Jump to content


Photo

Internet konekcija koju koristite!?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#91 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 18 September 2006 - 11:53

QUOTE(bosphorus @ 18 Sep 2006, 11:34)
Sta je tih 5900 din? Toliko kosta uvodjenje obicnog telefonskog prikljucka. Da li je tih 5900 nadogradnja obicnog u ADSL tel. prikljucak koju placas dodatno?

Uspostava i modem provajderi ne naplacuju u vecini slucajeva, Telekom to radi. Za to ti sluzi tih 5900 dinara. Ne postoji ADSL telefonski prikljucak, povezivanje telefonske linije na ADSL port placas toliko zajedno sa modemom koji dobijas na koriscenje.

#92 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 20 September 2006 - 10:55

QUOTE(Slobodan @ 24 Aug 2006, 21:32)
Na poslu imam T3 i to je neverovatno koliko je brzo.
Kuci imam vezu tipa: 800MB se skine za manje od minut wink.gif (2-3MB/sec)

A da ne lagiš ti malo, a?

3Mb/sec=180 Mb za minut. I to ako idealno stvarno download ide tom brzinom.

So, ne bubnjaj.

#93 rdu

rdu
  • Members
  • 7 posts

Posted 20 September 2006 - 12:06

Ja se kacim perko ruterima na wireless i kako mi to firma placa nemam pojma koliko kosta. Samo znam da je Sinfonika provider. Ne zalim se preterano, ne uporedivo je bolja veza nego dai-lap, ali mogu reci da nije ni priblizno mojim ocekivanjima za takvu vezu.

Toliko od mene, pozdrav svima

#94 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 20 September 2006 - 12:59

QUOTE(rdu @ 20 Sep 2006, 12:06)
Ja se kacim perko ruterima na wireless i kako mi to firma placa nemam pojma koliko kosta. Samo znam da je Sinfonika provider. Ne zalim se preterano, ne uporedivo je bolja veza nego dai-lap, ali mogu reci da nije ni priblizno mojim ocekivanjima za takvu vezu.

Toliko od mene, pozdrav svima

A koja je brzina?

#95 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 20 September 2006 - 22:03

A evo, bice kod Telekoma i zvanicno: (Mislim, a sta im je pa bilo ovo do sada?)

QUOTE
BEOGRAD 20.09.2006.- "Telekom Srbija" a.d. u oktobru započinje prodaju Internet usluga ADSL i DialUp. U narednim mesecima korisnici u svojim poštanskim sandučićima mogu očekivati ponudu sa detaljnim informacijama na koji način mogu postati Internet korisnici našeg nacionalog telekomunikacionog operatera.

Korisnicima će se osim vrlo pristupačne cene Interneta nuditi i mogućnost kupovine kompjutera na rate sa plaćanjem preko telefonskog računa. Kompanija ComTrade je u saradnji sa Findomestic
bankom pripremila veoma povoljnu ponudu za korisnike...

Telekoma Srbija koja podrazumeva dve konfiguracije:

- Osnovnu konfiguraciju na 18 meseci sa iznosom mesečne rate od 20.81 EUR (uz učešće od 84 EUR).
- Naprednu konfiguraciju sa plaćanjem u 24 meseca i iznosom mesečne rate od 27.67 EUR (uz učešće od 144 EUR).

U navedenim konfiguracijama će biti instaliran licencni Microsoft Windows XP Home, kao i Trial verzija (na mesec dana) Microsoft Office 2003. Svi računari imaju 3 godine garancije. Svi korisnici koji do 1. 12. 2006. sa Telekomom sklope ugovor o korišćenju usluge ADSL biće oslobođeni plaćanja naknade za zasnivanje pretplatničkog odnosa u visini od 5.900,00 dinara. Svim korisnicima koji  budu zaključili ugovor do 1. 12. 2006. godine biti omogućen i popust od 15 odsto na cenu mesečne pretplate u periodu od tri meseca od dana aktiviranja usluge.

