Jump to content


Photo

Gde da kupim mikroskop


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 23 November 2006 - 14:14

Treba mi mikroskop za malu biologicarku (5. razred).
Dakle, da bude relativno ozbiljna naprava.
Pomagajte

#2 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 23 November 2006 - 14:16

bilo u zavodu za udzbenike, knjizara u kosovskoj. imali su i teleskop wub.gif

relativno ozbiljni mikroskopi, nisu oni plastikaneri.

#3 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 23 November 2006 - 14:23

QUOTE(Ginter @ 23 Nov 2006, 14:14)
Treba mi mikroskop za malu biologicarku (5. razred).
Dakle, da bude relativno ozbiljna naprava.
Pomagajte


mikroskop wub.gif

i ja ga htela u njenim godinama biggrin.gif
zanima me sta je relativno ozbiljna naprava i kolko kosta? unsure.gif
i dal se isplati kupiti ga kao igracku? biggrin.gif (ovo ja za sebe pitam, ne za malu biologicarku wink.gif )

#4 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 23 November 2006 - 17:28

Mikroskop...
Eh kad se samo setim. Ja sam moj dobio u chetvrtom razredu osnovne. Imao je dva sociva, jedno sa uvecanjem 10 i drugo sa uvecanjem 20.

Mojoj sreci nije bilo kraja. Svaki kamen je bio planina, a svaki list luka univerzum za sebe.
Those were the days tongue.gif

Pored mikroskopa dobio sam i poster sa mapom Meseca te shodno tome imao svoj omiljeni krater, Clavius. wacko.gif

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 November 2006 - 18:03

au, Gintere. a da se ti malko strpish dok je ne prodje zelja? mikroskopi (koji nisu plastichna cev sa dve lupe povezane) su skupi.
eve nadjoh jedan oglas, kaze lik: Prodajem MEIJI binokularni svetlosni mikroskop, 6V30W osvetljenje, sa objektivima od 4x, 10x, 40x i 100x imerzioni! U savršenom stanju! Prekrivač, plavi filter i rezervna sijalica! 620 eura ili najbolje ponuđena cena!
i to polovan. kazi ti lepo detetu da nishta konkretno ona na mikroskopu ne moze da vidi (ovo pod uslovom da joj necesh nabaviti i set predmetnih i pokrovnih stakalaca) a i onda eventualno moze da vidi celije unutrashnjeg epidermisa kod luka i to je to.

#6 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 23 November 2006 - 20:50

QUOTE(Dunadan @ 23 Nov 2006, 17:03)
au, Gintere. a da se ti malko strpish dok je ne prodje zelja? mikroskopi (koji nisu plastichna cev sa dve lupe povezane) su skupi.
eve nadjoh jedan oglas, kaze lik: Prodajem MEIJI binokularni svetlosni mikroskop, 6V30W osvetljenje, sa objektivima od 4x, 10x, 40x i 100x imerzioni! U savršenom stanju! Prekrivač, plavi filter i rezervna sijalica! 620 eura ili najbolje ponuđena cena!
i to polovan. kazi ti lepo detetu da nishta konkretno ona na mikroskopu ne moze da vidi (ovo pod uslovom da joj necesh nabaviti i set predmetnih i pokrovnih stakalaca) a i onda eventualno moze da vidi celije unutrashnjeg epidermisa kod luka i to je to.

Duno, preterujesh
moj mikroskop, na primer, nije bio plasticna cev, vec je bio (jos uvek je) od metala u drvenoj kutiji. Bio je poprilicno jeftin zato sto je made in SEV*. Uostalom, fotoaparat Smena je u to vreme bio besmisleno jeftin, ali su njime mogle da se proizvedu vrlo pristojne fotke...

Dete nece pisati doktorat u petom razredu osnovne, vec ce mikroskopom razvijati ljubav prema znanju pa mu je stoga neki jeftin mikroskop sasvim dovoljan....

Meni je mikroskop jedno vreme sluzio da njime uvelicavam dinare, kamencice, luk, mrave, zemlju. Nakon toga kutija je pocela da sluzi kao kasarna za vojnike, a sam mikroskop je postao "laserski top" kojim su se gadjali "svemirski brodovi".... innocent.gif Cudnim sticajem okolnosti mikroskop je preziveo sve moje egizibicije...


*Council for Mutual Economic Assistance

#7 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 24 November 2006 - 09:26

Drugari, hvala!

A sta treba da gledam kod mikroskopa? Koliko treba da bude uvecanje?

Duno, ne bih hteo da joj sputavam entuzijazam, a znam da nije u pitanju trenutni hir deteta.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 November 2006 - 13:58

uvecanja na ovim klasichnim su 10x, 40x i 100x (tj. imerzioni koji joj sigurno nece nishta znachiti)

#9 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 November 2006 - 14:58

QUOTE(kingmaker @ 23 Nov 2006, 14:16)
bilo u zavodu za udzbenike, knjizara u kosovskoj. imali su i teleskop wub.gif

relativno ozbiljni mikroskopi, nisu oni plastikaneri.

si to skorije gledala? i poshto teleskop?

(mikroskop dobili kao venchani poklon cool.gif )

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 November 2006 - 15:12

Ne znam da li tamo radi eBay, ali ima mnogo slatkih mikroskopa. Cak i neki koji se prikljucuju direkt na PC... ma, lepota, gde je to bilo kad ja blejah mladim.

#11 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 24 November 2006 - 16:31

QUOTE(kingmaker @ 23 Nov 2006, 15:16)
bilo u zavodu za udzbenike, knjizara u kosovskoj. imali su i teleskop wub.gif


imam ja taj iz zavoda tongue.gif Nemacki, uz njega ide i set od 10 preparata.

Ne znam da li se i dalje prodaju...

#12 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 26 November 2006 - 22:17

QUOTE(thermal bug @ 24 Nov 2006, 14:58)
si to skorije gledala? i poshto teleskop?
oko 3-4000 hiljade, videla sredinom oktobra

QUOTE
(mikroskop dobili kao venchani poklon  cool.gif  )
ih, wub

#13 Bambi

Bambi
  • Banned
  • 636 posts

Posted 26 November 2006 - 22:29

QUOTE(thermal bug @ 24 Nov 2006, 14:58)
(mikroskop dobili kao venchani poklon  cool.gif  )


Nema lepšeg primera od, gledati u plod mašte od samih njegovih začetaka... wub.gif