Jump to content


Photo

Supica/corbica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 13 January 2007 - 19:52

QUOTE(April @ 13 Jan 2007, 21:36)
Kralju.

A ja mislio da sam nevidjeno vest sa varjacom.

wub.gif Tnx
Pa daj da cujem neku od tih vestina sa varjacom da mogu da uzvratim kompliment smile.gif

#17 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 13 January 2007 - 20:39

evo sta meni najvise znaci:

jednom u par meseci uzmi piletine i baci u veliki lonac s vodom, dodaj cega hoces* i kuvaj da se sve lepo raspadne. onda ispasiras i lepo podelis u kalupe za zamrzavanje leda. kad se zamrzne - izvadis smrznute kocke, stavis u neku kutiju koja se lako otvara i kada kod zelis supu - ubacis kockicu i ne koristis kupljene bujoncice a imas pilecu supu.

*u zavisnosti od toga kakvo meso i koliko masno stavis, da li kasnije ubacis povrca/sargarepe ili ne, kao i od zacina/vegete/bibera, mozes modifikovati do mile volje.

2Misel: palidrvca...ladno deluje ohmy.gif ...sjajno, hvala.

Edited by Voo, 14 January 2007 - 03:41.


#18 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 14 January 2007 - 08:11

QUOTE(Voo @ 13 Jan 2007, 22:39)
...izvadis smrznute kocke, stavis u neku kutiju koja se lako otvara i kada kod zelis supu - ubacis kockicu...

2Misel: palidrvca...ladno deluje ohmy.gif ...sjajno, hvala.

biggrin.gif sta ti je nauka... tongue.gif
A ovo sa kockicama supe je za medalju. Samo, pade mi na pamet, da nije mozda prakticnije sipati u case od kiselog mleka? Tako uzmes samo jednu 'kocku' i od nje dobijes jedan tanjir supe? Pri tom ideja nije losa ni za ostala jela, skuvas pa tako podelis na porcije i samo vadis iz friza i podgrevas. Ukratko - jedes 'kuvano' svaki dan, a kuvas jednom mesecno biggrin.gif
Vazna napomena: Dan za kuvanje biras u skladu sa dolaskom svoje mame... cool.gif

#19 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 14 January 2007 - 14:21

hm, primenjena nauka. tongue.gif

naravno, to je i poenta kockica, a posto mi se cini da sam ofrlje objasnio: kada se u modlama za led vec zamrzne supica, te se kockice povade iz modli i strpaju u neku, kesu, kutiju, whatever, kojoj se moze lako prici (da li ja jedini imam strah od nalazenja stvari u zamrzivacu?) tako da se moze bas kuvati po tanjir supe -s jednom kockom.

zato mi nije bila jasna uloga casa od kiselog mleka. wink.gif