Jump to content


Photo

BG kafici


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
159 replies to this topic

#106 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 14 February 2007 - 02:20

Moment, definitivno, nisam dugo bio, morao bih da odem nekad.
Nego, obaveze-c,c,c,c.
Pre neko vece bio sa nekim drustvom u Kandaharu, bilo super, pre toga svratili u Veprov dah, koji je, u odnosu na Tri sargarepe (drze ih isti ljudi) sranje.
U Strahinjica Bana jako retko svracam, inace.
Malopre pomenuti Irish pub Tri sargarepe, naravno.
Greenet u Bulevaru.
Klub svetskih putnika.
Nekad sam voleo Ayia Napa-u, sad se zove Napa Napa i golo je sranje. yucky.gif
Od kafica na Obilicu valjaju jedino, po meni, Irish pub, Stress caffe i Zuzus.
Super je i Blue Wave kod 25.maja. smile.gif
Zaboravih i Biblioteku na Terazijama.
Sve ostalo sranje.
Sve vise volim da izlazim u birtije-Grgec i Prolece, voleo sam Manjez dok je bio prava birtija.
2 apotekarica-gde su Crni panteri, Pastis i Lava bar (kazem ja da znam bolje podforume ovde nego kafice u Bg-u ph34r.gif)

Edited by uros_s78, 14 February 2007 - 02:22.


#107 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 14 February 2007 - 09:17

meni je kandahar mnogo zagusljiv.
u grinet, onaj sto je u bulevaru vise ne idem da sedim, pokupim kafu pa odem na tas, i tamo im je ventilacija bezveze. jesam pusac, ali kad sednes, pa izadjes i smrdis... nije bas prijatno.

bre! mi je cool za blejanje. narocito potkrovlje.
vruci gavran ne volim nesto preterano, ali drustvo se okuplja tamo pa svrnem.

volela sam da idem u TIC, u svetozara markovica, al njega su zatvorili [a mozda ponovo i otvorili, pojma nemam].

nekada je pri pocetku njegoseve bio roscher, tamo je isto bilo cool za blejanje, al su pretvorili u nesto fancy, a i ekipa je postala bljaks.

ma, sad najcesce ako idem na kafu, odem do doma omladine ili do platoa.


za vreme gimnazijskih dana, volela sam da blejim u amici, jeste da izadjes i smrdis na ulje, pohovani kackavalj i sta sve ne, al je bilo fino. renovirase i to pre par godina. kakav promasaj... oni zuti zidovi, i grozna neudobna garnitura su bar imali dusu... ovo sad je... fuj.

#108 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 14 February 2007 - 10:40

QUOTE(apotekarica @ 13 Feb 2007, 23:59)
1) Poslovni ljudi (podgrupe umisljeni fensi bankari, preduzetnici, fajnensal kontroleri i sl) - oni se ne vade iz Apsinta, leti Pevca, slabije Pastisa, nocni provod - Magacin. Posle posla sede u Njegosevoj.

thumbup.gif da, izgleda da je to po difoltu tako...

QUOTE(Markisha @ 14 Feb 2007, 00:15)
(neumisljenih al' pomalo fensi innocent.gif )

ova dva ne idu zajedno tongue.gif

#109 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 14 February 2007 - 10:55

QUOTE(uros_s78 @ 14 Feb 2007, 02:20)
2 apotekarica-gde su Crni panteri, Pastis i Lava bar (kazem ja da znam bolje podforume ovde nego kafice u Bg-u  ph34r.gif)


Crni Panteri su splav na Adi (onaj potez blize Sajmu). Ja sam bila samo jednom, pre otprilike deset godina, i zaklela se da u to grotlo pakla vise nikad necu uci. Inace se svi kunu u Bog-zna-kakav-provod tamo, ali ja ne vidim nista fascinantno u orkestru koji ti s vrata peva neku "cojku", provocira, seda na glavu, da bi prisao splavu treba da ides kroz neku sumu, blato, ma ko u Kusturichinom filmu.

Pastis ti je tacno preko puta Veprovog daha (neka burad ispred)

A Lava bar je kod kanadske ambasade, zavucen u neki prolaz izmedju zgrada (ustvari, to vise izgleda kao parking, gledano iz K. Milosa). Mesto je lepo, ali posto je plej lista "stooooooooo na tri nogeeee" nesto ne ljubim da idem tamo. Pokusavaju da kopiraju zemunsku Reku po stimungu, ne znam koliko im polazi za rukom (a posto ni Reku ne ljubim, onda mi je bas svejedno).

