Jump to content


Photo

POP Depresija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#1 inkal

inkal
  • Members
  • 270 posts

Posted 18 September 2006 - 18:12


Nije možda lepo da kažem da je za sve "kriva" grupa PIONIR 10 i njihova pesma "Da Da Da", ali da je od nje sve počelo - istina je. POP DEPRESIJA i RADIO 949 (ma šta to značilo) pozivaju vas da učestvujete na nekoj vrsti konkursa za kompilaciju, na kojoj će biti zastupljeni domaći, uglavnom neafirmisani bendovi i autori. Vaše pesme (bez obzira da li su u pitanju demo snimci, nezavršene pesme, studijski nesavršeni zapisi i sl) pošaljite ili na mail popdepresija@gmail.com (pazite, ograničenje na gmailu je 8MB po fajlu) ili samo dl link na pesmu ako je već imate negde online. Srećno! Sve dodatne informacije na popdepression.com.

PD KONCERTI SEZONA JESEN/ZIMA 2006/07
18.10.2006. Joas As Police Woman [DOB & PD, uz pomoc ambasade SAD]
05.11.2006. Howe Gelb [DOB & PD]
01.12.2006. Lambchop & HandsOffCuba [DOB & PD]
15.12.2006. Nina Nastasia [DOB & PD]

TBC
Novembar> Robert Fisher (Willard Grant Conspiracy) izvesno
Decembar> Twilight Singers w/Mark Lanegan neizvesno

Edited by inkal, 18 September 2006 - 18:13.


#2 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 18 September 2006 - 19:08

Postoji li shansa da Woven Hand odrze koncert u BG-u? Bilo je ranije neke priche o tome...

#3 inkal

inkal
  • Members
  • 270 posts

Posted 18 September 2006 - 19:14

TBC
Proleće 2007> Woven Hand (izvesno)

#4 HoboCan

HoboCan
  • Members
  • 274 posts

Posted 18 September 2006 - 20:16

Oho-ho. Howe Gelb najzad medju Srbima. To mi reci!

#5 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 18 September 2006 - 21:34

QUOTE(inkal @ 18 Sep 2006, 20:12)
05.11.2006. Howe Gelb [DOB & PD]


najlepsi rodjendanski poklon smile.gif

Hail.gif

Edited by -izm, 18 September 2006 - 21:35.


#6 pa$a milet

pa$a milet
  • Members
  • 112 posts

Posted 19 September 2006 - 00:29

howe gelb blink.gif


uh..u novembar howe gelb,lambchop i mono(u zg)!
ludilo!

Edited by pa$a milet, 19 September 2006 - 00:31.


#7 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 19 September 2006 - 23:22

Juhu! Konacno se i Howe Gelb udostojio da "sidje" na Balkan, koliko znam, godinama ga vijaju Hrvati (a mi se kao prikolica kacimo tongue.gif ) Ili je ovog puta bilo obrnuto!?

A ni ovi Twilight Singers/Mark Lanegan nisu manje spektakularni, pa makar samo u najavi tongue.gif

#8 LostInMusic

LostInMusic
  • Members
  • 982 posts

Posted 20 September 2006 - 06:10

QUOTE(inkal @ 18 Sep 2006, 19:12)
18.10.2006. Joas As Police Woman [DOB & PD, uz pomoc ambasade SAD]



gledao pre godinu dana, zagrevala publiku, a potom svirala u pratecem bendu Rufus Wainwrighta. na kraju koncerta, svi se poskidali u seksi ves, carape, podvezice...

Joan je praznik za oci i za usi... Rufus je praznik za usi, kazna za oci...




#9 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 20 September 2006 - 11:10

ovo su sve super vesti... smile.gif
jedino, kada bi tvajlajti dosli, ja bih bila najsrecnija na svetu, a i ne bih morala na put smile.gif

#10 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 22 September 2006 - 00:19

Malo sam guglao, za sebe...al' rekoh da podelim: innocent.gif

Joan As Policewoman
Signed to label: Reveal Records
From: New York, New York State

Named after the '70s TV series "Police Woman" starring Angie Dickenson as an undercover cop, Joan As Police Woman is the solo project of New York based Joan Wasser. Described as being "vocally reminiscent of Deborah Harry singing Nina Simone" (Village Voice) Joan is a member of Mercury Music Prize winners Antony & The Johnsons, and part of Rufus Wainwright's band. She has also been a member of The Dambuilders, Those Bastard Souls, Mind Science Of The Mind and Black Beetle (which she formed with Jeff Buckley's band). Released December 5th, Joan’s debut single for Reveal Records - taken from her self-titled, self-released EP, ‘My Gurl’ - will be available on coloured limited edition 7” only and backed with a cover of David Bowie’s ‘Sweet Thing’ which is exclusive to this release.

