Jump to content


Photo

KREČENJE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 BJeannette

BJeannette
  • Sleepers
  • 83 posts

Posted 15 September 2006 - 11:12

Da li neko zna gde mogu da vidim (da li postoji neki sajt) kako se mešaju boje za toniranje kod krečenja stana.
Na primer: Hoću da mi zid bude boje kajsije i sad ne znam koje sve boje i u kom odnosu treba da pomešam da bih to dobila.
ko razume shvatiće biggrin.gif
Drugari pomagajte, jer 1 litar tonirane boje košta ko čudo! sad.gif

#2 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 15 September 2006 - 19:57

Pazi, nisam neki maher, al' kad sam ja krečio, lepo pazario belu poludisperziju + toner (mala flašiča, recimo 100 ml).
Dodaš toner u boju i voila, imaš toniranu boju smile.gif smile.gif
Nijansu odrediš sama, količnom tonera smile.gif
Za boju kajsije, koliko se sećam, treba samo crveni toner, al' nemoj da me držiš za reč.

#3 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 16 September 2006 - 00:41

Одеш у продавницу боја, изабереш боју из каталога и то те кошта тачно онолико колико кошта материјал да се та боја направи, то јест, полудисперзија + тонери. Мешање и тонирање (компјутеризовано) траје 5-10 минута и не кошта те ништа.

#4 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 September 2006 - 11:07

QUOTE(BJeannette @ 15 Sep 2006, 12:12)
Drugari pomagajte, jer 1 litar tonirane boje košta ko čudo! sad.gif

Igranje sa tonerima i poludisperzijom je upravo samo to - igranje. Dobijaš blede boje, koliko god tonera da narokaš unutra... Jedini ozbiljan način da dobiješ katalošku boju koju hoćeš je da odeš u farbaru i da ti tamo izmiksuju farbu prema onome što im pokažeš na 'karti'. Nije jeftino ali nije ni preterano skupo. U svakom slučaju isplati se. Ako za to nemaš para, zaboravi svoju kajsiju. Štedi pa kreči. cool.gif

Usput, kajsija je blaga boja pa možeš da pokušaš sa narandžastim tonerom u poludisperziji... jedno 3 bočice tonera na kantu od 15 kila boje bi moglo da odradi posao... ali opet, to ti je lutrija. Pročitaj ponovo prvi pasus. wink.gif

#5 YOMA

YOMA
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 September 2006 - 21:18

jedino sto mogu da kazem je prihvatite svu mogucu pomoc nemojte kao ja da od toga pravite pitanje sredjivanja zivota i sve radite sami... neka krecenje bude samo krecenje biggrin.gif tongue.gif

#6 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 18 September 2006 - 21:13

QUOTE(BJeannette @ 15 Sep 2006, 11:12)
Da li neko zna gde mogu da vidim (da li postoji neki sajt) kako se mešaju boje za toniranje kod krečenja stana.
Na primer: Hoću da mi zid bude boje kajsije i sad ne znam koje sve boje i u kom odnosu treba da pomešam da bih to dobila.
ko razume shvatiće  biggrin.gif
Drugari pomagajte, jer 1 litar tonirane boje košta ko čudo! sad.gif

Radio sam i sa komp mešanim bojama i sa ručno toniranim.Bolje je kompjutersko nego ručno.još nešto,kod ručnog je pipavo ako ti nakon kante od 15 kila zafali još samo par litara više ne znaš odnos bele i tonera pa uvek moraš da paziš odn brojiš zapušače.Takodje za kajsiju nemoj samo crceni toner-dobićeš bledocrvenu,treba ti i malo okera,par kapi .Uzmi beli zid pa izvlači probne pruge i čekaj da se osuši ali uvek pamti odnos boje i tonera jednog i drugog

#7 BJeannette

BJeannette
  • Sleepers
  • 83 posts

Posted 19 September 2006 - 08:43

fala drugari. smile.gif
Elem, juče sam krenula sa krečenjem i kupila toner 1kg kajsija i pošto je bio mnogo jak, skoro narandžast, ja tu dodam još 1kg bele i dobijem boju FEEEENOOOMENALNU...baš sam se oduševila. Prva ruka mi ispala baš ono super!