Jump to content


Photo

Portugal - Holandija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
249 replies to this topic

Poll: Ko ce proci dalje? (38 member(s) have cast votes)

Ko ce proci dalje?

  1. 1) Portugal (17 votes [44.74%])

    Percentage of vote: 44.74%

  2. 2) Holandija\ (16 votes [42.11%])

    Percentage of vote: 42.11%

  3. 3) ne zanima me (5 votes [13.16%])

    Percentage of vote: 13.16%

Vote Guests cannot vote

#241 Slaninar

Slaninar
  • Banned
  • 212 posts

Posted 27 June 2006 - 08:08

QUOTE(Ivo Petovic @ 27 Jun 2006, 07:45)
Od ovih što sam gledao Maradona je jedan nivo, Zidan i Ronaldinho su drugi, a ostali navedeni treći, neki možda i četvrti.

Da nisi i ti kudrave kose išao krivudavim putevima kokainskih noći? ss.gif

Elem, stravično je nezahvalno upoređivati po generacijama, suviše se menjao sistem igre i suviše su u pojedinim generacijama neki elementi bili izbacivani u prvi plan/zapostavljani da bi se moglo direktno porediti. Tužno je što smo mi posle 1964. izgubili korak za svetom sad.gif Evropski vicešampioni, osvajači Olimpijskih igara (do '64. se igralo kao što se danas igraju ostali sportovi, a onda se neka kretenčina setila da Olimpijada treba da bude pod geslom "Važno je učestvovati", a zaboravilo se na "Važno je svršiti prvi" mad.gif i osakatila fudbalski turnir). Šteta je što ne možemo navesti nijednog našeg igrača ni u tom odabranijem društvu, koje ti klasifikuješ kao treći i letvrti red sad.gif

#242 Ivo Petovic

Ivo Petovic
  • Members
  • 2,019 posts

Posted 27 June 2006 - 08:16

QUOTE(Slaninar @ 27 Jun 2006, 10:08)
Šteta je što ne možemo navesti nijednog našeg igrača ni u tom odabranijem društvu, koje ti klasifikuješ kao treći i letvrti red sad.gif

Rizikujući da budem oštro napadnut od grobarskog lobija (kojem i sam pripadaš) reći ću da je Pixi opušteno u četvrtom redu, a da nije bilo povreda ležerno bi bio i u trećem.

Edited by Ivo Petovic, 27 June 2006 - 08:20.


#243 Ivo Petovic

Ivo Petovic
  • Members
  • 2,019 posts

Posted 27 June 2006 - 08:33

QUOTE(Slaninar @ 27 Jun 2006, 10:08)
Da nisi i ti kudrave kose išao krivudavim putevima kokainskih noći? ss.gif

Podsetio si me da je u ovom nabrajanju neopravdano zaboravljeno ime jednog, dozvolite, Klaudija Kaniđe. A zaslužio je, ako ni zbog čega drugog, a ono zbog golova Brazilu i Žabarima 1990., kao i zbog čuvene izjave "Ako je kokain droga, ja sam onda narkoman" laugh.gif

#244 Slaninar

Slaninar
  • Banned
  • 212 posts

Posted 27 June 2006 - 08:36

QUOTE(Ivo Petovic @ 27 Jun 2006, 08:16)
Rizikujući da budem oštro napadnut od grobarskog lobija (kojem i sam pripadaš) reći ću da je Pixi opušteno u četvrtom redu, a da nije bilo povreda ležerno bi bio i u trećem.

Ne boj se, niko te neće napadati. Tebi treba pomoći sad.gif ( wink.gif )
Tako i ja mogu da kažem za Bobeka smile.gif samo što je on igrao mnogo davno, pedesetih, a ruku na srce tada je naš fudbal imao uspeha i bio je među najjačima na svetu. Naravno, Pixi jeste bio dobar, ali više govorim o svetski priznatim igračima. Znači, neki igrač po kome će nas čovek iz zapadne Evrope (ne iz Japana biggrin.gif ) prepoznati i reći - e to je bio sjajan igrač iz Srbije/Jugoslavije. Bojim se da Pixi nije takav. Ne kažem da on nije imao kvaliteta kao neki koji su postali prepoznatljivi u smislu svojih zemalja, ili da ne bi uradio mnogo da smo igrali umesto što smo trpeli sankcije u njegovim najboljim godinama, ali hebiga...čisto sumnjam da bi ga prosečan ljubitelj najlepše sporedne stvari koja se igra nogom udaranjem lopte na terenu dužine 100 metara na svetu sa zapada prepoznao kao jednog od vrhunskih igrača...

Edited by Slaninar, 27 June 2006 - 08:38.


#245 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 27 June 2006 - 08:52

piksi je igrac koji je platio uzasnu cenu raspada zemlje. da je sfrj ostala citava, svet bi ga najverovatnije pamtio kao najboljeg igraca evropskih i svetskih sampiona. jer je srfrj vec 1991. sa sazrevanjem cileanske generacije postala najbolja reprezentacija na svetu i to bi bila sve do otprilike 1998.

