Jump to content


Photo

Glasanje u konzularnim predstavnistvima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#1 Heaviside

Heaviside
  • Members
  • 235 posts

Posted 19 November 2006 - 17:02

Zivim u Austriji, u Grazu i ovde postoji nas konzulat, tako da bi trebalo da mogu ovde da glasam na predstojecim izborima. Ali ja nemam pojma kako. Jel treba negde ranije da se prijavim ili samo da na dan izbora odem u konzular?

#2 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2006 - 17:13

QUOTE(Heaviside @ 19 Nov 2006, 17:02)
Zivim u Austriji, u Grazu i ovde postoji nas konzulat, tako da bi trebalo da mogu ovde da glasam na predstojecim izborima. Ali ja nemam pojma kako. Jel treba negde ranije da se prijavim ili samo da na dan izbora odem u konzular?


Moras otici ranije sa pasosem i prijaviti se. Na dan izbora niko ko nije upisan nece moci glasati.

#3 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 19 November 2006 - 21:00

mislim da sam ovo vec bila pitala nekom drugom prilikom, ali vec zaboravila..da li je dakle dovoljno da samo odem u konzulat sa pasosem i prijavim se ili moram i da se na neki nacin odjavim i iz bgda?
ako bi bilo potrebno i ovo drugo, kako i gde se to radi ( u beogradu znam, ali gde konkretno: u opstini, palati pravde..)?

p.s. sorry na ponavljanju pitanja, ali bas sam danas o ovome razmisljala.

#4 mizar

mizar
  • Members
  • 250 posts

Posted 19 November 2006 - 22:17

i jel mora da se licno ide u konzulat da se prijavi?

#5 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 19 November 2006 - 22:26

ja bih rekla da je drugacije od zemlje do zemlje, u smislu da li mora licno ili moze da se prijava posalje postom, e mailom ili faksom.

sto se uk tice, popunis prijavu i posaljes na bilo koji od prethodnih nacina, a prijava sadrzi sledece:
1. Prezime:
2. Ime jednog roditelja:
3. Ime:
4. Datum rodjenja:
5. Jedinstveni maticni broj gradjana:
6. Pol:
7. Adresa poslednjeg prebivalista pre odlaska u inostranstvo:
8. Opstina u Republici Srbiji u kojoj sam glasao/la poslednji put pre odlaska u inostranstvo:
9. Adresa boravista u inostranstvu:
10. Osnov boravka u inostranstvu (stalni boravak, radna viza, britanski pasos, studentska viza i sl – priloziti fotokopiju stranice u pasosu):
11. Broj vazeceg pasosa (priloziti fotokopiju sa imenom i slikom):
Potpis

no, najbolje je pozvati ambasadu i videti tacno koja je procedura za zemlju u kojoj boravite, cisto da ne bude nekih iznenadjenja.

#6 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 November 2006 - 23:43

A ako npr. zivis u Los Angelesu, onda se ocekuje od tebe da ODES do Chicaga, koji je nalblizi konzulat da bi tamo glasao.
Kao kad bi gradjanin iz Subotice morao da ide u Lebane da glasa...

Vrlo demokratski...
Oni nisu nikad culi za glasanje putem poste. A zasto ne zele to da dozvole? P a zato sto bi onda imali na desetine hiljada pisama koje oni moraju da procesiraju, a to je veeeeeliki posao...
A sto da se radi kad ne mora da se radi. Jel tako? Ziveli.
Pardon - Zivela Srbija! Evo sad ce narodnjaci sve to da "srede"...

#7 milan_ns

milan_ns
  • Members
  • 82 posts

Posted 20 November 2006 - 10:47

Stice se utisak da neko ne zeli da dijaspora glasa?

Ja sam poslao email sa podacima konuzlatu pa cekam da vidim sta ce da mi odgovore smile.gif.

PS Amerikanac, oladi malo, videli smo koliko su demokratski izbori u USA wink.gif.

Edited by milan_ns, 20 November 2006 - 10:48.


