Jump to content


Photo

Velja Ilic i fasizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
212 replies to this topic

#46 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 08 April 2002 - 15:52

kad dodje do sece, vec je kasno. Svako ko je sadio zna da korovu ne treba dopustiti da izraste, a niposto ga ne treba zalivati, djubriti pa onda seci. Ovo mi lici na mudrosti mog omiljnog lika Mr Chance-a, koji je u ovakvim slucajevima uvek dobrodosao.

#47 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 April 2002 - 16:17

Secam se filma,jedan od prvih koji sam gledao.

#48 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 08 April 2002 - 16:49

E pa vidis, onda ti je sve jasno.
Dakle, ljudi mogu i treba da budu slobodni i u zivotu i u politici, ali ako im se dopusti da baljezgaju tamo gde ne treba, nisu samo oni za to krivi.
Gos'n Ilicu neko treba da objasni da svakako ima pravo da iskaze svoje misljenje i da se "izvanredno" bori za mesto predsednika, ali da mu je sa takvim stavovima i metodima mesto u nekoj drugoj koaliciji. Svaka d***a ima svoje ljubitelje.

[ Izmena poruke: Tiber na dan 2002-04-08 17:50 ]

#49 Kajzer

Kajzer
  • Members
  • 535 posts

Posted 08 April 2002 - 17:22

Nisam u toku, ali hajde da dam svoje misljenje oko Velje Ilica.
Sto se tice njegove izjave u vezi Labusovog porekla, mislim da je krajnje idiotska. Covek se sluzi Seseljevom "forom" da kaze nesto krajnje prizemno na sta se veliki broj isfrustriranih i neukih Srba "pali". Dakle, radi se o cistom spektaklu, samo za kratkorocnu, predizbornu upotrebu, jako karakteristicnom za nerazvijene demokratije (mada ima toga i na zapadu).
Ipak, nikako ne bih rekao da Velja Ilic ima bilo kakve veze sa fasizmom. Stavise, kada bi bio malo manje populisticki nastrojen (ostalo mu iz SPO-a), i kada bi jos malo ojacao i isprofilisao stranku (pa da bude "moderna" desnica, ili desni centar, recimo kao DHSS, mada su oni jos manji) bio bi mi vrlo blizak.
E sad, SA CISTO PRAKTICNOG STANOVISTA, ja bih na narednim izborima (ako budem u prilici) glasao za Labusa (dakle, Djindjica).

#50 Aska

Aska
  • Members
  • 166 posts

Posted 09 April 2002 - 15:09

a samo je trebalo dati coveku dozvolu za izgradnju fabrike duvana
pa bi lepo danske vise brinuo o pusenju nego o poreklu imena:grin:

#51 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 09 April 2002 - 15:21

pa sad, i ovako ce morati da se pozabavi pusenjem...

#52 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 11 April 2002 - 00:08

Lucifer:
Sva je sreca da osim njih niko drugi nije pokvaren, beskompromisan i zeljan vlasti! :grin: :grin: :grin:


:lol:

#53 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 11 April 2002 - 00:12

"...pokvaren, beskompromisan i zeljan vlasti!"

Taj sam! :grin:

Glasajte za mene!

#54 djoca

djoca
  • Members
  • 276 posts

Posted 11 April 2002 - 09:01

Koliko ja tebe shvatam ista izjava nije fasisticka ako je usmerena protiv Seselja, a jeste ako je usmerena protiv Labusa? Drugim recima ono je valjda bio opravdani fasizam sa Seseljom. Vrlo interesantno. Ja se slazem sa tvojim stavom o Seselju, ali dolazis u situaciju da te pitam ko je taj koji odlucuje kad su fasisticke izjave Ok, a kad nisu.
Slazem se delimicno sa pricom o vodji copora, sa tim sto mislim da bi bilo lepo da u Srbiji vise ljudi i ne traze vodju copora nego da probaju malo da misle sami. Doduse tome se jos decenijama mozemo samo nadati.


Reply to:

Nije li Seselj bio taj koji je razjarivao najprimitivniji srpski nacionalizam i bahati fasizam? Cini mi se da je tada i u takvoj situaciji bilo potrebno cackati po njegovom prezimenu, proslosti i curiculumu, bas u funkciji obesmisljavanja primitivnog nacionalizma i zbunjivanja njegove horde. Adutom na adut. Ali u slucaju Labusa i u slucaju jedne druge vrste politicke borbe u drugacijim okolnostima, ovakvo preispitivanje ima sasvim drugu tezinu i smisao (besmisao).
Bilo bi divno zamisliti jedno vreme u Srbiji kada se za vodju copora nece uzimati u obzir onaj ko moze najjace da prdne.

#55 acika

acika
  • Members
  • 5 posts

Posted 11 April 2002 - 09:29

Ma dokle ce u zemlji Srbiji svi osim Srba imati veca prava. U pravu je Velja. Mora da se zna ko je ko u ovoj drzavi. Dokle ce ovu zemlju da vode dodjosi! Vlast treba dati sumadincima. A kome se ne svidja nek ide u neku drugu drzavu. Tacno je da neki ljudi treba da zbog govora mrznje idu u zatvor, ali to su: Natasa Kandic, Sonja Biserko, Vojin Dimitrijevic... Oni su sramota za ovu drzavu a ne Velja Ilic.

#56 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 11 April 2002 - 10:16

Mozda to vazi za Tvoju Srbiju, Acika, a ne za moju. U mojoj Srbiji sramota je Velja i njegove izjave, a oni koje si ti pomenuo je priblizavaju Evropi i normalnom svetu. Srbiju treba da vode pametni i sposobni, a ne "sumadinci". Znas kako kazu na engleskom (verovali ili ne, ne moze se sve reci elegantno na srpskom): "Grow yourself a brain!"

