Jump to content


Photo

Nove registarske tablice za Srbiju..


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#31 Zaje

Zaje
  • Members
  • 97 posts

Posted 15 July 2006 - 16:42

Posto ovde mnogi odlicno poznaju obelezja i odlike svoje drzave, izvol' te na http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia s_d.gif

#32 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 15 July 2006 - 18:29

Боље овде-
http://zeljko-heimer...rvat/index.html

Ево овде, како Бог заповеда wink.gif -

Edited by WVIZ, 15 July 2006 - 19:02.


#33 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 15 July 2006 - 19:34

Ovaj font je odvratan, bolji je onaj serifni.

#34 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 15 July 2006 - 23:40

QUOTE(fancy @ 15 Jul 2006, 21:34)
Ovaj font je odvratan, bolji je onaj serifni.

Da li se gnusas? wink.gif
Ma ja sam samo obrijao onaj nemacki font.
VAznija je razlaka to sto je postavljen grb grada, a drzavni je sa strane-
Evo bez promenjenog fonta, ali sa grbom grada-


#35 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 18 July 2006 - 01:21

QUOTE(WVIZ @ 15 Jul 2006, 10:29)
Боље овде-
http://zeljko-heimer...rvat/index.html

Ево овде, како Бог заповеда  wink.gif -





Evo ga ovaj sa cirilicom ...
Zapoveda li da mora cirilicom?
A sto ne glagoljicom? Ona je nase prvo pismo...



Ova druga tablica jos i lici na nesto (naravno latinicom).
Mozda bi samo boju slova promenio u tamno plavu. Cisto radi promene.

Ja bi isto stavio grb opstine (ili grada) na tablicu, nekako lepo izgleda.

Na americkim tablicama ima mesto za sticker na koji se zalepi taj sticker (nalepnica) i koja pokazuje dokle su ti kola registrovana. Mozda bi i to mogli da stavi i ovi nasi?

#36 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 18 July 2006 - 17:16

Nisi cuo da ciu nove licne karte na cirilici?!? biggrin.gif

#37 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 18 July 2006 - 19:38

QUOTE(WVIZ @ 18 Jul 2006, 09:16)
Nisi cuo da ciu nove licne karte na cirilici?!? biggrin.gif



Ja bi' stavio na glagoljicu.


A inace, to pitanje "zvanicnog pisma" ce jednog dana doci na Evropski sud za ljudska prava...
Kako je moguce da samo jedna od dve ravnopravne stvari bude "zvanicna" a druga ravnopravna stvar to nije?

#38 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 19 July 2006 - 14:41

Tablice na cirilici smile.gif I Rusija i Bugarska koriste na registracijama samo ona cirilicna slova koja imaju ekvivalent u latinici, samo sto je u Bugarskoj malo apsurdno - SOFIJA je C smile.gif, VARNA - B a BURGAS (jer B vec ima) je A smile.gif))

Inace, dopada mi se font, dopada mi se i plavo polje, ali mi grb sa krunom ide na nerve neopisivo!!! Opet se "preporuceni" drzavni simbol gura svugde pre nego sto je usvojen. I inace, grb grada radije nego nacionalni na tablicama, raznolikosti radi. Btw, tiker se u Nemackoj koliko se secam lepi na tablice, sto ne bi i kod nas?

#39 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 19 July 2006 - 17:47

Meni ne smeta drzavni grb, ali bi ga pomerio tamo u levo na plavo polje, gde bi bila zastava SR i EU.
I ja bih vise voleo da vidim grb gradova na sredini.
Samo ostaje problem sto neki gradovi jos nemaju grb.

Kuriozitet je da smo mi jedina komi zemlja kija je imala petokraku na tablicama, koju cak ni SSSR nije imao na svojim.
Isto tako ovde u SAD, nalepnica se stavlja na tablice, a ne na soferku.
Ali mislim da je u pitanju policijska procedura. Americka policija zaustavlja tako sto ukljuci rotacije i vozi iza vas, a vi morate da se skolonite u desno i stanete.
Ako ne jure vas, onda kada se vi sklonite, oni produze dalje.
Isto vazi i za manje puteve, kada policija i druga vozila hitne sluzbe imaju rotaciju i voze u suprotnom smeru, morate da stanete.
Ako policija jeste namerila da zaustavi vas, oni odmah iz kola mogu videti da li vam je istekla registracija.
Isto tako vi ne morate ni znati da vas je policajac proverio, jer je sve uradio preko kompijutera, a i vidi nalepnicu.
I jos nesto, ovde moraju da imaju razlog da bi vas zaustavili, dok kod nas mogu da vas zaustave radi kontrole i onda da provere soferku ili saobracajnu.
Mislim da je to glupo i da bi trebalo da usvoje americki sistem zaustavljanja, kao i nalepnice koje su u upotrebi i u vecini EU zemalja.

