Jump to content


Photo

The Sopranos


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#16 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 05 April 2007 - 12:47

debilizam, blink.gif a serija je odlicna!

#17 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 05 April 2007 - 16:32

QUOTE(Maltese @ 8 Mar 2007, 16:50)
Inace vidim da je Aut na drugom topiku rekao da mu je III sezona najbolja. Po meni takodje. Od tada je kvalitet serije poceo da opada 5. sezona je slaba, dok ovo sto sam video 6. isto nije bilo bas najsretnije.
Al David Chase je jos ranije nagovestavao neku vrstu sellouta.

Tek sam odgledao dvije-tri epizode šestog serijala, pa sklapam neku opštu sliku.. koja nije baš tako negativna. Mislim da je tempo serije fino prilagođen ciklusu Tonijevog uspona, borbe za utvrđivanje pozicije i, na kraju, odbrane trona. Poslovi su sve obimniji, odgovornosti sve veće, FBI stišće, konkurencija stišće, kriza srednjeg doba stišće - čini mi se da su autori pokušali da dočaraju te tegobe dramatizacijom u stilu Twin Peaksa (posebno u vezi sa Tonijevim snovima), ali mogu da razumijem da to nekome ne leži nakon dinamike prvih nekoliko sezona.

Zamjerio bih jedino što je lik doktorke Melfi poprilično izgubio minutažu i značaj u par posljednjih sezona i, možda, što su nedovoljno objašnjeni razlozi zbog kojih se Karmela vraća pod skupocjene skute moćnog supruga.

Btw, bravo za citat. Toni pominje Gerija Kupera u nekoliko epizoda; on je jedan od njegovih idola, jer Skip samog sebe u crnilu svoje stvarnosti vidi upravo kao usamljenog fajtera, snažnog, nepopustljivog i nadasve pravednog, dok uništava sve oko sebe.. Kakav veličanstveni vašar morbidne taštine. mellow.gif

Obožavam ih.

#18 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 06 April 2007 - 10:11



"Sopranos" last run poses question: will Tony die?

LOS ANGELES - He is a fat, balding, heavy-breathing man with an explosive temper and a reptilian gaze. Starting on Sunday and lasting nine weeks, Americans are going to be on tenterhooks, wondering if he will live or die.

He is, of course, mob boss Tony Soprano, the first of a new breed of anti-hero to dominate the U.S. television screen, a character whose corrupt, sometimes murderous deeds have failed to stop a large part of America from adoring him.

...

As a subscription-based channel free of the advertising and regulatory constraints facing commercial television, HBO could let "The Sopranos" indulge in sexually frank scenes and profanity, with Tony uttering such bon mots as: "You don't s*** where you eat. And you really don't shit where I eat."

That line was chosen by Fred R. Shapiro, editor of "The Yale Book of Quotations," as one of the 10 best lines from the program. Another was Tony's line, "I won't pay. I know too much about extortion."

...

Terence Winter, a writer and producer on the series, said the show was not intended to convey any message about corruption, morality or family values, even though almost every episode is a study in moral corruption

...

As far as Winter is concerned, the more uncertainty about how the series ends, the better.

"We are so sworn to secrecy. And truth is, the audience really doesn't want to know, they think they want to know. They don't. You want to see it go down and enjoy whatever happens."

Reuters

#19 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 12 May 2007 - 15:02

Sada sam bas zavrsio gledanje poslednje epizode, Walk Like A Man.
Moram reci da su ove epizode iz 7. odnosno nadogradnje 6. serijala odlicne.

Ako me racunanje i informacije sluze imamo jos 5 epizoda do kraja


Za sada nekoliko scenarija "sta ce biti sa Tonijem?"

a) Phil Leotardo
b ) Chris
c) FBI
d) Paulie (?)
e) Penzionisanje
f) nejmit

Edited by Stanar', 12 May 2007 - 15:05.


#20 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 12 May 2007 - 18:23

Kris ce ga roknuti, a AJ postaje kalif umesto kalifa cool.gif

#21 Zero

Zero
  • Members
  • 170 posts

Posted 13 May 2007 - 00:49

QUOTE(Stanar @ 12 May 2007, 16:02) <{POST_SNAPBACK}>
Sada sam bas zavrsio gledanje poslednje epizode, Walk Like A Man.
Moram reci da su ove epizode iz 7. odnosno nadogradnje 6. serijala odlicne.

