Jump to content


Photo

Deca i sloboda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#16 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 06 October 2006 - 00:27

QUOTE(duma @ 6 Oct 2006, 01:04)
Da li vi čitate šta sem naslova?
ne, tako nesto je prezahtevno za mene.

QUOTE
Da li ima šta da nije jasno?
da, ali tebi.

nisi bio precizan.
dakle, zloupotreba: nije bitno da li su oni postigli cilj ili nisu (i pravo da ti kazem, savrseno me ne zanima). deca su zloupotrebljena svakako.

i na kraju, cemu ova diskusija? kao, do preksinoc niko nije znao sta je deci na kosovu (ili bilo kojoj drugoj deci na svetu) potrebno? mi svi mislili da im treba sveta srpska zemlja, a ono prc.

#17 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 06 October 2006 - 01:12

QUOTE(kingmaker @ 6 Oct 2006, 01:27)
i na kraju, cemu ova diskusija? kao, do preksinoc niko nije znao sta je deci na kosovu (ili bilo kojoj drugoj deci na svetu) potrebno? mi svi mislili da im treba sveta srpska zemlja, a ono prc.
Eto preksinoć su deca to eksplicitno rekla. Doveli su ih da kažu nešto drugo, a ona su rekla to.

Niko se ne bavi ko je sad odgovoran za stanje na Kosovu i kako da bude bolje.
Svi potežu istoriju i šta se dešavalo pre 6 ili 600 godina, kao opravdanje za sve što se dešava.
Ni jedno ni drugo nije razlog da deca žive u strahu.
BiH je očigledan primer kako može da se uvede red, bez obzira što je tamo bio itekako krvav rat.

Na ovom forumu postoji more tema o statusu Kosova, o granicama, istoriji, a sve je to mnogo manje bitno.

#18 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 06 October 2006 - 20:29

QUOTE(duma @ 6 Oct 2006, 00:13)
Ako neko veruje da je problem samo u statusu, taj je smešan.
Paralele definitivno postoje. Postoji međunarodna uprava na oba mesta. Mnogo toga u statusu BiH je bilo nejasno. U BiH je postojala vojska RS koju je finansirala Srbija. Mir je i tamo definitivno bio nametnut.
Po toj logici postojanje RS je moglo da služi kao izgovor da se ništa ne menja.
Umesto toga odmah su razoružani svi koji nisu smeli da poseduju oružije i uskoro je uvedena potpuna sloboda kretanja. Mnogo posle toga je ukinuta vojska RS i skinute joj neka druga ovlašćenja. Sad jedan narod pokušava da nametne koncept za koji nije 60% ljudi, ali to je manje bitno.
Bitno je da tamo svi žive slobodno, bar koliko ja znam.
Par godina posle rata svi su slobodno išli po celoj BiH, svako je mogao da uđe u posed svoje imovine, međunacionalni incidenti su pored velike izmešanosti bili retki.
Zar ne?

Ne. Paralele ne postoje od trenutka, kada je mir prihvacen i potpisan. To je sustina. Da li je nametnut je samo okolnost.
Bosanski rat je okoncan mirom i resenjima koja su isla uz njega, jer su ona prihvacena, ozvanicena i sprovedena sa sve tri politicke strane, a ne samo sa strane UN. Sva glavna politicka pitanja su (prinudnim ili ne) konsenzusom resena, a carke ostaju na verbalnom nivou.
Kosovo je sada u trenutku u kome je Bosna bila uoci Dejtona. Strane jedinice su prisutne da bi razdvajale sukobljene strane, koje nemaju nikakav obostrano prihvacen sporazum o nenapadanju, niti bilo cemu drugom sto je od sustinske vaznosti za nekakav mir i stabilnost.
Strane trupe u Bosni su, od '95te bile tu da ocuvaju mir. Strane trupe na Kosovu od '99te odrzavaju samo nepotpisano primirje.
Stabilnost bilo kakve vrste proizilazi iskljucivo iz nekakvog sporazuma prihvacenog od svih strana u sukobu ili od obostranog ignorisanja (nemoguca opcija, naravno).