Jel sam pomenula Demode u Osmana Djikica (na potezu 29. novembar - hala Pionir) - e oni imaju super bastu, zimi je malo zbudzeno.

#110 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 14 February 2007 - 11:42

QUOTE(apotekarica @ 14 Feb 2007, 10:55)

Lava bar je jedno zagusljivo i previse isforsirano mesto... Neudobnost i visoke cene na nivou! (a jesam pomenula smrad od neprovetrenosti?! blink.gif )

QUOTE(apotekarica @ 14 Feb 2007, 10:55)
Jel sam pomenula Demode u Osmana Djikica (na potezu 29. novembar - hala Pionir) - e oni imaju super bastu, zimi je malo zbudzeno.

Da, leti je dobro.. zimi je skroz bzvz.. Mada, s obzirom da sam tamo svojevremeno bila inventar, vec mi je stvarno i demode

#111 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 14 February 2007 - 12:08

QUOTE(apotekarica @ 14 Feb 2007, 10:55)
Crni Panteri su splav na Adi (onaj potez blize Sajmu). Ja sam bila samo jednom, pre otprilike deset godina, i zaklela se da u to grotlo pakla vise nikad necu uci. Inace se svi kunu u Bog-zna-kakav-provod tamo, ali ja ne vidim nista fascinantno u orkestru koji ti s vrata peva neku "cojku", provocira, seda na glavu, da bi prisao splavu treba da ides kroz neku sumu, blato, ma ko u Kusturichinom filmu.


Xexexe, kakav gazda takav splav, uvek bilo. Toma ciganin je jedno opasno zlo, sumanuti kockar i prevarant, vazda gladan para. Mada je simpatično što to uopšte ne krije (svakih 5 minuta ide sa tacnom od stola do stola i traži "vitamine"). Nisam bio tamo godinama, ali verujem da je ista Sodoma i Gomora...

#112 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 14 February 2007 - 14:15

QUOTE(apotekarica @ 13 Feb 2007, 23:59)
Primer - moj krug poznanika:

1) Poslovni ljudi (podgrupe umisljeni fensi bankari, preduzetnici, fajnensal kontroleri i sl) - oni se ne vade iz Apsinta, leti Pevca, slabije Pastisa, nocni provod - Magacin. Posle posla sede u Njegosevoj.

2) Marketingasi, medijasi i ostali (podgrupe akaunt, ivent, kontent menadzeri i egzekutivi, izvrshni, povrsni urednici i novinari, PR-ovi) - smucaju se svuda, ali najvise po tzv VIP mestima, tako da im je nemoguce odrediti bazu. Da bi dokazali kako su ipak obicni smrtnici, s vremena na vreme pomesaju se s plebsom na Crnim Panterima ili Hua Hua dry.gif Zaboravih, vole da svrate i u SKD.

3) Umetnici (dramski i ostali) - baza Manjez, kafane u Zemunu, Kuglas, privatne zurke (oni izgleda jedini jos uvek priredjuju tako nesto)

4) Kolege s fakulteta - tamo gde se pije pivo, mada znaju da iznenade izborom mesta za vecernji izlazak, tipa kuglana i sl. Oni najcesce idu na koncerte, ali jedan po jedan polako pada za slobodu, pa se krug sve vise suzava

5) Single drugarice - sve cesce u Veprov dah, jerbo su procenile da je najveca koncentracija muskog sveta po kvadratu lokala. Kad se smore, predju kod blejacha i kvazi umetnika u Pastis.

6) Ostali - razbucani svuda po gradu, nekima se sve smucilo pa ne izlaze uopste, neki odu u Lava bar pa se posle kaju danima, neki pak preferiraju rano pice i veceru, eventualno odu u Reku jednom u sest meseci (oni sa jacim zivcima u Kajak) - i to je to.

Ja levitiram od 1) do 6) u zavisnosti od raspolozenja, ali sam svesna da cu izvesno sve manje ljudi svojih godina vidjati kako se kikocu na basamacima ispred nekog kafica posle 23h.


...kako lepo nabrojana odvratna ekipa i jos odvratnija mesta za izlaske...vrh, nema dalje....


