Jump to content


Photo

Duran Duran u Beogradu ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
165 replies to this topic

#1 shomi22

shomi22
  • Members
  • 23 posts

Posted 06 September 2006 - 09:09

Duran Duran je vokalno-instrumentalni sastav pop izražaja, poznat zbog dugog niza lako pamtljivih synth-pop hit singlova i uvek vrlo modernih video-spotova.

Pojavili su se u ranim 1980-ima kao deo svetskog Novog talasa i bili važan deo muzicke 'Druge britanske invazije na SAD'. Uprkos njihovom kontinuiranom radu i razvoju kroz dvadeset i pet godina postojanja, smatraju se primarno kao 'bendom iz osamdesetih'.

Prodali su preko 70 miliona ploča i imali osamnaest singlova na američkoj lestvici singlova i trideset na britanskoj, uključujući neke od najvećih hitova: "Planet Earth", "Rio", "Hungry Like the Wolf" i tema iz filma o Jamesu Bondu (do danas jedina komercijalno uspešna pesma iz nekog filma o agentu 007, koja je po zaradi pretekla i sam film) "A View to a Kill" u 1980-im, te "Ordinary World" i "Come Undone" u ranim 1990-im.

Duran Duran sacinjavaju Nick Rhodes (klavijature), John Taylor (bas), Roger Taylor (bubnjevi), Andy Taylor (gitara) i Simon Le Bon (vokal). Interesantno je da tri Taylora nisu u nikakvom srodstvu. Bend je često trpeo promene u sastavu i u dva navrata je funkcionisao kao trio; između 1989. i 2001. gitaru je svirao Warren Cuccurullo, a od 1989. do 1991. godine bubnjar benda je bio Sterling Campbell.

Ipak, danas, u vreme njihovog povratka sa albumom "Astronaut" iz 2004. godine, Duran Duran je opet u originalnoj postavi i započeo je svetsku turneju početkom jula 2005 koja bi trebala i Srbiju da zakaci u Oktobru, ako je verovati Maksi Ćatoviću.


Sve u svemu posle letnjih koncerata izgleda da će i jesen biti ispunjena dobrom muzikom!

Attached Files



#2 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 06 September 2006 - 09:21

QUOTE(shomi22 @ 6 Sep 2006, 10:09)
Sve u svemu posle letnjih koncerata izgleda da će i jesen biti ispunjena dobrom muzikom!


jedva cekam da badMFBP ustane wink.gif

#3 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 06 September 2006 - 09:29

QUOTE(jack bauer @ 6 Sep 2006, 10:21)
jedva cekam da badMFBP ustane  wink.gif

a je l' badMFBP neki nadmoderator muzike pa mora da se pazi sta se postuje da se ne uvredi ukus Boga?
Duran Duran u Bgd smile.gif gde su bili kad sam bili mladji (a i ja smile.gif mada .... uspomene na mladoS' ne stare... wub.gif

#4 zbrujic

zbrujic
  • Members
  • 23 posts

Posted 06 September 2006 - 12:39

Gledao sam neki skorasnji Duran koncert na HBOu.
Jako dobro. "Mnogo bolje nego prije rata".
Nadam se da informacije o koncertu u BG nisu samo glasine.
.

#5 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 06 September 2006 - 14:52

QUOTE(msmodesty @ 6 Sep 2006, 10:29)
a je l' badMFBP neki nadmoderator muzike pa mora da se pazi sta se postuje da se ne uvredi ukus Boga?
Duran Duran u Bgd smile.gif gde su bili kad sam bili mladji (a i ja smile.gif mada .... uspomene na mladoS' ne stare... wub.gif


lutko,
sve si pobrkala. ja sam bas i ciljao na to koliko ce se BMFBP obradovatikada vidi da pored stvari koje on dovodi u srbiju i drugi dovode bendove koje on voli. ali on sigurno nece moci da odoli da prokomentarise sto ih sam nije doveo. takav je covek.

sto se DD (to u osnovnoskolskim leksikonima bese dobar drug, jel da?) tice, ss.gif (obrati paznju na osmeh!)

