Jump to content


Photo

Da li glasate 21.1.2007?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

Poll: Da li cete glasati? (137 member(s) have cast votes)

Da li cete glasati?

  1. Da (56 votes [49.56%])

    Percentage of vote: 49.56%

  2. Hteo/la bih, ali nisam se registrovao/la (19 votes [16.81%])

    Percentage of vote: 16.81%

  3. Ne, nisam zainteresovan/a (26 votes [23.01%])

    Percentage of vote: 23.01%

  4. Koji izbori??? (12 votes [10.62%])

    Percentage of vote: 10.62%

Vote Guests cannot vote

#1 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 17 January 2007 - 11:57

ne mogu da verujem da nije bila neka slicna tema, ali posto nisam nasla, da vas ja priupitam: glasate li na sledecim izborima?

ja sam se registrovala za predsednicke izbore 2004. i juce sam dobila poziv za glasanje iz konzulata. interesantno je da sam dobila poziv i u srbiji laugh.gif

ja cu da idem. a vi?

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 January 2007 - 11:59

Kad bih znao za koga, pa i da glasam (eventualno).

#3 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 17 January 2007 - 12:01

QUOTE(paculla @ 17 Jan 2007, 11:57)
interesantno je da sam dobila poziv i u srbiji  laugh.gif
ne bih da smetam, ali nisu normalni.

#4 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 17 January 2007 - 12:10

bilo je nesto slicno, ali ne ovako explicitno.
ja sam se prijavila sada jer mi deluje da je stvar onako malo kriticna...
( mada uvek je i bila kad bolje razmislim).

inace, javili su mi iz konzulata da je potvrdjeno da sam na listi, a istovremeno jos uvek izlazim i na starom birackom mestu u bgdu ( na onom sajtu gde to moze da se vidi).

ja cu izaci.

#5 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 17 January 2007 - 12:27

QUOTE(sta dalje @ 17 Jan 2007, 12:10)
ja sam se prijavila sada jer mi deluje da je stvar onako malo kriticna...
( mada uvek je i bila kad bolje razmislim).


jos jedan u nizu odlucujucih trenutaka dry.gif

da sam mislila da moj (i meni slicno razmisljajucih) glas stvarno moze bilo sta da promeni, ne bih ni emigrirala.

dakle, ne.

#6 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 17 January 2007 - 12:46

QUOTE(kingmaker @ 17 Jan 2007, 12:01)
ne bih da smetam, ali nisu normalni.


ja ne kapiram da li je to pravilo ili smo sta dalje i ja neki izuzeci, da ne kazem greske biggrin.gif

u svakom slucaju je glupavo i bas me interesuje da li se nas dve sad racunamo po dva puta u totalnom broju biraca?

@sta dalje: da li je ovo sajt na kome si proverila?



edit: za ljude iz bg radi ovaj link. nasla sam se biggrin.gif

Edited by paculla, 17 January 2007 - 12:53.


#7 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 17 January 2007 - 13:04

QUOTE(paculla @ 17 Jan 2007, 12:46)
ja ne kapiram da li je to pravilo ili smo sta dalje i ja neki izuzeci, da ne kazem greske biggrin.gif

u svakom slucaju je glupavo i bas me interesuje da li se nas dve sad racunamo po dva puta u totalnom broju biraca?


Koliko su meni objasnili, jedini slucaj kada vas izbrisu iz spiska u otadzbini je da ste odjavili prebivaliste u otadzbini i prijavili neko drugo. Onda treba vremena da ta informacija o odjavljenom prebivalistu dodje do onih koji vode biracke spiskove.

Drugi slucaj (i moj) je da se ljudi ne odjavljuju sa prebivalista u Srbiji ali se prijave u ambasadama za glasanje ili vec nesto drugo, pa posto te dve stvari nisu povezane (registracija prebivalista u otadzbini, registracija biraca ili nasih drzavljana u inostranstvu) dolazi do toga da ste upisani dvaput. To znaci da se i brojimo dvaput i da, teoretski, mozemo i da glasamo dvaput ako stignemo u okviru tih 13 sati koliko traje glasanje sa birackog mesta u otadzbini u ambasadu ili slicno.

Moj primer - Portugal.

Na studijama u Portugalu, do juna 2007. godine.
Nisam se odjavila iz Beograda.
Poslala mail ambasadi par dana po raspisivanju izbora da bih da se registrujem.
Odgovorili mi odmah i rekli da popunim neki formular (gde pise i gde sam glasala u otadzbini) i posaljem kopiju pasosa.
Onda oni to slali RIKu na verifikaciju.
Za otvaranje glasackog mesta u ambasadi potrebno registrovanih min 100 biraca.
Nas je bilo 96 ili 95.
Dobili obavestenje da ipak nece biti glasanja jer nas je premalo uz apel da se ljudi registruju jer nam je tako malo falilo.
Opcija sa spajanjem sa biracima iz Spanije, pa da se glasa npr. u Madridu, ne postoji.
Ja odlucila da ostanem u otadzbini do nedelje i glasam tamo gde sam i pre glasala, jer me iz "domaceg" birackog spiska nisu izbrisali.

