Jump to content


Photo

Nazivi ulica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#16 janos

janos
  • Members
  • 385 posts

Posted 03 February 2007 - 16:21

QUOTE(Schrodinger @ 3 Feb 2007, 16:16)
Eh, da, a ne dobismo odgovor na pitanje jel bi vise voleo biti broz ili pol pot, hohxa, staljin, tudjman ili neki drugi od neozaljenih tirana. Nego, primecujem tu tvoju geopoliticku, pa i rasisticku sintagmu "na ovim terenima". A po cemu su, je li, ti prosveceni titoisto, "ovi tereni" (koji god da su, ja sam druze, gradjanin sveta, pa ne znam koji su to "ovi" ili "tvoji" tereni) gori od, recimo, terena neke druge zemlje/kontinenta/poluostrva, itd.? Geografski gledano, valjda su ti "ovi tereni" u Evropi, a podseticu te da veci deo Evrope (bez Rusije) nema u svojoj istoriji totalitarizam, u najmanju ruku od XVIII veka, osim eventualno kracih epizoda. Ne vidim razloga zasto ne bih "ove terene" poredio sa, recimo, terenima Belgije ili Luksemburga ili uostalom Kostarike ili Singapura - i podjednako strogo prosudjivao svako odstupanje od nacela civilizacije i prosvecenosti. To sto si ti spreman da prodas ta nacela za "crveni pasos" ili letovanja o trosku sindikata (koje je, da te podsetim, neko svakako morao da plati) ili svinjske polutke ili jagnjece brigade koje su simboli tog vremena - to je izraz tvog malogradjanskog, sibicarskog, sitnog duha i jos sitnijeg intelekta.

Haahahahahahaha......
Mr Schroedinger....Mr Schroedinger......Medication time.....Medication time....

#17 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 03 February 2007 - 19:19

QUOTE(Schrodinger @ 3 Feb 2007, 13:34)
Svaki ozbiljan, civilizaovan covek liberalne i demokratske orijentacije podjednako je udaljen i od komunizma i od fashizma, i podjednako prezire i mase zaludjenih  na brozovim sletovima i mase zaludjenih na cecinim koncertima ili gazi-mestanskim urlackim mitinzima.

Mislim da je ovo sustina!
thumbsup.gif

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 February 2007 - 22:04

QUOTE(Nesh @ 3 Feb 2007, 19:19)
Mislim da je ovo sustina!
thumbsup.gif

thumbsup.gif

#19 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 04 February 2007 - 05:40

QUOTE(carolija021 @ 30 Mar 2006, 19:05)
ULICA SLOBODANA MILOŠEVIĆA
... Ona je navela da je Milošević zaslužio da dobije ulicu ili spomenik, jer je...


Zašto se jednoj ulici ne bi dalo ime po Slobodanu Miloševiću, ako već u svakom gradu imamo po jednu Karadjordjevu? rolleyes.gif

Ne bi me iznenadilo da za godinu dana neko potegne akciju da svoje ulice dobiju i R. Karadžić i R. Mladić.

#20 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 04 February 2007 - 11:04

QUOTE(NPS @ 4 Feb 2007, 05:40)
Zašto se jednoj ulici ne bi dalo ime po Slobodanu Miloševiću, ako već u svakom gradu imamo po jednu Karadjordjevu? rolleyes.gif



'Ajde malo ovo pojasni.

#21 Totenkopf

Totenkopf
  • Members
  • 114 posts

Posted 04 February 2007 - 11:31

Sta vam je ovo cudno, pa u Novoj Pazovi (23 km od Beograda u pravcu Novog Sada) ima ulica ratka mladica. I to je zvanichno ime (video sam da stoji ljudima u lichnim kartama). Naravno na vlasti su radikali potpomgnuti ideoloshkim istomisljenicima dSS-om.

