Jump to content


Photo

Schumacher


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#61 Annie Hall

Annie Hall
  • Members
  • 28 posts

Posted 22 September 2006 - 09:22

QUOTE(Oksimoron @ 22 Sep 2006, 00:18)
Glavonja je lepo rekao-to sto ga smatra najnesportskijim vozacem u istoriji ne znaci da nije i najbolji...  wink.gif
A naravno da je Schumi za klasu iznad svih ostalih vozaca u istoriji,setimo se samo '92. kada je u prakticno ruki sezoni sa kantom od Beneton-Forda u generalnom plasmanu bio ispred Sene u najboljim godinama,pa jos u mnogo boljem Mclarenu ;ili trke u Belgiji iste godine kada je bio brzi od Sene po kisi (!),'94. kada je na prve tri trke sa V8 motorom bio ispred  Sene u nadmocnom Vilijams-Renou,pa 98. kada se ravnopravno borio sa Hakinenom u onom cudu od fabrickog mercedesa;fizicke superiornosti nad ostalim vozacima;urodjene kondicije;velikog doprinosa razvoju ferarijevih  bolida iz 2002.,2004.;sjajnih preticanja narocito devedesetih,odlicnih voznji po kisi itd. itd...


Malo statistike.

Sezona ´92.

3. Schumaher 53 points.
4. Senna 50 points.

Sezona ´93.(McLaren dobija isti motor kao i Benetton Ford DFV)

2.Senna 73 points.
3.Schumaher 52 points.
Čini se da je ovo poprilično više bodova.
1993. godine u Doningtonu se vozilo po kiši. I ova trka može da se uzme kao primer. Evo rezultata:
1. Senna
...
3.Prost +1lap!
...
18.Schumaher Spun off!!

A možemo da se setimo i ovogodišnjeg Hungaroringa i -1lap u odnosu na "Glavonju".

#62 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 22 September 2006 - 18:08

QUOTE(BB 1211 @ 21 Sep 2006, 22:04)

E. Pih tebi, kad ne paziš šta kucaš, pa promijeniš priču poslije 24h.

QUOTE
Pa zbog toga nije bio na sahrani.Idi...

Uopšte nije poenta u tome ko je išao na sahranu, a ko nije, nego u tome da je iza Sene je ostala jedna velika tuga koja je uzdrmala kompletnu F1, fanove, vozače, a očigledno i Mihaela Šumahera. Tugovao je za Senom, ali nije išao na sahranu i žao mu je zbog toga - i šta sad s tim?

QUOTE
Izvini,ali ne radi se o uobicajenim sudarima,vec o svesnom udaranju protivnika sa namerom da se onemoguci njegova pobeda,kao i brojnim nesportskim manevrima na stazi.

Opet tvoje proizvoljno navijačko tumačenje. Šumaher je vozio po pravilima, tačno na granici do koje se odlučnim manevrom može ostvariti preticanje ili sačuvati pozicija bez kažnjivog ishoda. Zato je i bio toliko uspješan.

QUOTE
Sena je lupio Prosta,Prost mu vratio dogodine,pa su egal.Sa Sumijem niko nije egal,a niko nije toliko puta ocigledno svesno skrivio udes ili ga pokusao.Ipak,ne opravdavam takve postupke ni Seni,ni Prostu.

De, života ti - koliko puta?. Na topiku je jedno 30 puta ponovljeno da se sudario sa Hilom, ali je to i dalje jedan jedini problematični sudar. Gdje su ti toliki ostali udesi i koji su??? Nelogično je što ukazuješ na nekakvu enormnu količinu sudara koje je navodno on izazvao, a ovamo čovjek redovno završavao trke i sakupio ubjedljivo najviše bodova u istoriji F1.

Pričaš o Šumaheru kao da je čovjek izlazio na stazu s opsesijom da prvo i prvo nekog rokne, ili barem da proba, pa tek onda, ako slučajno promaši, hebiga, daj da se stisne gas i pobijedi. Da je stvarno bio toliko sumanut, završavao bi u zatvoru, ne na podijumu.

QUOTE(Hotstepper @ 22 Sep 2006, 00:00)
a ako iko od vas misli da bi umeo uopste da se priblizi njegovoj vestini za volanom, da sa najveceg dna  stigne u F1, taj ga moze nazvati ljigavcem!

