Jump to content


Photo

Simboli osamdesetih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
652 replies to this topic

#616 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 03 March 2007 - 16:06

Secate li se TV serije Magnum P.I
http://www.imdb.com/title/tt0080240/
( imao je koliko se secam nekog kuvara Kineza, a ja kao klinka mastala da cu ga jednog dana i ja imati ) biggrin.gif

#617 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 03 March 2007 - 18:21

QUOTE(Treba_da_se_cisti @ 3 Mar 2007, 03:45)

Sorry sto te ispravljam, al nesto mi se cini da je bilo dva veka vuka (i da je bio neko karakteristican logo za tu manifestaciju). rolleyes.gif

#618 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 03 March 2007 - 22:03

QUOTE(Grunf @ 3 Mar 2007, 18:21)
Sorry sto te ispravljam, al nesto mi se cini da je bilo dva veka vuka (i da je bio neko karakteristican logo za tu manifestaciju).  rolleyes.gif


OK je, ako si me ispravio.U pravu si . Nikako ne moze da bude osam vekova, ne znam odakle mi je to izletelo. Secam se da smo te godine naveliko citali i pisali o Vuku, isli u Loznicu i Trsic na ekskurziju , i tako. Neka lepa vremena ( mozda mi se cini kao da je proslo vise od osam vekova laugh.gif )

#619 mizar

mizar
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 March 2007 - 03:45

QUOTE(April @ 3 Mar 2007, 00:03)
Opstinsko, gradsko i republicko takmicenje iz OTO-a?!
Tito-revolucija-mir


sad me potseti!

takmicenje "detinjstvo druga tita"!

ko prodje na skolsko dobije peticu iz poznavanja prirode i drustva wink.gif

jel se seca neko kako je druga tita ucitelj/ica kaznjavao/la kad je bio nestasan?

#620 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 March 2007 - 09:01

QUOTE(mizar @ 4 Mar 2007, 03:45)
sad me potseti!

takmicenje "detinjstvo druga tita"!

ko prodje na skolsko dobije peticu iz poznavanja prirode i drustva wink.gif

jel se seca neko kako je druga tita ucitelj/ica kaznjavao/la kad je bio nestasan?



Ja se sećam da je pojeo svinjsku glavu, ali to nema baš nikave veze sa topikom dry.gif

#621 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 08 March 2007 - 11:56

grci studenti koji vode chas fizichkog.
ne znam da li ih i sad ima?
takodje, tokom osamdesetih se naplacivala kesa u radnji, pa me je baba uvek slala sa cegerom.
osamdesete je definitivno obelezila i knjizara/papirnica sebastian iz begeja, sa onim duhovitim natpisima, podmetachima, olovkama, konzervama za olovke. uopshte, otkrili su dizajn.
e da, i konzerve. nije bilo toliko sokova u limenama. secam se da smo ih donosili sa mora, poshto ih je bilo na trajektima, pa smo ih onda otvarali kljuchem i drzali olovke u njima.

#622 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 08 March 2007 - 12:08

QUOTE(Grunf @ 3 Mar 2007, 17:21)
dva veka vuka (i da je bio neko karakteristican logo za tu manifestaciju)


Bio. Kao kroz maglu se secam belog bedza na kom je to pisalo s tim sto sam ja citala (a vala nisam bila jedina) 2 vEUka jer su tako nekako slova bila izmestena da se kao obavezno zeznes kad si klinac pa onda dodje neko stariji da ti objasni sta tu u stvari pise a ti ga gledas i mislis se kako je pametan

#623 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 09 March 2007 - 02:07

da, takva su se reshenja furala tih godina.
setio sam se i zajma za srbiju, isto zanimljivo i teshko chitljivo slovno reshenje. mada to je vec tuzan kraj osamdesetih.
potom gostovanje u banja luci i njihova uzvratna poseta, prijateljstvo dve shkole uspostavljeno u muzichkom toboganu. nisam uchestvovao u toboganu, ali sam kao chlan shkolskog orkestra fasovo varijantu.
susret shkola jovan popovic u beogradu, i ista ta varijanta da se uvalish nekome na gajbu. secam se kako se otac od te familije (negde na paliluli, valjda), jedan od tih dana spremio, poneo par kutija cigara i otishao na miting na ushcu. a neku od tih vecheri je i partizan igrao neshto bitno...

#624 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 09 March 2007 - 02:38

QUOTE(Maya586 @ 8 Mar 2007, 22:08)
Bio. Kao kroz maglu se secam belog bedza na kom je to pisalo s tim sto sam ja citala (a vala nisam bila jedina) 2 vEUka jer su tako nekako slova bila izmestena da se kao obavezno zeznes kad si klinac pa onda dodje neko stariji da ti objasni sta tu u stvari pise a ti ga gledas i mislis se kako je pametan


To je izgledalo kao 2beka buka (citaj kao sto i pishe, latinicom)...

#625 delacroix

delacroix
  • Members
  • 51 posts

Posted 10 March 2007 - 12:12

Neko je pomenuo seriju Soba 405. Ja sam mislio da se toga niko vise ne seca. Eh, gde prodjose sve ove godine...

#626 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 19 March 2007 - 23:43

QUOTE(dedazec @ 8 Mar 2007, 12:56)
takodje, tokom osamdesetih se naplacivala kesa u radnji, pa me je baba uvek slala sa cegerom.
osamdesete je definitivno obelezila i knjizara/papirnica sebastian iz begeja, sa onim duhovitim natpisima, podmetachima, olovkama, konzervama za olovke. uopshte, otkrili su dizajn.


Sto ti je moc navike: i danas ocekujem da mi naplate one ruzne plasticne kesetine. I zasto ih ne nateraju da predju na papirne?

#627 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 31 March 2007 - 14:28

rondo c bonbone.

kupila danas da probam, i odma imala flešbek u detinjstvo, kad sam jela iste te bonbone

#628 stefa

stefa
  • Members
  • 498 posts

Posted 31 March 2007 - 18:36

hm, stripovi, kelly green, bioskopi, otimaci izgubljenog kovcega, "oni su ovdje", "snijezilo je na rijeci Hudson".....covek sa hiljadu lica.....

#629 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 31 March 2007 - 21:38

Joj ,rasplakacu se...

Izgleda da sam starija od vecine vas,ali

navijanje za Krizaja (posle sam ga videla izbliza,jako je mali!!)(sta bi s njim?)

piramidalni jogurt

Sedam mladih,Lolek i Bolek

i mnogo drugih stvari touch a chord...


evo jos nekoliko:

Crtani film "La linea" smile.gif

Ripley´s "Verovali ili ne" u Politikinom Zabavniku (moj brat je u sve verovao)

stripovi : Fantom ,Princ Valijant, Corto Maltese (sad ima neki film,sin mi je video neki dan i kaze da je pun nasilja-crtani nije bio,zar ne?)

Neki porodicni kviz na TV gde si na kraju morao da pogodis da li je prica koju ti pricaju istinita ili ne...

Neki kviz-takmicenje za skolarce gde su izmedju ostalog morali da sa maramom preko ociju,da ne vide,nadju odredjeno mesto na reljefnoj mapi YU...

E,sad me stvarno uhvatila nostalgija... unsure.gif

Edited by SC80, 31 March 2007 - 21:40.


#630 Morgenrot

Morgenrot
  • Members
  • 162 posts

Posted 01 April 2007 - 21:29

QUOTE(time4heroes @ 31 Mar 2007, 15:28)
rondo c bonbone.

kupila danas da probam, i odma imala flešbek u detinjstvo, kad sam jela iste te bonbone


I rondoment.