Ako me racunanje i informacije sluze imamo jos 5 epizoda do kraja
Za sada nekoliko scenarija "sta ce biti sa Tonijem?"

a) Phil Leotardo
b ) Chris
c) FBI
d) Paulie (?)
e) Penzionisanje
f) nejmit



Ja sam negde procitao da ima jos 4 epizode , s` tim da bi poslednja trebalo da traje skoro 2 i po sata .
Epizode su odlicne , pogotovo mi se svidela epizoda , kada Toni i Poli idu na Floridu , scena na jahti je nezaboravna .
Jedino sto mene brine jeste dosta razvucena radnja , neminovni sukob izmedju porodica Soprano i Lupertazi , ce izgleda biti sabijen u par poslednjih epizoda. Mislim da su neke stvari mogle ranije da se odigraju.
Sto se Tonijeve sudbine tice , sumnjam da ce biti ubijen , pogotovo sto se dosta prica o mogucem filmu , po zavrsetku serije .
Po meni postoje dve opcije za Tonija , mardelj ili witness protection program.

#22 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 13 May 2007 - 05:17

Ma meni je to namestanje stvari u New Yorku jos najslabiji deo do sada.
Prvo ona retardirana prica kako Phil nece da trpi vise jer su mu je origanalno prezime promenjeno iz Leonardo, pa do dve scene koje zajedno traju 90 sekundi kada Phil regulise konkurenciju.



Al je zato deo sa Coradom i Japanezom koji se preko Corada sveti svome ocu maestralan smile.gif

Edited by Stanar', 13 May 2007 - 05:18.


#23 Zero

Zero
  • Members
  • 170 posts

Posted 13 May 2007 - 18:50

QUOTE(Stanar @ 13 May 2007, 06:17) <{POST_SNAPBACK}>
Ma meni je to namestanje stvari u New Yorku jos najslabiji deo do sada.
Prvo ona retardirana prica kako Phil nece da trpi vise jer su mu je origanalno prezime promenjeno iz Leonardo, pa do dve scene koje zajedno traju 90 sekundi kada Phil regulise konkurenciju.
Al je zato deo sa Coradom i Japanezom koji se preko Corada sveti svome ocu maestralan smile.gif


Uncle Jun je legenda ... `ladno organizuje partije pokera u ludari ... laugh.gif
Ipak , najjaci je bio u prvih par sezona , kada ga demencija jos nije stigla , svaki drugi komentar mu je bio za umiranje od smeha.

#24 wizeguy

wizeguy
  • Members
  • 27 posts

Posted 13 May 2007 - 19:50

NAJBOLJA.......................SCENA...................IKADA


#25 Super Trooper

Super Trooper
  • Members
  • 50 posts

Posted 14 May 2007 - 09:42

Silvio: I stick motherfucking provolone in my socks at night so they smell like your sister's crotch in the morning! All right? So leave the fucking, cocksucking cheese where it is!

#26 Mauci

Mauci
  • Members
  • 331 posts

Posted 14 May 2007 - 13:23

Iskreno, nothing beats this lol_2.gif



11. epizoda u trecoj sezoni. Po meni najbolja epizoda ever. Chris i Paulie se izgube u sumi prilikom neuspesne likvidacije jednog Rusa, onda Bobby Bacala i Tony odlaze po njih. Bacala je vise nego spreman biggrin.gif

#27 Zero

Zero
  • Members
  • 170 posts

Posted 14 May 2007 - 15:25

...

Edited by Zero, 14 May 2007 - 18:01.


#28 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 14 May 2007 - 16:58

Jesi li ti cuo za spojlere djilkosu? mad.gif

#29 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 14 May 2007 - 17:30

,.,

Edited by Dr Kosh, 14 May 2007 - 18:10.


#30 Zero

Zero
  • Members
  • 170 posts

Posted 14 May 2007 - 18:05

Jebiga kriv sam ... izvinjavam se svim normalnim ljudima , koji su procitali , smetnuo sam sa uma , da nije svako manijak kao ja da odmah sutra odgleda epizodu , i da pre nego sto je odgleda , ne otvara teme o seriji ...

A ti nbg ... ma sto da trosim uvrede na mentola .