Montoja je samo to i uradio - stigao u F1 i ništa više. I to ne sa dna, nego kao šampion američke trkačke serije. Nikad nije opravdao očekivanja i ostvarivao je prosječne rezultate u vrlo dobrim automobilima.

#63 Oksimoron

Oksimoron
  • Sleepers
  • 14 posts

Posted 22 September 2006 - 20:00

QUOTE
Malo statistike.

Sezona ´92.

3. Schumaher 53 points.
4. Senna 50 points.

Sezona ´93.(McLaren dobija isti motor kao i Benetton Ford DFV)

2.Senna 73 points.
3.Schumaher 52 points.
Čini se da je ovo poprilično više bodova.
.


Ali je '92. kao i '93. Mclaren imao mnogo bolji automobil od Benetona (inace malo je poznato da je pomenute '93. Mika Hakinen-debitovao krajem sezone- bio brzi na treninzima od Sene ph34r.gif )...

Ono sto je bitno jeste da je Sumaher u svojim prvim sezonama postizao mnogo bolje rezultate nego Sena 84.,85.(u ruki sezoni 84. imao samo 14 poena)

Inace sto se tice Seninih titula (suvisno je komentarisati s kakvim ih je bolidima osvajao),jedan interesantan podatak za sezonu '88.(vozio u Mclarenu sa Prostom):

"Only best 11 results (out of 16 races) counted toward the championship. Prost scored 104 points during the year, but only 87 points were counted toward the championship. Senna scored 94 points, with 90 points counted toward the chamiponship. Thus, Senna became the World Champion, although he did not score most points over the course of the year...."

Sena - 8 pobeda, samo tri druga mesta, jedno 4., jedno 6. i jedno 10. (!?) mesto , jedno odustajanje, jedna diskvalifikacija.............
Prost - 7 pobeda, 7 drugih mesta (!) i dva odustajanja...........


QUOTE
A možemo da se setimo i ovogodišnjeg Hungaroringa i -1lap u odnosu na "Glavonju"


Sumaher je na toj trci vozio neuporedivo bolje nego ostali vozaci na Bridzston pneumaticima...Uostalom,videcemo Alonsa kad bude imao 38 godina...

Edited by Oksimoron, 22 September 2006 - 21:00.


#64 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 22 September 2006 - 22:36

QUOTE(autsajder @ 22 Sep 2006, 18:08)
.
QUOTE
Uopšte nije poenta u tome ko je išao na sahranu, a ko nije, nego u tome da je iza Sene je ostala jedna velika tuga koja je uzdrmala kompletnu F1, fanove, vozače, a očigledno i Mihaela Šumahera. Tugovao je za Senom, ali nije išao na sahranu i žao mu je zbog toga - i šta sad s tim?

Ali jedino on nije bio od svih vozaca!Znao je on da mu je Seninom smrcu svanulo i mislim da je jako bio srecan zbog toga.Kad je uvideo svoju gresku,bilo je kasno.Jedino je plakati mogao.


QUOTE
De, života ti - koliko puta?. Na topiku je jedno 30 puta ponovljeno da se sudario sa Hilom, ali je to i dalje jedan jedini problematični sudar. Gdje su ti toliki ostali udesi i koji su??? Nelogično je što ukazuješ na nekakvu enormnu količinu sudara koje je navodno on izazvao, a ovamo čovjek redovno završavao trke i sakupio ubjedljivo najviše bodova u istoriji F1.

A,a,a,kako to mislis samo je Hila udario?!Ne secas se da je tri godine kasnije isto pokusao sa Vilnevom,ali neuspesno?!Pa to je najbezobrazniji potez u istoriji F!,tim pre sto je slican takav vec napravio.Bolesno.kasnije se izlecio,verovatno,pa je samo cimao i zatvarao nepropisno pokusaje preticanja.
Da mu samo ova dva postupka racunamo,dovoljno je da ga diskredituje u sportskom smislu.I eto,kao sto rekoh,ostaju mu titule i pobede.Statisticka gromada,a moralna nula.