Throughout her career she has changed the profile of the violin in rock music and now extends this innovative strength to singing and songwriting. Her voice, songs and stage presence have garnered comparisons to Nina Simone, Dusty Springfield, Prince and Chrissie Hynde - but comparisons will never do justice to her unique voice and brazen attitude. Wasser's spare and dynamic arrangements are complimented by poetic, emotional lyrics sung at one moment in a deep throaty swoon and the next in a high wail. Joan leads her trio on guitar and wurlitzer accompanied by Rainy Orteca on bass and Ben Perowsky on drums.

Joan has recorded with or played alongside a scarily impressive list of musicians, from Lou Reed to Laurie Anderson, Dave Gahan to Elton John, Sheryl Crow to Scissor Sisters. A groundbreaking artist that defies easy classification, a rock-jazz-punk-folk-r&b singer, songwriter, keyboardist, guitarist and violinist.

More information:
http://www.joanaspolicewoman.com
http://www.myspace.c...anaspolicewoman

edit: bold za one koji su planirali samo da prelete preko teksta laugh.gif

Edited by Takeshi, 22 September 2006 - 00:22.


#11 inkal

inkal
  • Members
  • 270 posts

Posted 28 September 2006 - 08:00

08.11.2006. Robert Fisher (Willard Grant Conspiracy) [DOB & PD]

KONCERT GODINE:
06.12.2006. Twilight Singers with Mark Lanegan SKUC PAUK, Zagreb, HR

#12 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 28 September 2006 - 15:50

salje ti se neverhud snimak za vikend. wink.gif

#13 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 28 September 2006 - 20:29

QUOTE(inkal @ 28 Sep 2006, 09:00)
08.11.2006. Robert Fisher (Willard Grant Conspiracy) [DOB & PD]

KONCERT GODINE:
06.12.2006. Twilight Singers with Mark Lanegan SKUC PAUK, Zagreb, HR



INKALE, OVO JE NAJBOLJA VEST KOJU SAM CULA OVE GODINE (MISLIM, PORED BECA U AVGUSTU, ALI ZA TO TADA NISAM BILA SIGURNA DA LI CU ICI)!!!!
DA, TO JESTE KONCERT GODINE. NE POSTOJI NISTA BOLJE NA SVETU!!!

#14 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 03 October 2006 - 09:11

QUOTE(loveless @ 28 Sep 2006, 21:29)
INKALE, OVO JE NAJBOLJA VEST KOJU SAM CULA OVE GODINE (MISLIM, PORED BECA U AVGUSTU, ALI ZA TO TADA NISAM BILA SIGURNA DA LI CU ICI)!!!!
DA, TO JESTE KONCERT GODINE. NE POSTOJI NISTA BOLJE NA SVETU!!!


http://www.myspace.com/twilightsingers
a sada i zvanicno.

#15 black top

black top
  • Members
  • 333 posts

Posted 03 October 2006 - 10:32

QUOTE(inkal @ 28 Sep 2006, 09:00)
KONCERT GODINE:
06.12.2006. Twilight Singers with Mark Lanegan SKUC PAUK, Zagreb, HR


Posto sam vec ovaj dogadjaj spomenuo na jednom drugom topic-u, te da se ne bi desilo da me neko pogresno razumeo...pitanje za Inkala:
Jel koncert nije mogao da bude u organizovan u Bg? Odnosno, koji su razlozi za to? Kapa dole i tebi i BMFBP za organizovanje koncerat po Bg, ali ovo je moglo/moralo da bude podrzano od jos nekog- finansijski malo jacih "institucija" koje ionako organizuju/daju pare za svakakve gluposti po Bg mad.gif
Ako se koncert u Zg stvarno odrzava u Pauku, to niti je preterano veliki prostor, niti bi tom analogijom takav koncert trebalo da bude skup unsure.gif Ne verujem da bi u Bg ovde doslo manje ljudi nego, recimo, na JSBX sto bi bilo sigurno dovoljno i da se pokriju troskovi a verovatno i da se ok zaradi...