Jump to content


Photo

IZBORI 21. Januara


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3610 replies to this topic

#1 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 09 November 2006 - 16:29

QUOTE
Izbori 21. januara
9. novembar 2006. | 07:39 -> 16:10 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Beograd -- Parlamentarni izbori u Srbiji biće održani 21. januara, dogovorile se parlamentarne stranke.

Za 21. januar
Za 21. januar

Jedan od učesnika konsultacija, Zoran Anđelković iz Socijalističke partije Srbije, izjavio je da su predstavnici parlamentarnih stranaka postigli dogovor o održavanju parlamentarnih uzbora 21. januara. Anđelković je dodao da predstavnici Srpske radikalne stranke zahtevaju određivanje datuma održavanja predsedničkih izbora, pa se konsultacije nastavljaju.

Sve partije koje obezbeđuju dvotrećinsku većinu za usvajanje ustavnog zakona dogovorile su se na konsultacijama u Skupštini Srbije i prihvatile taj datum.


Konacno su se dogovorili. Nakon svih paktova i izneverenih obecanja, da li ce ovi izbori nesto promeniti?
Kampanja ce biti prilicno dugacka, jos je otvoreno pitanje Kosova, a pitanje je zaista ko je ustvari profitirao na ovoj celoj smesnoj prici oko ustava i izbora. Po meni, niko se tu nije pokazao preterano uspesnim, a biraci ce to da kazne ili apstinencijom ili mozda konacno nekim protestnim glasom, ali ovog puta ne na ulici ili forumu, vec na izborima kako i dolikuje.

Edited by Anduril, 09 November 2006 - 16:35.


#2 arrgh

arrgh
  • Members
  • 496 posts

Posted 09 November 2006 - 16:30

Hm unsure.gif

Pa naravno da nece ili ce to biti toliko mala promena da ce biti neprimetno...

#3 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 09 November 2006 - 16:44

QUOTE(Anduril @ 9 Nov 2006, 10:29)
Konacno su se dogovorili. Nakon svih paktova i izneverenih obecanja, da li ce ovi izbori nesto promeniti?

nece. dry.gif


edit: obzirom da su mi se svi zgadili, necu glasati. nisu "svi isti," ali necu vise glasati protiv.

Edited by Gandalf, 09 November 2006 - 16:49.


#4 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 09 November 2006 - 16:46

Kampanja neće trajati ni 7 dana. Od 14 do 19. januara.

Edited by Eraserhead, 09 November 2006 - 16:47.


#5 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 09 November 2006 - 16:56

novinarka za bbc&b92:
"izbori su zakazani za 21. januar, ili dan posle Svetog Jovana, za one kojima je lakse da se ravnaju po verskim praznicima." sjajno.

#6 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 09 November 2006 - 17:03

Nisu rekli koji je to dan po starom kalendaru?

#7 Sarmatian

Sarmatian
  • Members
  • 712 posts

Posted 09 November 2006 - 17:13

QUOTE(kingmaker @ 9 Nov 2006, 16:56)
novinarka za bbc&b92:
"izbori su zakazani za 21. januar, ili dan posle Svetog Jovana, za one kojima je lakse da se ravnaju po verskim praznicima." sjajno.


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Sjajno

Inace, po mom misljenju, ovim oko ustava su najvise profitirali dss i ldp.

#8 Budja

Budja
  • Members
  • 1,368 posts

Posted 09 November 2006 - 17:15

Cela ova zavrzlama oko datuma je krajnje smesna.

'Ajde da razumem zasto SPS-u ne odgovara decembar. Oni su u stanju kome.

Ali radikali !?
Toliko potcenjivanje gradjana je neukusno. Kao, ako zahebemo DS te izbori ne budu u decembru bolje cemo proci.

#9 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 09 November 2006 - 17:47

QUOTE(Budja @ 9 Nov 2006, 17:15)
Cela ova zavrzlama oko datuma je krajnje smesna.

'Ajde da razumem zasto SPS-u ne odgovara decembar. Oni su u stanju kome.

Ali radikali !?
Toliko potcenjivanje gradjana je neukusno. Kao, ako zahebemo DS te izbori ne budu u decembru bolje cemo proci.


Upravo to i ja mislim. Kao prvo, Radikali su se poneli kao obicne budale na ceremoniji. Time nece pridobiti nikog osim svog cvrstog glasackog jezgra.

Kao drugo, pokazali su se kao glavni problem u svim dosadasnjim pregovorima oko ustava, izbora itd., gde uopste nisu nastupali kao opozicija, vec kao neko "ko se pita". Sumnjam da ce sada dobiti neke protestne glasove, jer su svi shvatili kako to izgleda kad se radikali pitaju.

Kao trece, verujem da ce konacno resenje oko Kosova biti prezentovano posle izbora, tako da od toga oni nece imati neke vece koristi.

Pokazali su se jedino kao opozicija koja se plasi izbora, a to nece biti dobro za njihov rezultat na izborima za dva i po meseca.
Poenta je u tome sto su sve ove igrice oko odlaganja, u kojima je najvise izgubila DS, kratkorocnog karaktera, jer ce na kraju ipak glasovi odluciti. Ne vidim da je cela ova sramna igra nesto preterano pomogla DSS-u ili SRS-u. DSS/SRS "slavlje" po proglasenju ustava to najbolje pokazuje. Napravili su dovoljno municije svojim ponasanjem za buducu kampanju koja bi trebala da bude dugacka, i nadam se dovoljno zanimljiva da ubedi gradjane da glasaju.