#65 Annie Hall

Annie Hall
  • Members
  • 28 posts

Posted 23 September 2006 - 16:02

QUOTE(Oksimoron @ 22 Sep 2006, 21:00)
Ali je '92. kao i '93. Mclaren imao mnogo bolji automobil od Benetona (inace malo je poznato da je pomenute '93. Mika Hakinen-debitovao krajem sezone- bio brzi na treninzima od Sene ph34r.gif )...

Ono sto je bitno jeste da je Sumaher u svojim prvim sezonama postizao mnogo bolje rezultate nego Sena 84.,85.(u ruki sezoni 84. imao samo 14 poena)

Inace sto se tice Seninih titula (suvisno je komentarisati s kakvim ih je bolidima osvajao),jedan interesantan podatak za sezonu '88.(vozio u Mclarenu sa Prostom):

"Only best 11 results (out of 16 races) counted toward the championship. Prost scored 104 points during the year, but only 87 points were counted toward the championship. Senna scored 94 points, with 90 points counted toward the chamiponship. Thus, Senna became the World Champion, although he did not score most points over the course of the year...."

Sena - 8 pobeda, samo tri druga mesta, jedno 4., jedno 6. i jedno 10. (!?) mesto , jedno odustajanje, jedna diskvalifikacija.............
Prost - 7 pobeda, 7 drugih mesta (!) i dva odustajanja...........
Sumaher je na toj trci vozio neuporedivo bolje nego ostali vozaci na Bridzston pneumaticima...Uostalom,videcemo Alonsa kad bude imao 38 godina...



Benetton je´93. bio ekipa koja je imala Ross Browna, Rory Byrnea, Schumahera...ljude koji su dominirali narednih desetak godina u ovom sportu. Ne slažem se da su McLareni bili mnogo bolji. Uostalom, Benetton je sledeće godine i osvojio jednu titulu. Te godine je Senna osvojio 73(više nego Schumaher i Patrese zajedno) a nesretni Andretti 7 bodova. Tri trke pre kraja Hakkinen je zamenio Andrettia, u ove tri trke Senna pobeđuje na poslednje dve a Mika ima jedno treće mesto. Toliko o tome ko je bio brži. ph34r.gif

U svojoj prvoj sezoni Senna je vozio Toleman sa četvorocilindričnim Hart motorom, porediti taj bolid i Benetton je smešno. U Monte Carlu je te iste godine Senni takoreći oduzeta pobeda. Startovao je, ako se ne varam, sa desete pozicije. Iz kruga u krug je obilazio i pravio 2-3 sec. bolja vremena od vodećih. Kada se stigao vodećeg Prosta trka je prekinuta. Kasnije je direktor trke i novčano kažnjen.
´85. postiže dve pobede, Estoril po kiši i Spa. Četvrti u generalnom kao i Schumaher u drugoj sezoni . Šta je ovde mnogo lošije? Senna čak ima i pobedu više.

#66 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 23 September 2006 - 21:19

QUOTE(Annie Hall @ 23 Sep 2006, 16:02)
Benetton je´93. bio ekipa koja je imala Ross Browna, Rory Byrnea, Schumahera...ljude koji su dominirali narednih desetak godina u ovom sportu. Ne slažem se da su McLareni bili mnogo bolji. Uostalom, Benetton je sledeće godine i osvojio jednu titulu. Te godine je Senna osvojio 73(više nego Schumaher i Patrese zajedno) a nesretni Andretti 7 bodova.  Tri trke pre kraja Hakkinen je zamenio Andrettia, u ove tri trke Senna pobeđuje na poslednje dve a Mika ima jedno treće mesto. Toliko o tome ko je bio brži. ph34r.gif

U svojoj prvoj sezoni Senna je vozio Toleman sa četvorocilindričnim Hart motorom, porediti taj bolid i Benetton je smešno. U Monte Carlu je te iste godine Senni takoreći oduzeta pobeda. Startovao je, ako se ne varam, sa desete pozicije. Iz kruga u krug je obilazio i pravio 2-3 sec. bolja vremena od vodećih. Kada se stigao vodećeg Prosta trka je prekinuta. Kasnije je direktor trke i novčano kažnjen.
´85. postiže dve pobede, Estoril po kiši i Spa. Četvrti u generalnom kao i Schumaher u  drugoj sezoni . Šta je ovde mnogo lošije? Senna čak ima i pobedu više.