QUOTE
Problem sa nasom generacijom (ako je suditi po nicku tu smo negde) po mom misljenju je u tome sto se nismo iziveli kad je trebalo, a sad kad smo konacno dosli do poslova, parica, putovanja, neki i kola i stanova, stvorile su se prave pravcijate klasne razlike, te je postalo tesko na istom mestu videti procentualno vise ljudi od onoga sto si navela. (hocu da kazem da svaka kasta ima potrebu da pokaze ostatku sveta kako je uspela u zivotu, pa je tako i izbor mesta za izlazak postao statusni simbol i merna jedinica pripadanja)

...speak for yourself... yucky.gif

Edited by BigLebowsky, 14 February 2007 - 14:17.


#113 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 14 February 2007 - 14:22

QUOTE(BigLebowsky @ 14 Feb 2007, 14:15)
...kako lepo nabrojana odvratna ekipa i jos odvratnija mesta za izlaske...vrh, nema dalje....
...speak for yourself...  yucky.gif


Odvratan ti avatar dry.gif

(a i komentar na razini predskolskog)

Ne simpatises me, to mi je jasno. Al' mozes da iskuliras taj yucky kad sledeci put vidis moj post. Posto ni ja ne yucky-jem na tvoje.

Bicu ti zahvalna ako odlucis da me ignorises.

Edited by apotekarica, 14 February 2007 - 14:26.


#114 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 14 February 2007 - 14:38

...izvini, ali si se toliko raspisala na ovoj temi, verovatno ni ne shvatajuci svu tragediju koja izbija iz tvojih predloga (jos gore, licnih afiniteta)...a kao bg lokalpatriota, ne mogu da izdrzim da to prodje neiskomentarisano....ono najbolje sto u ovom gradu postoji je dijametralno suprotno vrsti, nacinu i mestima na kojima provodis slobodno vreme i sugerises drugima, a cak ni ne znas za to....moj post shvati kao poruku da potrazis nesto drugacije, mozda ti se svidi, pre nego sto bude prekasno.....

...ignorisem samo ono sto zelim...

...a za yucky.gif smajli, ajde pliz daj alternativu za opis onoga sto sam kvotovao...i smajliji ne sluze da bi se razmenjivali 'ja tebi, ti meni', vec da bi skratili opis dozivljaja koji izaziva tudji post...




i da, ako imas 19 godina, onda stvarno izvini, nisam tako mislio... rolleyes.gif

#115 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 14 February 2007 - 15:01

QUOTE(BigLebowsky @ 14 Feb 2007, 14:38)
...izvini, ali si se toliko raspisala na ovoj temi, verovatno ni ne shvatajuci svu tragediju koja izbija iz tvojih predloga (jos gore, licnih afiniteta)...a kao bg lokalpatriota, ne mogu da izdrzim da to prodje neiskomentarisano....ono najbolje sto u ovom gradu postoji je dijametralno suprotno vrsti, nacinu i mestima na kojima provodis slobodno vreme i sugerises drugima, a cak ni ne znas za to....moj post shvati kao poruku da potrazis nesto drugacije, mozda ti se svidi, pre nego sto bude prekasno.....
i da, ako imas 19 godina, onda stvarno izvini, nisam tako mislio...  rolleyes.gif


Zanima me gde si u mom postu video da se radi o mom licnom izboru. Kao da si propustio recenicu "ja levitiram izmedju...i zalim sto vise niko nece da sedi ispred..." nego si se pakosno ostrvio na ono sto ti se ne dopada.

Iz nastavka mozes da vidis da sam ja vecinu tih lokala stavila u ironican podkontekst, a neke cak i opisala kao pakleno grotlo. Ali, ti si odabrao da i to ne vidis, vec da se o mom postu izrazis na krajnje zajedljiv nacin.

Ono sto si zakrivio (italik) je cinjenica. Zao mi je ako ne zelis da prihvatis da ljudi od 30 i nesto polako zauzimaju svoja mesta na drustvenoj lestvici i da svoje ponasanje (pre)oblikuju shodno tome. Sta mislis, da meni nije krivo sto su mi se pojedini poznanici toliko 'pohasili' da ne mogu da verujem da smo pre svega nekoliko godina sedeli u Kolubari (koje vise nema, btw)?

A ovi sto su otisli u banke, kao da su upali u sektu, pa umesto mantre ponavljaju Absinthe, Absinthe...

