Jump to content


Photo

Incident na Filozofskom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
230 replies to this topic

#31 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 24 November 2006 - 00:26

QUOTE(00 Chief Parish @ 23 Nov 2006, 23:39)
Niko ga nije vredjao, samo su mu rekli napolje! i to je to. niko ga nije sikanirao, niko vredjao. .... Pa, ko je tu necivilizovan?

Uoči sam. Fakultet nije ničija privatna odaja već javni prostor, i na stranu što nemate pravo da bilo koga izbacujete odatle, vrhunski je prostakluk to što ste mu se tako obratili. Naravno da ste isprovocirali takvu reakciju, ali sam je kriv jer će on zbog toga imati najviše štete.

#32 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 24 November 2006 - 00:32

QUOTE(00 Chief Parish @ 23 Nov 2006, 22:29)
E sad, što se on posle iznervirao i udario u megafon, hteo je da ga otme , ili šta je već hteo, to je njegova stvar. Ali on nema prava tako da se ponaša.

Pa šta je trebalo da uradi sa megafonom koji mu je debeli rata prislonio detetu na uvo, sve urlajući? blink.gif

Ne shvatam u čemu je poenta zviždanja i vređanja bilo kog učesnika proslave, bez obzira ko je on i šta danas? To je bila proslava jubileja, a ti ljudi su došli o tome da govore i nemaju ama baš nikakve veze sa protestom koji se organizuje na Filozofskom.
Ispali ste smešni i tužni.

#33 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 24 November 2006 - 01:53

QUOTE(00 Chief Parish @ 23 Nov 2006, 22:29)
E sad, što se on posle iznervirao i udario u megafon, hteo je da ga otme , ili šta je već hteo, to je njegova stvar. Ali on nema prava tako da se ponaša.
Zatim je njegovo obezbeđenje počelo da gura ljude i udara. Nije lepo dočekan, nisu hteli nikakve veze sa političkim partijama i on to mora da prihvati i tačka. Ne može da izaziva incidente, a kukao je kao ranjen kad su ga miloševićevi plaćenici ganjali.
MP40, ako sam zbog toga što ne prihvatam takvo ponašanje i unošenje oružja na fakultet, njegovo je obezbeđenje unelo pištolje, za tebe autističan, neka sam.


Tukla sam se po prstima, ali nije vredelo.... sad.gif
Dakle, ja ovoliko izmisljotina oko nekog dogadjaja ne videh jos od dnevnika iz 90-ih. Pa zar ti stvarno verujes da niko sa ovog 4uma nije bio tamo i video sta se zapravo desilo? rolleyes.gif

QUOTE(00 Chief Parish @ 23 Nov 2006, 22:29)
Ali on nema prava tako da se ponaša.


Dok anarhosindikalnoneznamostahocemoaliznamostanecemoikogasvemrzimo grupica predvodjena bubregom u loju Ratom, ima? dry.gif

#34 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 24 November 2006 - 01:54

QUOTE(00 Chief Parish @ 23 Nov 2006, 21:49)
Ne verujem da si ti anarhista  wink.gif . Vikanje na ulici  biggrin.gif  , ljudi, bre traže da im smanje školarine!!!


Nije valjda da prvi medju anarhistima nema za skolarinu? Doslo poslednje vreme... sad.gif

#35 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 24 November 2006 - 03:09

Igraj se ti samo Parishu, ali da je meni neko dete dirnuo, polomio bih ga.
Boze, naterali ste me da branim Cedu.

Edit: ublazio sa pucanja na lomljenje kostiju.

Edited by dragance, 24 November 2006 - 07:56.


#36 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 24 November 2006 - 10:26

QUOTE(kinky kitten @ 24 Nov 2006, 01:32)
Ne shvatam u čemu je poenta...

Poenta i srpski anarhosindikalisti su kao dve paralelne linije. Nece se susresti ni u beskonacnosti.

#37 00 Chief Parish

00 Chief Parish
  • Sleepers
  • 94 posts

Posted 24 November 2006 - 11:26

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#38 00 Chief Parish

00 Chief Parish
  • Sleepers
  • 94 posts

Posted 24 November 2006 - 11:33

Izvod iz intervjua sa jednim od studenata:

K: Kakve s ureakcije studenata na jučerašnje izveštaje u medijima koji su bili od smušenih do katastrofalno tendencioznih poput izveštaja rtv B92?

Aleks: Studenti su veoma oštro osudili takve kvalifikacije da su studenti na filozofskom fakultetu nekakvih trista anarhista koji su zauzeli fakultet i prave tamo ko zna šta. Studenti su se oštro usprotivili tome.


K: Znači protest nema anarhistički profil?

Aleks: Ne, ne. Radi se o autentičnom studentskom protestu gde ljudi imaju samo jedan zahtev a to je socijalna pravda za sve studente na nivou celog univerziteta. To što mediji koriste pežorativni kontekst anarhističke (čitaj: rušilačke; iako takvo poimanje veze nema sa anarhizmom) etikete i povezivanje studenata sa nekakvim "anarho-liberalima", "anarho-sindikalistima", i šta su već koristili, to je samo da bi nas diskvalifikovali i diskreditovali u očima javnosti koja inače prihvata ta stereotipna tumačenja samog pojma anarhizma.


K: Ali pored onoga što bi mediji radili zbog svoje senzacionalističke potrebe da imaju nekakav konflikt, očigledno je da je jučerašnji incident sa Čedomirom Jovanovićem bio generator takvog istupanja televizije B92.