Cene paketa će biti:

ADSL 1  (256/64 kb/s)    1.211,62 dinara (u cenu je uračunat PDV)
(stara cena 1.425,44 dinara (uračunat PDV))

ADSL 2  (512/128 kb/s)  1.816,43 dinara (u cenu je uračunat PDV)
(stara cena 2.136,98 dinara (uračunat PDV))

ADSL 3  (768/192 kb/s)  2.422,24 dinara (u cenu je uračunat PDV)
(stara cena 2.849,70 dinara (uračunat PDV))

Za one korisnike koji nisu zainteresovani za ADSL usluge, biće dostupna usluga dial-up. Korisnici se mogu odlučiti za prepaid Internet po ceni od 500 dinara mesečno (+PDV) prva dva meseca besplatno ili  Post Paid internet - Cene Post Paid Interneta za fizička lica po satu iznose u slabom saobraćaju 18,22 dinara (+PDV) i 36,44 (+PDV) - što se plaća kroz telefonski račun i ne zahteva nikakve ugovore niti početne investicije.


http://www.benchmark...e.php?sid=11593

#96 Strani plaćenik

Strani plaćenik
  • Members
  • 660 posts

Posted 20 September 2006 - 22:15

Sad će monopolisti (Telekom) da zgaze krvopije (provajderi). Niti može da mi bude drago zbog monopolista, niti da mi bude žao zbog krvopija. dry.gif

Edited by strani placenik, 20 September 2006 - 22:17.


#97 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 20 September 2006 - 22:46

A kad pitas da ti uvedu, onda bude: imate dvojnika, nema portova, ima pcm, ne odgovara centrala ili jednostavno bez daljih obrazlozenja - " nema uslova".

"korisnici koji ne zele da koriste ADSL" - bolje receno NE MOGU.

#98 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 20 September 2006 - 23:53

Da li su to cene za flat pakete ili cene sa ogranicenjem downloada?

Prilicno jadno da jedina firma koja moze da uvede ADSL pocinje i da prodaje tu uslugu gradjanima. Oni imaju link, oni nabavljaju opremu, oni ugradjuju i osposobljavaju centrale, oni dodaju portove tamo gde se ceka prosirenje, a sad jos i prodaju uslugu. Njima je trosak za port 0 dinara, jer sve naplate od provajdera, a cenu mogu da izmisle kako god pozele.
Strasno, u normalnoj zemlji ovo bi palo na Vrhovnom sudu za sekund!

S R A M O T A!

#99 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 20 September 2006 - 23:57

Pa ova (puna) cena za npr. 256/64 je samo 290 din. jeftinija nego kod Sezama, ali ce sada i provajderi verovatno smanjiti cene. Vise me interesuje kada ce se povecati brzine.

#100 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 21 September 2006 - 08:54

QUOTE(nbg4ever @ 21 Sep 2006, 00:57)
Pa ova (puna) cena za npr. 256/64 je samo 290 din. jeftinija nego kod Sezama, ali ce sada i provajderi verovatno smanjiti cene. Vise me interesuje kada ce se povecati brzine.


Takodje i kod neobee-a je to za 290 dinara manja cena plus nema nikakve naknade.

Ipak za 512/128 kb/s cena od 1.816,43 dinara je mnogo manja nego kod Neobee-a gde je 2500 .

#101 Strani plaćenik

Strani plaćenik
  • Members
  • 660 posts

Posted 21 September 2006 - 09:12

QUOTE
S R A M O T A!


Koja patetična budalaština.

Problem je što je Telekom jedina firma koja može da postavlja ADSL, a ne u tome što su odlučili da ga prodaju. Zapravo, to što Telekom direktno ulazi na tržište je na kratak rok dobra stvar, jer će cene pasti a ovi pilićari koji se odazivaju na ime Internet provajderi (čast izuzecima, ako ih ima) posle ovog lepo moći da se vrate svojoj osnovnoj delatnosti - kupovini pilića od seljaka za male pare i zatim preprodaja na gradskim pijacama za duplo veće.

No, da bi od toga bilo koristi i na duže staze, Telekom bi morao da dobije konkurenciju, za sada možete da zahvalite ministru za kapitalne investicije, ali i predsedniku vlade što je sadašnja situacija takva kakva je i što će ostati takva dok se oni budu pitali za nešto.

#102 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 21 September 2006 - 09:51

QUOTE(strani placenik @ 21 Sep 2006, 09:12)
Koja patetična budalaština.

Problem je što je Telekom jedina firma koja može da postavlja ADSL, a ne u tome što su odlučili da ga prodaju. Zapravo, to što Telekom direktno ulazi na tržište je na kratak rok dobra stvar, jer će cene pasti a ovi pilićari koji se odazivaju na ime Internet provajderi (čast izuzecima, ako ih ima) posle ovog lepo moći da se vrate svojoj osnovnoj delatnosti - kupovini pilića od seljaka za male pare i zatim preprodaja na gradskim pijacama za duplo veće.