Odakle samo dolazite i kada cete vise nestati!

#57 Badguy

Badguy
  • Members
  • 529 posts

Posted 11 April 2002 - 10:26

acika:
Ma dokle ce u zemlji Srbiji svi osim Srba imati veca prava. U pravu je Velja. Mora da se zna ko je ko u ovoj drzavi. Dokle ce ovu zemlju da vode dodjosi! Vlast treba dati sumadincima. A kome se ne svidja nek ide u neku drugu drzavu. Tacno je da neki ljudi treba da zbog govora mrznje idu u zatvor, ali to su: Natasa Kandic, Sonja Biserko, Vojin Dimitrijevic... Oni su sramota za ovu drzavu a ne Velja Ilic.


Zasto bi Srbi koji cine 60 i kusur stanovnistva imali apsolutnu vlast u celoj zemlji. Zasto bi Sumadija koja ima 10-15% stanovnistva Srbije upravljala celom zemljom. Koja normalna zemlja rasteruje svoj vrlo malobrojne zitelje recenica poput "kome se ne svidja nek ide u drugu drzavu", pa se jos posle cudi sto su svi otisli u drugu drzavu.
Ko ovakvima dozvoljava da se javno oglasavaju?

#58 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 11 April 2002 - 10:58

acika:
Ma dokle ce u zemlji Srbiji svi osim Srba imati veca prava. U pravu je Velja. Mora da se zna ko je ko u ovoj drzavi. Dokle ce ovu zemlju da vode dodjosi! Vlast treba dati sumadincima. A kome se ne svidja nek ide u neku drugu drzavu. Tacno je da neki ljudi treba da zbog govora mrznje idu u zatvor, ali to su: Natasa Kandic, Sonja Biserko, Vojin Dimitrijevic... Oni su sramota za ovu drzavu a ne Velja Ilic.


Bravo Acika!!! U pravu si 100%. Treba iseliti i proterati sve koji nisu na -ic, sve dodjose racunajuci i izbeglice iz Hrvatske, Bosne (sta imaju da mrse sa ijekavicom) sve sa Kosova, ionako im je naglasak cudan, zaudara na LJisica i Ljopata, Crnogorce odmah i po kratkom postupku, dosta ih je bilo i dosta su gospodarili. Kad se to svrsi, lepo ogradis avliju i ostanes - sam u tvojoj maloj Sumadiji.

[ Izmena poruke: gastarbeiter na dan 2002-04-11 11:59 ]

#59 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 11 April 2002 - 11:16

[quote]
djoca:
Koliko ja tebe shvatam ista izjava nije fasisticka ako je usmerena protiv Seselja, a jeste ako je usmerena protiv Labusa? Drugim recima ono je valjda bio opravdani fasizam sa Seseljom. Vrlo interesantno. Ja se slazem sa tvojim stavom o Seselju, ali dolazis u situaciju da te pitam ko je taj koji odlucuje kad su fasisticke izjave Ok, a kad nisu.

[/quote]
Nije fasisticka sama izjava, nego njeni motivi, posto su u slucaju Seselja motivi u "raskrinkavanju" vodje jednog opasnog fasistickog pokreta koji je ovakve izjave koristio u diskriminatorske svrhe, da bi uperio prst u neciji "nekvalitet", bas kao sto je to ucinio i Velja Ilic.

[/quote]
Slazem se delimicno sa pricom o vodji copora, sa tim sto mislim da bi bilo lepo da u Srbiji vise ljudi i ne traze vodju copora nego da probaju malo da misle sami. Doduse tome se jos decenijama mozemo samo nadati.
[/quote]
Poslednji vodja copora je onaj koji moze najjace da prdne. Kada copor izabere svog vodju na osnovu nekih drugih, slozenijih kriterijuma, prestaje da bude copor, posto ga sama slozenost drustvenih ciljeva koje kroz ove kriterijume projektuje unapredjuje u civilizovanu zajednicu.

[ Izmena poruke: Tiber na dan 2002-04-11 12:18 ]

#60 Tiber

Tiber
  • Members
  • 122 posts

Posted 11 April 2002 - 11:27

acika:
Ma dokle ce u zemlji Srbiji svi osim Srba imati veca prava. U pravu je Velja. Mora da se zna ko je ko u ovoj drzavi. Dokle ce ovu zemlju da vode dodjosi! Vlast treba dati sumadincima. A kome se ne svidja nek ide u neku drugu drzavu. Tacno je da neki ljudi treba da zbog govora mrznje idu u zatvor, ali to su: Natasa Kandic, Sonja Biserko, Vojin Dimitrijevic... Oni su sramota za ovu drzavu a ne Velja Ilic.

Ti si sramota Acika! Kako ti bre nije jasno da predsednik drzave treba da bude neko ko ce to najbolje da uradi, a ne neko ko to po necijem misljenju najvise zasluzuje? A sta sa zemljom, a sta sa buducnoscu, a sta sa sa eventualnom srecom i zadovoljstvom, ako svoje politicko razmisljanje zasnivas na feudalnim principima prava na harac, umesto na konstruktivnom projektovanju tvoje sopstvene srecnije buducnosti.
Dakle Acika, Velja Ilic i ti ste sramota, svako za sebe - kao sto Velja ilic nije sramota za Srbiju jer je sam budala, tako ni ti nisi sramota za ovaj forum.