Cenim tvoj lokal patriotizam, koji se vidi iz potpisa kblo. A sta treba da kazem ja sa dabr (lekinog)? Nadam se da znas gde su cvetale tikve, kad vec tako revnosno branis svetlo lice prestonice? (ups, ovo nije pretnja, sad vidim da tako zvuci)

I sta sad, da prezrem ljude koji su se igrali sa mnom na Partishu, isli u Osnovnu, Gimnaziju, zapalili prve cigarete podno Tasmajdana, samo zato sto vole da svlace Mojito-e u alfa blejani poput Pevca? Not a chance. Kao sto odelo ne cini coveka, tako ga ne cini ni mesto za izlaske. Veruj mi, niko iz gore opisanih kategorija blejacha ne sedi tu gde sedi da bi trljao butine sa Elenom Karic Mijatovic Whatever ili ocijukao sa Andrijom Draskovicem.

Kao sto ni ti verovatno neces poceti da skaces za parkur klincima dok pijuckas pivce u bloku? (BTW, zao mi je sto nemam nikog u tom kraju, ima nekog smeka u vrelini asfalta i nocnoj blejani)

I da, presao si se za vise od decenije.

A ako je razlog za ovaj diskasn ono banovanje od pre par nedelja, nadam se da ti je iz potonje diskusije postalo jasno da nisam ja pritisla report. Vise volim i da mi kazes da vrsim los uticaj na forumsku omladinu nego da sam p.... dry.gif

#116 dudi

dudi
  • Members
  • 173 posts

Posted 14 February 2007 - 15:02

QUOTE(dig_chohano @ 14 Feb 2007, 12:08)
Xexexe, kakav gazda takav splav, uvek bilo. Toma ciganin je jedno opasno zlo, sumanuti kockar i prevarant, vazda gladan para. Mada je simpatično što to uopšte ne krije (svakih 5 minuta ide sa tacnom od stola do stola i traži "vitamine"). Nisam bio tamo godinama, ali verujem da je ista Sodoma i Gomora...


Isti se moze svake nedelje videti na hipodromu, gde verovatno trosi nedeljni pazar.

Pozdrav

#117 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 14 February 2007 - 15:50

QUOTE(apotekarica @ 14 Feb 2007, 15:01)
I sta sad, da prezrem ljude koji su se igrali sa mnom na Partishu, isli u Osnovnu, Gimnaziju, zapalili prve cigarete podno Tasmajdana, samo zato sto vole da svlace Mojito-e u alfa blejani poput Pevca?

...da, i da im kazes da su dziberi....

QUOTE
A ako je razlog za ovaj diskasn ono banovanje od pre par nedelja, nadam se da ti je iz potonje diskusije postalo jasno da nisam ja pritisla report. Vise volim i da mi kazes da vrsim los uticaj na forumsku omladinu nego da sam p.... dry.gif


...nema veze sa tim, samo volim sve suprotno od tebe i mislim da je na tim mestima seljanija i wannabes...no, o ukusima ne vredi raspravljati...

over & out....

Edited by BigLebowsky, 14 February 2007 - 15:50.


#118 Kum_Spasoje

Kum_Spasoje
  • Members
  • 164 posts

Posted 14 February 2007 - 20:39

QUOTE
(apotekarica @ 13 Feb 2007, 23:59)
Primer - moj krug poznanika:

1) Poslovni ljudi (podgrupe umisljeni fensi bankari, preduzetnici, fajnensal kontroleri i sl) - oni se ne vade iz Apsinta, leti Pevca, slabije Pastisa, nocni provod - Magacin. Posle posla sede u Njegosevoj.

2) Marketingasi, medijasi i ostali (podgrupe akaunt, ivent, kontent menadzeri i egzekutivi, izvrshni, povrsni urednici i novinari, PR-ovi) - smucaju se svuda, ali najvise po tzv VIP mestima, tako da im je nemoguce odrediti bazu. Da bi dokazali kako su ipak obicni smrtnici, s vremena na vreme pomesaju se s plebsom na Crnim Panterima ili Hua Hua  Zaboravih, vole da svrate i u SKD.


sve mladici iz dobrostojecih porodica

#119 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 14 February 2007 - 20:41

QUOTE(Kum_Spasoje @ 14 Feb 2007, 20:39)
sve mladici iz dobrostojecih porodica


He, he, nisam pomenula Stefan Braun ph34r.gif

#120 TheBigFlegma

TheBigFlegma
  • Members
  • 3,521 posts

Posted 15 February 2007 - 00:40

QUOTE(apotekarica @ 14 Feb 2007, 20:41)
He, he, nisam pomenula Stefan Braun ph34r.gif

Od kad je to kafić?