe sa nabubanim frazama kao argumentima.
QUOTE
Mene za Kosovo kao teritoriju nije briga, briga me je za ljude i njihove zivote, covece!
Ja sam na strani zrtava nasilja, bez obzira na nacionalnost, veru, rasu, rod, pol, sexualno opredeljenje ili neki drugi osnov!
Zrtve nasilja su u ovom trenutku Srbi sa Kosova!
A ovi koji ih koriste u marketinske svrhe, DSS, SRS i SPS su najobicnija fasisticka govna.

Pa nisu samo Srbi zrtve nasilja, kako to zeli da predstavi nazi elita u Beogradu. Imas ubistva, i kriminal uopste, i medju Albancima, i kod njih se obicni ljudi ne osecaju sigurno kao ni Srbi. Naravno, imaju bar pravo slobodnog kretanja za razliku od Srba ali za sada nema Srbina na Kosovu koji ce uspostaviti bilo kakav kontakt sa vecinskim narodom. A od toga sve polazi, zar ne?
QUOTE
Od danas, pa ubuduce, mi se ne obracaj, ne podnosim ljude koji bi, samo radi svoje licne koristi i svog licnog komotiteta, ljude i ljudske zivote pustili niz vodu!
Najobicniji si nasilnik, sto si i pre pokazivao, a sada si pokazao i da si fasista!
S fasistima bilo kojih boja ne komuniciram!
Zbogom, i stavljam te na ignore! mad.gif
Edit-za razliku od tebe, koji si samo protiv srpskog nacionalizma, ja sam protiv svakog, za mene je svaki nacionalizam, svaki fasizam i svako nasilje zlo!
Zalim te!
Edit 2: glede monasenja, morala u politici i tvoje zelje da predjem u SRS- "Ako zelite moral u politici, idite u crkvu", je rekao Zoran Djindjic, toliko o tome ko je za radikale a ko za Koaliciju! biggrin.gif

Uki, da se razumemo. Nemam nikakve koristi, niti neki komoditet (kao neki wink.gif ) da "pustam ljude i ljudske zivote niz vodu" vec mi je bitno da se iznesu cinjenice, bez obzira koliko to surovo zvucalo. Stanje na Kosovu se moze uporediti sa situacijom na Bliskom Istoku. Postoji razlika u tome sto se tamo i dalje vodi sukob izmedju Izraelaca i Palestinaca a na Kosovu ne i sto bliskoistocni lideri bar komuniciraju dok Srbi i Albanci ne.
I druga stvar, Uki. Nije problem sto ti neces da komuniciras sa mnom, komuniciras ti i sa pravim fasistima pa nista s tim, ali problem vidim u tvom nerazumevanju nekih istina koje ovde iznosim. Protiv takvog slepila ne mogu da se izborim, niti zelim, to samo ti mozes. Meni, vidis, nikada nije palo na pamet da bilo koga bacim na ignore (pa ni i one, gorepomenute, fasiste) jer je to za mene nedemokratski, kukavicki cin. Jedno je zatvoriti nekog zbog sirenja mrznje a sasvim drugo ignorisati njegovo postojanje.
Takodje, mislim da si deo nemalog broja ljudi koji pogresno interpretira Zoranove izjave. Tim recima Djindjic je mislio da kaze da bismo napravili normalno drustvo moramo nekad i da se isprljamo. On je to i licno cinio, privremenim primirjem sa JSO- om nakon 5. X ali su ga, nazalost, ubili kada je hteo da ih se resi.

#64 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 01 March 2007 - 13:53

Uroše, sve teže te je razumeti. Šta se to događa...
I za koje to NVO smatraš da se kurče?

Edited by Gjovani, 01 March 2007 - 13:55.


#65 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 March 2007 - 21:08

QUOTE(Gjovani @ 1 Mar 2007, 13:53)
Uroše, sve teže te je razumeti. Šta se to događa...

Ne dogadja se nista posebno, Gjovani, samo sam na strani zrtava nasilja.
Princip je princip, zao mi je!

#66 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 02 March 2007 - 19:55

QUOTE(uros_s78 @ 1 Mar 2007, 21:08)
Ne dogadja se nista posebno, Gjovani, samo sam na strani zrtava nasilja.
Princip je princip, zao mi je!

Ma dobro to. Nego, koje se to NVO kurče...

#67 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 02 March 2007 - 21:37

QUOTE(Gjovani @ 2 Mar 2007, 19:55)
Ma dobro to. Nego, koje se to NVO kurče...