E,nek' si im kaz'o!
Od Senine smrti,pa do '98 godine,Sumaher nije imao pravu vozacku konkurenciju.
Hil i Vilnev su samo prosecni rivali,sto se i videlo narednih godina.Zato mu rezultati i nemaju neku tezinu u tom periodu.Kada je Sena usao u F1,zatekao je bar 3-4 samiona.Ej,to je konkurencija.Prvu titulu je uzeo protiv Prosta u jednakim masinama.Trecu titulu ispred zahuktalog Wiliams-Renoa sa Menselom(jako iskusnim i zeljnim titule-znaci motivisanim).
Mislim da je Sena '92. imao sedam(7) odustajanja,mahom zbog kvara.Ostali mnogo manje.Da se manje kvario,imao bi mnogo vise bodova.Ali,nema veze,ionako ja nesto na polazem puno na bodove.
A sta tek reci za superiorni Ferari od 2000.-2004.I na svu tu silu,Baricelo je prinudjen da prepusta pobede i da cuva ledja,ne mareci za svoj konacan plasman.Samo da Sumi pobedi.Verovatno bi on i bez toga bio sampion,ali je tesko prenebregnuti tu iritirajucu cinjenicu.I pomalo nesportsku.
Prosle sezone u Americi,za malo da se sudari sa Baricelom,jer ga ovaj po izlasku iz boksa nije na vreme propustio.To je ona smesna trka sa 6 bolida.Pa mislim stvarno. mad.gif Bas steta sto i tad nije bio sampion. yucky.gif Cak je i Kimi bio bolji,mada je imao peh do peha(te motor,te tocak...).Kazu,Ferari ima los bolid.A-ha,tako znaci,ipak je bolid bitan i SUmiju.Bitan je i Rubens,Edi Irvin...Da,bitni su mnogo vise,nego bilo koji "drugi" vozac Hakinenu,Alonsu,Kimiju...

#67 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 25 September 2006 - 18:52

QUOTE(BB 1211 @ 23 Sep 2006, 22:19)
To je ona smesna trka sa 6 bolida.Pa mislim stvarno.  mad.gif Bas steta sto i tad nije bio sampion. yucky.gif Cak je i Kimi bio bolji,mada je imao peh do peha(te motor,te tocak...).

Kakve veze ima Šumaher s time što Mišelin nije znao da napravi dobru gumu za američki gran pri?? Da nije bacao eksere po stazi?

QUOTE
Kazu,Ferari ima los bolid.A-ha,tako znaci,ipak je bolid bitan i SUmiju.Bitan je i Rubens,Edi Irvin...Da,bitni su mnogo vise,nego bilo koji "drugi" vozac Hakinenu,Alonsu,Kimiju...

Skoro sve što si "tvrdio" na ovom topiku moglo je bez problema da se demantuje citatima iz prve ruke, pa tako evo i kako je Vubica Bublica Alonsica osvajala poene na prošlogodišnjoj trci u Turskoj, u sezoni kada je postala šampion:

***

Raikonen (pol-pozicija) je na startu dozvolio drugoplasiranom Fizikeli da ga obiđe, ali je lidersko mesto vratio već u prvom krugu, pred ulazak u poslednju krivinu. Fizikela je u drugom krugu dobio naredbu iz boksa da odmah propusti Alonsa i da pokuša da uspori Montoju koji je bio na četvrtom mestu.

- U pitanju su odluke tima, a na Đankarlu i meni je da ih ispoštujemo. Isto bih i ja postupio da se Fizikela bori za titulu. Bio sam razočaran jer smo čitavog vikenda bili sporiji od Meklarena. Na kraju, priznajem da Tursku napuštam sa osmehom na licu - izjavio je Alonso.

izvor - Blic


***

Svaki vozač koji se bori za titulu ima punu podršku tima i drugog kolege vozača. Vazda bilo i biće u F1. Ako ti to nije jasno - nemaš pojma o ovom sportu, pa nemoj zalud da gubiš živce.


QUOTE
A,a,a,kako to mislis samo je Hila udario?!