#8 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 November 2006 - 11:35

QUOTE(milan_ns @ 20 Nov 2006, 01:47)
Stice se utisak da neko ne zeli da dijaspora glasa?

Ja sam poslao email sa podacima konuzlatu pa cekam da vidim sta ce da mi odgovore smile.gif.

PS Amerikanac, oladi malo, videli smo koliko su demokratski izbori u USA wink.gif.




Ne razumem... pojasni...
Da mozda ne mislis da su izbori u Americi - nedemokratski? blink.gif

#9 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 20 November 2006 - 12:40

Odjaviljavanje iz BGD-a se vrši u MUP-u. Samo treba popuniti obrazac, poneti LK, doći lično, platiti oko 400 din i to je to.
A da li je to bitno za glasanje, ne znam.

#10 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 20 November 2006 - 13:12

QUOTE(KaspeR @ 20 Nov 2006, 12:40)
Odjaviljavanje iz BGD-a se vrši u MUP-u. Samo treba popuniti obrazac, poneti LK, doći lično, platiti oko 400 din i to je to.
A da li je to bitno za glasanje, ne znam.


Nije bitna odjava.

#11 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 November 2006 - 13:28

E upravo se prijavio tamo pocetkom Novembra. Konzulati imaju vec gotov formular, basically oni gornji podaci su ti potrebni, i da znas gde si bio upisan u glasacki spisak poslednji put. Imam utisak da su mene sa birackog spiska u Srbiji automatski ispisali kada sam ovo predao, jer sam proverio nekoliko dana kasnije na sajtu RIKa, i zaista, nema me nigde u Beogradu.
Ne treba ti odjava prebivalista (niti broj licne karte, treba ti maticni i broj pasosa), ali generalno, ti ako imas prebivaliste u inostranstvu, ne bi mogao da ga zvanicno imas i u Srbiji .

#12 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 20 November 2006 - 13:44

QUOTE(Nimrod @ 20 Nov 2006, 13:28)
E upravo se prijavio tamo pocetkom Novembra. Konzulati imaju vec gotov formular, basically oni gornji podaci su ti potrebni, i da znas gde si bio upisan u glasacki spisak poslednji put. Imam utisak da su mene sa birackog spiska u Srbiji automatski ispisali kada sam ovo predao, jer sam proverio nekoliko dana kasnije na sajtu RIKa, i zaista, nema me nigde u Beogradu.
Ne treba ti odjava prebivalista (niti broj licne karte, treba ti maticni i broj pasosa), ali generalno, ti ako imas prebivaliste u inostranstvu, ne bi mogao da ga zvanicno imas i u Srbiji .


I jeste bilo najvaljeno da ce svi koji se prijave za glasanje u inostranstvu biti skinuti sa birackoh spiskova u Srbiji. Zbog toga se i ne moze prijaviti na dan glasanja jer bi neko, teoretski, taj dan mogao glasati u Srbiji, i onda jos stici isti dan glasati u inostranstvu.

Edited by Rosbacher, 20 November 2006 - 13:45.


#13 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 20 November 2006 - 13:47

prvo je pitanje - za koga glasate? cool.gif

mislim, ja ne znam ni koji su sad.

#14 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 20 November 2006 - 14:11

QUOTE(zazie @ 20 Nov 2006, 13:47)
prvo je pitanje - za koga glasate?  cool.gif

mislim, ja ne znam ni koji su sad.


glasacemo za napredne samo da jos saznamo gde je konzulat biggrin.gif

#15 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 20 November 2006 - 14:23

@ KaspeR, Rosbacher, Nimrod:
thanks.

zvala sam upravo konzulat, odjava nije bitna jer to (kazu) skoro niko nije ni uradio...poslala sam upravo fax sa podacima koji su manje vise oni gorenaveni za uk.
i da, rekose i oni da posaljem sto pre to bolje jer valjda moraju to sve da proslede u bgd da bi me onda odatle skinuli sa spiska. sto je negde i logicno..

a sad, za koga cemo, otom potom....