Jump to content


Photo

academic spam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#46 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 15 November 2006 - 16:59

QUOTE(paculla @ 15 Nov 2006, 16:29)
priznaj koliko si mladih naucnika obrnula po konferencijama wink.gif


preporucujem knjigu wink.gif

#47 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 November 2006 - 10:13

QUOTE(paculla @ 15 Nov 2006, 15:47)
1. ljudi koji rade na univerzitetima koji priznaju svaku glupost kao rad a ne mogu da se publikuju negde drugo

2. ljudi koji su se smorili od nauke i zivota i idu da se provedu na racun univerziteta

3. ljudi koji naivno dodju jer ne znaju o cemu se radi

4. ljudi kojima organizator plati da dodju da odrze keynote nebili podigli nivo konferencije

5. studenti koji bi isli na jupiter da pricaju o zivotu na marsu samo da dobiju priliku da odu na konferenciju


vrlo precizan opis. samo sto mislim da prva kategorija (univ. i instituta) i ne pokusava nigde drugo da objavi... tj, ako i napisu rad, napisu ga samo zato da bi otisli na konf, tj. da im dupe vidi put (vidi pod 2).

dobar ti je potpis... smile.gif nekad davno sam imao ta na majici... ispralo se... sad.gif

#48 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2006 - 11:35

QUOTE(paculla @ 15 Nov 2006, 16:47)
reci mi, da li kod tebe prolaze impact factori kumulativno (puno malih) ili mora da ima bas neki dobar rad wink.gif

Generalno moramo da imamo dobre radovi. Tj što se konferencija tiče, na dobrim ili eventualno srednjim (pri čemu su tzv srednje opet dobre ali nisu skroz i najdirektnije vezane za našu oblast pa su onda kao manje bitne nego one druge).
A žurnal imamo samo jedan koji je Hail.gif i svi moramo tamo da objavimo barem jedan rad.

QUOTE(paculla @ 15 Nov 2006, 16:47)
na takve konferencije dolaze:

Ok, to mi je jasno.
Ono što mi i dalje nije jasno: kako ti koji to organizuju zarade silne pare?
Jel fora da i oni drugi zarade silne pare ali ovi ne žele da se muče sa recenzijama?
Ili šta?

#49 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 16 November 2006 - 12:33

QUOTE(amelija @ 16 Nov 2006, 11:35)
Generalno moramo da imamo dobre radovi. Tj što se konferencija tiče, na dobrim ili eventualno srednjim (pri čemu su tzv srednje opet dobre ali nisu skroz i najdirektnije vezane za našu oblast pa su onda kao manje bitne nego one druge).
A žurnal imamo samo jedan koji je  Hail.gif  i svi moramo tamo da objavimo barem jedan rad.


cini mi se da te je pitala za kriterijume za obrtanje.

#50 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2006 - 14:38

QUOTE(kurdi @ 16 Nov 2006, 12:33)
cini mi se da te je pitala za kriterijume za obrtanje.

ah, ok, prevideh rolleyes.gif

samo i isljkučivo jako dobri radovi, malo ali odabrano

#51 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 16 November 2006 - 14:41

QUOTE(kurdi @ 16 Nov 2006, 12:33)
cini mi se da te je pitala za kriterijume za obrtanje.


laugh.gif

#52 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 16 November 2006 - 16:51

QUOTE(amelija @ 16 Nov 2006, 11:35)
Ono što mi i dalje nije jasno: kako ti koji to organizuju zarade silne pare?
Jel fora da i oni drugi zarade silne pare ali ovi ne žele da se muče sa recenzijama?
Ili šta?


pa lepo... uzmes a para ($, € ili cega vec) po glavi ucesnika za registraciju. napravis deal sa nekim hotelom pa se ugradis u special conference cene za svoje ucesnike (recimo b ). skupis gomilu studenata da rade za dz (ili eventualno im das dzabe nocenje u gorespomenutim hotelima). troskovi->0, zarada -> N*(a + b ).

takve konferencije nikad ne stampaju proceedings, nego dobijes cd koji su jedan po jedan narezivali oni studenti iz prvog pasusa.

Edited by paculla, 16 November 2006 - 16:52.