Hteo sam da otkacim melankolica, jbt, zbog njegove agresivnosti.
Ni na jednu posebno nisam mislio. wink.gif

#68 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 02 March 2007 - 21:56

QUOTE(uros_s78 @ 2 Mar 2007, 21:37)
Hteo sam da otkacim melankolica, jbt, zbog njegove agresivnosti.
Ni na jednu posebno nisam mislio.  wink.gif

E, to je OK...Začudilo me. tongue.gif

#69 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 02 March 2007 - 22:46

QUOTE(Gjovani @ 2 Mar 2007, 21:56)
E, to je OK...Začudilo me. tongue.gif

OK.
Btw, samo da znas da sam glasao za tebe na Izborima 2007, nemoj sad da me razocaras. wink.gif

#70 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 March 2007 - 00:02

Koje su to qrcevite NGO nikada necemo saznati. ph34r.gif

#71 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 March 2007 - 00:05

QUOTE(melankolic @ 3 Mar 2007, 00:02)
Koje su to qrcevite NGO nikada necemo saznati. ph34r.gif

Melankolic & co u orbi protiv svega i svacega. tongue.gif
Btw, za tebe nisam glasao tongue.gif

#72 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 March 2007 - 00:23

QUOTE(uros_s78 @ 2 Mar 2007, 23:05)
Melankolic & co u orbi protiv svega i svacega. tongue.gif
Btw, za tebe nisam glasao tongue.gif

Mora i to neko, kad su vec neki zarad izlaska iz karantina resili da budu kohabitanti. tongue.gif
Nego, koje su to organizacije?

p.s. koga briga za glasanje dry.gif

#73 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 March 2007 - 00:32

QUOTE(melankolic @ 3 Mar 2007, 00:23)
Mora i to neko, kad su vec neki zarad izlaska iz karantina resili da budu kohabitanti. tongue.gif
Nego, koje su to organizacije?

p.s. koga briga za glasanje dry.gif

Ocigledno ne citas sta pisem na politici. wink.gif
A to sigurno nije kohabitantski.
A za organizacije sam se zezao.
Btw, nije kohabitantski niti fasisticki reci da su Srbi na Kosovu u ovom trenutku zrtve nasilja.
Kohabitantski i fasisticki je koristiti zrtve u marketinske svrhe da bi se satanizovali Albanci.
Ovo drugo Kostunica radi. wink.gif

#74 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 March 2007 - 00:41

QUOTE(uros_s78 @ 2 Mar 2007, 23:32)
Ocigledno ne citas sta pisem na politici. wink.gif
A to sigurno nije kohabitantski.
A za organizacije sam  se zezao.
Btw, nije kohabitantski niti fasisticki reci da su Srbi na Kosovu u ovom trenutku zrtve nasilja.
Kohabitantski i fasisticki je koristiti zrtve u marketinske svrhe da bi se satanizovali Albanci.
Ovo drugo Kostunica radi. wink.gif

Pod kohabitantskim ponasanjem (by Uki) podrazumevam oblik ponasanja kojim se ostavlja izrazito pozitivan dojam kod moderatora a kojim se dokazuje potpuna opravdanost odluke da se (ex)zarazeni pusti iz karantina.
Sto se organizacija tice, meni taj tvoj post uopste nije zvucao kao zezanje pa sledeci put budi ozbiljniji (ipak si ti dobri decko Politike) kada dajes takve izjave.
Sto se, pak, kosovskih Srba tice, jos mi nisi odgovorio ko su ti "SrBovi i fasisti" koji su busevima dosli u Bg, jesu li oni neki Marsovci? I mislis li da se vecina (90% i vise, ko sto rekoh) njih tamo slaze sa stavovima te mitingaske "delegacije"?

#75 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 March 2007 - 00:44

QUOTE(melankolic @ 3 Mar 2007, 00:41)
Pod kohabitantskim ponasanjem (by Uki) podrazumevam oblik ponasanja kojim se ostavlja izrazito pozitivan dojam kod moderatora a kojim se dokazuje potpuna opravdanost odluke da se (ex)zarazeni pusti iz karantina.

Mislim da se ne ponasam tako, cak ljudima sa Politike, prvenstveno Dubravki, cije misljenje izuzetno postujem, pocinjem da licim na PZD sebe.

QUOTE(melankolic @ 3 Mar 2007, 00:41)
Sto se, pak, kosovskih Srba tice, jos mi nisi odgovorio ko su ti "SrBovi i fasisti" koji su busevima dosli u Bg, jesu li oni neki Marsovci? I mislis li da se vecina (90% i vise, ko sto rekoh) njih tamo slaze sa stavovima te mitingaske "delegacije"?

Izmanipulisane zrtve.
I tacka!