Jump to content


Photo

Čarlston za Ognjenku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#61 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 01 February 2008 - 22:30

Ljudi,ali to sto ste naveli i jeste film!Ili,mozda,ima filma bez muzike,efekata i fotografije?To nije sminka,to je integralni deo filma.Odlicnog filma!

:rolleyes: I love you.

#62 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 02 February 2008 - 16:25

Dobro je ovo. Žene koje se ljube, muškarci koji se ljube, scene eksplicitnog nasilja i još eksplicitnijeg seksa, nisu nas smatrali za retarde i dali hepi-end, memorable quotes, zgodne glumice, anti-ratni kontekst...

#63 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 03 February 2008 - 00:02

Znachi da ne vidim takav film :rolleyes:

#64 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 03 February 2008 - 02:58

Podnosljivo...
Efekti su mi se dopali, ucinili su da "gluma" Katarine Radivojevic ne bude toliko bolna koliko sam ocekivala da ce biti. Momenat u kom film pocinje da se raspada je uocljiv, kraj je uzas totalni. Ipak nije toliko strasno koliko sam ocekivala da ce biti, par puta sam se cak nasmejala :rolleyes:
Znam ja da nesto nije u redu sa mnom, ali ovo me vec zabrinulo... :huh:

U poredjenju sa Sejtanom film je majka Mara! U poredjenju sa bilo kojim ozbiljnijim filmom raspad. Nelogicnosti na stranu, moglo je i gore...

#65 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 03 February 2008 - 10:23

lepo upakovana prazna kutija
sareno i bez duse

#66 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 04 February 2008 - 01:24

film je katastrofa, radnja filma je nikakva, jedna velika zbrka, pa čak su i ti specijalni efekti zajedno sa šminkom preterani, muzika sama za sebe nije loša ali ovom filmu neprikladna imo, servirana obično u onim usporenim delovima koji nemaju neki naročit smisao. i još jednom sam se stideo zbog stefana kapičića. jedino što valja u filmu su onih nekoliko pari sisa. šejtanov ratnik je filmčina za ovo, bar ima nekog šmeka i humora, i odiše nekakvom naivnošću koja te sprečava da ga shvatiš ozbiljno

#67 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 05 February 2008 - 03:35

ala se pokenjašte, pa ovo je, sa svim nedostacima, bolje od svega što ja pamtim od domaćeg filma u bioskopu...

#68 tanjakis

tanjakis
  • Members
  • 8 posts

Posted 06 February 2008 - 09:36

ala se pokenjašte, pa ovo je, sa svim nedostacima, bolje od svega što ja pamtim od domaćeg filma u bioskopu...

Slazem se u potpunosti. Nije bas naj, naj, ali je mnogo bolji od raznih idiotskih domacih ostvarenja koje gledasmo u bioskopima. Meni se svidelo sve, i gluma , i glumice, i muzika, i slika, sve sem kraja koji je malo tupav. Ali nema veze, ljudi, bitno je da se pocelo sa malo drugacijim filmovima u ovoj nenormalnoj zemlji.

#69 Lepi

Lepi
  • Members
  • 15 posts

Posted 07 February 2008 - 01:22

"Klopka", "Profesionalac" i "Sedam i po" su npr. "malo drugačiji" noviji filmovi, a ono što ih razlikuje od "Ognjenke" je što su to DOBRI filmovi. Voleo bih da nije tako, ali tako je i te pare su bačene..

#70 shahowsky

shahowsky
  • Members
  • 123 posts

Posted 07 February 2008 - 01:31

Klopka, Profesionalac i Sedam i po... :rolleyes:

#71 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 07 February 2008 - 07:51

ala se pokenjašte, pa ovo je, sa svim nedostacima, bolje od svega što ja pamtim od domaćeg filma u bioskopu...


ova odrednica, domaci, je nesto najgluplje cime film moze da se opise, kad mu se osporava ili priznaje kvalitet

Edited by DANIEL DRAVOT, 07 February 2008 - 07:55.


#72 Lepi

Lepi
  • Members
  • 15 posts

Posted 07 February 2008 - 12:26

Klopka, Profesionalac i Sedam i po... :rolleyes:


To naravno kažem u kontekstu labave konkurencije within savremene srpske kinematografije. To je valjda jedna o tema - da li Ognjenka ima prethodnika i premca ili nema?

#73 shahowsky

shahowsky
  • Members
  • 123 posts

Posted 07 February 2008 - 13:24

uz sve mane koje joj se mogu naci, Ognjenka je ipak film, za razliku od Klopke koja jedva da je nesto vise od tv-drame, diletantskog Profesionalca i nesrecnog Sedam i po za koji se ne zna ni sta je...

#74 hiriam

hiriam
  • Members
  • 594 posts

Posted 08 February 2008 - 14:20

A sto film mora da ima neku radnju da bi mi se svideo? Moze da ima i atmosferu sto cesto nemaju nasi filmovi...Fotografija je zaista odlicna a kada videh da nema Koje, Bjelogrlica ili Mr. karaoke kojih mi je pun k...film je vrlodobar.
Moglo je da bude vise humora ( npr sa deda Bisom) :rolleyes: a sa tonom nisam odusevljen jer je ponekad razgovor prekriven muzikom ili efektima pa se ne razume najbolje, sto je najveca mana srpskog filma...sve u svemu brzo mi prodje sat i po u bioskopu.

#75 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 08 February 2008 - 18:00

Moglo je da bude vise humora ( npr sa deda Bisom) :rolleyes:

više!? moglo je da bude bar malo humora. ovako imamo gomilu scena koje bi trebalo da budu smešne, kao npr. ona s onim padajućim grobnim pločama na početku filma, i na koju priznajem da sam se nasmejao, ali sad shvatam da je to zato jer je film tek bio počeo, a gajio sam određeno intimno poštovanje prema imidžu uroša stojanovića. ostali pokušaji humora u filmu su 'minograd' i par nekih mrmljanja sonje kolačarić.