#53 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 16 November 2006 - 17:03

QUOTE(paculla @ 16 Nov 2006, 16:51)
takve konferencije nikad ne stampaju proceedings, nego dobijes cd koji su jedan po jedan narezivali oni studenti iz prvog pasusa.


laugh.gif

ne znam kako je u inzenjeriji gde konferencije imaju nesto drugaciju svrhu, ali u fizici ozbiljne konferencije uglavnom gube pare. mislim ne gubi niko licno, nego su pokrivene od strane nsf-a, european science foundation-a, i slicnih organizacija/fondacija, a ne od registration fee-a.
sami (naucni) organizatori naravno ne dobijaju nista. i njima je u interesu da skupe sto vise donacija da bi ljudima bilo jeftinije/besplatno da dodju, te konferencija bila bolja itd.

naravno postoje tu neki profesionalci koji su in charge of logistics (hoteli itd.), i oni su ekonomski placeni. tako da postoje ustanove koje su specijalizovale za konferencijski turizam (ima tu gomile specificnih stvari, velika grupa, sale, projektori, comp facilities itd), ali oni (ocigledno) ne uticu na program.
ti kao naucni organzator njima prilazis da pitas kolko kosta za tolko ljudi i takve uslove, a onda te pare trazis od nsf-a itd.
problem je kad se uloga "naucnog" i logsticko-ekonomskog organizatora preklapaju pa nastaju izvesni konflikti interesa...

#54 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 16 November 2006 - 17:13

e, a jel vi morate da oblacite odelo i kravatu (tj. kostim) na konferencijama, il se setate lagodno u sorcu i kratkim rukavima? unsure.gif
narocito me zanima kako se to razlikuje od oblasti do oblasti.
ja imam utisak da su informaticari najopusteniji sto se tice konferencijskog olbacenja, setaju se u sorcevima, pa cak i bosi biggrin.gif

#55 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 16 November 2006 - 17:38

QUOTE(nickie @ 16 Nov 2006, 17:13)
e, a jel vi morate da oblacite odelo i kravatu (tj. kostim) na konferencijama, il se setate lagodno u sorcu i kratkim rukavima?  unsure.gif
narocito me zanima kako se to razlikuje od oblasti do oblasti.
ja imam utisak da su informaticari najopusteniji sto se tice konferencijskog olbacenja, setaju se u sorcevima, pa cak i bosi  biggrin.gif


nema zvanicnog dress code-a, kako ko hoce. ali po prirodi stvari se ljudi donekle prilagodjavaju prilici, lokaciji, velicini i poznatosti im publike, i godisnjem dobu. nije bas isto da li si sa stotinak kolega na moru ili pricas za 500 ljudi u zamracenoj sali na nekom opstem simpozijumu gde malo koga znas.
kravate su svakako jako retke, sakoi neuobicajeni, ali recimo da su kosulje dosta ceste. ovo sve pricam sta se nosi u toku vlastitog predavanja, a i inace naravno sorcevi itd. ako je leti + na moru ulaze ljudi i sa peskirom oko struka.

cini mi se da su fizicari generalno nesto kulturniji od compsci geekova, ne samo na konferencijama.

#56 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 16 November 2006 - 18:11

QUOTE(kurdi @ 16 Nov 2006, 17:38)
cini mi se da su fizicari generalno nesto kulturniji od compsci geekova, ne samo na konferencijama.


zato inzenjeri svi u crnim odelima kao da su na sahranu dosli a ne da obrcu inzenjerke wink.gif

#57 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 16 November 2006 - 18:18

QUOTE(paculla @ 16 Nov 2006, 18:11)
zato inzenjeri svi u crnim odelima kao da su na sahranu dosli a ne da obrcu inzenjerke wink.gif

hehe, pa moram priznati da volim inzenjere u odelu sa kravatom blush.gif
al ne volim sebe u kostimu laugh.gif

#58 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2006 - 18:20

E jadni vi rolleyes.gif
Mi idemo najnormalnije obučeni, kao što dolazimo i na fakultet.
Što znači ne baš u kupaćem kostimu biggrin.gif, ali bermude i majice leti svakako.
I dobro je što je tako. Ne bih volela da idem na te vaše konferencije <odela i kostimi su teška smorčina>.

A struka, pa nas je malo teže precizno definisati, ima etf-ovaca, informatičara, fizičara, matematičara i lingvista. A verovatno i još ponekih.

#59 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2006 - 18:20

QUOTE(nickie @ 16 Nov 2006, 18:18)
hehe, pa moram priznati da volim inzenjere u odelu sa kravatom blush.gif

Nikada ukusa imala nisi... tongue.gif

#60 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 16 November 2006 - 18:32

QUOTE(amelija @ 16 Nov 2006, 18:20)
Nikada ukusa imala nisi...  tongue.gif


zbog inzenjera ili zbog odela i kravate? unsure.gif


laugh.gif