Jump to content


Photo

kad i kako ste saznali da Deda Mraz ne postoji?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#16 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 December 2006 - 16:14

QUOTE(Maltese @ 4 Dec 2006, 15:47)
Misssim kada ti u prostorijama O.O.U.R. "Konstruktor" paketice godinama dele caletove kolege koje posle primopredaje igracaka skinu bradu i pocnu sa caletom da cepaju rakije.

biggrin.gif
ok, postojale su dve primopredaje poklona. jedna kod kuce u 5 posle ponoci sa sve mistikom i verovanjem, a druga u roditeljskoj firmi par dana kasnije, al tu sam znala da je DM zapravo D Great Pretender, a bio je savrshen. Ivan Hajtl, u pravom kostimu, sa pravom DM bradom, rumenim obrashchicima. nemam skener inache bih okachila sliku.
posle njega se pojavio neki Deda Mraz - Aushvic Rekonvalescent u kostimu koji bi i aufingeru bolje stojao + je mesto brade imao vatu (100g) koja mu je uz to bila i "pocepana" pa je stojala nakrivo.

QUOTE(thermal bug @ 4 Dec 2006, 15:53)
ja mislim da sad ja imam taj problem. tj. nisam romantichna. nekako mi je uzasno glupo da ubedjujem malo dete i u stvari koje nisam sigurna, a posebno u neshto sto znam da nije tachno. nishta magija ph34r.gif

ok, ako dete u tim godinama kaze da ne veruje, super za vas, barem ne morate da trchkate i krishom podmecete poklone. jebote shta su ti danashnja deca - Ajnshtajni. I'm a sucker for magic. uvek se navuchem. Josh samo neko da mi kaze da Hari Poter ne postoji...

Edited by Dunadan, 04 December 2006 - 16:18.


#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 December 2006 - 16:17

QUOTE(BraveMargot @ 4 Dec 2006, 16:04)
Pre toga u obdanistu secam se da sam obozavala deda mraza, i uvek pravila silne crteze za njega i ucila pesmice da mu odrecitujem (tipa, deda mraze mi te volimo...  rolleyes.gif ).

u je. ti ishla u neko napredno. mi pevali Tito, Tito, to smo svi mi!

Edited by Dunadan, 04 December 2006 - 16:19.


#18 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 04 December 2006 - 16:19

za novu godinu sam kao mala dobijala poklone, i znala sam za deda mraza. al ne secam se da sam verovala da postoji i da sam ga zeljno cekala. samo sam oduvek volela (i jos uvek volim) kicenje jelke biggrin.gif
ali... smile.gif
dobro se secam kako sam sa iscekivanjem gledala u dvoriste (kod babe i dede na selu) i pitala se gde se krije taj uskrsnji zeka koga sam toliko zelela da vidim biggrin.gif

#19 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 04 December 2006 - 16:22

QUOTE(Lynn @ 4 Dec 2006, 15:53)
Tako da nikada nisam bash verovala u Mrazove. Uvek su ih glumilli sumnivi tipovi kod nas.


Hehe, da, isti slučaj. I to tipovi od 2m i žgoljavi ko grančica. Bradu od vate i da ne pominjem. sleep.gif

#20 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 04 December 2006 - 16:22

QUOTE(Dunadan @ 4 Dec 2006, 16:14)
ok, postojale su dve primopredaje poklona. jedna kod kuce u 5 posle ponoci sa sve mistikom i verovanjem, a druga u roditeljskoj firmi par dana kasnije, al tu sam znala da je DM zapravo D Great Pretender, a bio je savrshen. Ivan Hajtl, u pravom kostimu, sa pravom DM bradom, rumenim obrashchicima. nemam skener inache bih okachila sliku.


Daj, ne zezaj da ti je Hajtl davao poklone - preterano smile.gif




Sto se tice ovoga za romanticne roditelje, mislim da ti ne treba biti frka Thermal, evo ja sam totalno uravnote^zen, osim sto subotom uvece izlazim solo na parkinge ispred diskoteka i gledam ljude.

Edited by Maltese, 04 December 2006 - 16:32.


#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 December 2006 - 16:27

QUOTE(Maltese @ 4 Dec 2006, 16:22)
Daj, ne zezaj da ti je Hajtl davao poklone - preterano smile.gif

ajah. svaki januar u Palati Pravde (ona oronula zgrada kod Spensa)

#22 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 04 December 2006 - 16:34

QUOTE(BraveMargot @ 4 Dec 2006, 16:04)
...
deda mraz jako razboleo i leci se na drugom spratu (gerontologija  laugh.gif ), a posto su on i cika Braja dobri ortaci,
...

