Jump to content


Photo

Hajd Park Topik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
330 replies to this topic

#16 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 16 June 2006 - 20:47

problem, naravno, jeste u komunistickom nasledju. pun forum komesarcica koji "znaju, bre, kako to treba". za njim idu i problemi svih ostalih nasledja. ili ispred njega, kao da je bitno- sve se to sada izmesalo.

a lun je ionako prekinuo mec, nije mu se dopao. mada ne sumnjam, hehe, u svoju pobedu u njemu- da se odrzao. cisto zbog toga sto on gadja sa takve visine, da malo sta, ovde na zemlji, moze da pogodi. uglavnom pravi kolateralnu stetu.
smile.gif

#17 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 16 June 2006 - 21:02

QUOTE(Miralem @ 16 Jun 2006, 21:47)
a lun je ionako prekinuo mec, nije mu se dopao. mada ne sumnjam, hehe, u svoju pobedu u njemu- da se odrzao. cisto zbog toga sto on gadja sa takve visine, da malo sta, ovde na zemlji, moze da pogodi. uglavnom pravi kolateralnu stetu.

Steta, ja vec spremila kokice, furam prvi red sad.gif
Neka, cuvam za koncert N. Kennedy-ja, mozda bude neki
cistokrvni fajt....

A ti pravoverni, mislis da je sudija otsvirao kraj?!

#18 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 June 2006 - 23:06

QUOTE(CTPAX @ 16 Jun 2006, 13:03)
Život mora da je dosta jednostavan i lep kad su ti stvari u glavi jednostavno poređane, tj. kad postoji jedan jedini izvor zla odgovoran za sva moguća sranja. "Četri noge loše, dve noge dobre"... Симпл ез дет  dry.gif
Da, B92 je komunistički forum.  s_w.gif



taj navedeni dry.gif komunizam je jedino sa cime se u tekstu ne slazem.

#19 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 16 June 2006 - 23:06

Crni Miraleme, pa kako cesh ti iz te zablje perspektive bilo koga da pobedish? biggrin.gif

Komunistichko nasledje, ispred, iza (da izvinish), ostala nasledja (kulturno?), zbilja ti se sve pomeshalo u glavi.

Ipak, nije da nije, neke stvari su se i razbistrile. To sudim po izostanku slatke male navijachke zastavice na tvom naivnom obrazu. wink.gif

Ako, ako, chovek se uchi dok je ziv.

Nego, kad vec dotache komunistichko nasledje, ajde ti meni odgovori na jedno test pitanje (ne brini, nije Kazbek test) - da li je bilo lopova u komunizmu ili, preciznije, u socijalistickom samoupravljanju?

#20 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 June 2006 - 23:12

QUOTE(Miralem @ 16 Jun 2006, 20:47)
problem, naravno, jeste u komunistickom nasledju. pun forum komesarcica koji "znaju, bre, kako to treba". za njim idu i problemi svih ostalih nasledja.  ili ispred njega, kao da je bitno- sve se to sada izmesalo.


ili sto bi rekao vasudeva,ovo je bre srbija,ovde ili si svetac ili govno izdajnicko.

#21 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 16 June 2006 - 23:17

QUOTE(Lun @ 17 Jun 2006, 00:06)
Komunistichko nasledje, ispred, iza (da izvinish), ostala nasledja (kulturno?), zbilja ti se sve pomeshalo u glavi.


pa, visokoleteci suri sokole, prebrz si. skoro kao "onaj sto je uvredjen otisao, ali ce se, nema sumnje, ubrzo vratiti". ako hoces, iskristalisacu ti tu, inace, prilicno jednostavnu misao. otprilike: nije samo komunizam kriv za preovladjavajuci diskurs u srbiju. vec i ostala "nasledja", tipa cetnickog, turskog, palanackog, "hriscanskog"... to name but a few. i kad iz njih izvadis sve najgore, promuckas to i prokuvas na +35C, dobijes ovo sto sad imamo. smile.gif

QUOTE
Ipak, nije da nije, neke stvari su se i razbistrile. To sudim po izostanku slatke male navijachke zastavice na tvom naivnom obrazu.  wink.gif
Ako, ako, chovek se uchi dok je ziv.

neke stvari se nikad ne nauce s_w.gif

QUOTE
Nego, kad vec dotache komunistichko nasledje, ajde ti meni odgovori na jedno test pitanje (ne brini, nije Kazbek test) - da li je bilo lopova u komunizmu ili, preciznije, u socijalistickom samoupravljanju?

jeste. sto ne bi bilo?

QUOTE
Crni Miraleme, pa kako cesh ti iz te zablje perspektive bilo koga da pobedish?  biggrin.gif

bog na nebu, miralem na zemlji. jel dobro? wink.gif

Edited by Miralem, 16 June 2006 - 23:52.