#22 LaMar

LaMar
  • Members
  • 38 posts

Posted 04 February 2007 - 12:52

E pa ovako:
SMRADIKALI piggy.gif (tu mislim na obe levicarski nastrojene radikalne stranke SRS i DSS twak.gif ) izglasaju ulice slobodana milosevica,ratka mladica,radovana karadzica (namerno pisano malim slovima)... a demokratski orijentisana vecina iz naroda odmah predlozi Zorana Djindjica,Trg 5. Oktobra (slobode)...mozda cak i MILOSRDNOG ANDJELA u inat ovim prvim glasacima. evil.gif furious.gif

#23 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 February 2007 - 13:51

QUOTE(LaMar @ 4 Feb 2007, 12:52)
E pa ovako:
SMRADIKALI  piggy.gif (tu mislim na obe levicarski nastrojene radikalne stranke SRS i DSS twak.gif ) izglasaju ulice slobodana milosevica,ratka mladica,radovana karadzica (namerno pisano malim slovima)... a demokratski orijentisana vecina iz naroda odmah predlozi Zorana Djindjica,Trg 5. Oktobra (slobode)...mozda cak i MILOSRDNOG ANDJELA u inat ovim prvim glasacima. evil.gif  furious.gif

Prvo, DSS i SRS su fasisticke stranke.
Drugo, Andjeo nije bio dovoljno Milosrdan kao u Iraku i Afganistanu.

#24 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 February 2007 - 02:47

QUOTE(LaMar @ 4 Feb 2007, 12:52)
E pa ovako:
SMRADIKALI  piggy.gif (tu mislim na obe levicarski nastrojene radikalne stranke SRS i DSS twak.gif ) izglasaju ulice slobodana milosevica,ratka mladica,radovana karadzica (namerno pisano malim slovima)... a demokratski orijentisana vecina iz naroda odmah predlozi Zorana Djindjica,Trg 5. Oktobra (slobode)...mozda cak i MILOSRDNOG ANDJELA u inat ovim prvim glasacima. evil.gif  furious.gif

(1) naravno da treba terati inat idiotima, i to bez obzira da li su u manjini ili vecini (razlika je samo u licnoj hrabrosti).
(2) Stavljanje jedne vojne operacije u isti red sa mucki ubijenim premijerom i danom puca protiv diktatora je u najmanju ruku neukusno. Ali bih, svakako u inat fashistima i budalashima, predlozio u istoriji i istini zasnovane Ulicu srpsko-americkog prijateljstva, Bulevar UNRA-e (od koje su mnogi nasi dedovi i ocevi i bukvalno zavisili za goli zivot; ove danasnje generacije treba uciti sta su "Trumanova jaja"), ili Trg Zapadne civilizacije...

Edited by Schrodinger, 05 February 2007 - 02:52.


#25 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 February 2007 - 02:51

QUOTE(Totenkopf @ 4 Feb 2007, 11:31)
Sta vam je ovo cudno, pa u Novoj Pazovi (23 km od Beograda u pravcu Novog Sada) ima ulica ratka mladica. I to je zvanichno ime (video sam da stoji ljudima u lichnim kartama). Naravno na vlasti su radikali potpomgnuti ideoloshkim istomisljenicima dSS-om.

Ovo je zaista shokantna informacija - jel moze neka fotografija table ili tako sto? Ima li ovde forumasha iz N. Pazove? Ako su lokalni mocnici to uradili usred sveg ovog kalambura sa produzenjem pregovora i Hagom, zbilja su nadmasili sami sebe u idiotizmu i o tome bi trebalo da se malo vise progovori...

#26 WhiteKnight

WhiteKnight
  • Banned
  • 111 posts

Posted 05 February 2007 - 03:55

Pustite coveka da se prvo ohladi a onda imenujte ulice/trgove/mostove njegovim imenom (ako je zasluzio naravno, a mislim da treba SVAKI predsednik, i Milosevic, jednog dana i Tadic pa cak i ona gnjida Milutinovic, da dobije neku ulicu).......

Ali ipak, pustite da prodje malo vreme (valjda kod nas u zakonu pise negde da mora da prodje 2 godine od smrti da bi se dodelila ulica, tako sam cuo ali nisam 100% siguran).......

Sa druge strane posle smrti Zorana Djindjica (koji NIJE bio predsednik i koji je izabran na funkciju POSREDNO, a ne vecinom glasova na izborima) bilo je puno ljudi koji su hteli da daju njegovo ime ulicama u njihovim gradovima...... Evo 3 godine kasnije entuzijazam za tako necim je nestao..... to najbolje govori o tome da za takve stvari ipak je "vreme" najbolji sudija.....