Aleks: Naravno. Čeda Jovanović je došao sa svojim naoružanim telohraniteljima da proslavi deset godina od studentskog protesta '96/7. i onda je došao na naš protest koji se održavao paralelno i pokušavao je da ga politizuje. Kada su mu ljudi, veoma energično, rekli da ne žele da imaju ništa sa njim, da odlazi je stvarno ne želimo da imamo ništa sa njim i ne samo sa njim, već ni sa bilo kojom političkom opcijom, on je počeo da biva nasilan. Prvo njegovi telohranitelji, pa zatim i on sam. Unosio se ljudima u lice, psovao im majku itd.

K: Drugim rečima, ono kako de svoje juče objavljene vesti naslovljava B92, što može da se vidi na njihovom sajtu, gde stoji: "Vređanje Čede Jovanovića", nije baš ono što odgovara istini.

Aleks: To je potpuna laž. To je potpuna laž. To je jedna izmanipulisana priča, jer, nije slučajno da mediji kao što je B92 gde u okviru predizborne kampanje imamo maltene samo reklame Liberalno demokratske partije, nije slučajno da jedan takav medij govori da smo mi vređali Čedu Jovanovića kad je on ovde došao i sve vreme provocirao studente. Prvo svojom pojavom, jer je u predizbornoj kampanji došao da politizuje skup, a onda zatim i svojim drskim prostačkim ponašanjem.

#39 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 24 November 2006 - 11:39

Bolje biti Punker nego anarhista, veli moja baba.

Jel su ti anarhisti i protiv ulaska u NATO?

Ist i dnevni red kao kod radikala, treba im udvostruciti skolarine.

#40 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 24 November 2006 - 11:51

QUOTE(00 Chief Parish @ 24 Nov 2006, 10:33)



Kao što sam već rekao te priče možete prodavati nekome ko nije bio prisutan. Oni koji jesu su videli da se grupa nakon tribine malo zadržala ispred prostorijke u kojoj je tribina održana. Za to vreme je Čeda Antić krenuo da silazi i bio napadnut od strane anarhista. Kada je grupa posetilaca tribine u kojoj je bio i Čeda krenula da silazi krenula da silazi niz stepenice isti napad je usledio i na Čedu Jovanovića sa tim što je na njegovo ignorisanje usledilo guranje niz stepenice.

Znači svako ko prođe pored anarhista i ne dopadne im se može biti predmet histeričnih napada i kidisanja. I problem je što među tim ljudima koji protestvuju anarhista ima možda desetak, ali su zato fakultet izlepili antikapitalističkim glupostima i tako ceo protest vezali za svoje ideje. No ako se Kurepi sviđa da se sa takvima druži a ni ostalima koji protestvuju to ne smeta onda je to njihov problem.

#41 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 24 November 2006 - 12:14

QUOTE(aleks the anarhista @ 24 Nov 2006, 11:33)
Naravno. Čeda Jovanović je došao sa svojim naoružanim telohraniteljima da proslavi deset godina od studentskog protesta '96/7. i onda je došao na naš protest koji se održavao paralelno i pokušavao je da ga politizuje.

Vec zamisljam Cedu kako ulazi a ovi ga pitaju

"sta ces ti ovde Cedo?"

"dosao sam da pokusam da vam ispolitizujem skup"

wink.gif

#42 Budja

Budja
  • Members
  • 1,368 posts

Posted 24 November 2006 - 12:45

QUOTE(chandra @ 23 Nov 2006, 22:13)
besplatno skolovanje = bolesna ideja? hm? nekome stvarno nije dobro... yucky.gif yucky.gif yucky.gif

tesko je otici u voajersku penziju, kad se ovako proserava po politici. povlacim se sad fajnali... necu ni da vas citam vise... imate mail, pa se javite ako se urazumite jednog dana...  ph34r.gif



Besplatni univerzitet da - za siromasne a talentovane.

Za Ratibora Trivunca - skolarina, nit je siromasan, nit talentovan.

#43 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 24 November 2006 - 12:54

QUOTE(Aleks)
Aleks: Naravno. Čeda Jovanović je došao sa svojim naoružanim telohraniteljima da proslavi deset godina od studentskog protesta '96/7. i onda je došao na naš protest koji se održavao paralelno i pokušavao je da ga politizuje. Kada su mu ljudi, veoma energično, rekli da ne žele da imaju ništa sa njim, da odlazi je stvarno ne želimo da imamo ništa sa njim i ne samo sa njim, već ni sa bilo kojom političkom opcijom, on je počeo da biva nasilan. Prvo njegovi telohranitelji, pa zatim i on sam. Unosio se ljudima u lice, psovao im majku itd.


&

QUOTE(00 Chief Parish)
Ovako je bilo, on je prvo ušao tamo gde su studenti imali zbor, greškom, mislio je da je tu proslava, i studenti su ga dočekali povicima Napolje!


rolleyes.gif

Edited by maksas, 24 November 2006 - 12:54.


#44 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 24 November 2006 - 13:02

Је ли, Зироу Зироу Чиф Перише, а од чега тај Рата купује интегрални хлеб, на пример?
И даље чека татин џепарац или пељеши чланство?

Edited by Hella, 24 November 2006 - 13:06.


#45 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 November 2006 - 13:29

QUOTE(Budja @ 24 Nov 2006, 12:45)
Za Ratibora Trivunca - skolarina, nit je siromasan, nit talentovan.

ko je bre taj? blink.gif