Jump to content


Photo

Najbolji filmovi 2006


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#1 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 01 November 2006 - 15:05

svejedno mi je da li cete da ih rangirate, ili da ih samo nabrajate, ali isprsite se muski.

cilj ovog topika je da do kraja 2006 svi zainteresovani mogu da pronadju i pogledaju ono sto su propustili.

kriterijum za bivstovanje na listi treba da bude opusteniji u pogledu godine izlaska, pa tako slobodno kandidujte i filmove iz 2005, ako su bili kod nas/u evropi prikazivani tek 2006.

do ovog ocajnickog poteza stigao sam kada sam shvatio da ni 10 ne mogu da pobrojim.

a.v.a.j. sad.gif

Edited by jack bauer, 01 November 2006 - 15:07.


#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 November 2006 - 15:33

ajd nabroj tih ni deset odgledanih. stao mi mozak, ne mrem se nijednog setiti. evo, setila se da sam odgledala X men trojku. je l to iz ove godine?

#3 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 01 November 2006 - 15:45

serenity (al to je izaslo prosele godine ipak)
mislim to je bas sto mi padne na pamet od holivuda. a ostalo..hm..stao mi mozak. a mora biti da sam gledala i nesto novije.

edit: gledala na festu par dobrih
uuuu da Voksne mennesker. od Dagu Karija (njegov je Noi Albinoi)
sjajan film :]

onaj rucki "4" bi bio bas dobar film da nije druge polovine filma koja me je totalno sjebala i zgrozila sam se tj totalno mi to nepotrebno u filmu
al eto mislim da ljudi trebaju to pogledati

Edited by I'm with the pilots, 01 November 2006 - 15:49.


#4 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 01 November 2006 - 15:48

jedina dva iz 2006. koja mi padaju na pamet trenutno
1. Little miss sunshine
2. The departed

jedan licni favorit:
Half Nelson

za ljubitelje Bruce Willisa koji se sprema za penziju
16 blocks

Edited by 3opge, 01 November 2006 - 16:16.


#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 01 November 2006 - 16:21

V for Vendetta

#6 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 01 November 2006 - 16:23

QUOTE(Hippie @ 1 Nov 2006, 16:21)
V for Vendetta



zeezas

#7 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 01 November 2006 - 16:27

Inside man
/velika mana ovog filma je Jodie Foster/

#8 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 01 November 2006 - 16:30

QUOTE(Dunadan @ 1 Nov 2006, 15:33)
ajd nabroj tih ni deset odgledanih. stao mi mozak, ne mrem se nijednog setiti. evo, setila se da sam odgledala X men trojku. je l to iz ove godine?


neke sam vec hvalio ovde

Pirati Skariba biggrin.gif
M:I:3
miami vice
hills have eyes
devil and the daniel johnston

a mogli bi u akumulaciji/izborima da se angazuju malo i kolege iz art/european/asian sektora cool.gif

Edited by jack bauer, 01 November 2006 - 16:32.


#9 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 01 November 2006 - 16:34

QUOTE(morgana @ 1 Nov 2006, 16:23)


sto bih zezala... najbolji film koji sam pogledala poslednjih godina

#10 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 01 November 2006 - 17:45

- Hail.gif Life Aquatic with Steve Zissou (najbolji film koji sam gledao u zadnjih 5 god.)
-Dawn of the Dead - remake (mnoooooogo dobro)
-The Machinist (Kristijan Bejl, to je dovoljna preporuka, covek je genija za voz..., glumu biggrin.gif )
-Kung Fu Hustle (Turbo Kung Fu muvi na steroidima, hiper-stilizovano i extra zabavno)
-Lord of War (sa svakim novim gledanjem sve bolji i bolji)
-Devil Rejects (Kvazi nastavak Kuce 1000 leseva, ekstra nasilno, politicki nekorektno i apsurdno komicno u isto vreme)
-Dead End (psiho/triler/horor, jeziv a opet nekako komican)

Edited by Agent Smith, 01 November 2006 - 17:47.


#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 November 2006 - 17:57

QUOTE(Agent Smith @ 1 Nov 2006, 17:45)
Hail.gif  Life Aquatic with Steve Zissou (najbolji film koji sam gledao u zadnjih 5 god.)
-Dawn of the Dead - remake (mnoooooogo dobro)
-The Machinist (Kristijan Bejl, to je dovoljna preporuka, covek je genija za voz..., glumu  biggrin.gif )
-Kung Fu Hustle (Turbo Kung Fu muvi na steroidima, hiper-stilizovano i extra zabavno)
-Lord of War (sa svakim novim gledanjem sve bolji i bolji)
-Devil Rejects (Kvazi nastavak Kuce 1000 leseva, ekstra nasilno, politicki nekorektno i apsurdno komicno u isto vreme)
-Dead End (psiho/triler/horor, jeziv a opet nekako komican)

hm. zar tema nije the best of 2006.
?

#12 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 01 November 2006 - 18:24

ima li nekog zivog da je gledao Art School Confidential, novi film Terry Zwigoffa /crumb, ghostworld, bad santa/?

#13 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 01 November 2006 - 22:43

QUOTE(3opge @ 1 Nov 2006, 12:24)
ima li nekog zivog da je gledao Art School Confidential, novi film Terry Zwigoffa /crumb, ghostworld, bad santa/?



me voilà. simpatican filmic koji me se nije posebno dojmio.

od ovogodisnjih filmova definitivno little children i departed. uslo bi tu i mezimce - bon cop, bad cop - da nije ukakena zavrsna trecina.

#14 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 02 November 2006 - 09:37

QUOTE(Agent Smith @ 1 Nov 2006, 17:45)
Hail.gif  Life Aquatic with Steve Zissou (najbolji film koji sam gledao u zadnjih 5 god.)
-The Machinist (Kristijan Bejl, to je dovoljna preporuka, covek je genija za voz..., glumu  biggrin.gif )


slazem se sa komentarima :] al nisu li to malko stariji filmovi. cini mi se da mashinista svakako jeste a za andersona sam sigurna - sitv zisu je iz 2004. (mada i ja sam ga gledala ove godine i zjuu. obavezno pogledaj ostale njegove filmove, sjajni su, imam ja ako ti treba)

#15 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 02 November 2006 - 11:43

Nisam sigurna da li je Walk the Line iz ove ili prosle godine, ali recimo da je to jedan od filmova zbog kojih sam otisla u bioskop (inace sam dvd manijak, odvratno, znam). E sad, jeste da malo preglumljavaju (narocito moj voljeni Joaquin) i da je malo sporovozniji nego sto sam ocekivala, ali ulazi u moj licni top 10 za prethodnu godinu.

Jos su mi se svideli ovi razni crtaci (Monster House, Open Season - sa izuzetkom zaista glupavog Wild), ali ako filmsku godinu cini mecka i troje klinaca sa prozdrljivom kucom, onda stvarno. Recimo da ocekujem nesto od Crne Dalije, ali zar to nije malo LA Confidential style? Nisam gledala, pa ne znam, ali cu ga svakako pogledati.

Kako to da niko nije pomenuo Da Vincijev kod roflmao.gif

E da, ni onaj Betmen sa Kristijanom B. mi nije bio gadan.