#19 zavisa

zavisa
  • Members
  • 292 posts

Posted 11 July 2007 - 02:14

Emisija je svecano (ponovo) reprizirana sinoc u 22h na RTS1, a kome ovoga nije bilo dosta, upravo ide repriza reprizine reprize... ph34r.gif

#20 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 11 July 2007 - 02:52

Ovo je jezivo...ako ovo nije zloupotreba ja stvarno ne znam sta je... ph34r.gif

#21 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 11 July 2007 - 07:47

QUOTE

Srpski patrijarh Pavle zatražio je danas od Vlade Srbije da pokrene proceduru za usvajanje zakona o ukidanju poreza na dodatu vrednost za hranu, odeću i opremu za bebe.
Kako prenosi Srpska pravoslavna crkva, patrijarh je tu inicijativu izneo u pismu predsedniku Vlade Srbije Vojislavu Koštunici.
"Ako se, pak, ukidaju ili smanjuju isti ti porezi za kupovinu prvog stana, računarske opreme i mnogih drugih proizvoda, što mi pozdravljamo, onda Vas, gospodine predsedniče, molimo da učinite sve što je do Vas da se konačno ukine i plaćanje poreza na hranu, odeću i opremu za bebe", navodi se u pismu.
Patrijarh je ocenio da je "većina sela u Srbiji opustela, da se škole i po gradovima zatvaraju, ili rade smanjenim kapacitetom, i da nas bela kuga svake godine opominje".
"Smatramo da bi ovo ukidanje poreza bio konkretan doprinos da se to zaustavi", navodi se u pismu srpskog patrijarha Pavla.

Izvor: Studio B - Beta

Sjajan potez SPC i Gojka Stojčevića i rekao bih, jedan od retkih primera korektne ingerencije SPC. Naravno, samoj inicijativi se nema šta prigovoriti, ali ovde postoji i interesantan detalj da se Vlada već oglušila o istu inicijativu sprovedenu od strane građana. Ko je stariji, bebe ili patrijarh? laugh.gif

#22 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 July 2007 - 10:31

Cekaj, Svinja je reprizirala opet ono... hebem li ga kako da ga nazovem?!? ohmy.gif

Srecom pa nisam gledao (nemam tu naviku da gledam TV, a narocito ne RTS), jer da jesam opet bi mi proradili nasilnicki porivi da oleshim od batina curku koja se onako javno, pred sirokim auditorijumom i bez pardona obrusila na decu trazeci sebi zeljan odgovor bez trunke saosecanja i razumevanja. Doticna emisija je pandan javnom silovanju dece. A to je jedna od retkih stvari koja me izvodi 'iz takta'...

#23 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 11 July 2007 - 10:43

Juče sam "upala" u emisiju, u delu kada je jedna od devojčica zaplakala, a Nataša M., izveštačena i jadna u iskazivanju empatije sa malom, najavljujući prilog svog kolege, zatražila od deteta da obeća da više neće plakati tokom emisije ph34r.gif Neverovatan bezobrazluk i bezosećajnost.
Koji je, uopšte, bio povod za repriziranje ove grozote od emisije?

#24 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 11 July 2007 - 10:45

QUOTE(Hill Bill @ 11 Jul 2007, 08:47) <{POST_SNAPBACK}>
Sjajan potez SPC i Gojka Stojčevića i rekao bih, jedan od retkih primera korektne ingerencije SPC. Naravno, samoj inicijativi se nema šta prigovoriti, ali ovde postoji i interesantan detalj da se Vlada već oglušila o istu inicijativu sprovedenu od strane građana. Ko je stariji, bebe ili patrijarh? laugh.gif

Pozdrav, Bile,
Jednom sam u nekakvom topiku veznom za SPrC pisao o proslavi dana Svetog Save kada je lokalni pop pozvao đake "da prave decu jer kako je krenulo Shiptari će doći do Vrčina"

Postojanje bele kuge je za SPrC važno samo zbog toga.