#22 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 June 2006 - 23:20

ja sam forum videla kao mesto gde ces spominjane radikalcice pobediti argumentima a ne uvredama i upotrebom moderatorskog alata.
ko ne misli da je to borba,grdno se zahebao.

#23 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 17 June 2006 - 18:09

Miraleme,
Tvoja moc opazanja zaista imponuje.
Da tebe nema, nikada ne bismo saznali da proshlost i sadashnjost imaju izvesnog uticaja na buducnost.

Hajde da se zadrzimo na nasledju koje, drzim, tebe najvishe iritira - komunistichkom. Dakle onom od Druga Tite, onom strashnom koji je, eto, i Bena oterao. wink.gif

Kada sam te pitao da li je bilo lopova nisam bash imao u vidu one koji su marisali po samishkama, busevima i slichno, vec na one formata vuchelica (danashnjeg ustavotvorca), hamovica, beka i inih.
Ja mislim da nije. Evo, uzmimo za primer, sivu eminenciju dotichnog perioda, druga Drazu Markovica. Jeste, lik je kao i svaki komunistichki aparatchik-dupelizac imao privilegije ali se nigde nije pojavio kada kupac "Novosti", "Knjaza Milosha" tj. kao nosilac krupnog kapitala.
Ne znam, mozda greshim, zato si ti tu da me ispravish.

Ili, josh jedan primer koji se chesto uzima kao povelichko zlo Titinog doba - krediti kojima je zaduzio SFRJ odnosno sve njene sastavne delove.
Pa zar kreditiranje nije pokretachka snaga savremenih i ekonomski najjachih svetskih sila? Eno ti SAD kao tema za razmishljanje.
Uostalom, problemi u SFRJ i jesu nastali kada se odstupilo od njegovog kreditnog principa - pola pijem, pola Sharcu dajem. (ne daj da te mangupi zavaravaju kako ih je morila nacionalna neostvarenost ili nemogucnost da bogobojazljivo pohode crkve wink.gif )

Treci momenat u epohi koja te toliko tangira, a ne bez znachaja za ovu raspravu - polozaj zena.
U odnosu na ovu jadnu proklamovanu ravnopravnost zena izrazenu kroz machistichkih 30% (a i tu kvotu nerado ispunjavaju), polozaj zene u Grozovo doba je barem za tri koplja unapredjeniji nego danas medju svim gistro demokratskim strankama.

#24 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 17 June 2006 - 18:11

E, da, zaboravih mozda najvaznije - kad neshto zelish da prokuvash nuzna je termichka obrada od 65 stepeni Celzija. wink.gif

#25 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 17 June 2006 - 20:05

QUOTE(Lun @ 17 Jun 2006, 19:09)
Miraleme,
Tvoja moc opazanja zaista imponuje.
Da tebe nema, nikada ne bismo saznali da proshlost i sadashnjost imaju izvesnog uticaja na buducnost.


pazi sad- ja sam se nadovezao na kayser sozea, koji tvrdi da je komunisticko nasledje krivac za sve. i rekao da jeste, uz ostala. istina, malo sam se slikovitije izrazio. na sta ti meni kazes da trabunjam. pa ti ja lepo objasnim sta sam, u stvari, hteo da kazem, a ti nisi razumeo. sa sve "ako hoces, iskristalisacu ti tu, inace, prilicno jednostavnu misao". al ne lezi vraze- odgovaras mi da otkrivam toplu vodu. dry.gif
nije to lepo od tebe, lune.

QUOTE
Hajde da se zadrzimo na nasledju koje, drzim, tebe najvishe iritira - komunistichkom. Dakle onom od Druga Tite, onom strashnom koji je, eto, i Bena oterao.  wink.gif

Kada sam te pitao da li je bilo lopova nisam bash imao u vidu one koji su marisali po samishkama, busevima i slichno, vec na one formata vuchelica (danashnjeg ustavotvorca), hamovica, beka i inih.
Ja mislim da nije. Evo, uzmimo za primer, sivu eminenciju dotichnog perioda, druga Drazu Markovica. Jeste, lik je kao i svaki komunistichki aparatchik-dupelizac imao privilegije ali se nigde nije pojavio kada kupac "Novosti", "Knjaza Milosha" tj. kao nosilac krupnog kapitala.
Ne znam, mozda greshim, zato si ti tu da me ispravish.

