Jump to content


Photo

The Singing Loins


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#1 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 05 September 2006 - 17:21


Ovi Englanderski tamburasi se odazivaju na *authentic raw folk from the medway delta* ili malo prosirenije *superbly vital UK urban-acoustic-skiffle-punk-folk-country-blues-a-billy*. U prevodu, nemam pojma sta mangupi ustvari sviraju, al' doooobro zvuci.
Prvu stvar koju sam cuo (Hauling in the slack) bese momentalna asocijacija na Pogues i irsko pojanje uz Guinness pivcugu, ali su sledece pesme toliko razlicite, da ih ona druga definicija sasvim dobro opisuje. Normalno, ide i drugo pivce.
Album, koji sam ja cuo (The Complete & Utter Singing Loins<---krstila ga Hippie?¿) ima vise od 40 pesama i tesko je naci losu stvar. Ima tu i Dylana i Younga sa sve pratecim punk rifovima i pocupkivanja ala Dubliners, sve u svemu idealna lumperajka za barske musice, zagarantovana.

Kako je album glomazan za upload, prodzarao sam nekih desetak onako najnaj, pa ko voli nek izvoli------>_ht¿p://xxx.de/files/32045975/Singing_Loins_-_bad__bad_music__hehe.rar.html<----pokajati se nece.

Kako dobri izvori kazu, Losa Muzika za Lose Ljudove, ima u planu da privede tamburase na videlo i slusalo. Ja ovo ne bih propustio bar iz dva razloga:

.... kako je inicijator dovodjenja Loinsa, Badova lepsa polovina, s obzirom na muzicki ukus ( wicked.gif ), koncert je osudjen na uspeh.
.... s obzirom da preporuka dolazi i sa moje strane.... ( innocent.gif )...mislim, sta reci.

Ne znam da li Beograd sada ima neku bircuz prisnu salu za koncerte, ali ove majstore tesko mogu zamisliti u nekom frigidnom prostoru, gde je publika na velikoj distanci od grupe ili zalepljena za teatar stolice.

Nesto vise za zainteresovane ovde i tamo.

#2 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 06 September 2006 - 02:31

nesto je Bad, cini mi se, pricao da ih dovede...

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 September 2006 - 05:18

QUOTE(lancia @ 6 Sep 2006, 02:21)
Ovi Englanderski tamburasi...

Gde to može da se čuje (wicked.gif) i da se proveri da li ide i uz ozi pivo.

#4 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 06 September 2006 - 08:13

QUOTE(lancia @ 5 Sep 2006, 18:21)
pa ko voli nek izvoli------>_ht¿p://xxx.de/files/32045975/Singing_Loins_-_bad__bad_music__hehe.rar.html<----pokajati se nece.



QUOTE(Indy @ 6 Sep 2006, 06:18)
Gde to može da se čuje (wicked.gif) i da se proveri da li ide i uz ozi pivo.


Ako su vam sva piva kao Foster's, nije ni cudo da ne vidis link tongue.gif

#5 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 September 2006 - 12:12

QUOTE(lancia @ 6 Sep 2006, 17:13)
Ako su vam sva piva kao Foster's, nije ni cudo da ne vidis link  tongue.gif

cool.gif <--- Stevie Wonder

#6 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 07 September 2006 - 23:28

lancia: bice koncerata, samo je malo bezveze da ih sada cimam jer pevac ima nekih privatnih problema. dogovorili smo se za kraj ove ili pocetak sledece godine. bend je vrh i ako neka boranija skine, mogla bi malo i da prokomentarise. zaista, jos od pogues nisam cuo ista slicno, a da tako pici po srcu i tera na jos jednu rundu lokanja dok se ne padne pod astal!

#7 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 07 September 2006 - 23:44

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 8 Sep 2006, 00:28)
lancia: bice koncerata, samo je malo bezveze da ih sada cimam jer pevac ima nekih privatnih problema. dogovorili smo se za kraj ove ili pocetak sledece godine. bend je vrh i ako neka boranija skine, mogla bi malo i da prokomentarise. zaista, jos od pogues nisam cuo ista slicno, a da tako pici po srcu i tera na jos jednu rundu lokanja dok se ne padne pod astal!

Ma, nema problem, moze i na prolece cool.gif pa cemo da padamo zajedno pod astal.
Btw, od irskih tamburasa se i razlikuju zato sto nemaju te njihove patetike.

QUOTE(Indy @ 6 Sep 2006, 13:12)
cool.gif <--- Stevie Wonder


Sa'ce Indy txe Stevie da prokomentarise, ionako mu vid za to nije potreban tongue.gif

#8 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 September 2006 - 23:45

Bad je trazio da boranija prokomentarise, a ne stare kuke. biggrin.gif

#9 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 07 September 2006 - 23:46

QUOTE(Indy @ 8 Sep 2006, 00:45)
Bad je trazio da boranija prokomentarise, a ne stare kuke. biggrin.gif

Ajd' nemoj da se pravis grasak, vec gukni Aussie wink.gif

#10 Mr. Wrong

Mr. Wrong
  • Members
  • 105 posts

Posted 08 September 2006 - 11:03

Opako dobro! Što se tiče padanja pod astal od piva, count me in... Eh, kad pustim ovo mojim đacima osmacima, gađaće me miševima i tastaturama! Vrijedi čuti svih 49 pesama (koliko sam ja razumeo, to su prve njihove ploče skupljene da 2 CDa) pa kad nam dođu u goste - a mi svi zapevamo!!!

#11 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 September 2006 - 11:50

'Ajde jedan Phaseolus vulgaris komentar. (Disclaimer: nemam pojma ni o cemu).