#25 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 11 July 2007 - 11:43

QUOTE(djordje geprat @ 11 Jul 2007, 09:45) <{POST_SNAPBACK}>
Jednom sam u nekakvom topiku veznom za SPrC pisao o proslavi dana Svetog Save kada je lokalni pop pozvao đake "da prave decu jer kako je krenulo Shiptari će doći do Vrčina"

Postojanje bele kuge je za SPrC važno samo zbog toga.


Koliko u proseku dece imaju popovi (ovi što smeju da se žene)? Kad oni budu stancovali po minimum 5 komada, tad ću i ja.

Čak i da Pavle i njegovi pajtaši kažu da je sutra sreda, ja ću ipak pogledati u kalendar. Oni nemaju moralni kredibilitet da išta traže, zahtevaju ili nameću. Drugim rečima, ne treba uopste obraćati pažnju na to sto oni trabunjaju.

#26 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 11 July 2007 - 11:47

QUOTE(Publius @ 11 Jul 2007, 12:43) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko u proseku dece imaju popovi (ovi što smeju da se žene)? Kad oni budu stancovali po minimum 5 komada, tad ću i ja.

Čak i da Pavle i njegovi pajtaši kažu da je sutra sreda, ja ću ipak pogledati u kalendar. Oni nemaju moralni kredibilitet da išta traže, zahtevaju ili nameću. Drugim rečima, ne treba uopste obraćati pažnju na to sto oni trabunjaju.


Ja ne bih. Znao bih da lažu. smile.gif

#27 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 July 2007 - 11:56

[quote name='Hill Bill' post='1780736' date='11 Jul 2007, 08:47']Sjajan potez SPC i Gojka Stojčevića i rekao bih, jedan od retkih primera korektne ingerencije SPC. Naravno, samoj inicijativi se nema šta prigovoriti, ali ovde postoji i interesantan detalj da se Vlada već oglušila o istu inicijativu sprovedenu od strane var pid = parseInt(1780981); if ( pid > ipb.topic.topPid ){ ipb.topic.topPid = pid; } // Show multiquote for JS browsers if ( $('multiq_1780981') ) { $('multiq_1780981').show(); } if( $('toggle_post_1780981') ) { $('toggle_post_1780981').show(); } // Add perm data ipb.topic.deletePerms[1780981] = { 'canDelete' : 0, 'canSoftDelete' : 0 };

#28 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 11 July 2007 - 12:41

Mislim da je PDV 18% na sve proizvod sem ponešto a la hleb i mleko. Sada je smanjen na 8% za kompjutere i opremu za njih. Smešno jeste da je isti porez na dečije papice, pampers pelene, benkice i sl kao i na Audi. Bile su objavljivane sume neophodne za prihvat beba kod izlaska iz porodilišta. No, ova SPrC inicijativa je u skladu sa onim "da Crkva treba da se pita". Narod i inicijative iz naroda, ko 'ebe. Jedino su prihvatljive ako idu preko NKPS (narodne kancelarije predsednika srbije).
Trol al', eto.

Edited by djordje geprat, 11 July 2007 - 12:59.


#29 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 11 July 2007 - 12:45

QUOTE(Publius @ 11 Jul 2007, 12:43) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko u proseku dece imaju popovi (ovi što smeju da se žene)? Kad oni budu stancovali po minimum 5 komada, tad ću i ja.

Čak i da Pavle i njegovi pajtaši kažu da je sutra sreda, ja ću ipak pogledati u kalendar. Oni nemaju moralni kredibilitet da išta traže, zahtevaju ili nameću. Drugim rečima, ne treba uopste obraćati pažnju na to sto oni trabunjaju.
shtancuj koliko ti volja, samo promeni glagol, pliz.
nekako navodish na to da ti ne morash da ih radjash, nego samo da ih shtancujesh.
sto je mozda istina.
al je malo, onako, znash... ph34r.gif

off, dakako.

a ako se pokaze patrijarh, onda da ga muvamo za akcize za gorivo, i te stvari. i cenu impulsa rolleyes.gif

Edited by thermal bug, 11 July 2007 - 14:40.


#30 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 11 July 2007 - 12:49

Super. A placa li Paja porez? I njegovi sluzbenici? I koliko? I na sta? Kako vode knjige? Ko kontrolise njihovo poslovanje?