Ja se jedino nadam da biraci nece opet u apstinenciju, vec ce konacno masovno da izadju i glasaju za bilo koga osim DSS/SRS/SPS politikanata. Jedina pozitivna stvar oko svih ovih dogovora i igrarija jeste da sada vise nece biti potrebne 2/3 vecine u skupstini, pa da se Radikali pitaju.

Edited by Anduril, 09 November 2006 - 17:50.


#10 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 09 November 2006 - 18:00

QUOTE(Anduril @ 9 Nov 2006, 16:29)
Konacno su se dogovorili. Nakon svih paktova i izneverenih obecanja, da li ce ovi izbori nesto promeniti?


Neka samo promene ministre zdravlja, policije, kapitalnih investicija, kulture, finansija, pravde, prosvete i naravno premijera i to je od jednih izbora više nego dosta. Naravno, pod uslovom da na ova mesta ne zasedne neko poput Nataše Jovanović...

#11 zoricag

zoricag
  • Members
  • 443 posts

Posted 09 November 2006 - 19:00

QUOTE(dig_chohano @ 9 Nov 2006, 18:00)
Neka samo promene ministre zdravlja, policije, kapitalnih investicija, kulture, finansija, pravde, prosvete i naravno premijera i to je od jednih izbora više nego dosta. Naravno, pod uslovom da na ova mesta ne zasedne neko poput Nataše Jovanović...


Nisu se dogovorili. Sve je ovo silovanje u mozak. SRS je samo odigrao za Kostunicu. Kostunica je ispao glavni dasa za "kombinacije", a ko ume da radi "kombinacije" najvise je cenjen u nasem narodu, kojima su idoli Kristijan i ostali spretni "kombinatori".

DS je najveci gubitnik jer ispada da je slagao svoje biracko telo kome je dogovor oko izbora u Decembru bio osnovni motiv. Ispada da je DS slagao i zvanicnime Evropske unije i ostatka MZ, jer su neke stvari pomerali (plan za Kosovo npr) zbog najave izbora u Decembru. Sada, ne da nece biti izbora u Dec, nego vise nije ni sigurno da ce DS predvoditi buducu vladu, posle ovog fijaska.

Dalje, zar je stvarno neko ocekivao da ce zvanicna koalicija na vlasti (Vlada i SPS) i nezvanicna koalicija Na Vlasti (DSS-SRS) dozvoliti da se raspisu izbori pa da DS ucestvuje u postavljanju sudija, tuzilaca, nesmenjljivih drzavnih cinovnika i ostalih poluga koje treba da im cuvaju ledja u buducnosti.

Mnogo su naivni oni koji su to mislili. Koji put je DSS izradio DS? To je vec nepodnosljivo. Godinama sam bila siguran glas DS-a, da ne glasam za ovakav DS odlucila sam i pre ove najnovije svinjarije, samo ne znam zasto se opet osecam kao da mi je neko prosuo kofu govana po glavi. Zao mi je kad vidim koliko se urusava DS.

I ne znam, ne znam sto se DS cudi, kad je sve ovo bilo tako predvidljivo? Sto ne citaju ovaj forum makar. Ovde je to predvidjeno u nekoliko topika i u desetinama postova. Pa ne zivimo mi na grani. Ovde smo, vidimo, cujemo.

Evo zarko obradovic u poligrafu, o konsultacijama. majko moja mila!!!!!!!

#12 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 09 November 2006 - 19:06

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 9 Nov 2006, 17:03)
Nisu rekli koji je to dan po starom kalendaru?
ne. vrlo neozbiljno.

elem, to je osmi januar. sama sam izracunala cool.gif

#13 Swofford

Swofford
  • Banned
  • 167 posts

Posted 09 November 2006 - 19:12

QUOTE
Da li ce se nesto promeniti?

U principu nista epohalno, koalicija predvodjena ldp-om ce uci u parlament i biti simbolicna opozicija, uz malo srece SPS vise nikada necemo gledati u 21-om veku.

Jos jedan DOS, jos jedno razvlacenje creva. A za sledece izbore videcemo... (da li ce se DS okrenuti sebi a ne bilbordima i DSS-u). Da, i glasaca ce biti sve manje i manje - sa dobrim razlogom.

#14 sheky_b

sheky_b
  • Members
  • 58 posts

Posted 09 November 2006 - 21:51

Ja bih htela samo jedan odgovor na jedno jako prosto pitanje...

LM, opozicija (DS i SRS) su podnosili incijative za izglasavanje nepoverenja ovoj Vladi... Zashto su sada omogucili da ova Vlada ostane da vlada dva meseca nakon usvajanja Ustava i zashto nisu podrzali amandman G17 PLUS da se izbori raspishu za mesec dana?!

Odgovor koji mi je trenutno najlogichniji je da se DS, narodski recheno, utalio sa krvnim neprijateljima... Po chemu se onda razlikuje od njih??? ph34r.gif frusty.gif

#15 mack

mack
  • Banned
  • 110 posts

Posted 09 November 2006 - 22:57

Ma, radikali ili socijalisti uopste nisu problem. Vreme je da rascistimo sa njima. Pobedimo apstinenciju - svi na glasanje, pa ako vam vec toliko smeta DS glasajte onda za manjine.
Ajmo konacno napred i do sredine iduce godine da imamo cistu situaciju i krenemo u trku sa komsijama.
Samo napred.