Jump to content


Photo

Evropsko prvenstvo u atletici


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
488 replies to this topic

#16 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 08 August 2006 - 10:58

Za one koji ne gledaju, gledalište je ispunjeno do poslednjeg mesta#. Svaka čast za Šveđane.

#17 haroshi manager

haroshi manager
  • Members
  • 3,079 posts

Posted 08 August 2006 - 11:12

Hebem ti raspust. mad.gif
Idem i ja da se zaposlim u školi. rolleyes.gif

#18 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 08 August 2006 - 18:54

QUOTE(teacher @ 7 Aug 2006, 12:39)
Moje omiljene discipline sedmoboj i desetoboj su opet žestoko zapostavljene u TV prenosu, iako Eurosport prenosi čitav dan. Ne shvatam zašto su trkačke discipline toliko favorizovane u odnosu na tehničke. Kao primer, možete uzeti neviđeno smaranje u kvalifikacijama na 100m za muškarce. Detaljno prikazuju start, svakog takmičara ponaosob, pa onda ide smaranje sa ponavljanjem starta, a za to vreme dešava se skok uvis za sedmobojke, kvalifikacije u kladivu...Jebalo ih trčanje. I još, da nesreća bude veća, ukinuli su mi Eurosport na engleskom, a ovaj što prenosi na srpskom je gori od Dende.


ne mogu opisat koliko me to iritira i koliko ne razumijem zasto je tako svaki put.
mislim, rijec je o super popularnom sportu, bogatom sportu, gledanom u doslovno cijelom svijetu i da nitko nikada nije potaknuo to pitanje, nego se uvijek mora trpjet reziserski kretenizam.


sto se natjecanja tice, nasa jedina (ali vrlo vrlo ozbiljna, medju glavnim favoritima) kandidatkinja za medalju, Blanka Vlasic, danas rutinski prosla kvalifikacije visa.

Slovenac Osovnikar upravo osvojio broncu na 100 metara, a posebnu paznju zasluzuje i "Slovenka " Marilyn Ottey. Stara 46 godina, ova legendarna sprinterka jutros je prosla prvi krug na 100 metara i sutra trci u polufinalu.

Kolike su sanse Tomasevicke za medalju? To bi, ako se ne varam, bila prva sportska medalja samostalne Srbije?

#19 degenije

degenije
  • Members
  • 2,992 posts

Posted 08 August 2006 - 19:08

QUOTE(Carolostadien @ 8 Aug 2006, 19:54)
Kolike su sanse Tomasevicke za medalju? To bi, ako se ne varam, bila prva sportska medalja samostalne Srbije?

Prve su pale u Zagrebu na Svetskom prvenstvu u streljaštvu. Možda neko zna nešto još starije? smile.gif

#20 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 08 August 2006 - 19:17

a jel bila to bas samostalna reprezentacija Srbije? Meni se nekako cini da je na sluzbenom sajtu pisalo SCG unsure.gif

#21 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 08 August 2006 - 19:19

upravo legendarna Carolina Kluft ostvarila jos jednu uvjerljivu pobjedu u sedmoboju Hail.gif

#22 degenije

degenije
  • Members
  • 2,992 posts

Posted 08 August 2006 - 19:51

QUOTE(Carolostadien @ 8 Aug 2006, 20:17)
a jel bila to bas samostalna reprezentacija Srbije? Meni se nekako cini da je na sluzbenom sajtu pisalo SCG  unsure.gif

Pa ako ne mogu da formiraju samostalnu reprezentaciju 3 meseca od osamostaljenja države i to u pojedinačnom sportu ph34r.gif mada me ništa ne čudi. Bitno je da je Steva Pletikosić osvojio srebro smile.gif

#23 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 08 August 2006 - 20:15

Carolo je u pravu...ako Dragana ili Olivera osvoje medalju to bi bila prva medalja samostalne Srbije.Strelci su nastupali kao SCG,plivaci,kajakasi,veslaci,teniseri ce tako nastupati do kraja godine,cak su i juniori u vaterpolu uzeli zlato kao SCG iako nisu igrali Crnogorci,a na kraju se sviralo Boze pravde.....to je sad administrativna stvar.
Inace ja i dalje verujem da ce Olivera do medalje pre nego Dragana....mislim da ce tesko ponoviti ovakav hitac i u finalu,ali kako god ispadne svaka joj cast.
Vlasicka bi morala do medalje,mada vidim da je Kajsa opet u formi,a i na domacem je terenu,tako da ce tesko do zlata.Steta za povlacenje Barber u sedmoboju,izostao je spektakl.
Cestitke Slovencima...oni su pokazatelj kako se dolazi do uspeha u sportu. Oni izvlace maksimum iz svojih potencijala i da se kod nas priblizno ulaze u sport kao tamo gde bi nam bio kraj.
Nisam puno slusao Koraca,ali i ono malo sto sam zakacio bilo je dovoljno da provalim da je matori perverznjak ponovo u akciji.