#246 Slaninar

Slaninar
  • Banned
  • 212 posts

Posted 27 June 2006 - 09:45

QUOTE(ikar @ 27 Jun 2006, 08:52)
piksi je igrac koji je platio uzasnu cenu raspada zemlje. da je sfrj ostala citava, svet bi ga najverovatnije pamtio kao najboljeg igraca evropskih i svetskih sampiona. jer je srfrj vec 1991. sa sazrevanjem cileanske generacije postala najbolja reprezentacija na svetu i to bi bila sve do otprilike 1998.

Tako nekako. To je stvar za kojom itekako treba žaliti sad.gif Možda ne bismo baš sve poosvajali, ali bismo garant uzeli bar nešto i bili uvek u vrhu, kao pedesetih...

#247 Bane5

Bane5
  • Members
  • 1,620 posts

Posted 27 June 2006 - 10:30

holandoljubitelji... khm khm cenim njihov fudbal i nisam neko ko na bilo koji drugi nacin ima odnos prema njima.
Nakon svega holandjani su pokazali jednu bitno losu karakteristiku, a to je da su pristali na provokacije i tucu na terenu umesto da igraju svoju igru. Svi koji misle da je ovo neka novost, grese. Desilo im se to upravo protiv Portugala (Remember 2004.) vec jednom (dva puta se isto desilo Ajaxu protiv Portoa). Naslusali smo se toliko idiotizama kad su Holandjani u pitanju i slazem se sa onim ko je rekao da su ovde omrazeni svi koji pobede nase nepobedive. Krajnji debilizam je sve cetiri utakmice slusati a) komentatore, cool.gif strucne analiticare (trenere), c) obicne navijace kako im nije jasno zasto se MVB odrekao usluga starijih i iskusnijih igraca te sta mu bi da ne pozove Stama, Sedorfa i Davidsa. To se zavrsava konstrukcijom da je MVB rasista sto nije pozvao Sedorfa (rekao reporter na kraju prenosa vidno ustreptao zbog pobede Portugala). Da li je iko od njih ispratio ijednu pripremnu utakmicu Holandije i desavanja oko tima? MVB je kad je dosao za selektora najavio smenu generacija, Sedorf je sam pre kvalifikacija rekao da se oprostio od reprezentativnog dresa, slicno je izjavio Stam uz malu ogradu. Oni nisu igrali nijenu kvalifikacionu utakmicu i jos pre 8 meseci se znalo da nece igradi na WC-u. To je naravno bilo nedovoljno da nasi vajni analiticari i novinari shvate sta hoce narandžasti pa Petkovic uoci prvenstva izjavljuje "Hvala Van Bastenu", a svi doslovce ukljucujuci bar 60% forumasa tvrde da su Holandjani najslabiji tim u grupi. Sto je najgore, te tvrdnje su ponavljane i nakon poraza plavih od doticne reprezentacije.
Sta tek reci na komentare: reporter na kraju prenosa "Ovo je kraj za Marka Van Bastena i Holandiju", "Sta ce tek da doceka MVB kad se vrati u zemlju" i sl.
Da li ste culi da mu se desilo nesto strasno (prosla su dva dana od tada)?
Jedina zamerka koju mu je stavila na teret sva holandska stampa (pregledao sam letimice skoro sve sto se objavljuje i na engleskom jeziku) je to sto nije na kraju utakmice sa Portugalom pokusao za RVN-om, ali mu niko to nije stavio kao gresku koja je kljucna u porazu ekipe. TV komentator koji je prenosio utakmicu sa SCG-om cak je postavio pitanje spremnost RVN-a na utakmici sa Mišićima iz Srbije i da li je trebalo uopste dovoditi ga, a ne recimo Huntelara iz mlade selekcije...
Kako stvari stoje, a na zalost svih onih koji misle da fudbal u Holandiji propada, i pored ispadanja u 1/8 finala, stvari se za Holandjane krecu na bolje. Smena generacija je ucinjana a podmladjena ekipa je stekla prvo iskustvo (ne zaboravimo da matore kuke nisu ni izborile plasman na WC 2002.) Mozda se ponesto na greskama i naucilo, oni su narod koji od toga ne bezi za razliku od ovdasnjih prostora.
Uostalom, zna se koje omladinski prvak Evrope?

Edited by Bane5, 27 June 2006 - 10:32.


#248 soul of man

soul of man
  • Members
  • 48 posts

Posted 27 June 2006 - 11:11

1) Portugal [ 16 ] ** [43.24%]
2) Holandija\ [ 16 ] ** [43.24%]
3) ne zanima me [ 5 ] ** [13.51%]
Total Votes: 37

#249 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 June 2006 - 11:26

QUOTE(Bane5 @ 27 Jun 2006, 11:30)
Da li ste culi da mu se desilo nesto strasno (prosla su dva dana od tada)?
Desilo se da KNVB hoce da mu produzi ugovor do 2010g. (istice 2008g.)

Edited by Trn, 27 June 2006 - 11:30.


#250 Bane5

Bane5
  • Members
  • 1,620 posts

Posted 27 June 2006 - 11:42

KNVB je stao uz njega i rekli su da sigurno ostaje selektor do kraja ovog ugovora i da ce razgovarati sa njim da mu ga produže do kraja ciklusa za WC 2010.
Jednu sam stvar još zaboravio reći - sem što su šampioni Evrope u U21 kategoriji oni su što bili pobednici, što finalisti bukvalno u svim ostalim kategorijama u Evropi i finalisti (izgubili od Meksika) na svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina.