Jump to content


Photo

cetvoronozni apatridi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 04 December 2006 - 21:15

kakva su vam iskustva sa vodjenjem vasih ljubimaca u emigracija? ima li neko iskustva sa misevima? mogu li misa da transportujem avionom? koliko znam treba mi papir da je misko zdrav da bi presao granicu, ali ne znam kako da ga spakujem za avion?

#2 Bambi

Bambi
  • Banned
  • 636 posts

Posted 05 December 2006 - 09:36

Dobar dan.

Dobar dan.

Da li je to aerodrom ‚‚Nikola Tesla"?

Da, jeste, izvolite šta možemo da učinimo za vas?

Kažite mi, koja je procedura da prenesem mog glodara samnom u avionu?

#3 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 05 December 2006 - 10:20

QUOTE(Bambi @ 5 Dec 2006, 09:36)
Dobar dan.

Dobar dan.

Da li je to aerodrom ‚‚Nikola Tesla"?

Da, jeste, izvolite šta možemo da učinimo za vas?

Kažite mi, koja je procedura da prenesem mog glodara samnom u avionu?


Eh, to bi bilo super kad bi islo tako kao podmazano. Medjutim, ukoliko se radi o JAT-u, onda je stanje malcice komplikovanije; u JAT-ovom predstavnistvu u inostranstvu ti daju informaciju i ti se u skladu sa time pripremis (papiri, neophodan kavez itd). Dodjes na aerodrom i svejedno pitas jos jednom na JAT-ovom shalteru za svaki slucaj (jer, ipak se radi o JAT-u). Dobijes slicnu, ali ipak drugaciju informaciju i pocinjes da osecas nelagodu. Onda dodjes do ukrcavanja u avion i tu ti onaj baja od pilot (ili drugog onboard JAT-ovog predstavnika) 'ladno kaze "ne moze". Vec zasigurno znas da u kabini drzi sliku onog vozaca autobusa sto je usred nedodjije izbacio decka od 11 godina zato sto mu je pozlilo u busu. Ako popizdis i okrenes JAT u BG-u, onda ce ti reci nesto sasvim trece.

E, to je prakticno iskustvo sa prenosom malog psa. U jednom smeru ces platiti nesto tipa 20e, u drugom cirka 80e (u jednom smeru racunaju valjda kilazu psa, u drugom broj nogu, pa posto pas ima 4 noge, to ti dodje kao dva putnika ili jedan normalan i dva invalida, pa...). Na sva tri mesta (predstavnistvo, aerodrom, BG "centrala") ce ti dati tri potpuno razlicite informacije koliko se to naplacuje, koliko kila je ogranicenje da se zivotinja moze uzeti gore u kabinu, mislim... dzilidzansa sa divljeg zapada. Tako da ce na "da li je to aerodrom Nikola Tesla?" pre dobiti informaciju tipa "Javljaju Krstici da ce da kasne - pukla im guma!"...

#4 balkanikus

balkanikus
  • Members
  • 75 posts

Posted 05 December 2006 - 10:40

Obavestenja mozete naci ovde:
http://ec.europa.eu/...st_third_en.htm
pa onda ovde:
http://www.zivotinjs.....ukcije EU.php

#5 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 05 December 2006 - 14:55

ja sam na sopstveno nemalo iznenadjenje dva puta iznela macke bez ikakvih problema (ocekivala gomilu, ovo sto pominje bata.i).

cak su mi u jat-u menjali kartu za drugi dan jer se tih dana menjao pravilnik (sa jos dodatnih 200 stavki) eu o uvozu zivotinja.

znaci zvala aerodrom tamo su mi rekli da mi treba pasos + pecat veterinarske sluzbe + vakcine od veterinara i to je sve. kad stignem na aerodrom cekiram sebe i na posebnom salteru prijavim zivotinju da posalju aerodromskog veterinara da pregleda papire.

to bi bilo to.

da, oba puta sam imala srecu da nije bilo osim mene putnika sa dlakavim paketom - tako da sam mogla da unesem macku gore u avion sa mnom. (da se zadesio neko sa psom recimo, morala bih da je saljem u prtljaznik tongue.gif ).

mislim, ako ti je ovo nesto od pomoci..

