Jump to content


Vinska vam poklanja!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
210 replies to this topic

#46 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 15 January 2007 - 23:56

koje je ovo sektashenje yucky.gif

#47 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 16 January 2007 - 16:50

Ma sve ja razumem, i da treba da se prehrane celjad i da se prezivi - ali bez ljutnje - moze hertz roman da bude napisan i mnogo bolje.

Shvatiti ovo kao dobronamernu kritiku.

Izmestanje radnje u Italiju (ako sam dobro shvatila, nisam bas detaljno procitala) sa koriscenjem lokalne (srpske) terminologije tipa "sponzorusa u pokusaju"... unsure.gif

To su banalne zanatske greske, takoreci na pocetnickom nivou. Ne bas pohvalno za nekoga ko prodaje knjige u tirazima od 5.000 (cime mi je izbor opasno suzen na par imena, ali ne bih ovde da spekulisem, nije pristojno)

#48 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 16 January 2007 - 18:35

QUOTES apotekarica
>>>Ma sve ja razumem, i da treba da se prehrane celjad i da se prezivi - ali bez ljutnje - moze hertz roman da bude napisan i mnogo bolje. <<<

Moze. Svaki autor sam ima osecaj koji mu je roman uspeliji od ostalih, a to zavisi ne samo od inspiracije, vec neretko i od kolicine raspolozivog vremena.
Takodje, literarni napor i te kako ima veze s onim „koliko para – toliko muzike“.
Zasto bih se mentalno iscrpljivala, doterujuci do savrsenstva nesto sto moja citalacka publika nece ni registrovati kao, za nju, bitnu stvar?!

>>>Izmestanje radnje u Italiju <<<

Radnja je uvek izmestena na neko „bolje mesto“. Eksperiment sa domacim imenima i prostorima je svojevremeno neslavno propao, tako da se malo koja izdavacka kuca usudjuje na takve „psiho-shokove“ citalackoj publici.

>>> sa koriscenjem lokalne (srpske) terminologije tipa "sponzorusa u pokusaju"... <<<

To namerno cinim i za to imam podrsku urednice. Postepeno uvodjenje slenga, prosirenje tematskih okvira na do juce nezamislive motive, uvodjenje „nestandardnih“ junaka /narkomani, gej-populacija i sl./ .. sve su to aktuelni pomaci koji se diskretno, ali smisljeno, cine u ovom zanru.. Mnostvo pojmova, poput “sponzorusha“, izvesno vreme ide pod navodnicima /dok prodje period citalacke adaptacije/, a posle bez.

Sa aspekta klasicne knjizevne analize, to jeste neknjizevan izraz, ali danasnji herz-roman ide u pravcu „relaksacije“ dijaloske forme, tako da nema svrhe na njega primenjivati „skolska“ merila.

#49 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 January 2007 - 02:37

Ma, super si vinska, kritiqju te sto ti zavide. (Jel' cita i pera tvoja socinjenija?) biggrin.gif

#50 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 January 2007 - 03:05

Obavezno. laugh.gif Mislim.. kad njega turim za glavnog junaka.
Uredno ga obavestim, pa da odgustira. biggrin.gif

Nego... bio si mi i ti "pacijent" jos poodavno, sa onim svojim
vinorodnim elaboracijama. Ali, ne mogu da se setim gde..
medju 130 romana.

#51 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 January 2007 - 18:10

QUOTE
Takodje, literarni napor i te kako ima veze s onim „koliko para – toliko muzike“.
Zasto bih se mentalno iscrpljivala, doterujuci do savrsenstva nesto sto moja citalacka publika nece ni registrovati kao, za nju, bitnu stvar?!


Ma jasta.
"Ne mozes ti mene lose platiti, koliko ja lose mogu raditi."

A i zasto bi se ti potrudila, i sto kazes, pokupila slavu, pisala dobre knjige, zaradjivala vise novaca, kad je sve to gnjavaza. Ti si jedna humana dusa koja se brine za potrebe nepismenih, a ujedno zivi na njihov racun.