No, da bi od toga bilo koristi i na duže staze, Telekom bi morao da dobije konkurenciju, za sada možete da zahvalite ministru za kapitalne investicije, ali i predsedniku vlade što je sadašnja situacija takva kakva je i što će ostati takva dok se oni budu pitali za nešto.

I svim bivsim ministrima za telekomunikacije i svim bivsim ministrima i premijerima od 2000 do danas!
Prvo pljujes moje recenice, a posle ih ponavljas. Zanimljiv pristup!
Drugo, kako provajder da smanji cenu kad kupuje link od Telekoma, kada nabavljaju portove za ADSL i zakupljuju ih od Telekoma. Gde je tu prostor za snizavanje cene? Jedino broj korisnika moze da snizi cenu, a sa politikom prosirenja centrala i politikom neprosirenja nekih centrala u Beogradu, to se ne moze izvesti. Onaj sto na Zvezdati ili Tosinom bunaru ceka 4 meseca, ladno moze da otkaze svom provajderu i da od Telekoma dobije ADSL za 5 dana, jer Telekom sve radi. Njihova podrska je JUPAK kome se provajderi zale ako nesto ne radi!
Sta mislis koje su sanse da bilo koji provajder opstane? Jako male.
I na kraju, slazem se da je konkurencija preko potrebna, ali problem je u monopolu koji po zakonu traje ili se tek zavrsio. To nema nikakve veze sa premijerima i ministrima, nego sa propisima koji su doneti pre 10-ak godina, a koji se nisu menjali, a to je stvar Skupstine!

#103 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 September 2006 - 10:41

Slazem se sa Stranim Placenikom. smile.gif

Bilo bi posteno kada bi svako imao mogucnost da postavlja svoju opremu po centralama. U tom slucaju verujem da bi opstalo 2-3 provajdera. Njima je lako da kukaju na Telekom kada ne ulazu nista. Dobiju uslugu na gotovo, plate port 1000 dinara, preprodaju za 1700 i super! Bas da vidim koliko bi provajdera zagrizlo i uslo u ozbiljnu investiciju. Zbog takve naopake politike nas ADSL zaostaje za okruzenjem (barem sto se brzine i dostupnosti tice). Telekomu se ocigledno nije zurilo da ulaze u opremanje centrala da bi ih kasnije iznajmljivao provajderima. Nije to mala investicija a profit je simbolican, u svakom slucaju mnogo manji nego kada bi sami prodavali svoj proizvod bez posrednika.
Sve ovo do sada mi lici na jednu veliku test fazu. Od oktobra pocinje ozbiljan ADSL u Srbiji. wink.gif

#104 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 21 September 2006 - 11:04

QUOTE(Hawk @ 21 Sep 2006, 10:41)
Slazem se sa Stranim Placenikom.  smile.gif

Bilo bi posteno kada bi svako imao mogucnost da postavlja svoju opremu po centralama. U tom slucaju verujem da bi opstalo 2-3 provajdera. Njima je lako da kukaju na Telekom kada ne ulazu nista. Dobiju uslugu na gotovo, plate port 1000 dinara, preprodaju za 1700 i super! Bas da vidim koliko bi provajdera zagrizlo i uslo u ozbiljnu investiciju. Zbog takve naopake politike nas ADSL zaostaje za okruzenjem (barem sto se brzine i dostupnosti tice). Telekomu se ocigledno nije zurilo da ulaze u opremanje centrala da bi ih kasnije iznajmljivao provajderima. Nije to mala investicija a profit je simbolican, u svakom slucaju mnogo manji nego kada bi sami prodavali svoj proizvod bez posrednika.
Sve ovo do sada mi lici na jednu veliku test fazu. Od oktobra pocinje ozbiljan ADSL u Srbiji.  wink.gif

A sta sam ja drugacije napisao sa cime se ne slazes? rolleyes.gif wink.gif

Siguran sam da bi EuNet i SezamPro, koji jedini imaju ozbiljan broj korisnika, ulozili pare u portove i od Telekoma samo trazili da ih servisiraju po potrebi. To bi onda drasticno smanjilo cene. Na stranu sto Telekom naplacuje i link pa kako god okrenes njima se pare vracaju. Mislim da bi zakonom neke stvari trebalo resiti, a sa druge strane oduzeti im monopol naravno!

#105 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 September 2006 - 11:37

QUOTE(milosh76 @ 21 Sep 2006, 12:04)
A sta sam ja drugacije napisao sa cime se ne slazes?  rolleyes.gif  wink.gif


biggrin.gif

I to sto kazes... smile.gif