#6 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 06 September 2006 - 14:59

jedva cekam Bonney M

#7 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 06 September 2006 - 15:46

QUOTE(3opge @ 6 Sep 2006, 15:59)
jedva cekam Bonney M

eeeeeeee, ne moze, oni vec bili, moraju da cekaju ceo krug da se obrne

#8 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 06 September 2006 - 16:02

Logičan sled događaja posle tote i simpli reda . Kapiram da su sledeći kajagoogoo ili flock of seaguls.

#9 buddyholly

buddyholly
  • Members
  • 350 posts

Posted 07 September 2006 - 00:49

Sve ovo daje nagovestaj dobre zabave... innocent.gif

#10 buddyholly

buddyholly
  • Members
  • 350 posts

Posted 07 September 2006 - 01:05

QUOTE(shomi22 @ 6 Sep 2006, 10:09)
Prodali su preko 70 miliona ploča i imali osamnaest singlova na američkoj lestvici singlova i trideset na britanskoj, uključujući neke od najvećih hitova: "Planet Earth", "Rio", "Hungry Like the Wolf" i tema iz filma o Jamesu Bondu (do danas jedina komercijalno uspešna pesma iz nekog filma o agentu 007, koja je po zaradi pretekla i sam film) "A View to a Kill" u 1980-im, te "Ordinary World" i "Come Undone" u ranim 1990-im.

Sve u svemu posle letnjih koncerata izgleda da će i jesen biti ispunjena dobrom muzikom!


Ovi imaju sest hitova, ako je verovati shomi22... Jos ako ne bude matrice, a cena karte slicna TOTO, sve racunam, isplati se... Ja verovatno idem. A na kraju krajeva, stvarno, posle leta dolazi nam i jesen ispunjena dobrom muzikom!!!
Za nepropustiti.

Edited by buddyholly, 07 September 2006 - 07:06.


#11 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 07 September 2006 - 23:16

QUOTE(shomi22 @ 6 Sep 2006, 10:09)
Sve u svemu posle letnjih koncerata izgleda da će i jesen biti ispunjena dobrom muzikom!

e, jebo te taj vučelin perač para, a "dobra muzika" je oduvek bila za dosadne ljude

QUOTE
jedva cekam da badMFBP ustane

hehehe, nemam baš previše vremena da se bavim i ovim pacijentima. sajmon lebon se žešće izbotoksovao, jebote, k'o zorica brunclik bez one crvene farbe.

QUOTE
a je l' badMFBP neki nadmoderator muzike pa mora da se pazi sta se postuje da se ne uvredi ukus Boga?

ako ti moderatore smatraš bogovima, onda jebeš ovaj pdf. a dd su teško sranje, bili i ostali. to što su se sada okrpili da se sete boranije sa istoka evrope, a u kombinaciji #1 perača para sps-a, dovoljno govori o tome koliko će to dobar koncert da bude.

QUOTE
ja sam bas i ciljao na to koliko ce se BMFBP obradovatikada vidi da pored stvari koje on dovodi u srbiju i drugi dovode bendove koje on voli. ali on sigurno nece moci da odoli da prokomentarise sto ih sam nije doveo. takav je covek.

ja bi ih doveo do jame "široke 1 metar, a duboke kilometar". iykwim innocent.gif

#12 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 08 September 2006 - 08:44

@ BMFBP

Vec smo se svi zabrinuli...

#13 snegurochka

snegurochka
  • Members
  • 5 posts

Posted 11 September 2006 - 02:54

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 7 Sep 2006, 23:16)
a dd su teško sranje, bili i ostali. to što su se sada okrpili da se sete boranije sa istoka evrope, a u kombinaciji #1 perača para sps-a, dovoljno govori o tome koliko će to dobar koncert da bude.
ja bi ih doveo do jame "široke 1 metar, a duboke kilometar". iykwim  innocent.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Да, да, то је то.
У ову земљу и тако изгледа долазе само они којима је сунце тамо напољу зашло. А шта мислите у коју салу ће да их сместе? Мислим, колико то људи овде њих слуша?

#14 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 September 2006 - 03:03

Pricate stvarno svasta, DD su napunili sale sirom sveta.

A to sto je tamo sve u rukama jedne male, male grupe gdgdgd, to je sasvim druga prica. Kao i sto se karte preferencijalno podele raznoj politickoj stoki koja zauzme prve redove, a pritom misli da je joe satriani slavni bubnjar.

Ali, bice bolje.

#15 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 11 September 2006 - 03:03

dovoljno ljudi ih ovde slusa.