#24 Ikast

Ikast
  • Members
  • 531 posts

Posted 08 August 2006 - 20:25

QUOTE(Carolostadien @ 8 Aug 2006, 19:54)
Kolike su sanse Tomasevicke za medalju? To bi, ako se ne varam, bila prva sportska medalja samostalne Srbije?


I nisu baš neke. Ona je u kvalifikacijama poboljšala lični (i državni rekord) za preko 1 metar, a 5-6 takmičarki su samo ove sezone imale značajno bolje rezultate od tog. Ja očekujem da bude među prvih 8 i to bi bio sasvim dobar rezultat.

Blanki želim da osvoji srebro. wink.gif Bilo bi šteta da Kajsa pred svojom publikom ne osvoji prvo mesto, a ja se nadam da će ovog puta biti bliže obaranju svetskog rekorda.

#25 Ikast

Ikast
  • Members
  • 531 posts

Posted 08 August 2006 - 20:27

QUOTE(Alex-vozd @ 8 Aug 2006, 21:15)
Nisam puno slusao Koraca,ali i ono malo sto sam zakacio bilo je dovoljno da provalim da je matori perverznjak ponovo u akciji.


A tek kad bude skakala Isinbajeva ph34r.gif

#26 Despot_Stefan

Despot_Stefan
  • Members
  • 564 posts

Posted 08 August 2006 - 20:53

Zapravo, prvu medalju za Srbiju je jos prosle godine osvojio Aleksandar Karakasevic u stonoteniskom miksu ( Stonoteniski savezi S i CG su vec odavno razdvojeni )

#27 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 08 August 2006 - 22:31

kod Blanke je problem sto mi se cini da je mrvicu nestabilnija od ostalih top skakacica.
ona je ove sezone pokazala kako moze skociti vise od svih ostalih (osim Kasje), njih dvije su poprilicno usamljene na vrhu sto se tice najboljih rezultata sezone (Kasja 2,05 a Blanka 2,03, mislim da od drugih nitko nije skocio vise od 2,00), pa ako bude bas u top formi onda zapravo srebro ne bi trebalo biti upitno.
ali ako bude samo mrvicu ispod top forme onda je vec zeznuto jer za razliku od ostalih boljih skakacica cesto zna skiksat na nizim visinama, pa srusit jednom ili dva puta na 1.92 ili slicnoj visini. Pa onda ako ce bit tri skakacice s 2.00 nekako je najizglednije da ce ona bit najlosija na manjim visinama.


za Tomasevicku sam u biti i pretpostavljao, iako se nikad ne zna. no, u bacackim disciplinama jest cinjenica da uvijek ima 5-6 onih koji imaju normu u malom prstu pa dodje tamo i baci par centimetara vise iz prvog pokusaja i ode sa stadiona.
a u finalu bacaju po 10 metara dalje.

Jevticka nastupa u maratonu? Zar nije bila ona neka prica da je dopingirana bila u New Yorku?

#28 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 08 August 2006 - 23:43

QUOTE(Ikast @ 8 Aug 2006, 20:27)
A tek kad bude skakala Isinbajeva  ph34r.gif

Takve oči majka više ne rađa# (prošle godine u Helsinkiju)

Inače, jebu ga ove skandinavske zemlje, i njihove nepopularne cene alkohola. Tako da mora da kupuje etil-alkohol u apoteci i da ga meša sa vodom.

#29 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 08 August 2006 - 23:53

QUOTE(Carolostadien @ 8 Aug 2006, 23:31)
Jevticka nastupa u maratonu? Zar nije bila ona neka prica da je dopingirana bila u New Yorku?


Bila mosha.

#30 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 08 August 2006 - 23:54

QUOTE(teacher @ 9 Aug 2006, 00:43)
Takve oči majka više ne rađa# (prošle godine u Helsinkiju)

Inače, jebu ga ove skandinavske zemlje, i njihove nepopularne cene alkohola. Tako da mora da kupuje etil-alkohol u apoteci i da ga meša sa vodom.

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Sutra pustam stream RTS-a.