"Hauling in the Slack" je zarazan. Ne samo trumpanje o patos, nego i ti neodoljivi mornarski stihovi "ham dam-a hej ho, ham dam-a hej, hej do a-ham"! Mozda neko moze da odoli piratima, ali ja nisam taj.

Dobar ovaj "The Happy Waltz", pomalo kao Tom Waits, ali sa prijatnim vokalom. Uostalom, sa stihovima kao "there's a nasty psychotic streak in me" je tesko ne identifikovati se. I sam sam dolazio u napast da uzmem akusticnu gitaru i jednostavno "spevam obicne, gole, pesme, stagod to znacilo". Na svu srecu, do toga nikad nije doslo. Umesto toga, sprijateljio sam se s nekim Ircima (emigrantima, kao i ja), i imao prilike da slusam njihove pesme po pabovima sa imenima kao sto je "Macak sa sesirom".

("Ain't the World a lovely place" je tako upbeat da me prosto nervira). Sa Loinsima Irci ipak imaju veze, jer su nekog od njih odgajili u toj tradiciji. Ali, sto kaze moja Mrs, znas, ti ipak nisi Irac. Bolje to nego da se foliram da razumem radnicku klasu.

Nego, "Look at the Sun" je stvarno dobar, ali kad se zavrsi - covek jodluje na kraju, for godsake. To dopustam samo holandskim hipicima, npr Focus.

"Stags, Banshees and Stukas" nema samo intrigantan naziv, nego i refren koji odmah ulazi pod kozu.

Naziv pesme "Geronimo!" me podseti na onaj skec iz Golog pistolja, ali nema veze s tim. Kontam da je dobro da ti ove pesme udju u uvo pre nekog zivog nastupa Loinsa.

Pa da, naravno "Amsterdam" nije smeo da izostane iz lancijine total & utter kolekcije. E sta znaci kad znas pesmu! Ovaj put to je zahvaljujuci starom, voljenom, megafolirantu Bowieu, ali to nikad ne bih rekao nekom drustvu u pabu (nije mi ionako ostalo mnogo originalnih zuba). Kako je slatko sto pevac ne ume da kaze "r"! Hahaha...

"Cheeriotatatoodaloobyebye" je ona pesma kad sam se zapio sa Kate Winslet... uf, ne to se ipak nije desilo. Zasto me ova pesma podseca na Clash? Samo da se elektrificira.

"Rochester, My Dear" mi lici na pesmu o nekom mestu u kome si srecan ako se ne nalazis... a ipak ga volis (znam jedno takvo mesto). Skoro bluesy.

"The Ghost of Old Rose" zvuci bas starinski, valjda zbog ove fiddloine (=fiddle + violina). Melodicno skoro k'o Radiohead. Salim se, ali ovo je najlepsa pesma u izboru, volim kad se pesma ne plasi da bude lepa.

"Shut Your Mouth" zvuci kao da je snimljeno u ostavi. Neki zestok tekst, "you buggered your only son"... wow, ljutita pesma. Ova je, onako, najirskija, punkerska.

"Blind Ol' Kate", opet fiddloina, aman ovo je vec country (sa kokni akcentom).

"Weak, Weak Man", hehe, pa ovo ne treba slusati cak ni u sali. Mada je lepa pesma, u stvari jedna od najboljih.

"Fool Jack", jos jedno trumpanje o patos.

"Don't You Worry" (tacnije, wowwrwwy)... kako bre da se ne brinem, slusam folk. Al' ajde, necu cesto. Opet nesto o tom Rochesteru.

"Cheer up!" - hehe, refren je mnogo cakan, kaze "I wish I had a quid... I wish I had a quid... for every time that someone said ... 'Cheer up!'"

Neujednaceno (ili sam ja nenaviknut na nesto autenticno), simpaticno, dirljivo na momente. Vredelo bi ih videti uzivo, makar i neko pivo morao da popijem.

Edited by Indy, 10 September 2006 - 11:57.


#12 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 10 September 2006 - 12:08

Wow, boranija sa pedigreom biggrin.gif Svaka cas' Indy.
QUOTE(Indy @ 10 Sep 2006, 12:50)
.....
makar i neko pivo morao da popijem.

Ce ti padne tesko wink.gif ?¿? Mora da ugovorimo jedno padanje pod astal, evo tu su Losi Cika, Mr Right...jos neko?

#13 Mr. Wrong

Mr. Wrong
  • Members
  • 105 posts

Posted 11 September 2006 - 09:20

Upravo tovarim na HDD album sa gosp. Childish-om kao vokalnim solistom, a ne samo kao...hmm...producentom...hmm... Chini mi se da je superzanimljivo. Ima li ko linak ka poslednjem disku (songs to hear before you die)? Valjalo bi da se chuje. Na slsku ga jedva nadjoh, ali je queueueueueueueue mashala.

#14 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 15 October 2006 - 21:36

the singing loins - songs to hear before you die, 2005.



...hxxp://xxx.de/files/36884023/2005_Songs_To_Hear_Before_You_Die.zip.html...

#15 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 18 October 2006 - 00:40

QUOTE(HoldenCaulfield @ 15 Oct 2006, 22:36)
the singing loins - songs to hear before you die, 2005.



...hxxp://xxx.de/files/36884023/2005_Songs_To_Hear_Before_You_Die.zip.html...

sefe, hvala - odlican album, honest man prikiva!! malopre sam pisao pevacu, poslao mu link ka ovoj temi i nadam se da ce sisa da se javi sa nekim pozitivnim odgovorom. jebi ga, ako ne mogu ovakvom bendu da sredim bar 3-4 svirke koliko bi bilo dovoljno da se povrate troskovi, onda mogu da se bacim sa nekog mosta.