Naš čika Braja..??? wicked.gif

QUOTE(BraveMargot @ 4 Dec 2006, 16:04)
...
Deda mraz iz obdanista bio je jako drag, iako se pomalo osecao na vinjak.  smile.gif

Da se razumemo.
Ti si u obdaništu prepoznavala miris vinjaka..? s_w.gif

#23 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 04 December 2006 - 16:45

QUOTE(Dunadan @ 4 Dec 2006, 16:14)
ok, ako dete u tim godinama kaze da ne veruje, super za vas, barem ne morate da trchkate i krishom podmecete poklone. jebote shta su ti danashnja deca - Ajnshtajni. I'm a sucker for magic. uvek se navuchem. Josh samo neko da mi kaze da Hari Poter ne postoji...
besh ga.
nisam sigurna zapravo koja vrsta magije radi posao.
nije iskljucheno da vaspitavam prirodnjaka realistu.
a nemam pojma sta je dobro.
recimo, pomrachenje sunca i meseca smo odradili bozanstveno romantichno, a u skladu sa najnovijim tehnikama gledanja sunca kroz rendgen nechijih pluca, a meseca sve po ladu kako i dolikuje. uz kopernikansko tumachenje tongue.gif
pa smo se vozili na tom dogadjaju josh 6 meseci.
sigurno ce i to da bude neka uspomena, mozda i romantichna, ko zna unsure.gif

al deda mraz nam pogibe, praktichno sam od sebe sad.gif

edit: i nisam se nadala tako rano i nisam se spremila da lazem. a ne bih ni volela sad da ga ja reanimiram. sta je tu je...

QUOTE(maltese)
Sto se tice ovoga za romanticne roditelje, mislim da ti ne treba biti frka Thermal, evo ja sam totalno uravnote^zen, osim sto subotom uvece izlazim solo na parkinge ispred diskoteka i gledam ljude.
jes, ali da li si roditelj, druze moj? kad si roditelj, onda se stalno neshto zagledash. ako imash vremena, naravno tongue.gif

Edited by thermal bug, 04 December 2006 - 16:50.


#24 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 04 December 2006 - 16:53

Jaooo... kakva tema s_w.gif Bravo duna.. sve lepse od lepseg, ustreli me u centar.

Imala sam i ja slicnih, ali bas slicnih, problema kao i ti. Godinama sam se ubedjivala sa kumom godinu dana starijim od mene koji je ziveo (i dan danas zivi) u kuci preko puta moje... ja bila ubedjena da DM postoji a on me razuveravao, ubedjivao me da me roditelji lazu...dry.gif nisam mogla da mu verujem. blush.gif
I tako sam ja svakog Decembra meseca, tamo negde pred Sv.Nikolu, na zahtev mame pisala pismo za DM: "Pozuri, pozuri... smisli se brzo sta ces, DM nece vecno cekati na tvoje pismo, ono putuje daleko, cak u Laponiju... da li ti znas koliko treba jednom pismu da tamo stigne?!" ohmy.gif I tako ja... brzo nekako smislim neke flomastere, sto vise flomastera, bojanke, puzle, slagalice, kockice i skejt innocent.gif ...i dam mami pismo da ga odmah sutra posalje za Laponiju. innocent.gif
Sutra pricam ja kumu sta ce sve meni DM da donese, on me i dalje ubedjuje... "ma nema sanse, to ti mama i tata kupuju, DM ne postoji... ako postoji, zasto ga onda nikada nisi videla" unsure.gif ..."pa zato sto se on mnogo zuri da odnese poklone svoj deci i nema vremena da udje unutra i popije caj blush.gif nego samo pozvoni na vrata, ostavi mi poklon i zuri se da ide dalje" heart.gif
...onda sam ga nekako nagovorila da i on napise pismo DM-u i da njegovoj mami da ga posalje u Laponiju... on je trazio nekakve pistolje, ratnike, gluposti neke razne... i skejt, isto"... uspela sam da ga ubedim, napisao je pismo.

Zajedno smo slavili NG te godine... cekali Deda Mraza zajedno. U 23.30. meni zvoni neko na vratima... s_w.gif ..trcecim korakom izlazim napolje i sve je tamo, bas sve sto sam trazila wub.gif
Kum se nervira... zove kuci - njemu nista nije stiglo. blink.gif Kako to?! Kaze on meni: "eto, vidis da ne postoji... tebi su tvoji kupili a meni nisu, to je fora... DM nikada nije ni postojao!" huh.gif
Onda mene mama lepo ubedi twak.gif da je Steva (moj kum) bio los decak i da zato nije dobio poklon. wicked.gif tongue.gif ...tu sam bila najsrecnija na svetu, znaci, DM ipak postoji!!! tongue.gif wub.gif heart.gif

