Jump to content


Photo

Ko vaspitava omladinu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#46 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 31 July 2006 - 17:59

QUOTE(galimatijas @ 31 Jul 2006, 18:56)
Ti radiš sve onako kako su tvoji roditelji želeli? Nemaš svoje mišljenje ili si još mala? smile.gif


naravno da ne radim sve sto oni zele... da radim, zalagala bih se da mi deca citaju Bibliju (koju bih verovatno znala napamet sada da se oni pitaju) a ne Dorijana Greja sto ti jasno i glasno kaze da nisam mala, nimalo. tongue.gif

#47 galimatijas

galimatijas
  • Members
  • 143 posts

Posted 31 July 2006 - 18:03

QUOTE(untouchable_23 @ 31 Jul 2006, 17:59)
naravno da ne radim sve sto oni zele... da radim, zalagala bih se da mi deca citaju Bibliju (koju bih verovatno znala napamet sada da se oni pitaju) a ne Dorijana Greja sto ti jasno i glasno kaze da nisam mala, nimalo.  tongue.gif

A kako onda znaš da tvoje dete (deca) neće radije čitati Bibliju od Slike Dorijana Greja?

#48 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 31 July 2006 - 18:07

QUOTE(untouchable_23 @ 31 Jul 2006, 17:42)
ma ne salim se uopste! dacu sve od sebe da mi dete ne gleda to kada ga budem imala, ozbiljno mislim. totalno mi retardirajuce izgleda taj "crtani", ili pod koju vec se

i "Superdeka" bi verovatno izgledao retardirano sada nekim ljudima, ali znam da je za klince tog doba bio zakon. tako da o vrednosti samih Teletabisa nek najbolje prosude sami klinci.
QUOTE
ako bude plakalo smiricu ga nekim drugim stvarima jer se iskreno nadam da tada teletabisi nece ni postojati, ili bar jadnicak nece znati za njih pa nece moci ni da place za njima. pusticu mu kad malo poraste kao uzor za nesto sto ne treba gledati.

tačno, čitaj mu postove JFW. ovaj je posebno inspirativan:
QUOTE
Ok ,sve, ali ako sam ja dobro videla, ono što jedan izviruje pa se vraća, pa to je valjda u cilju formiranja šeme postojanog objekta ("mama postoji i kad izadje iz sobe")a to se dešava oko 8. -12. meseca ako se dobro sećam. Mislim da to u kasnijem uzrastu ne predstavlja nekakav napredak.
Drugo, malo mi smrducka ovaj razvoj samopoštovanja, obzirom da je mnogo više baziran na odnosima sa živim osobama nego na blebetanju u televizor. To mi liči na tip reklame koji kaže: "Dakle, ovaj proizvod je izuzetno trajan " (recimo da je tačno), "relativno dostupan po ceni" (recimo i da je ovo tačno), "a uza sve to razvija vašu individualnost" (more mrš bre). Uvek može da se doda neki pseudopsihološki benefit, za koji nemaš baš opipljivu meru da dokažeš lažu li te dušmani ili ne.
ph34r.gif

#49 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 July 2006 - 18:12

QUOTE(untouchable_23 @ 31 Jul 2006, 16:21)
kakvo crno samopouzdanje nauciti iz Teletabisa?! mozda se to odnosi na ono sto ponavljaju po 3 puta istu prostu rec, samopouzdanje po principu "ako mislis nesto to i reci.. cak i ako se prave da te ne cuju, budi hrabar, ponovi to jos jednom! a ako se i dalje prave da ne postojis, ne gubi samopouzdanje... reci to i treci put!!!" (?!) roflmao.gif
...makar mi dete bilo retard u ostatku zivota, necu mu dati kao klincu da gleda Teletabise! Bolje retard nego Teletabis... ako tu uopste i ima razlike.

E ovo je prekardasilo: zbilja moram da kazem ono sto sam i u lice rekao svojevremeno jednoj konjastoj beogradskoj kvazinovinarki sa inspirativnim inicijalima MU koja se po carsiji proslavila svojim napadima na ovu divnu emisiju: ko Teletabise rusi, moze samo da mi popu..i !

#50 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 31 July 2006 - 18:15

Ko Dipsija dira, po mom Misku svira. mad.gif

#51 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 31 July 2006 - 18:51

ko dira lala,
niti jedna mu ne dala!!!
dry.gif

#52 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 31 July 2006 - 18:54

Ko nasrne na Tinki Vinkija, ogadili mu se vino i rakija.
furious.gif

@Precog: Sad ti moras jednu za Pua. wink.gif

#53 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 31 July 2006 - 18:59

ko dira pua,
bordzija mu rucak skuva.

ili

ko dira pua,
ne jeo vise kru'a.

ili

ko pipne pua,
ce mrmotu da du'a.

ili

kad vidite pua
napijte se pik piva do uva.

cool.gif