Jump to content


Photo
- - - - -

Kokteli


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#31 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 24 September 2006 - 13:06

Kako najcesce izgleda White Russian, iako mu je ovo najslabija pojava

Attached Files



#32 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 24 September 2006 - 13:41

QUOTE(Maltese @ 24 Sep 2006, 15:06)
Kako najcesce izgleda White Russian, iako mu je ovo najslabija pojava


aham, sluzi se u casi sa visokim postoljem

#33 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 24 September 2006 - 16:47

aj edituj ovo iznad brzo, dok neko ne procita...

#34 Despot_Stefan

Despot_Stefan
  • Members
  • 564 posts

Posted 24 September 2006 - 17:04

QUOTE(Celt @ 24 Sep 2006, 14:41)
aham, sluzi se u casi sa visokim postoljem


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#35 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 24 September 2006 - 17:23

QUOTE(Despot_Stefan @ 24 Sep 2006, 19:04)


blink.gif

sta je vama dvojici, sluzi se uz crnu slamku i bowl shaped casi

#36 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 24 September 2006 - 22:20

QUOTE(Joe D @ 9 Jun 2006, 11:39)
Posto imam tu privilegiju da posedujem knjigu" The New York bartender's guide", a mislim da je ona najpouzdanija:

Mojito

4 parts light rum (2 oz)
2 parts fresh lime juice(1 oz)
Bar sugar (1 tsp.)
5-7 fresh mint leaves
Dash angostura bitters

Sve pomesas u shaker-u sa izlomljenim ledom i sipas u ohladjenu casu. Case su kao za Martini.
Mada, ja kada sam pravio, mesao sam sastojke u casi i stavljao sodu preko. Probaj oba nacina, pa proceni sta ti se vise svidja.



Pa soda bi trebala pod obavezno. Cane (bastard) sugar takodje. Francuzi stavljaju Perrier, a video sam i varijantu sa sampanjcem sad.gif sto ne bih rekao da valja.

Brazliska 'varijanta' ako je u osnovi cane spirit; je caipirinha a kolumbiska canelazo umesto nane cimet. Pije se ili hladan ili topao. Evo ovde recimo, jedan od tip lokala u Cartageni:




#37 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 24 September 2006 - 23:38

Ne pijem i ne pravim koktele ali mi je palo na pamet da za prijateljicu smutim jedan...

Siroka casa, 3 kocke leda, liker od mente, uz rub case kampari preko i nacediti limun preko svega...

Mozda postoji a ako ne, dajte mu ime smile.gif

#38 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 25 September 2006 - 01:12

Nisam bas fan koktela, pogotovu slamke, sesirici i papagajske boje. Ovaj volim da popijem ponekada kada je bas vrelo. Ne znam dali ima ime? Pije se u juznoj francuskoj Tulon, Marsej, Nica, Salone ex.P ... Inace anis flavor pica se piju po celom Med.

U osnovi je Pastis (Ricard)

4 dela vode,
1 deo pastisa
nekoliko kapi grenadina
i nekoliko listova sveze nane

Pastis je anis liker koji je slican po ukusu recimo grckom Ouzo ili Mastiki i libanskom Araqu, koji nisu likeri vec hard spirit sto bi spanci rekli 'aguardiente'. Spanci imaju takodje nekoliko vrsta Ojen recimo. Kolumbici takodje. Neverovtno prija pri velikim vrucinama.



smile.gif

#39 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 01 October 2006 - 02:27

QUOTE(msmodesty @ 9 Jun 2006, 07:32)
narocito posle 4-og mojita

nego, koji je vas omiljeni koktel? ili je u trenutku kada pocinje SF jedino in pice pivo?



Pored spomenutog Mojita.............Screaming orgazm (liqueur Kahlua, liqueur Bailey's, liqueur Amaretto, milk)!

#40 Sombra

Sombra
  • Members
  • 48 posts

Posted 22 October 2006 - 01:18

Moram podeliti svoje proslogodisnje iskustvo sa ljubiteljima Mojita.
Elem, bili smo u Kotorau i meni se pripio Mojito pa se raspitah u kom baru mogu da ga dobijem. Objasnili mi ljudi - super kafic, poznat po super koktelima, imaju sve zivo... Odem tamo, pogledam kartu pica, a ono nema Mojita! Upitam konobaricu da li mogu da mi naprave koktel Mojito ( tako ga je i izgovorila i bilo mi je vec sumnjivo, al ajde reko' da ne sitnicarim), kaze moze. Napravi meni barmen koktel, donese i stavi ga ispred mene a ja pomislim da je skrivena kamera.....
Umesto nane lik mi je ladno stavio u koktel PEPERMINT bombonu!!!! Znate one, pravougaone, bele, pakovane kao zvake, na sredini imaju crtu da ih lakse prelomis... Tacnije stavio mi je POLA pepermint bombomice!!!!! I sta da radim? Crknemo od smeha i stucem onaj "koktel" da se oporavim od soka. Zao mi je samo sto ne upamtih ime kafica smile.gif

#41 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 29 October 2006 - 14:16

QUOTE(Sombra @ 22 Oct 2006, 01:18)
Umesto nane lik mi je ladno stavio u koktel PEPERMINT bombonu!!!!


laugh.gif Nasi barmeni su stvarno bolesni. Crveni Long Island Iced Tea sa Grenadine sirupom, Caipirinha sa narandzom i obicnim limunom i Martini Koktel sa kockama leda i Margarita sa rubom od secera i Sex on the Beach sa ko zna cim su neka od mojih iskustava u Novom Sadu.

Edited by Topgun33, 29 October 2006 - 14:19.


#42 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 October 2006 - 15:43

QUOTE(Topgun33 @ 29 Oct 2006, 15:16)
Sex on the Beach sa ko zna cim


valjda "s kim" tongue.gif

#43 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 14 January 2007 - 15:20

Sa kojijm vocem se pravi ona Sangrija! Sta treba naseckati u istu!?

#44 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 14 January 2007 - 15:51

QUOTE(junior @ 14 Jan 2007, 16:20)
Sa kojijm vocem se pravi ona Sangrija! Sta treba naseckati u istu!?


sezonsko. Mada sad, u januaru... unsure.gif U principu, sve ono sto moze da se secka, mada neko voli da ubace i nesto bobicasto. Mahom kruske, jabuke, limun, kivi, pomorandza... mozes sve da pomesas ili samo sa jednom vrstom voca.

Elem, princip je naseckati voce, ubaciti u vino, dodati malo neke "zestine", cimet i muskatni orascic.

Pitaj Voju_i, on se najbolje razume tongue.gif

#45 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 14 January 2007 - 16:00

Bice mi dosta i ovo sto si mi ti napisao! Gde sad da trazim Voju_i innocent.gif sutra mi je rodjendan moram da zurim sa spremanjem! Hvala za recept, inace ne pijem zato ne znam! smile.gif