#8 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 17 January 2007 - 13:44

QUOTE(paculla @ 17 Jan 2007, 11:57)
interesantno je da sam dobila poziv i u srbiji  laugh.gif

Zar se u Srbiji ljudima šalju pozivi? blink.gif

Ja isto dobio pismo juče. Dobro su se setili da nas obaveste da je glasanje u subotu, a ne u nedelju, i to čak 3 dana pre dry.gif

#9 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 17 January 2007 - 13:50

QUOTE(paculla @ 17 Jan 2007, 11:46)
ja ne kapiram da li je to pravilo ili smo sta dalje i ja neki izuzeci, da ne kazem greske biggrin.gif

u svakom slucaju je glupavo i bas me interesuje da li se nas dve sad racunamo po dva puta u totalnom broju biraca?

@sta dalje: da li je ovo sajt na kome si proverila?



edit: za ljude iz bg radi ovaj link. nasla sam se biggrin.gif


jeste to je taj sajt za beograd.
bio je jos jedan koji posle vodi na bas taj. secam se da ga je neko stavio na topic glasanje u konzulatima. nismo jedine, nazalost (videces na topicu za koji ti ostavljam link). izgleda da se radi bas o tome sto je lessa rekla. ko se odjavio zvanicno iz srbije ne vidi se vise na birackim spiskovima odande ( bar ne bi trebalo).
racunamo se duplo, ali ako glasas tu gde si, tesko da mozes da stignes i do bgda. ( mada bi meni teorijski bilo izvodljivo.. wink.gif ).

#10 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 17 January 2007 - 13:52

A da li u inostranstvu glasaju gradjani Srbije smile.gif koji tamo zive, ili samo Srbi ph34r.gif , s obzirom na to da se na vestima pominju Srbi koji zive u inostranstvu svaki put kad su izbori, a ne gradjani. sad.gif
Btw, i ja cu se, nadam se, udijasporiti, jer se nadam da cu dobiti neku stipendiju za Master 2, pa samo da pitam nesto.
Kada, znaci koliko pre izbora, treba da se javi ambasadi u drzavi u kojoj ste da bi moglo da se glasa?

Edited by uros_s78, 17 January 2007 - 13:54.


#11 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 January 2007 - 13:54

Niko ne kaze da su u pitanju etnicki Srbi. A ni cetnicki. biggrin.gif

#12 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 17 January 2007 - 13:56

QUOTE(sta dalje @ 17 Jan 2007, 13:50)
racunamo se duplo, ali ako glasas tu gde si, tesko da mozes da stignes i do bgda. ( mada bi meni teorijski bilo izvodljivo.. wink.gif  ).


i meni wink.gif doduse, ja mislim da i dalje prskaju prste onim misomorom, tako da nije bas jednostavno dva puta glasati.

@ uros_s78: gradjani srbije koji su vec bili u birackom spisku u srbiji. to sto se u medijima govori srbi, pokazuje kakvi su ti mediji...

#13 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 17 January 2007 - 13:56

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 17 Jan 2007, 12:44)
Zar se u Srbiji ljudima šalju pozivi? blink.gif

Ja isto dobio pismo juče. Dobro su se setili da nas obaveste da je glasanje u subotu, a ne u nedelju, i to čak 3 dana pre dry.gif


a ovde nisu slali pisma, uz objasnjenje da su mnogi izmenjali adrese itede, pa su zvali telefonom svakog ko se registrovao da potvrde da je na listi.
ali, meni su rekli da je u nedelju. u cemu je sad pa tu fora? huh.gif

#14 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 17 January 2007 - 13:58

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 17 Jan 2007, 12:44)
Zar se u Srbiji ljudima šalju pozivi? blink.gif

Ja isto dobio pismo juče. Dobro su se setili da nas obaveste da je glasanje u subotu, a ne u nedelju, i to čak 3 dana pre dry.gif


salju se pozivi i u Srbiji.

ako se nije promenilo - nije pismo kao ovde , nego samo listic sa datumom i mestom .

#15 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 17 January 2007 - 13:58

QUOTE(uros_s78 @ 17 Jan 2007, 13:52)
A da li u inostranstvu glasaju gradjani Srbije  smile.gif koji tamo zive, ili samo Srbi ph34r.gif , s obzirom na to da se na vestima pominju Srbi koji zive u inostranstvu svaki put kad su izbori, a ne gradjani. sad.gif

Ne znam, ali sam se iznervirao što građani imaju pravo glasa,a građanke ne mad.gif

QUOTE(uros_s78 @ 17 Jan 2007, 13:52)
Kada, znaci koliko pre izbora, treba da se javi ambasadi u drzavi u kojoj ste da bi moglo da se glasa?

Trebalo je prijaviti se do 31/12. Ako si na nekim mailing listama, obaveste te 2-3 nedelje pre toga.