Što se opet praviš slijep kod očiju? Rekao si za Šumahera da niko nije "toliko puta ocigledno svesno skrivio udes ili ga pokusao", pa sam te fino pitao da nabrojiš još neke, osim ovog sudara sa Hilom, koji pominješ u svakom postu od početka. Pošto očigledno pamtiš jedan jedini Šumaherov problematični udes i kad nemaš šta pametno da odgovoriš, poštenije je da prećutiš, nego da izvrćeš smisao mojih pitanja i papagajski ponavljaš jednu te istu stvar. I da se nadaš da će da prođe.

Dalje, uhvatio si se Senine sahrane kao da je to pitanje koje sveti Petar postavlja na ulazu u nebeske dvore, pa ko nije bio na pogrebu - pravac na vječite muke kod rogonje. Nažalost, bilo je i politike u vezi sa Seninom sahranom, pa se tako desilo da u Brazil ode većina formulinog džet-seta, uključujući one koji su žalili i one koji su samo strahovali (zbog ljudi poput tebe) da će da im se zamjeri ako ne odu, dok je na pogreb mladog Racenbergera, koji je poginuo na istoj stazi dan ranije, otišao samo Maks Mozli.

QUOTE
Ali jedino on nije bio od svih vozaca!Znao je on da mu je Seninom smrcu svanulo i mislim da je jako bio srecan zbog toga.Kad je uvideo svoju gresku,bilo je kasno.Jedino je plakati mogao.

Jednom možda i može da se omakne, mada teško, ali ovo je b o l e s n o. puke.gif

momak, voljno si

#68 visocki

visocki
  • Members
  • 233 posts

Posted 27 September 2006 - 20:53

Gebruderi.









#69 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 29 September 2006 - 13:11

QUOTE(autsajder @ 25 Sep 2006, 18:52)
QUOTE
Kakve veze ima Šumaher s time što Mišelin nije znao da napravi dobru gumu za američki gran pri?? Da nije bacao eksere po stazi?

A gde sam ja to rekao da je Sumaher kriv za gume?!Prico sam o tome da je to bila smesna trka sa 6 bolida u kojoj je Sumi jedva pobedio Baricela,koji ga je jako kasno propustio,pa se umalo nisu sudarili.I jos sam rekao da je te sezone Kimi bio ispred Sumija,pored svih pehova uz mnogo manju pomoc od Montoje.ako ju je cak i imao.
QUOTE
Skoro sve što si "tvrdio" na ovom topiku moglo je bez problema da se demantuje citatima iz prve ruke, pa tako evo i kako je Vubica Bublica Alonsica osvajala poene na prošlogodišnjoj trci u Turskoj, u sezoni kada je postala šampion:

Ne moze mene ovo demantovati,jer i ja znam da svi imaju timske direktive,ali i dalje mislim da ih niko nije tako obilato koristio kao Ferari u Sumaherovu korist.
Pa nakon onog kocenja Baricela u Austriji 50 m pre cilja sva sportska javnost ih je zestoko kritikovala.Ono je bilo bezobrazno i ponizavajuce za sve ljubitelje F1.I sve to u sezoni kada je Sumi imao 70-80 bodova vise od drugog-Baricela! blink.gif

QUOTE
Svaki vozač koji se bori za titulu ima punu podršku tima i drugog kolege vozača. Vazda bilo i biće u F1. Ako ti to nije jasno - nemaš pojma o ovom sportu, pa nemoj zalud da gubiš živce.

Malocas ti objasnih da sam svestan te frustrirajuce cinjenice.Ne gubim zivce,za razliku od tebe.Imam utisak da bi me tukao da pricamo uzivo,a ja samo prijateljski i bezazleno diskutujem.Posto si mi dao "voljno",imam utisak da ti prekidas diskusiju.
QUOTE
Što se opet praviš slijep kod očiju? Rekao si za Šumahera da niko nije "toliko puta ocigledno svesno skrivio udes ili ga pokusao", pa sam te fino pitao da nabrojiš još neke, osim ovog sudara sa Hilom, .