Ili, josh jedan primer koji se chesto uzima kao povelichko zlo Titinog doba - krediti kojima je zaduzio SFRJ odnosno sve njene sastavne delove.
Pa zar kreditiranje nije pokretachka snaga savremenih i ekonomski najjachih svetskih sila? Eno ti SAD kao tema za razmishljanje.
Uostalom, problemi u SFRJ i jesu nastali kada se odstupilo od njegovog kreditnog principa - pola pijem, pola Sharcu dajem. (ne daj da te mangupi zavaravaju kako ih je morila nacionalna neostvarenost ili nemogucnost da bogobojazljivo pohode crkve  wink.gif  )

Treci momenat u epohi koja te toliko tangira, a ne bez znachaja za ovu raspravu - polozaj zena.
U odnosu na ovu jadnu proklamovanu ravnopravnost zena izrazenu kroz machistichkih 30% (a i tu kvotu nerado ispunjavaju), polozaj zene u Grozovo doba je barem za tri koplja unapredjeniji nego danas medju svim gistro demokratskim strankama.

opet, kao sto rekoh, lun- sivi orao gadja sa tolike visine da nista ne moze da pogodi. ne iritira me komunisticko nasledje najvise. to si sve mogao nekom drugom da pricas, ja vec znam. eto, da mogu vratio bi se u osamdesete, i ziveo u samoupravnom socijalizmu. i to je bolje od ovoga.
a sta ono bese tema?

#26 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 17 June 2006 - 23:54

Miraleme,
Ti zapravo samo simulirash diskusiju.
Shatro se nadovezujesh na nechije postove, dodajesh poneshto shto si negde chuo a slabo razumeo, dobacish i poneku neistinu (trabunjanje si sam pomenuo; uvlachi li se to nesigurnost u tvoje nedorechene stavove?) i ochekujesh da chovek s tobom ozbiljno razgovara.

A tema; pa neme neke narochito odredjene teme. Prichamo o svemu.
Ti si, a ne ja, zapodenuo prichu o nasledjima koja su dovela do danashnjeg stanja i koliko sam uspeo da te razumem to je imalo pezorativni ton.

E, a kad ti boldiram neke detalje u vezi tog perioda povijesne zbilje, ti iznenada potvrdjujesh da ti je to sve poznato i da, koliko shvatam, odobravash moje poente.
I onda moram ponovo da te priupitam - da li ti recheno nasledje dozivljavash kao pozitivan ili negativan uticaj?

Btw, koje te to nasledje iritira najvishe?

#27 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 18 June 2006 - 00:03

uživaš dok gaziš ?
nije u redu...

#28 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 18 June 2006 - 00:10

QUOTE(headhunter @ 18 Jun 2006, 01:03)
uživaš dok gaziš ?
nije u redu...

Potpuno si u pravu. Izvinjavam se svima kojima ovo nije prijalo, a prvenstveno Miralemu.

#29 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 18 June 2006 - 11:02

simuliram diskusiju? ne, za sada hocu samo da ti objasnim da pokusavas da me nadjebes na potpuno irelevantnim stavkama. npr, trpas me u neki zagrizeni antikomunisticki blok. pa se onda "iznenadjujes" kad odobravam neke tvoje poente. blink.gif
pretpostavljam da te je ono moje o "komesarcicima" navelo na pomisao da sam neki patapije polupitomi. sto je, u najmanju ruku, nepametno.

jos kazes: "Ti si, a ne ja, zapodenuo prichu o nasledjima koja su dovela do danashnjeg stanja..."
zar to nije bio kayser, sa svojim "Problem je samo u jednom; u komunističkom nasledju."? pa ja rekao da nije samo u komunistickom? jel citas ti postove, uopste? gde sam, pre toga, spominjao ista od toga? (mogu sad da te, u tvom stilu, optuzim da si lazovcina, ali necu. pretpostavicu da je previd u pitanju).

sto se mojih neistina tice, neko kome se "zbilja sve pomeshalo u glavi" valjda, kad progovori, trabunja. ili zbori mudrosti? ah, izvini ako sam te pogresno razumeo.

majke ti, kad si poslednji put razmenio vise od 3 posta sa nekim, a da nisi poceo da se pickaras?

e sad, na kraju, jos jedno pitanje za tebe: nisam nesto primetio da ucestvujes u diskusijama sa "autohtonim stanovnistvom" na podforumu pescanik. zasto?

#30 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 18 June 2006 - 17:01

QUOTE(Miralem @ 18 Jun 2006, 12:02)
nisam nesto primetio da ucestvujes u diskusijama sa "autohtonim stanovnistvom" na podforumu pescanik. zasto?

Moram priznati da mi je vrlo teshko da razgovaram sa tobom nakon ove razumne opaske koju mi je uputio headhunter.
Ako nastavim, kajacu se; ako prekinem, kajacu se. rolleyes.gif

Shta je to (ko je to ) "autohtono stanovnishtvo" na pdf-u "Peshchanik"?