#27 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 05 February 2007 - 04:16

QUOTE(Chain Mail @ 4 Feb 2007, 11:04)
'Ajde malo ovo pojasni:
NPS: "Zašto se jednoj ulici ne bi dalo ime po Slobodanu Miloševiću, ako već u svakom gradu imamo po jednu Karadjordjevu?" rolleyes.gif Ne bi me iznenadilo da za godinu dana neko potegne akciju da svoje ulice dobiju i R. Karadžić i R. Mladić.

Karadjordje je bio ratni zločinac poput Ratka Mladića, Radovana Karadžića, Slobodana Miloševića, Vojislava Šešelja, Vuka Draškovića... Svi bi oni mogli da dobiju po ulicu, kad je već ima Karadjordje. On je prije 200 god. ubio skoro kompletno stanovništvo Sjenice. U novom Pazaru je počinjen genocid teži od srebreničkog.

http://www.sjenica-i...=2&thread_id=51

Na pokolje Karadjordja nad "turcima" (bošnjacima, muslimanima) u N. Pazaru i Sjenici podsjeća i Garašanin u svom "Načertaniju"... Citat

7. Karađorđe je bio vojeni predvoditelj od prirode bogato obdaren i vrlo iskusan; on nije mogao predvideti onu preveliku vojnu važnost koju Crna Gora za Srbiju ima i koju će svagdar imati kad god se o tome stane raditi da se Bosna i Hercegovina od Turske odjele i Srbiji prisajedine. Pohod ovog vojvode na Sjenicu i Novi Pazar još svi Srbi dobro pamte i nije potrebno da mi sledujući predlog novim dovodima podkrepljujemo.

http://www.rastko.or...l#_Toc412529202

U Novom Pazaru ima ulica "Mazlum mahala" koja je dobila ime po tome što su u toj ulici ljudi, žene i djeca spaljivani u svojim kućama od strane Karadjordjevih zločinaca.

QUOTE(Totenkopf @ 4 Feb 2007, 11:31)
Sta vam je ovo cudno, pa u Novoj Pazovi (23 km od Beograda u pravcu Novog Sada) ima ulica ratka mladica. I to je zvanichno ime (video sam da stoji ljudima u lichnim kartama). Naravno na vlasti su radikali potpomgnuti ideoloshkim istomisljenicima dSS-om.

Pa da... DSS! Četonje sa kravatom! A gdje je tačno ta ulica?

#28 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 05 February 2007 - 04:34

Mislio sam da vrijeme liječi neke bolesti i gajio sam nadu u neku demokratizaciju, ili makar značajnu normalizaciju ove zemlje. Poslije ovog što sam večeras pročitao, ukoliko je to doista istina, više nemam:
QUOTE(Totenkopf @ 4 Feb 2007, 11:31)
U Novoj Pazovi (23 km od Beograda u pravcu Novog Sada) ima ulica Ratka Mladica. I to je zvanichno ime (video sam da stoji ljudima u ličnim kartama). Naravno na vlasti su radikali potpomgnuti ideoloshkim istomisljenicima dSS-om.

http://forum.b92.net...ic=27241&st=195
QUOTE(Schrodinger @ 5 Feb 2007, 02:51)
Ovo je zaista shokantna informacija - jel moze neka fotografija table ili tako sto? Ima li ovde forumasha iz N. Pazove? Ako su lokalni mocnici to uradili usred sveg ovog kalambura sa produzenjem pregovora i Hagom, zbilja su nadmasili sami sebe u idiotizmu i o tome bi trebalo da se malo vise progovori...

http://forum.b92.net...ic=27241&st=210

Ja jednostavno ne mogu još da vjerujem da je ovo istina, a ako je istina onda ne vidim izlaz za budućnost ove zemlje i život u njoj. sad.gif

#29 ruskabajka

ruskabajka
  • Members
  • 473 posts

Posted 05 February 2007 - 05:09

ti najpre da platis svoje dugove, a posle trazi izlaz

#30 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 05 February 2007 - 05:15

Pa da... Važnije je to od teme.