Pa pokusao je na isti nacin da izbaci Vilneva '97. i sa istim ciljem.Sada ja tebe pitam,inspirisan pretposlednjom tvojom recenicom,da li je to bolesno?
Drugi nasrtaji su manje znacajni,pa da sad ne zalazim u detalje.
QUOTE
Dalje, uhvatio si se Senine sahrane kao da je to pitanje koje sveti Petar postavlja na ulazu u nebeske dvore, pa ko nije bio na pogrebu - pravac na vječite muke kod rogonje. Nažalost, bilo je i politike u vezi sa Seninom sahranom, pa se tako desilo da u Brazil ode većina formulinog džet-seta, uključujući one koji su žalili i one koji su samo strahovali (zbog ljudi poput tebe) da će da im se zamjeri ako ne odu, dok je na pogreb mladog Racenbergera, koji je poginuo na istoj stazi dan ranije, otišao samo Maks Mozli.

To i dalje ne opravdava Sumahera.I kako da se ne uhvatim za to,kada su se mnogi hvatali.I nisam mu ja kriv sto je ispao....znas vec sta,a drugi nisu.

QUOTE
momak, voljno si

Razumem,mada ni do sad nisam stajao u "stavu mirno". cool.gif



#70 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 30 September 2006 - 21:19

Sukob navijaca Alonsa i Sumahera i nije pravi sukob navijaca... Veliki deo "navijaca" Alonsa su samo mrzitelji Sumahera. Prethodnih petnaestak godina oni navijaju za onog ko je glavni konkurent Sumaheru. Mnogi od njih su nekada navijali za Raikonena ili neke druge aktivne vozace... Sledece godine ce se mrzitelji naci u velikom problemu, jer im F1 nece biti zanimljiva...

#71 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 30 September 2006 - 22:32

QUOTE(mathematician @ 30 Sep 2006, 21:19)
Sukob navijaca Alonsa i Sumahera i nije pravi sukob navijaca... Veliki deo "navijaca" Alonsa su samo mrzitelji Sumahera. Prethodnih petnaestak godina oni navijaju za onog ko je glavni konkurent Sumaheru. Mnogi od njih su nekada navijali za Raikonena ili neke druge aktivne vozace... Sledece godine ce se mrzitelji naci u velikom problemu, jer im F1 nece biti zanimljiva...

Naprotiv,bice jako zanimljiva.
Prvo,sve je izvesnije da ce konkurencija biti mnogo zesca i da ce obuhvatati bar 3-4 ekipe.
Drugo,stasalo je nekoliko sjajnih vozaca,poput Alonsa,Kimija,Batona,Mase,Kubice, a mozda jos neko bljesne.
Bice mnogo lakse opredeliti se za svog ljubimca,posto odlaskom Sumahera odlazi i razlog grupisanja u dva tabora(ljubitelja i "mrzitelja").
Mnogo ocekujem od sledece sezone.Zapravo,odavno cekam jednu takvu,sa gore navedenim karakteristikama.

#72 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 01 October 2006 - 11:34

Ne znam koliko je vas uranilo jutros, ali ... Matori je opet uspeo!
Jos ce ovo da mu bude i najteza(najdraza) titula...

#73 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 October 2006 - 11:36

thumbsup.gif

#74 mezzano

mezzano
  • Members
  • 266 posts

Posted 12 October 2006 - 10:22

Nikad ga nisam voleo, ni sad ga ne volim. Mislim da je previse nadmen i bezobrazan. Takodje mislim da u F1 uspeh zavisi 95% od performansi bolida i 5% od sposobnosti vozaca. Bio je dobar, da li je bio najbolji, ne znam, ali znam da je u poslednjih nekoliko sezona vozio najbolji auto.

#75 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 12 October 2006 - 12:08

QUOTE(mezzano @ 12 Oct 2006, 11:22)
Nikad ga nisam voleo, ni sad ga ne volim. Mislim da je previse nadmen i bezobrazan. Takodje mislim da u F1 uspeh zavisi 95% od performansi bolida i 5% od sposobnosti vozaca. Bio je dobar, da li je bio najbolji, ne znam, ali znam da je u poslednjih nekoliko sezona vozio najbolji auto.



Potpis. Dobar je vozac u smislu da vozi u tipicno svapskom maniru kao masina do kraja trke. Po svemu ostalom mi je totalno antipatican (za razliku od njegovog burazera) i nikada ga nisam voleo, ni kao lika, ni kao sportistu. Zbog njega i ferarija (tj. beskrajno monotonih i dosadnih sezona) prestao da pratim F1 i vise se koncentrisao na reli. Subjektivno, jasta, ali tako je.