Ohajo tablice imaju nalepnice sa brojem okruga, kao i do kada je registracija.
Interesantno je da je vozilo registovano uglavnom do vaseg sledeceg rodjendana, tacnije zadnjek dana u mesecu kada ste rodjeni.
NA tablici se jos stavlja i moto drzave, u slucaju OHAJA-"Birth place of aviation"(Ovde su se kacili sa Severnom KArolinom!!!!)
Posebno me se dopada to sto Ameri dozvoljavaju da kreirate svoju 7 slova(OHAJO) digacku, politicki korektnu tablicu. Uz to mozete izabrati nekoliko varijanti vec napravljenih tablica sa slikoma i porukama, za veterane, zastitnike prirode, navijaci, invalide.....(deo novca ide za te organizacije)
Mislim da bi mi trebalo da imamo tablice u americkom, a ne dosadnom EU stilu!!!
Znaci lepo stavimo sajkacu, sljivu ili pre mailnu....wink.gif
AKo ste u Ohaju uhvaceni da vozite pijani, oduzima vam se vas tablica i dobijate jarko zutu tablicu sa crvenim slovima, da vas osramoti:)-



Evo jos primera iz Amerike-




Edited by WVIZ, 19 July 2006 - 17:50.


#40 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 19 July 2006 - 17:50


[IMG]




Edited by WVIZ, 19 July 2006 - 17:52.


#41 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 July 2006 - 21:08

Ne moze na plavoj "strafti" da se stavlja nista sem zvezda EU i sifre za drzavu. To je standard.
Takodje, ne moze da se stavljaju nikakve sajkace (sic!), sljive ili maline.

http://en.wikipedia....stration_plates

- common design consists of a blue strip on the left of the plate. This blue strip has the European flag motif (12 yellow stars), along with the country code of the member state in which the vehicle was registered.

Sto se tice grba, moze da se stavi ili gradski grb ili opstinski (ako grad nema grb)... A moze i mali drzavni grb i ispod mali opstinski (gradski) grb... (kao Nemacka)

#42 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 July 2006 - 12:49

QUOTE(Recycle Bin @ 19 Jul 2006, 23:08)
Ne moze na plavoj "strafti" da se stavlja nista sem zvezda EU i sifre za drzavu. To je standard.
Takodje, ne moze da se stavljaju nikakve sajkace (sic!),  sljive ili maline.

http://en.wikipedia....stration_plates

- common design consists of a blue strip on the left of the plate. This blue strip has the European flag motif (12 yellow stars), along with the country code of the member state in which the vehicle was registered.

Sto se tice grba, moze da se stavi ili gradski grb ili opstinski (ako grad nema grb)... A moze i mali drzavni grb i ispod mali opstinski (gradski) grb... (kao Nemacka)


Ehm......ne moze za zemlje koje su u EU i prihvatile jedinstveni template (kako lepo kaze tvoj tekst, Danska npr. nije). Zemlje kandidati, kao recimo Rumunija i Bugarska, imaju lepo na plavom polju zastavice. Srbija evropske zvezdice ne moze da stavi i da hoce jer nije u EU a nece skoro ni biti (u slucaju da se brinu oko izmena u buducnosti).

#43 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 July 2006 - 20:27

QUOTE(Nimrod @ 20 Jul 2006, 04:49)
Ehm......ne moze za zemlje koje su u EU i prihvatile jedinstveni template (kako lepo kaze tvoj tekst, Danska npr. nije). Zemlje kandidati, kao recimo Rumunija i Bugarska, imaju lepo na plavom polju zastavice. Srbija evropske zvezdice ne moze da stavi i da hoce jer nije u EU a nece skoro ni biti (u slucaju da se brinu oko izmena u buducnosti).



Znam, znam..
Nego sam samo rekao da je takav standard za EU. (A valjda se i zato menjaju tablice, da bi bile standardizovane)

#44 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 21 July 2006 - 09:18

Takodje, ako hoće već da usklade tablice sa pravilima EU, posle oznake registarskog područja, mora da stoji grb grada, ili regiona, a nikako nacionalni grb, jer EU teži da bude organizovana regionalno. U tom smislu, već su tražili i od Hrvatske da šahovnicu zamene sa grbovima gradova.

#45 varicak

varicak
  • Members
  • 33 posts

Posted 21 July 2006 - 09:25

Koliko znam na nemackim tablicama postoje dva obelezja, bilo bi dobro da na tablicama stoji grb grada, a ispod njega grb oblasti u Srbiji (Vojvodina, Sumadija, i sl...)
Inace i ja sam za to da na tablicama budu grbovi gradova. Nadam se da ce ljudi u ovoj drzavi najzad shvatiti da se standardoi EU moraju postovati i da je mnog obolje to uraditi omah nego kada nas na to prisile, a i jeftinije je !

Voscha uber alles !!!