#6 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 05 December 2006 - 15:06

bambi, jel to iz licnog iskustva? morao si i ti u prtljaznik ili su te pustili u kabinu? tongue.gif

nego salu na stranu. hvala za linkove. ako pokupim nekog od svojih beogradskih cetvoronozaca, to ce biti misica. pretpostavljam da je to jos malo specificnije. mislim, ne ocekuju da udaram tetovazu na misa od 32 grama?! ali pitanje je i moze li mis uopste da putuje avionom? zbog misa, ne zbog aviona.

btw, ako se placa po kilazi, super - kostace me 3 centa.

jatove sluzbe informacija su debilne do bola. bas kao i sama avio kompanija i njihov aerodrom.

#7 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 06 December 2006 - 02:16

Yebote pa bar miseva ima po belom svetu... tongue.gif

#8 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 06 December 2006 - 08:05

QUOTE(Bata.Ilich @ 5 Dec 2006, 11:20)
mislim... dzilidzansa sa divljeg zapada


laugh.gif

#9 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 06 December 2006 - 08:45

QUOTE(Viloticka @ 6 Dec 2006, 01:16)
Yebote pa bar miseva ima po belom svetu...  tongue.gif


pa ima i pasa i macaka i dece, pa ih ljudi vode sa sobom... i nemoj da se plazis da ne pustim svoju mishicu na tebe...

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 December 2006 - 14:01

Meni je misic bas cool za mezimca, samo sto kratko zive...

#11 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 06 December 2006 - 16:01

QUOTE(chandra @ 6 Dec 2006, 17:45)
pa ima i pasa i macaka i dece, pa ih ljudi vode sa sobom... i nemoj da se plazis da ne pustim svoju mishicu na tebe...


Ono sto "svi rade" nije neki garant da rade ispravno. tongue.gif cool.gif


PS. Znam odlican recept za misije kolenice... innocent.gif

#12 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 06 December 2006 - 16:18

QUOTE(Indy @ 6 Dec 2006, 14:01)
Meni je misic bas cool za mezimca, samo sto kratko zive...

misici su slatki, al neki ovde drze i pacove blink.gif

ali, leminzi su mi ubedljivo najsladji od tih misolikih cetvoronozaca biggrin.gif

#13 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 06 December 2006 - 22:03

QUOTE(nickie @ 6 Dec 2006, 15:18)
misici su slatki, al neki ovde drze i pacove  blink.gif


imam jednog plisanog... iz ikeae...



moja misica nije obicna misica. to je australijski skocimis. predivna je. zuckasta je i ima tupu njuskicu, pa deluje pitomo. jedino sto je uzasno destruktivna - nema igracke za glodare koju ona nije spickala za 15'. greskom smo joj jednom u terarijum stavili plasticnog slona od najtvrde moguce plastike - posle pola sata slonu su oba uveta bila pojedena i bas se spremala da predje na surlu... smile.gif

ali da ne trolujem sopstveni topic: pitanje je moze li mis da se unese u avion i da li moze da prezivi let avionom?

vec mogu da zamislim stjuardese: u slucaju nestanka kiseonika, prvo stavite masku sebi pa deci.

chandra: a imate li maske za miseve?

stju se penje na sediste: miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!!!!!!!!

#14 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 06 December 2006 - 23:51

QUOTE(chandra @ 6 Dec 2006, 22:03)
imam jednog plisanog... iz ikeae...



moja misica nije obicna misica. to je australijski skocimis. predivna je. zuckasta je i ima tupu njuskicu, pa deluje pitomo. jedino sto je uzasno destruktivna - nema igracke za glodare koju ona nije spickala za 15'. greskom smo joj jednom u terarijum stavili plasticnog slona od najtvrde moguce plastike - posle pola sata slonu su oba uveta bila pojedena i bas se spremala da predje na surlu... smile.gif

ali da ne trolujem sopstveni topic: pitanje je moze li mis da se unese u avion i da li moze da prezivi let avionom?

vec mogu da zamislim stjuardese: u slucaju nestanka kiseonika, prvo stavite masku sebi pa deci.

chandra: a imate li maske za miseve?

stju se penje na sediste: miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!!!!!!!!


Nasa maca je putovala na sledecim letovima: BG-Berlin (u kabini), Berlin-Vancouver via Frankfurt (u prtljazniku). Za nju je generalno uvek bilo jednostavnije da putuje nego za nas (nase iskustvo), u administrativnom smislu, psiholoski je vec druga prica. Ne znam kako stvari stoje sa misevima, u svakom slucaju srecno!

#15 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 07 December 2006 - 17:28

jao to je moj omiljeni pacov, imam ga i ja smile.gif
mnoga deca su mi ga trazila (otimala) mad.gif ali ja ga nisam dala..