Sto bi rekli da ih nije sram, a mozda i zato da prica duze traje - "Car je gol" - iliTI, svaki los pisac ima jednu sjajnu odliku ; dobar izgovor.

Edited by Ziza, 17 January 2007 - 18:12.


#52 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 January 2007 - 18:16

to Ziza

Nesto ste teli? tongue.gif

#53 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 January 2007 - 19:31

QUOTE(vinska musica @ 17 Jan 2007, 18:16)
to Ziza

Nesto ste teli?  tongue.gif


Ma i nisam. To iz mene izbijaju naleti ljubomore sto je junakinja Zita, a ne Ziza i sve se potajno nadam da lektorka ipak nije primjetila tipfeler.

#54 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 January 2007 - 20:22

ako su u romanu likovi talijani, ziza sigurno nije zit(t)a

#55 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 January 2007 - 22:42

uf. je l moze jedan reader's digest za nas koji nismo imali snage za vishe od 10 rechenica?
i da. preleteh preko teme, vidim raspravlja se o stilu, pricha se o nekim parama pa da pitam. ti stvarno ovo pishesh za pare? (mozda nisam pohvatala sve niti)

i Chandro, postoji pulp i Pulp. ne morash oma da penish ko da si grgoljao troprocentni hidrogen.

#56 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 January 2007 - 23:02

QUOTE(vinska musica @ 17 Jan 2007, 13:05)
Ali, ne mogu da se setim gde..
medju 130 romana.

Au... 130! Kakva produktivnost. Ali, gde da posaljes to ovde, u leglo miropomazanih intelektualaca beogradskog kruga (dvojke) ...shvacenog kao naprednija verzija petog arondismana. Stvarno si hrabra. biggrin.gif

#57 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 17 January 2007 - 23:05

hazardesrki potez u celosti

nista, vinska, nastavi da uzivas,
iako sam razocarana andreinim identitetom tongue.gif

#58 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 January 2007 - 23:11

Vazi. Evo, iz momenta...

Dvoje se izokola smekali, pa nesto malo zatezali, pa se posle,
fala andjelima, spandjali. Eto!
Kao sto vidis, nema potrebe da gubis vreme citajuci.

A i zalud se jediti zbog ovakvih literarnih tricarija i brinuti sto ih neko placa.
Jednostavnije ih je preskociti, kao rasni intelektualac, koji iz deset recenica
namirise da nesto ic ne valja, pa resi samo da se zapljune, koliko da
potvrdi svoj istancani literarni ukus.

#59 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 January 2007 - 23:20

p.s. prethodni post je upucen na adresu Dune, da ne bi bilo zabune. smile.gif

#60 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 January 2007 - 23:21

@Vinska


QUOTE
Dvoje se izokola smekali, pa nesto malo zatezali, pa se posle,
fala andjelima, spandjali. Eto!


Ova forma ti vec bolje lezi. Ne dolazi toliko do izrazaja antitalent.

QUOTE
Kao sto vidis, nema potrebe da gubis vreme citajuci.


Problem je u tome sto je tebe netko uvjerio da je to dobro. Nije. To sto ti radis je uzasno lose i ja se divim onima koji te placaju. Ja te ne bi nikad.

@ King
QUOTE
hazardesrki potez u celosti


Ma sta izigravas. dry.gif
Nedostatak samokritike u cijelosti. Ona nije plasirala roman na forum zato sto je hazarder vec zato sto je ocekivala pohvale.

@ Vinska

QUOTE
Jednostavnije ih je preskociti, kao rasni intelektualac, koji iz deset recenica
namirise da nesto ic ne valja, pa resi samo da se zapljune, koliko da


Nisam stigla do deset, bila mi je dovoljna prva. Ali naplacujem lekturu i korekturu. I ne izigravaj pacenicu jer nisi glupa. Samo uzasno lose pises.