...i tako je bilo sve do sledece godine, ja ponovo napisem pismo negde oko Sv.Nikole, srecna iscekujem ovaj put rolere i kojekakve svastarije jos... heart.gif
...i desava se stvar koja mi je potpuno slomila srce: kroz neki dan cujem mamu kako razgovara telefonom, nije me cula kada sam dosla iz skole (a da, bila sam prvi ili drugi osnovne), i kaze: "Agencija blablalbla... ja bih da narucim poklon za novu godinu i isporuku tu i tu... blabla" ohmy.gif unsure.gif huh.gif sad.gif
Sve mi je bilo jasno... ubila sam se od plakanja, liju suze kao kisa... nema vise Deda Mraza... sad.gif

Dugo me je drzalo to depresivno stanje, prvi veliki gubitak u zivotu... huh.gif

I dan danas se smile.gif i osecam neki wub.gif kada mislim o svemu tome... duna, hvala jos jednom za temu... i povratak u detinjstvo heart.gif

#25 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 04 December 2006 - 16:56

Ja se nešto ne sećam da sam ikada i mislio da postoji Deda-Mraz. Ni on, ni Bog, i tako dalje...

#26 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 04 December 2006 - 16:56

QUOTE(untouchable_23 @ 4 Dec 2006, 16:53)
I tako sam ja svakog Decembra meseca, tamo negde pred Sv.Nikolu, na zahtev mame pisala pismo za DM: "Pozuri, pozuri... smisli se brzo sta ces, DM nece vecno cekati na tvoje pismo, ono putuje daleko, cak u Laponiju... da li ti znas koliko treba jednom pismu da tamo stigne?!" ohmy.gif I tako ja... brzo nekako smislim neke flomastere, sto vise flomastera, bojanke, puzle, slagalice, kockice i skejt  innocent.gif ...i dam mami pismo da ga odmah sutra posalje za Laponiju.  innocent.gif

eto o tome pricham. to je divno * sad.gif

ja sam ochigledno kumova keva lol_2.gif


* zato valjda posle "pad u raj" vishe boli

Edited by thermal bug, 04 December 2006 - 16:58.


#27 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 04 December 2006 - 17:02

Hm... Cini mi se da nikad nisam verovao u deda mraza. Tu su uvek bila tri starija brata da mi razbiju bilo kakve iluzije o postojanju neceg slicnog, cak i ako ih je bilo. Ali, secam se koliko sam se radovao deljenju paketica smile.gif To mi je bilo sasvim dovoljno.

#28 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 04 December 2006 - 17:09

QUOTE(Dunadan @ 4 Dec 2006, 15:01)
pricham sa Zagorom pa spomene kako pricha telefonom s Deda Mrazom a mala iz pozadine dobacuje shta sve da joj DM (Deda Mraz, ne Depeche Mode) donese i na kraju obavezno kaze Cao! wub.gif pa se setim kako sam obozavala sve vezano za Gospona (Deda Mraza, ne Zagora).
kontam ce svako reci da mu je jedno od vecih razocharanja (to say the least) saznanje da DM ne postoji. meni sestrina drugarica (dve godine starija) otkrila surovu istinu tu negde oko prvog razreda. ja doshla kuci , keva pita shta je, ja udri u i i opricham shta je bilo, a ona ce: Ma ona ti je to rekla zato shto njoj DM vishe ne donosi poklone pa ti zavidi.
nisam imala traumatichno detinjstvo, ali me je ta vest fest ubola. 



Bezochno se rabe smajliji vidim... biggrin.gif
Nikad nisam verovala u (dete baksuz, sta cu) ali sam i dalje ochekivala da pokloni budu uredno slozeni ispod i volela sam da dobijem paketic od "DM". Super ideja za "praznichni" topic Duno. Srecna sam k'o dete kad dodje decembar i celo praznichno ludilo... blush.gif

#29 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 December 2006 - 17:21

QUOTE(Linda Lee @ 4 Dec 2006, 17:09)
Super ideja za "praznichni" topic Duno. Srecna sam k'o dete kad dodje decembar i celo praznichno ludilo... blush.gif

vala mogla bi onda i da se zaogrnesh nechim wink.gif

#30 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 04 December 2006 - 17:30

QUOTE(Maltese @ 4 Dec 2006, 14:47)
Moji nazalost nisu bili nesto romanticni, tako da sam odrastao ne verujuci u Deda Mraza.


isto. nisu se cak ni trudili da me zavaraju da postoji, cak mislim i da su mi explicitno rekli da je sve to izmisljotina.
ali nisam se mnogo potresala, meni je bilo sve jedno. bilo mi ej bitno u celoj stvari da dobijam poklone.
materijalista od malena...